Havlovické sportovní noviny - starší zprávy

Vánoční nohejbalový turnaj vyhráli v Havlovicích Veteráni

Stalo se už tradicí, že po vánočních svátcích pořádá "Parta amatérských nohejbalistů" z Havlovic nohejbalový turnaj. Nejinak tomu bylo i letos. Do Kulturního domu, kde se turnaj konal, přijelo 7 družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí a startovala i tři družstva hráčů Havlovic. "Vánoční nohejbalový turnaj" nakonec vyhráli Veteráni z Malých Svatoňovic před Žraloky z Choustníkova Hradiště. O třetí místo bojovala družstva Vodníků a Bocianů z Havlovic. Úspěšnější byli nakonec Vodníci. Za Bociany hrál i nejmladší účastník turnaje Romča Čáp. Více informací a obrázky najdete zde.
Jirka Pitaš, 30.12.2007

Vítězství ve Vítězné slavili TŘI VETERÁNI

Nohejbalové družstvo Rotující palička z Vítězné uspořádalo v sobotu 15. prosince 2007, v místní tělocvičně, velký nohejbalový turnaj "O pohár obce Vítězná". Setkalo se zde 12 velmi vyrovnaných týmů a o umístění rozhodovalo, kromě sportovních výkonů, i trochu štěstíčko. Na turnaji nechyběli ani Vodníci z Havlovic. Do závěrečných bojů o pohár se ale neprobojovali a celkově skončili až na 9. místě. Cennou trofej nakonec vyválčili Tři veteráni z Vlčkovic. Dění ve Vítězné přibližují naše fotografie.
Jirka Pitaš, 16.12.2007

Malí sportovci třídili cukroví závodní formou!

"Vánočník" - to byla letošní poslední společná akce dětí a cvičitelů z havlovického oddílu Sport pro všechny. Proběhla v úterý 18. prosince v tělocvičně u Čápů. Předvánoční úklid, výroba a zdobení stromečků, shánění dárků či třídění vánočního cukroví - to všechno si vyzkoušeli naši malí sportovci a závodní formou! Odměny byly samozřejmostí a dokonce přišel i Ježíšek... Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová

Tenisté bilancovali v klubovně

V klubovně havlovického sportovního areálu se v úterý 4. prosince konalo slavnostní zakončení podzimní části tenisové ligy. Naši fotoreportéři byli u toho. První tenisovou ligu vyhrál Petr Friebel. Stříbrnou pozici vybojoval Ladislav Lysický, bronzová příčka patří Martinu Spielbergerovi. Tenistům v druhé lize kraloval Zdeněk Hrabánek, v třetí nejvyšší soutěži zvítězil Petr Maršík a čtvrtou ligu ovládl Lubomír Smékal. Všechny výsledky najdete v sekci tenis.
Jarda Balcar

Minigolfová série slavnostně zakončena

V Havlovicích se v úterý vpodvečer konalo vyhlášení nejlepších minigolfistů z Havlovické minigolfové Tour. Celoročního turnaje se zúčastnilo celkem 29 hráčů. Někteří přitom odehráli jediný turnaj. Vítězem série se stal Lukáš Řezníček s celkovými 208 body. Jen o bod méně získal loňský vítěz Zdeněk Honzera. Na třetím místě se umístil Jaroslav Kolář se 190 body. Bramborovou medaili získal Radek Priputen z Trutnova. Na páté pozici skončil správce areálu Miloš Tohola a šestý byl pořadatel turnaje Jarda Balcar. Celý seriál sponzorovala úpická firma Orange Catering, za což jí patří náš dík!
Jarda Balcar

Havlovičtí nohejbalisté zahájili halovou sezonu

Hala Kulturního domu v Havlovicích se stala v sobotu 1.12.2007 dějištěm prvního nohejbalového turnaje trojic – neregistrovaných v nové zimní sezoně. Na turnaj přijelo deset pozvaných družstev. Při vyhlašování vítězů se na nejvyšší stupeň postavili hráči družstva Rotující palička z Vítězné. Stříbrné medaile vybojovali Muži zlých žen z Červeného Kostelce a na pomyslnou třetí příčku vystoupili domácí Hastrmani. Druhé družstvo Havlovic – Vodníci obsadili sedmé místo. Prohlédněte si naši fotoreportáž. Podařený turnaj byl zakončen v restauraci AMERIKA na „Zvěřinových hodech“ s výbornou kuchyní Petra a vzornou obsluhou Honzy a Lenky Čepelkových.
Jiří Pitaš

V Havlovicích bude vyhodnocena tenisová liga i minigolf

Ukončení Havlovické tenisové ligy se uskuteční v klubovně na hřišti v úterý 4. prosince od osmnácti hodin. Zajištěno bude občerstvení (guláš, pivo, nealko...) a pro vyvolené také ceny. Od 19:30 bude vyhlášen vítěz Havlovické minigolfové Tour. Dohrávat je možné do pondělí. Prvoligovou tabulku tenistů zatím vede Petr Friebel, který z jedenácti zápasů prohrál jediný a už nemůže být předstižen. Stříbrnou příčku vybojoval Ladislav Lysický. V sekci tenis najdeme průběžné stavy ve všech soutěžích.
Jarda Balcar

Kulturní dům bude hostit burzu sportovních potřeb

Burza sportovních potřeb V kulturním domě v Havlovicích se v sobotu 24. listopadu uskuteční burza zimních i letních sportovních potřeb. Organizátoři burzy přijímají například lyže, brusle, lyžáky, snowboardy, hokejové výstroje nebo rotopedy. Bližší informace jsou na tomto plakátu.Soutěž tenisových párů vyhráli Adam se Středou

Havlovické debly Poslední říjnovou sobotu se v Havlovicích uskutečnil již třetí ročník tenisového turnaje ve čtyřhře. Sešlo se osm dvojic, které se mezi sebou utkaly systémem "každý s každým". Po osmihodinovém klání na obou hřištích se z konečného prvenství radovalo duo Adam - Středa. Stříbro brala dvojice Friebel - Melichar, bronz vybojovali starosta Dvořáček se Spielbergerem a čtvrtou příčku obsadili Lysický s Jiráskem. Zde jsou fota.

V Havlovicích se předvedou tenisové páry

Tenis Vážení přátelé tenisu, připomínám, že v sobotu 27. října se uskuteční v Havlovicích na kurtech již třetí turnaj O pohár starosty v tenise ve čtyřhře. Zahájení bude v 8:30. Přihlašovat se můžete na mailu j.bekur@tiscali.cz. V případě menšího počtu hráčů bude možné se přihlásit i přímo na turnaji, ale čím dříve, tím lépe. Hrací systém bude upraven až ráno. Startovné činí 200 Kč za pár. Sportu zdar a tenisu zvlášť!
Jarda Balcar
.

Havlovickou minigolfovou Tour vyhrál Lukáš Řezníček

Minigolf Poslední turnaj série Havlovické minigolfové Tour byl odehrán v neděli 14. října pod názvem Orange Catering minigolf Open. Celkové prvenství v Havlovické Tour si druhým místem v posledním turnaji zajistil Lukáš Řezníček, získal celkem 208 bodů. O vyrovnanosti soutěže svědčí jednobodová ztráta druhého Zdeňka Honzery s 207 body, který poslední turnaj vyhrál. Na celkovém třetím místě se umístil Jaroslav Kolář se 190 body. Na stupně vítězů se v neděli poprvé prodrala Alena Toholová, které bronzový stupínek pomohl k celkové jedenácté příčce. Vše potřebné se dozvíte v konečné tabulce. Děkujeme hlavnímu sponzorovi, společnosti Orange Catering Úpice, za ceny do turnajů i finance na slavnostní zakončení a vyhlášení vítězů, které se bude konat v klubovně sportovního areálu v listopadu. Přesný termín bude brzy zveřejněn.

Bohuslavickej nohakop ovládli Křižáci

Bohuslavickej nohakop V Bohuslavicích nad Úpou uspořádala „Parta amatérských nohejbalistů“ z Havlovic poslední letošní nohejbalový turnaj na otevřeném kurtu. Sezona byla zakončena 2. ročníkem nazvaným „BOHUSLAVICKEJ NOHAKOP“. Pěkné prostředí sportovního stánku volejbalistů a nohejbalistů Bohuslavic, s výborným občerstvením Oldy Křížka a jeho paní v restauračním zařízení „SPORT“, přivítalo devět pozvaných tříčlenných nohejbalových družstev. Od devíti hodin dopoledne až do čtvrté hodiny odpolední bylo odehráno celkem 24 zápasů ve dvou skupinách. Až do finále se probojovali Křižáci a Rotující palička. První místo za vítězství ve finále si odvezli Křižáci, kteří obdrželi od pořadatelů, kromě věcných cen, i pečenou kachnu s houskovým knedlíkem a červeným zelím, protože v Bohuslavicích bylo zrovna posvícení. Za druhou Rotující paličkou z Vítězné skončili hráči STS Chvojkovice Brod z Červeného Kostelce a na čtvrté místě se umístilo Choustníkovo Hradiště. Vodníci z Havlovic byli, jako letos už po několikáté pátí, a Hastrmani vybojovali sedmé místo. Letní sezona skončila a všichni se už těší do haly. První halový turnaj bude 1. prosince 2007 v Kulturním domě v Havlovicích. Mrkněte na obrázky.

Pravý břeh se dočkal vítězství

Havlovická olympiáda V Havlovicích se v neděli 7. října uskutečnil již třetí ročník havlovického klání mezi sportovci z obou břehů. Obec Havlovice protíná řeka Úpa a rozděluje ji na dva břehy. Ve 14 hodin zahájily havlovickou "olympiádu" děti. Ve vybíjené, přehazované, skoku dalekém z místa, honěné a hodu na cíl byly lepší děti z pravého břehu. Další body pro pravý břeh získali nohejbalisté, fotbalisté a hráči ruských kuželek. Naopak levobřežáci získali vítězství ve volejbale, pingpongu, petanque a v minigolfu. Drama vrcholilo - stav byl po čtyřech hodinách zápolení vyrovnaný 4:4. O těsném vítězství pravého břehu tak rozhodly až hody na koš. Celkem 26 dospělých sportovců z obou břehů si to rozdalo v házení "šestek". Lepší basketbalisté byli na pravém břehu a tak věčně putovní pohár získali do svého držení pravobřežáci. Další zápolení obou břehů bude v zimě v hokeji.

Minigolfový Orange Catering již tuto neděli

Minigolf Poslední podnik Havlovické minigolfové Tour se koná již tuto neděli 14. října od 16 hodin. Po čtyřech turnajích vede Tour Jaroslav Kolář se 160 body. V těsném závěsu je Lukáš Řezníček se 154 body. Doposud bronzový Zdeněk Honzera zatím získal 143 bodů. Na titul mohou ještě dosáhnout Radek Priputen, Miloš Tohola a Jaroslav Balcar. Sponzorem celoroční soutěže je Orange Catering, který věnuje ceny do soutěže. Zájemci o tuto hru mohou i tentokrát přijít změřit síly s těmi nejlepšími. Startovné je tradičně 50 Kč. Hrají se opět dvě kola a započítává se lepší výsledek. Zatím se soutěže zúčastnilo 29 hráčů.

Do Havlovic míří čtyřnozí závodníci z celé republiky

Agility Všesportovní areál v Havlovicích bude v sobotu a neděli 6. - 7. října 2007 hostit závody agility Krakatit 004T. Psí zápolení bude začínat v 9 hodin, končit by mělo kolem šestnácté. Závodník se psem bude na čas probíhat stanovený parkur. Přítomní uvidí osmdesát týmů z celé republiky, které budou soutěžit ve třech velikostních kategoriích a třech výkonnostních stupních. Těšit se můžeme i na speciální kategorie: bláznivá střela, čistý průstřel a výbuch. Bližší informace jsou na webu pořadatelů akce Agility Sultánci http://www.sultanci.cz.

Vodníci vybojovali v Bohuslavicích stříbro

Nohejbal v Bohuslavicích Třetí ročník nohejbalového turnaje se hrál v sobotu dvaadvacátého září v Bohuslavicích nad Úpou. V konkurenci šesti tříčlenných družstev si nejlépe vedl BEER TEAM ze Suchovršic. Druhé místo a tím i stříbrné medaile si odvezli VODNÍCI do Havlovic! Na třetím místě skončili hráči BOSEČU z Českého Meziříčí.Celý turnaj byl velice dobře zajištěn organizačně i výborným občerstvením ze strany pohostinství Oldy Křížka. Prohlédněte si obrázky.

Miloš Tohola rekordmanem!

Rekordman Miloš Tohola Je sobota 8. září 2007 před osmou hodinou ranní a do všesportovního areálu „Za školou“ v Havlovicích se začínají sjíždět účastníci 6.ročníku fotbalového turnaje, hráčů nad 50 let, SUPERHAPOSTAR 2007. Pořadatelé jsou už všichni na svých místech a každý plní své úkoly pro zdárný průběh celého turnaje. Roztápí se udírna, připravuje se zboží k prodeji, lajnuje se posečené hřiště, provádí se zkouška rozhlasu a věší se oranžové sítě do bílých konstrukcí fotbalových branek. To je výsadní práce pro správce celého sportovního areálu a zakladatele fotbalového turnaje v Havlovicích, Miloše Toholu. Věřte nebo ne, dlouholetý brankař havlovického mužstva nevynechal ani jeden z dosavadních turnajů a vytvořil tak ojedinělý rekord! Čtěte více.

Havlovice uspořádají olympiádu v neděli 7. října

Havlovická olympiáda Všichni havlovičtí sportovci i fanoušci jsou v neděli 7. října zváni na místní sportoviště. "Zveme hlavně borce z pravého břehu, abychom to těm levobřežákům už konečně nandali. Přijďte všichni, na místě se rozdělíme do různých sportovních odvětví," přibližuje nedělní dění na havlovickém hřišti Jarda Balcar. Soutěžit by se mělo v kopané, nohejbalu, volejbalu, minigolfu, pingpongu, ruských kuželkách a petanque. Začínat se bude ve dvě odpoledne, všichni sportovci se mohou těšit na chutnou pizzu. Další informace jsou na plakátu. Akce se měla uskutečnit již 28. září, kvůli extrémně nevlídnému počasí ale byla odložena.

Další minigolf ovládli Honzera, Priputen a Řezníček

Havlovický minigolf V neděli se konal 4. podnik Havlovické minigolfové Tour Bowling Bar Rtyně minigolf Open. Soutěž byla maximálně vyrovnaná, vždyť na prvních 3 místech se seřadili hráči se stejným počtem bodů. Čtrnáct jamek zahráli na 32 úderů Zdeněk Honzera, Radek Priputen a Lukáš Řezníček. V tomto pořadí se srovnali na stupních vítězů. O umístění rozhodl počet úderů v druhém kole. Poslední minigolfový turnaj se koná v neděli 14. října tradičně od 16 hodin.

Superhapostar 2007 pro ZaP Nové Město

Superhapostar 2007 I přes nepřízeň počasí proběhl v Havlovicích úspěšně 6. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 50 let - SUPERHAPOSTAR 2007. Z osmi mužstev, která celý turnaj absolvovala, vyšlo vítězně zkušené, a pravidelně se účastnící mužstvo, ZaP Nové Město nad Matují. Ve finálovém zápase nastoupil ZaP proti vítězi loňského ročníku, týmu PRAŽSKÁ Trutnov. V normální hrací době finálového zápasu nepadlo rozhodnutí a skóre 0:0 poslalo ihned oba soupeře do penaltového rozstřelu, kde bylo úspěšnější mužstvo Nového Města. Jeho hráči proměnili dvě penalty ze tří a Pražská neproměnila penaltu ani jednu, když dvakrát nastřelila tyč. Domácí HAFA obsadila páté místo. Zde je podrobnější fotoreportáž.

Havlovický tenisový podzim začíná!

Vyklube se z havlovických plejerů nový Nadal? Už je to tady - na moderních havlovických kurtech startuje tenisový podzim! V první lize na jaře kraloval Pavel Dvořáček, a tak budeme zvědavi, jestli si formu udržel. Do nejvyšší soutěže postoupil jarní vítěz druhé ligy Jiří Pinkava. Mezi deblisty se na jaře blýsklo nadějné duo Pinkava - Baborák, o bod zpět zůstali celkově druzí Friebel s Melicharem. Tenisté jsou nyní rozděleni do čtyř lig, hraje se také soutěž deblistů. Bližší informace k havlovickému tenisovému podzimu jsou v sekci Tenis.

Vodníci otestovali první nohejbalový turnaj v Suchovršicích

Nohec v Suchovršicích Parta kamarádů kolem Vládi Lorence se v Suchovršicích dala dohromady a zorganizovala "1. Suchovršický nohejbalový turnaj" tříčlenných družstev, neregistrovaných. Pozvání přijala družstva od Červeného Kostelce až po Mladé Buky. Na turnaji startovali i Vodníci z Havlovic. Na nejvyšší příčku celého turnaje dosáhlo zkušené družstvo Horňáků, za které hrál na smeči Roman Pytela. Druhé místo obsadili Veteráni ze Svatoňovic, třetí byli hráči Mladých Buků. Bramborová medaile zbyla na Muže zlých žen z Červeného Kostelce, pátí skončili Vodníci z Havlovic. Prohlédněte si momentky ze Suchovršic.

Havlovický vodník přepisoval moravské kroniky

Joska Paulus Byl pátek odpoledne a nohejbalisté Havlovic se společně s manželkami přesouvají linkovým autobusem do Malých Svatoňovic na vlak. Cestují zahrát si nohejbal do jižní části Brna - Popovic. Každý z účastníků už nejel vlakem dobrých dvacet let a tak všichni chtěli poznat, jak to na dráze teď chodí. A nebyli zklamaní. Vlaky jely až do Brna na čas a doba jízdy nebyla o moc delší nežli cesta automobilem. V Brně na nás čekali kamarádi z Těšan, kteří nás odvezli autobusem na večeři do jejich bydliště a po večeři do typické moravské vesnice Šitbořice na ubytování. Ale nejen nohejbal byl cílem cesty. Chcete vědět, jak to dopadlo a co zachytili pohotoví fotoreportéři? Potom klikněte sem.

Havlovičtí nohejbalisté hráli na jižní Moravě

Vodník na Moravě Na otevřený nohejbalový turnaj byli pozváni nohejbalisté z Havlovic. Turnaj se hrál v Popovicích na jižní Moravě. Své tradiční názvy družstev Vodníci a Hastrmani tentokrát Havlovičtí změnili na Autodružstvo Čech a Ringo Tour Těšany. Reprezentovali tak přepravní firmu jejich kamaráda a podnikatele, pana Jaroslava Čecha z Těšan. Na turnaji se tak potkali s dalšími deseti družstvy z okolí Brna, o kterých vůbec nic nevěděli. A protože Popovice sousedí s Modřicemi, kde se hraje nejlepší mužský nohejbal v republice, a kde se letos hrál i Pohár mistrů, byl předpoklad, že i na tomto turnaji se představí místní družstva na vysoké úrovni. Klikněte na reportáž a obrázky.

Havlovičtí Vodníci byli v Bačetíně čtvrtí

Vodníci v Bačetíně Bačetín, vesnička pod Orlickými horami s velice pěkným výhledem do kraje, především na Opočno a Dobrušku, byla pořadatelem 9. ročníku nohejbalového turnaje "O pohár starosty obce". Na turnaj přijalo pozvání, od starosty pana Josefa Hejzlara, deset družstev, mezi nimi i mužstvo Vodníků z Havlovic. VODNÍCI přijeli obhajovat loňské prvenství, ale letos se museli smířit se čtvrtým místem. Na prvním místě se umístili hráči KOUNOVA, sousedící obce Bačetína. Druhé místo obsadil tým JOHNY ze Solnice a na třetím místě skončila SÍMANKA z Rychnova nad Kněžnou. Pátý byl Sokol Opočno a domácímu Bačetínu patřilo šesté místo. Prohlédněte si bačetínské momentky. Všichni účastníci turnaje si pochvalovali nejen jeho úroveň, ale velice ocenili i starost obce o zázemí pěkného sportoviště, především vybudování sociálního zařízení, které ještě v minulém roce všem tolik chybělo.

HAPOSTAR ovládla Sonia Žacléř

HAPOSTAR 2007 Havlovický sportovní areál hostil v sobotu 11.8.2007 populární fotbalový turnaj HAPOSTAR. O putovní pohár bojovalo deset mužstev hráčů starších 40 let. Zápasy ve dvou skupinách byly zajímavé až do posledních utkání, protože stále nebylo rozhodnuto o postupujících. Nakonec rozhodovala ve skupině A jediná branka, která poslala do boje o třetí místo domácí HAFA Havlovice. Tam hráči Havlovic přehráli již poměrně unavené družstvo AFK Nymburk 3:0 dvěma góly Mirka Soukupa a jednou trefou Zaňky. Vyvrcholením celého turnaje bylo finále mezi mužstvy SONIA Žacléř a PRAŽSKÁ Trutnov. V normálním čase skončilo dramatické utkání 1:1. Chcete vědět, jak to dopadlo? Klikněte na podrobnou fotoreportáž.

V Havlovicích ladila formu náchodská přípravka

Náchodská přípravka v Havlovicích Nebylo to poprvé, kdy se přípravka žáčků FK Náchod - Deštné letos v srpnu přestěhovala na týdenní soustředění do Havlovic. Zde, v krásném prostředí sportovního areálu, pod dohledem zkušených trenérů pronikali do dalších a dalších tajů krásné kolektivní hry, které se říká fotbal. Zvyšovali svoji fyzickou kondici, rychlost, obratnost, přihrávali, kličkovali a stříleli. Pro zpestření celého pobytu v Havlovicích si udělali i výlet na kolech do Ratibořic. Poslední den soustředění měli malí fotbalisté společné posezení s trenéry a svými rodiči a využili i všech možností, které sportovní areál Havlovice nabízí. Vyvrcholením celotýdenní přípravy na novou sezonu bylo jejich představení se ve skutečném fotbalovém utkání se stejně starými plejery z Nového Města nad Metují. Zápas se hrál v sobotu, v rámci turnaje v malé kopané hráčů nad 40 let - HAPOSTAR. Prohlédněte si reportáž a obrázky.

Havlovičtí nohejbalisté skončili ve Vlčkovicích šestí

Jirka Pitaš ve Vlčkovicích Do Vlčkovic v Podkrkonoší se sjelo 18 nohejbalových družstev, aby se zúčastnila klání O pohár Sokola Vlčkovice. Ve třech skupinách se bojovalo o postup do šestičlenné finálové skupiny. Do závěrečné fáze postoupil i team Vodníků z Havlovic, který obsadil celkové šesté místo. Vyhráli Žraloci z Choustníkova Hradiště před Pantery ze Dvora Králové. Třetí skončilo družstvo JAT z Prahy, čtvrtí pořádající Veteráni z Vlčkovic a páté místo si odvezla Rotující palička z Vítězné. Mezi dospělými se neztratila ani dvě družstva mladíků z Vlčkovic ve věku od devíti do dvanácti let. Poděkování za pěkný turnaj patří všem pořadatelům i jejich manželkám a známým, kteří zajišťovali občerstvení účastníků turnaje. Mrkněte na obrázky z Vlčkovic.

Pohár vítězů pohárů v Havlovicích 2007 - HAFA vybojovala bronz!

PVP v Havlovicích Tuto sobotu a neděli se ve sportovním areálu v Havlovicích sešli vítězové pohárů všech lig v malé kopané v České republice. Přijeli zástupci z Prahy, Brna, Pardubic, Příbrami, Klatov i dalších měst. Celkem sedmnáct družstev se v sobotu utkalo o postup do nedělních klání. V neděli pak ze čtyř čtyřčlenných skupin postupovalo celkem 8 družstev do čtvrtfinále. Prezident Českomoravského svazu malé kopané Filip Juda si turnaj pochvaloval: "Máte tady super prostředí a super organizaci, jsem velmi rád, že se letošní pohár vítězů pohárů mohl odehrát zde v Havlovicích". Domácí HAFA se v těžké konkurenci neztratila, nakonec vyválčila bronz! Chcete vidět snímky z turnaje a také se zajímáte o to, jak vše dopadlo? Pak si prohlédněte aktuální fotoreportáž.

V Havlovicích startují prázdninové turnaje

Stolní tenis Milovníci aktivního odpočinku jsou ve všední dny zváni do havlovického sportovního areálu na prázdninové turnaje. Podle Jardy Balcara se tu bude každé úterý hrát petanque, středy budou patřit stolnímu tenisu a čtvrtky zase ruským kuželkám. Hrát se bude vždy od sedmnácti hodin. Kdo vyhraje pohár pětkrát, může si ho ponechat. Bližší informace jsou na těchto plakátech nebo u Miloše Toholy, případně Jardy Balcara.


Roman Čáp: Česká Skalice má obrovský potenciál

Roman Čáp Ambiciózní trenér Roman Čáp má za sebou rušné období. Nejprve hodně pozvedl FK Náchod/Deštné, tým zachránil v České fotbalové lize. Klub mu ale překvapivě neprodloužil smlouvu, údajně kvůli konfliktu s hráčem Kopeckým. Bez trénování dlouho nevydržel - ve svém bydlišti Havlovicích dovedl počátkem července domácí tým až do finále Havlovického poháru, jeho svěřenci nakonec obsadili stříbrnou pozici. Nového šéfa lavičky TJ Jiskra Česká Skalice, účastníka krajského přeboru mužů, jsme vyzpovídali. Přečtěte si aktuální rozhovor.

Los HAPOSTAR: Havlovice narazí na ZaP Nové Město!

Hapostar Havlovický pohár 2007 skončil a už se blíží termín fotbalového turnaje hráčů nad 40 let HAPOSTAR 2007. Uskuteční se už počtrnácté ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice v sobotu 11. srpna 2007. Při finálovém dni HAPO bylo 10 mužstev rozlosováno do dvou skupin. Los rozdělil přihlášená mužstva následovně - skupina A: ZaP Nové Město nad Metují, KOPÁČI Červený Kostelec, HAFA Havlovice, SONIA Žacléř, SK Černošice. Skupina B: FK Nymburk, ACADEMIX Hradec Králové, RH Hradec Králové, PRAŽSKÁ Trutnov, SHARP Pardubice. Začátek turnaje je v 8 hodin, loňské prvenství budou obhajovat hráči RH Hradec Králové.

HAPO Krakonoš Cup 2007 vyhráli Náchodští

Stará garda Náchod Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané vyhrála Stará garda Náchod. Hodně omlazený tým dirigovaný zkušeným Vejpravou ve finále porazil domácí Havlovice 4:0, cennou trofej vybojoval vůbec poprvé. Bronzovou příčku obsadil celek ZaP Nové Město nad Metují, který v utkání o konečné třetí místo deklasoval 6:1 polické Mozky. Tisícovka diváků sledovala i vložený duel finalistů prvního ročníku turnaje, Havlovice hrály v repríze finále z roku 1978 s Hořičkami 1:1. "Skvělou atmosféru turnaje umocnila fantastická divácká kulisa, před kterou si hráči sáhli na dno svých sil. Velké poděkování patří desítkám věrných sponzorů a také všem členům Havlovické fotbalové asociace za zvládnutí mimořádně náročné organizace a především zajištění celého širokého sortimentu občerstvení. Jubilejní třicáté HAPO mohlo být díky tomu velkou fotbalovou a společenskou událostí celého regionu," hodnotí jeden z organizátorů podniku Miloš Tohola. Nejlepším střelcem turnaje se stal pětigólový kanonýr Havlovic Martin Merganc, trofej pro nejlepšího gólmana získal Martin Tomek z týmu ZaP Nové Město, nejlepším hráčem byl vyhlášen Marcel Janovský z vítězné Staré gardy Náchod. Prohlédněte si fotoreportáž z finálového dne nebo přehled účastníků letošního ročníku. Pro milovníky statistik máme výsledkovou listinu letošního ročníku a historické pořadí účastníků Havlovického poháru. V Havlovicích letos nechyběl ani známý kameraman Jiří Středa, jeho akční reportáž je na stránkách nového média Naše televize.

Historickou tabulku HAPO vedou fotbalisté z Trutnovska

Havlovice 1978 V Havlovicích se už potřicáté bojuje o prestižní trofej s dominantou ve tvaru písmene H. Jelikož se letos velmi daří týmům z Náchodska, jistě nebude od věci připomenout si, jak si v historii známého fotbalového turnaje vedly celky z jednotlivých regionů. Nejlépe je na tom Trutnovsko - týmy z tohoto okresu se z celkového prvenství radovaly hned šestnáctkrát. Fotbalisté z Náchodska zvedali nad hlavu slavný pohár šestkrát, hráči z Hradecka se radovali čtyřikrát. Hegemonii tří východočeských okresů narušily jen týmy z Prahy a Ostravy. Připravili jsme fotopřehled vítězů HAPO.

Havlovický pohár zatím ovládají týmy z Náchodska

Jirka Podolník (Academix HK) Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané se stává tak trochu přeborem Náchodska. Postup do finále si o prvním hracím víkendu zajistily týmy Mozky Police, ZaP Nové Město a Stará garda Náchod. Spolu s nimi postupuje tradiční účastník Academix Hradec Králové. Omlazený tým sehrál rozhodující zápas s KNK Úpice, jehož dres oblékli zkušení ligisté. Hradečtí se v tomto duelu museli obejít bez své největší hvězdy Rudy Skácela, přesto uspěli. Rozhodnutí zařídil Jirka Podolník (na snímku), který v závěru utkání zahrával trestný kop z poloviny hřiště a trefil se nádherně do šibenice. Výsledky finálových zápasů kvalifikace: 1. KK Mozky Police – Babylon Jaroměř 7:0, Stará Garda Náchod – Draci Odolov 6:0, ZaP Nové Město – Švéry Team 3:2, KNK Úpice – Academix Hradec Králové 1:3. " Hodně zajímavá a hlavně kvalitní bude tato sobota. Na postupdo nedělního finále může reálně pomýšlet až deset družstev," tipuje duchovní otec kultovního turnaje Miloš Tohola. Postupující celky doplní pořádající HAFA Havlovice a obhájce trofeje Miláno Jaroměř. Pořadatelé chystají na neděli bohatou tombolu. Vyhrát budeme moci například leteckou dovolenou na Chalkidiki, kterou věnovala Cestovní kancelář OSNADO.

Havlovický pohár potřicáté!

HAPO Fotbaloví příznivci se konečně dočkali! V obci, která v těchto dnech získala prestižní titul Vesnice roku, bude v sobotu 23. června rozehrán jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Kvalifikační boje pak budou probíhat ještě v neděli a také příští sobotu 30.6. Očekávané finále budeme v havlovickém sportovním areálu sledovat první červencovou neděli. Titul bude obhajovat technická partička Miláno Jaroměř. Prohlédněte si kompletní los turnaje. Pořadatelé z Havlovické fotbalové asociace nám slibují nejedno překvapení, během turnaje prý například uvidíme živého velblouda!

Nohejbalfest vyhráli Vodníci

Nohejbalfest 2007 Třetí ročník nohejbalového turnaje v Markoušovicích uspořádala skupina přátel, která vznikla v průběhu gymnaziálních let, a to už před dosti dávným časem. Během roku absolvují vždy několik sportovně - kulturních akcí, mezi nimiž má dominantní postavení tchunder (čti čundr). ´Tchunderboys´ je i název těchto přátel. A protože je už nebavilo soupeřit mezi sebou, uspořádali v roce 2005 nohejbalový turnaj i pro své známé a kamarády. A NOHEJBALFEST byl na světě. My pro vás máme referát, výsledky i obrázky z letošního festu.

Cvičební rok zakončilo Putování se Šlapeťáky

Opékání špekáčků Cvičební rok 2006-07 byl oficiálně ukončen. Stalo se tak ve čtvrtek 14.6.2007 odpoledne na společné akci nazvané " Putování se Šlapeťáky ". Spolek Šlapeto zajistil organizaci trasy, kterou děti zvládly se všemi úkoly - jak jinak než na kolech. V cíli, na Plovárně za havlovickou pilou, bylo celé putování zakončeno. Cvičitelé TJ zhodnotili cvičební rok, odměnili nejlepší reprezentanty, popřáli krásné, slunné a sportem nabité prázdniny. Poslední tečkou pak byly dozlatova opečené buřty... A v září zase v tělocvičně nashledanou!!!

Havlovičtí volejbalisté doma stříbrní

Havlovický volejbal 2007 V sobotu 16. června se v Havlovicích po roce znovu uskutečnil volejbalový turnaj. Po celý den svádělo mezi sebou na umělých kurtech líté boje osm týmů, mezi nimiž byla dvě družstva domácích. Havlovický A-tým prohrál až ve finále a skončil na krásném druhém místě. Konečné pořadí turnaje : 1. Dobráci Trutnov, 2. Havlovice, 3. Rypáci Horní Kostelec, 4. Hostinné, 5. Zoufalci Markoušovice, 6. Suchovršice, 7. Úpice, 8. Pštrosi Havlovice. Naši fotoreportéři na turnaji také pořídili momentky.

Bujarou Úpici ovládli havlovičtí minigolfisté

Vítězové Bujaré Úpice M.O. Tuto neděli se konal již 3. podnik Havlovické minigolfové Tour, tentokrát pod názvem Bujará Úpice minigolf Open. Ve velké horůčavě tentokrát nepadaly rekordy. Na stupně vítězů se mezi ostřílené sběratele vavřínů Jardu Koláře a Lukáše Řezníčka vklínil poprvé pořadatel soutěže Jarda Balcar. Na 4. místě skončil Miloš Tohola a pátý byl Ríša Sacher. Vítězové získali vstupenky na Bujarou Úpici, která se koná příští týden na náměstí v Úpici. Akce se zúčastnilo 16 hráčů a nespočet fanynek. Do čela celkového pořadí se vyhoupl Kolář, který má na kontě 136 bodů. Dosavadní lídr Tohola je o 24 bodů zpět, patří mu dosavadní stříbrná pozice. O další tři body zpět je celkově třetí Řezníček. Další podnik Tour se po letní pauze uskuteční v neděli 9. září opět od 16 hodin. Zde jsou obrázky a aktuální pořadí série.

Bujará Úpice minigolf Open je za dveřmi, zatím vede Tohola

Havlovický minigolf Vážení přátelé minigolfu, připomínám, že tuto neděli 10. června se v Havlovicích koná již třetí turnaj, tentokrát pod názvem Bujará Úpice minigolf Open. Začíná se v 16 hodin. Vezměte s sebou své přátele a přijďte do havlovického areálu. Srdečně zve Jarda Balcar! V průběžném pořadí celé série zatím všem ukazuje záda golfový virtuos Miloš Tohola, který dosud nasbíral 75 bodů. Po dvou podnicích je o tři body zpět Jaroslav Kolář, devět bodů za lídrem je třetí Radek Priputen. Nejlepší ženou je dosud Monika Sacherová, celkově devatenáctá. V dosavadním průběhu Havlovické minigolfové Tour 2007 bylo hodnoceno 36 golfistů a golfistek. Prostudujte průběžné pořadí série.

Putovní pohár si z Havlovic odvezli nohejbalisté Bílé Třemešné

Havlovický vodník Do Havlovic se první červnovou sobotu sjelo 19 nohejbalových týmů. Zúčastnily se zde třetího ročníku turnaje "O DUŠIČKU OD HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Z celodenních bojů vzešel celkový vítěz, kterým se stali hráči Bílé Třemešné. Ve finále se stejně jako loni utkali s družstvem Šimáků z České Skalice, které porazili 2:1, když poslední a rozhodující bod padl za stavu 9:9 pokaženým servisem Šimáků. Na třetím místě se umístili hráči Nového Plesu u Jaroměře. Čtvrtí skončili hráči z Úpice pod názvem Římani. Na Vodníky z Havlovic letos zbylo šesté místo a Hastrmani obsadili příčku dvanáctou. Dva havlovičtí hráči hráli za družstvo KOVO-DŘEVO z Hradce Králové, které skončilo čtrnácté. Další informace a obrázky najdete zde.

V Havlovicích se děkovalo Petru Řezníčkovi

Děkování Petru Řezníčkovi Při vyhlašování výsledků nohejbalového turnaje v Havlovicích došlo i k jedné slavnostní události. Předseda Sokola Havlovice Mgr. Jaroslav Balcar společně s předsedou HAFA Milošem Toholou předali malý dárek panu Petrovi Řezníčkovi za velký kus odvedené práce na modernizaci prodejních stánků ve všesportovním areálu "Za školou". Bylo to i vyjádření poděkování za trpělivost, kterou Petr měl s měnícími se zadáními v průběhu celé doby přestavby prodejních míst. Vše se ale povedlo a bylo dokončeno k termínu nohejbalového turnaje a oslav Dětského dne. Kdo měl již možnost nahlédnout do opravdu kulturního prostředí prodejních míst, musí uznale pokývat hlavou. A ten, kdo tu ještě nebyl, by rozhodně neměl váhat. Bude velice mile překvapen, co se zase v Havlovicích povedlo.

Roman Čáp pozvedl náchodský fotbal

Roman Čáp Fotbalisté FK Náchod/Deštné měli problém. Začátek jara jim v České fotbalové lize nevyšel, tým se po sérii porážek nebezpečně posouval k sestupovým vodám. Vedení klubu zariskovalo a provedlo změnu na trenérském postu. Odstupujícího kouče Petříka vystřídal havlovický Roman Čáp, který předtím působil u náchodského dorostu. Bývalého hráče Sparty Úpice nebo Velkého Poříčí, jehož levačka strašila spoustu gólmanů, vyzpovídal Petr Záliš. Přečtěte si rozhovor s audio záznamem.

Pohoda a klídek ovládly Havlovice

Havlovický street Dvanáct družstev z různých koutů republiky se sjelo na sedmý ročník Májového streetballového turnaje do Havlovic. V zápasech "každý s každým" ve dvou skupinách se ukázalo, že se letos jedná o turnaj z nejkvalitnějších v historii havlovických streetballových klání. Zpestřením turnaje byli hosté z Jaroměře, kteří svůj patriotismus vyjadřovali v modifikaci lidové písně "Jaroměř, Jaroměř to je …, to mi věř!" Komentář jejich lodivoda Martina Staňka "Tohle byl můj nejlepší strýtbolový turnaj, který jsem hrál" vyjadřuje fajnovou atmosféru. Třešničkou na dortu a velkým zážitkem bylo gentlemanské finále, kde se hráči společně domluvili na pravidlech - bez rozhodčího a "vítězství o 2 body". Žákovskou kategorii vyhrály v Havlovicích Špendlíkové hlavičky. Další informace plus obrázky najdete zde.

Havlovičtí atleti navštívili město pohádky

Havlovičtí atleti v Jičíně V Krajském kole atletických závodů (Jičín, 27.5.2007) reprezentovalo havlovickou TJ pět žáků a žákyň. V kvalitní konkurenci jsme postup do republikového finále nevybojovali, výkony však byly zdařilé. Výsledky v jednotlivých kategoriích - mladší žákyně: Karolína Smékalová osmé místo, Radka Friebelová devátá příčka, v družstvech první místo! Mladší žáci: Petr Luštinec sedmá pozice, Petr Čepelka osmé místo, v družstvech třetí stupeň. Starší žáci: David Smékal páté místo, v družstvech stříbro. Prohlédněte si fotogalerii.

Dvě šestá místa nohejbalistů, na programu jsou teď Havlovice!

Nohec Nohejbalové družstvo havlovických Hastrmanů obsadilo šesté místo na třetím ročníku veteránů v Opočně, kde se hrálo O putovní pohár starostky opočenského Sokola. Na turnaji soupeřilo 11 týmů s hráči staršími 45 let. Byly mezi nimi i opravdové kapacity bývalého československého nohejbalu, kteří dříve reprezentovali a bojovali také o tituly na mistrovství republiky. Šesté místo havlovických hráčů lze hodnotit jako velký úspěch. Neztratili se mezi celky Radechové, Žamberka, Kostelce nad Orlicí ani Rychnova nad Kněžnou. První místo obsadili a putovní pohár si odvezli hráči Žamberka, druhé místo brali hráči Kostelce nad Orlicí a třetí skončilo družstvo Semechnic. Celý turnaj proběhl v areálu krásného koupaliště a kempinku Broumar, s kompletním vybavením pro všechny návštěvníky. Vodníci se vydali na turnaj do nedalekých Bohuslavic. Zde jsou bližší informace a fotografie. A co čeká havlovické hráče nyní? Bude to velký nohejbalový turnajv Havlovicích, který se uskuteční v sobotu 2. června 2007. Představí se na něm Vodníci i Hastrmani a dalších 18 již přihlášených a zaregistrovaných mužstev. Přijďte se podívat na sport, který se dá provozovat v jakémkoliv věku!

Havlovický pohár vyhrávají nejčastěji domácí borci

Hapostar Jen pár týdnů zbývá do startu jubilejního třicátého ročníku Havlovického poháru. Určitě tedy nebude od věci zavzpomínat a říci si, komu se na slavném turnaji nejvíce daří. Můžeme s potěšením konstatovat, že nejúspěšnějším týmem v historii jsou domácí Havlovice - vyhrály pětkrát! O jeden triumf méně má hradecký Academix. Tento tým je zase se souborem ZaP Nové Město nejúspěšnějším účastníkem Hapostar. Superhapostar svědčí nejvíce týmům Pražská Trutnov a Sonia Žacléř. Prostudujte přehledy vítězů Havlovického poháru, Hapostar a Superhapostar.

Havlovičtí nohejbalisté sehráli první venkovní turnaj

Nohejbal Choustníkovo Hradiště bylo prvním letošním turnajem, kterého se havlovičtí nohejbalisté zúčastnili na antukovém povrchu. Krásný sportovní areál Sokola Choustníkovo Hradiště hostil 22 družstev, kde kralovali a vítězem se stali ŘÍMANI. Družstvo Havlovic tentokrát postoupilo ze základní skupiny z třetího místa, ale v dalším kole již nestačilo na TŘI VETERÁNY a jeho cesta turnajem skončila. Celkově se tak umístilo až v druhé polovině startovního pole. Klikněte na obrázky z turnaje. Další sobotu se Vodníci a Hastrmani zúčastní dvou turnajů. Vodníci budou bojovat v Bohuslavicích a Hastrmani pojedou do Opočna na turnaj hráčů nad 45 let.

Atletický čtyřboj se havlovickým nadějím povedl

Atleticky čtyřboj Celkem 14 dětí a 3 cvičitelky z naší TJ se vydaly do Trutnova na okresní kolo v atletickém čtyřboji. Přímo na stadionu pořídili naši fotoreportéři pěkné obrázky. I když závěr soutěže zkrápěl déšť, na výkonech dětí to neubralo a devět z nich si přivezlo medaile. Výsledky - předškolní děti: Rohanová I.- 1. místo, Borůvková N. - 2. místo, Šrámková Š. - 3. místo, Kaizr M. - 3. místo. Mladší žactvo: Luštinec P. - 1. místo, Čepelka P. - 2. místo, Smékalová K. - 1. místo, Friebelová R. - 3. místo. Starší žactvo: Smékal D. - 1. místo. Medailisté ze žákovských kategorií postupují do krajského kola, které se koná 27.5. v Jičíně. Děkujeme za reprezentaci a nadále držíme pěsti!!!

Havlovický pohár 2007 rozlosován

Losování HAPO 2007 V Havlovicích byl v neděli 13. května v 15 hodin vylosován jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Organizátoři Miloš Tohola a Zdeněk Honzera za pomoci svých asistentů určili, které týmy se utkají v rámci celostátního turnaje ve dnech 23., 24. a 30.6. a 1. července 2007. Havlovické béčko se domácímu publiku předvede hned první hrací den, ve skupině má Yong boyes Jaroměř, Green Devils a KK Mozky Police. Těšit se můžeme opět také na zahraniční týmy. Například z Polska přijedou celky PSP Kowary, PUB GOL nebo Krycha Bus Jelenia Góra. Můžete si prohlédnout aktuální fotoreportáž z losování a kompletní los turnaje.

Hampejz minigolf open ovládl Řezníček

Havlovický minigolf V Havlovicích se hrál opět zajímavý minigolf. V neděli 13. května 2007 se zde rozhořel další, v pořadí již druhý turnaj prestiží série - Hampejz minigolf Open. Celkem třiadvacet minigolfistů se pustilo do boje o ceny věnované tentokrát restaurací Hampejz Rtyně v Podkrkonoší. Po více než dvouhodinovém boji se vítězem stal Lukáš Řezníček s 27 body. Stříbrnou příčku vyválčil Jaroslav Poláček, který si připsal o pět bodů více. Pomyslný bronz si odnesl Miloš Tohola, který ztratil na vítěze šest bodů. Klikněte na aktuální fotogalerii nebo prostudujte průběžné pořadí série. Se zájemci o tento nový havlovický sport se sejdeme opět v neděli 10. června tradičně v 16 hodin.

Pochod Václavice Havlovice přilákal tisíc lidí!

Pochod Václavice Havlovice 2007 Již 18. ročník pochodu Václavice – Havlovice se uskutečnil v sobotu 12. května. Z Havlovic se vydal naplněný autobus směrem do Václavic v sedm hodin a okolo osmé hodiny jsme vyráželi z Václavic směrem k domovu. Během dne se střídal déšť se sluníčkem a každý minimálně dvakrát zmokl. Ve Slatině na všechny turisty čekalo občerstvení s živou hudbou a na konci strastiplné cesty nás očekávala havlovická pouť. Dle dostupných informací přišlo na start takřka 1000 platících pochodníků a cykloturistů a mnoho dalších, kterým se zdá být dvacet korun přespříliš. Děkujeme pořadatelům z Modré Střelky Náchod a Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice za nevšední zážitek! Prohlédněte si fotogalerii.

18. ročník se kvapem blíží!

Pochod Václavice Havlovice V sobotu 12. května 2007 se uskuteční již 18. ročník pochodu Václavice Havlovice. Akce se běžně účastní okolo tisícovky pěších a cykloturistů. Připraveny jsou tradiční trasy. Aktualizovaný jízdní řád autobusu do Václavic: 6:50 Libňatov - prodejna,7:00 Havlovice - Kulturní dům, 7:10 autobusové nádraží v Úpici. Doprava stojí 30,- Kč pro dospělého a 20,- Kč pro dítě. Opět budou k prodeji šátky s emblémem v autobuse. Ve Slatině se znovu můžeme těšit na občerstvení, v cíli pak na Havlovickou pouť. Prohlédněte si plakát, případné dotazy zodpovíme na tjsokol@havlovice.cz.

Májový streetball v Havlovicích? Pohodička!

Májový street v Havlovicích Úžasnou pohodičku můžete zažít i Vy na letošním Májovém streetballovém turnaji SC TJ Sokol Havlovice, a to v sobotu 26.5.2007 od 12 hodin. Kdo máte chuť si zahrát, hlaste se na čísle 777 851 871 nebo na balcar@zsul.cz. Podmínky účasti a další potřebné informace najdete zde. Těšíme se na Vás! Strýťáci z Havlovic.

Sportovní hala se v Havlovicích stavět nebude

Plánovaná výstavba nové sportovní haly se v Havlovicích neuskuteční. Podle havlovického místostarosty Jaroslava Balcara o tom rozhodlo v úterý 24. dubna zastupitelstvo obce.

Velký nohejbalový turnaj v Havlovicích

Na začátku června, konkrétně 2.6.2007, proběhne na kurtech s umělým povrchem ve všesportovním areálu "Za školou" v Havlovicích třetí ročník nohejbalového turnaje trojic neregistrovaných "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Prvenství z loňského roku budou obhajovat hráči Bílé Třemešné. Turnaj je omezen limitovaným počtem družstev a proto pokud máte zájem, ozvěte se včas! Máme pro vás pozvánku i přihlášku na turnaj.

TJ SOKOL Havlovice shání prodavače - hostinského do stánku

Vážení přátelé, TJ Sokol Havlovice přijme do stánku s občerstvením ve sportovním areálu v Havlovicích prodavače - hostinského na dobu od 1. května do konce září. Orientační pracovní doba po - pá: 16 - 20 hodin, so - ne: 11 - 21 hodin. Přes prázdniny bude pracovní doba delší. Platové podmínky: 35 - 50 Kč/hod dle kvality práce. Orientační náplň práce: prodej točeného piva, limonád, alkoholu. Jednoduchá jídla - párky, pizza, sekaná, uzené apod. Úklid a utváření kvalitního interiéru a exteriéru stánku, objednávání zboží. Místo je vhodné pro čerstvé důchodce či matky na mateřské dovolené. Samozřejmostí je ochota a příjemné vystupování. Zároveň přijímáme brigádníky či brigádnice na víkendy a prázdniny. Zájemci se mohou hlásit na j.bekur@tiscali.cz.

První minigolfový podnik: rekord hřiště!

V Havlovickém sportovním areálu se v neděli 15. dubna uskutečnil 1. Orange Catering minigolf Open. Na první letošní turnaj přijelo 18 vyznavačů tohoto sportu. Na 14 jamkách se ve dvou kolech bojovalo o první body do Havlovické minigolfové Tour. Vítězem se stal havlovický hráč Jaroslav Kolář s neuvěřitelnými 26 body, čímž vytvořil nový rekord minigolfového hřiště. Až rozstřel určil v pořadí druhého Trutnováka Radka Priputena se 30 body. Bronz si odnesl další domácí borec Zdeněk Honzera. Zde je fotogalerie. Další podnik seriálu 2. Hampejz minigolf Open se uskuteční 13. května. Přihlásit se může opět každý, koho tato hra baví. Startovné je opět 50 Kč, Podrobné informace najdete v sekci "Minigolf".

Havlovice dobyly Pardubice

Hokejisté týmu Old Boys vyrazili v sobotu 14. dubna do pardubické ČEZ arény zakončit hokejovou sezónu. V oranžových dresech nastoupili Havlovičáci ve službách úpického týmu proti "zbytku světa". Po nadšeném výkonu zvítězili 6:5. Škoda jen, že ochozy zely prázdnotou. Po hokejovém utkání jsme shlédli poslední finálový zápas Pardubic proti Spartě. Zpět jsme jeli autobusem a veselá nálada se stupňovala až do Trutnova. V Bohuslavicích jsme vyzvedli odhozený Kéčův sparťanský ručník (který vyhodil Mílák na cestě do Pardubic) a všem bylo dobře. Prostě krásný hokejový zážitek, což potvrzují i obrázky.

Havlovická minigolfová Tour startuje už v neděli

V Havlovicích se v letošním roce uskuteční tyto minigolfové turnaje: 1. Havlovice minigolf Open (15.4.), 2. Havlovice minigolf Open (13.5.), 3. Havlovice minigolf Open (10.6.), 4. Havlovice minigolf Open (9.9.), 5. Havlovice minigolf Open (14.10.). Hraje se tedy vždy druhý víkend v měsíci, a to od 16 hodin. Startovné je 50,- Kč. Každý turnaj je vyhodnocen samostatně, dále se pak započítává do Havlovické minigolfové Tour, která bude vyhodnocena na konci sezony.

Havlovickou tenisovou recesi vyhrál elegán v bílém!

Elegán v bílém V sobotu 31. března se v Havlovicích uskutečnilo jarní otevírání tenisových kurtů. Ostrý start obstaral nultý ročník recesistického turnaje "Staré dřevěné rakety". Desítka tenistů si přišla nejen zahrát tenis, ale hlavně se pobavit. Vítězem turnaje se stal havlovický starosta Pavel Dvořáček hrající v pozoruhodném dobovém oblečení! Na druhém místě se umístil Pepa Baborák, bronz vybojoval Petr Poddaný a jako čtvrtý se umístil hlavní organizátor a neúmorný tenista Jirka Pinkava z Havlovic. Prohlédněte si obrázky. V Havlovicích tak byla odstartována sezóna, od pondělí se mohou pustit do pěti tenisových lig všichni přihlášení borci.

Radka Friebelová vybojovala v Hořicích bronzovou medaili

Havlovické sportovní mládí se v Hořicích v Podkrkonoší zúčastnilo krajského kola Zimního pětiboje. Naši TJ reprezentovalo 6 dětí v kategoriích mladšího a staršího žactva. V silné konkurenci se naši reprezentanti umístili ve středu startovního pole. Radka Friebelová pak vybojovala bronzovou medaili! Mrkněte na fotografie.

Dětské hřiště je znovu v provozu

V Havlovicích bylo poslední březnovou sobotu znovuzprovozněno dětské hřiště. Areál se pyšní novou dominantou: před několika dny tu byla nainstalována zbrusu nová skluzavka. Dětské hřiště v Havlovicích teď bude otevřeno denně od 8 do 19 hodin.

Havlovičtí Sokolové uctili památku Františka Kuldy

Sokolové v akci Havlovičtí Sokolové se v neděli 25.3.2007 sešli v tělocvičně u Čápů, aby veřejnou cvičební hodinou uctili památku stoletého výročí narození Františka Kuldy, dlouholetého náčelníka a předsedy TJ Sokol Havlovice. Cvičenci i diváci si připomněli uplynulá léta v historii TJ Sokol. V dobových krojích se představili muži i ženy. Děti předvedly svá cvičení. Ke shlédnutí byla představena výstava albumů a krojů. V závěrečné fotoprezentaci jsme si připomněli legendární plovárnu a hromadná cvičení na louce u Součků. Slavnostním odpolednem provázeli Yvona Friebelová a Zdeněk Honzera. Zde je fotogalerie.

Josefovský turnaj ovládli nohejbalisté z Úpice

Kulturní dům v Havlovicích byl v sobotu místem konání "Josefovského" nohejbalového turnaje trojic. Z deseti pozvaných družstev se nejvíce dařílo "Dědkům" z Úpice. V sestavě Pytela, Polášek, Falta nenalezli v průběhu celého turnaje přemožitele a zaslouženě obsadili konečnou první příčku. Druhé místo vybojovala "Rotující palička" z Vítězné, třetí byli "Vodníci" z Havlovic. Čtěte podrobnější referát.

Havlovický sportovní areál otevře své brány

Ve sportovním areálu v Havlovicích bude zahájen provoz již poslední březnovou sobotu. Prvně bude otevřen minigolf i dětské hřiště. Novinkou areálu je nová skluzavková věž a tabule na malování na dětském hřišti, zámková dlažba před stánky s občerstvením a pergolou, nové schody k "zelené boudě" a pingpongový stůl před pergolou. Věříme, že se tu všem návštěvníkům bude líbit.

Zahájení tenisových lig

Božský Roger Milovníci bílého sportu se konečně dočkali! Od 1. dubna do 29. června 2007 bude zápolit 36 tenistů z Havlovic a okolí ve třech tenisových ligách jednotlivců a jedné tenisové soutěži dvojic. Bude tak zahájen již třetí ročník tenisových zápolení na kurtech s umělým povrchem v Havlovicích. Bílý sport si definitivně našel cestu mezi havlovické občany. Ještě před dvěma lety na jaře bychom našli mezi Havlováky maximálně pět tenistů a dnes? Hráčů je dost a o tenisové lize spekulují i ženy. Zatím čekáme na další zájemkyně. Pokud máte zájem, volejte pořadateli soutěží Jaroslavu Balcarovi (777/005790). Anebo mu napište.

Veřejná cvičební hodina uctí památku Františka Kuldy

Cvičenci a cvičitelé TJ Sokol Havlovice Vás zvou na Veřejnou cvičební hodinu. Uskuteční se v neděli 25. března 2007 od 16 hodin v tělocvičně u Čápů u příležitosti 100. výročí narození pana Františka Kuldy, významného člena a dlouholetého předsedy naší TJ. V tělocvičně vystoupí naši cvičenci, budeme také nahlížet do historie i současnosti havlovického sportu. Cvičební hodině bude od 14:30 předcházet položení květin ke hrobu p. Kuldy a od 15 hodin vynášení Zimy ze vsi (sraz u dřevěné lávky).

Kulturní dům bude patřit nohejbalu

V Kulturním domě v Havlovicích se v sobotu 24.března uskuteční "Josefovský nohejbalový turnaj" trojic. Pozváno je deset družstev, turnaj bude zahájen v devět hodin. Pozvání přijaly týmy z Choustníkova Hradiště, Vítězné, Trutnova, Červeného Kostelce a Suchovršic. Havlovice budou reprezentovat dvě družstva, a to Vodníků a Hastrmanů, když Hastrmani budou obhajovat vítězství z únorového "Valentinského" nohejbalového turnaje. Zveme zájemce o tento pěkný a nenáročný sport do KD Havlovice. Předpokládaný čas finále celého turnaje je mezi patnáctou a šestnáctou hodinou.

Havlovičtí žáci se v Úpici neztratili

V Úpici se v sobotu 10. března konalo okresní kolo zimního pětiboje. TJ Sokol Havlovice reprezentovalo 18 závodníků. Jak si vedli? Čtěte referát.

Velký úspěch havlovické sportovní diplomacie

Velký diplomatický úspěch zaznamenali pořadatelé Havlovické Tropical ligy a TJ Sokol Havlovice. Poslední červencový víkend se v moderním sportovním areálu v Havlovicích uskuteční finálový turnaj Poháru vítězů pohárů městských lig v malé kopané. Celý příspěvek.

Stará dřevěná raketa

Tenisový pravěk Jarda Balcar a Jirka Pinkava zdraví všechny milovníky tenisu! Dovolují si Vás pozvat na zahájení sezony a přivítání jara nultým ročníkem turnaje STARÉ DŘEVĚNÉ RAKETY. Zúčastnit se může každý, kdo má smysl pro recesi a chuť pobavit sebe i ostatní. Ukáže se také, jak jsme na tom po zimě s fyzičkou. Podmínkou je hra se starou dřevěnou tenisovou raketou. Povolena je i jakákoliv stará pálka nebo prkénko na maso. Kdo nebude mít, zapůjčíme. Startovné je 50 Kč. První cena: prkénko na maso a kus uzeného bůčku. Přihlášky zasílejte do 23.3. na adresu pinces@centrum.cz. Zájemci se mohou prezentovat i v den turnaje 24.3. od 8.00 do 8.30 hod. Úvodní servis zasviští vzduchem v 9 hodin. DOPING VŠEHO DRUHU POVOLEN!!!

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu za rok 2006

Volejbalový oddíl se schází pravidelně každý pátek v zimě od 19:00 v kulturním domě v Havlovicích a v létě ve sportovním areálu za školou. Na tréninky dochází 8 - 10 hráčů. Více se dočtete na tomto místě.

Tenisová liga startuje už 1. dubna, přijímáme přihlášky!

Vážení tenisoví nadšenci! Do 18. března se přihlašujte do jarní havlovické tenisové ligy. Do tohoto data je třeba Jardovi Balcarovi odevzdávat startovné 100,- Kč. Hráči, kteří již v minulých sezónách ligu hráli, nemusí vyplňovat přihlášku. Stačí jen e-mailem potvrdit účast. Tenisová liga odstartuje 1. dubna a skončí v pátek 25. června. Poprvé bude otevřena i liga ve čtyřhře, prosíme napište též název družstva. Startovné pro dvojici je 200 Kč. V případě, že hráč odehraje všechny zápasy na jaře, nebude platit startovné na podzimní ligu. Přihláška je zde.

Sokol nabízí pronájem prodejního stánku

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice nabízí pronájem prodejního stánku ve sportovním areálu. Uchazeč musí vlastnit živnostenský list v oboru. Stánek má základní vybavení: lednici, mrazák, elektrickou troubu, bojler...atd. Ještě více informací najdete v přiložené nabídce.

Přihláška na jubilejní HAPO

Populární Havlovický pohár v kopané uspořádáme letos již potřicáté! Rozlosování turnaje se uskuteční při tradiční havlovické pouti 13. května 2007 od 14:30 hodin v našem všesportovním areálu. Zde je k mání Přihláška. Jak dopadl loňský 29. ročník turnaje? Vyhrálo Miláno Jaroměř před pořádajícím týmem HAFA Havlovice A a trutnovským Švery Teamem. Po zisku stříbra tak máme na co navazovat!

Havlovičtí nohejbalisté mají za sebou úspěšný rok

Rok 2006 byl pro amatérské nohejbalisty Havlovic zatím nejbohatším na akce od doby, kdy se tato parta začala nohejbalu věnovat. Už v roce 2005 si havlovičtí nohejbalisté vyzkoušeli, jaké je to hrát nejen v rámci tréninku pouze v Havlovicích v tělocvičně nebo na venkovních kurtech. Vyzkoušeli si také atmosféru celoročního nohejbalového turnaje ve Velké Jesenici. A protože výsledky nebyly až tak špatné, padlo rozhodnutí pro rok 2007: Velká Jesenice bude jen doplňkový program ve volných termínech. Hlavní náplní nohejbalových družstev Havlovic bude obsazování turnajů v blízkém i vzdálenějším okolí, kam jsme byli postupně pořadateli zváni. Další informace najdete zde.

Do Havlovic dorazila mistryně světa!

Jana Möglichová a Roman Čáp Do kulturního domu v Havlovicích se v sobotu 17. února 2007 sjelo deset nohejbalových družstev. Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic zde pořádala další nohejbalový turnaj trojic nazvaný "Valentinský". Vítězem celého turnaje se stalo družstvo Hastrmanů z Havlovic ve sestavě Čáp Roman, Čáp Stanislav a Žluva Jaroslav. Druhé místo, po prohraném finálovém zápase, obsadili hráči družstva STS Chvojkovice Brod z Červeného Kostelce. Celek z Choustníkova Hradiště pak v souboji o bronz zdolal havlovické Vodníky. Na dalších místech skončili Hurikáni ze Dvora Králové nad Labem, Těšany a Inkognito z Červeného Kostelce. Z Vítězné přijela dvě družstva, a to Rotující palička a Tygří drápy. Patřilo jim osmé, resp. deváté místo. Na posledním desátém místě skončili hráči trutnovského Juventusu. Vyvrcholením celého turnaje byla účast mistryně světa v nohejbale pro rok 2006. Pozvání pořadatelů přijala Jana Möglichová, která získala titul světové mistryně v závěru loňského roku v Opavě, a je i jedenáctinásobnou mistryní republiky. Společně s ní přijal pozvání i vynikající nohejbalista Jirka Dvořáček. Oba pak sehráli postupně tři sety s družstvy STS Chvojkovice Brod, Hurikáni a Rotující palička. Přítomné přesvědčili o svých kvalitách, neprohráli ani set! Právě z rukou světové šampionky Möglichové pak převzali všichni účastníci havlovického turnaje diplomy a věcné ceny. Celou atmosféru turnaje příjemně doplnilo i perfektní občerstvení v hostinci Amerika, kde si hráči i diváci mohli pochutnat na právě probíhajících zvěřinových hodech. Prohlédněte si obrázky z turnaje.

Pohár je opět na pravém břehu

V sobotu 24. února se uskutečnil rozhodující třetí zápas mezi Pravým a levým břehem. Po vzoru NHL vznikla před 7 lety tradice, kdy řeka Úpa protékající obcí Havlovice dělí hokejisty na pravobřežáky a levobřežáky. Stav 1:1 předpokládal lítý boj obou družstev. Oba "břehy" vyjely na led s nejsilnější sestavou. Na první gól se čekalo dlouhých 20 minut. Vsítil ho Lukáš Matěna do sítě levého břehu. Pravý břeh pak nasypal levému další 4 branky. Na závěr korigoval jedním gólem Friebel. Houf fanynek mohl být spokojen. Hrálo se v rychlém tempu. Pravý břeh - Levý břeh 5:1. Góly: Matěna Lukáš, Borůvka Pavel, Balcar, Míl Petr, Andrš Aleš - Friebel Petr. Mrkněte na momentky z finále.

All Stars Game Havlovice "Pravý vs. levý břeh"

Hokejová smetánka Vrcholí nám All Stars Game Havlovice! Opět se utkají hokejoví zástupci obou břehů řeky Úpy. Atmosféra před rozhodujícím zápasem je prý "hustá, že by se dala krájet". V Hronově se rozhodne, kde tentokrát zůstane putovní pohár – oblíbený zelák. Úvodní bully bude vhozeno v sobotu 24.2. už v 8 hodin ráno!

Pořadatelé Havlovického poháru byli na bowlingu

Pořadatelé Havlovického poháru se dokáží i v zimních měsících sejít na společných akcích. Tou poslední byla cesta z Havlovic do Olympu v Poříčí u Trutnova, kde si byli společně s manželkami, které jim vždy při HAPO pilně pomáhají, zahrát bowling. Na pěti drahách strávili příjemné dvě hodiny zábavy v plném pohybu. Mrkněte na fotodokumentaci.

Budování našeho areálu podpořilo ministerstvo, kraj i obec

Sportovní areál v Havlovicích byl vybudován z finanční podpory MŠMT ČR, nadace ČEZ a obce Havlovice. Více informací najdete v sekci Sportovní areál. Činnost TJ Sokol Havlovice podporuje Svazek obcí Jestřebí hory, TSUT Trutnov, Královéhradecký kraj a mnoho sponzorů, kteří mají reklamu v areálu nebo propozicích HAPO.Starší zprávy

Tradiční volejbalový turnaj- fotogalerie
V sobotu 20. ledna 2007 se v havlovickém kulturním domě uskutečnil tradiční volejbalový turnaj. Přinášíme fotky.
Pořadí: 1. Baník Rtyně, 2. Havlovice, 3. Suchovršice, 4. Úpice, 5.Trutnov 6. Havlovice / junior / Pštrosi

archív starších zpráv....

V roce 2006 jsme uspořádali turnaj HAPO za finanční podpory svazku obcí Jestřebí hory. 
Provedli jsme údržbu fotbalového hřiště za finanční podpory MŠMT ČR.

Najdete nás   zde
Počet návštěv od 17. 04. 2003
Optimalizováno pro IE5. 0 800x600
HAVLOVICE
Obecní úřad Havlovice nad Úpou
tel. 499 784 062
e-mail: ou.havlovice@worldonline.cz

Zprávy 2016    Zprávy 2015    Zprávy 2014    Zprávy 2013    Zprávy 2012    Zprávy 2011    Zprávy 2010    Zprávy 2009    Zprávy 2008    Starší