Havlovické sportovní noviny 2009

Bocianům uniklo vítězství jen o vlásek

Letošní poslední nohejbalový turnaj trojic se v havlovickém Kulturním domě vydařil. V neděli 27. prosince vše fungovalo perfektně jak po stránce organizační, tak i co se týkalo předvedené hry. Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic postavila na tento turnaj tři kompletní družstva. Vítězství v turnaji uniklo Bocianům jen o několik málo míčů, když ve finále nestačili na tým Božkova. Klikněte na kompletní zprávu nebo fotogalerii. Parta amatérských nohejbalistů přeje touto cestou všem obyvatelům Havlovic v roce 2010 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!
Jirka Pitaš, 28.12.2009

Vodníci hráli ve Vítězné, teď chystají Silvestrovský turnaj

Tradiční VÁNOČNÍ nohejbalový turnaj pořádala parta nohejbalistů z Vítězné pro své kamarády v sobotu 19. prosince 2009. Pozvaní byli i Vodníci z Havlovic. Na turnaji, kterého se zúčastnilo 12 družstev, se Vodníci v konečném pořadí umístili na 5. - 8. místě. Celkovým vítězem se stali hráči Bílé Třemešné B před Bílou Třemešnou A, Žraloky a Tygřími drápy. O 5.- 8. místo se podělili Rotující palička, Dvoráci, Vodníci a Carlos. Poslední letošní nohejbalový turnaj v hale (SILVESTROVSKÝ) budou pořádat Vodníci a Hastrmani v neděli 27. prosince 2009 v Kulturním domě v Havlovicích od 9 hodin za účasti 10 družstev.
Jirka Pitaš, 23.12.2009

Loučení s rokem obstaral Vánočník

Rozloučení s kalendářním rokem 2009 proběhlo odpoledne 17.12. v tělocvičně u Čápů. Sešlo se tam na třicet předškolních děti, mladších a starších žáků a žákyň, spolu s cvičiteli J. Kaizrovou, P. Astrem a Y. Friebelovou. Předvánoční cvičební hodina, tradiční "Vánočník", to bylo trochu netradiční sportování, klání čtyř družstev, složených z dětí od čtyř do jedenácti let. Každé družstvo sídlilo v jednom rohu tělocvičny a jejich cesty a úkoly směřovaly vždy k vánočnímu stromečku uprostřed. Více informací je zde. Nabízíme také obrázky.
Yvona Friebelová, 20.12.2009

V Havlovicích se už bruslí

Od včerejška je na havlovickém hokejovém hřišti led. Mohou toho využít bezplatně všichni, kteří si rádi zabruslí či zahrají hokej. Bruslení pro veřejnost je bezplatné. Školní skupiny platí 10 Kč za osobu a musí se objednat u pana Toholy telefonicky na čísle 737141504.
Jaroslav Balcar, 17.12.2009

Nohejbal se hrál o zvěřinových hodech

Pro havlovické nohejbalisty se stalo už tradicí, že při příležitosti zvěřinových hodů v pohostinství Amerika pořádají nohejbalový turnaj. Domácí hráči postavili do turnaje 4 družstva. Kromě Vodníků a Hastrmanů hráli z Havlovic i Bociani a Ringotour. Zbývajících 6 volných míst obsadila družstva trutnovského a rychnovského okresu. Jak to dopadlo? Přečtěte si to v přiložené zprávě. Můžete si prohlédnout i fotogalerii.
Jirka Pitaš, 30.11.2009

Tělovýchova sehnala peníze na zateplení budovy

Na projekt zateplení sokolské budovy získala TJ Sokol Havlovice od Nadace ČEZ finanční částku 200 tisíc korun. "Potřebovali jsme vyměnit okna, dveře a zateplit budovu. Jsme rádi, že jsme v žádosti o grant uspěli a mohli opravit zařízení, které se velmi často stává místem pro setkávání a trávení volného času celé vesnice," uvedl Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol. Podkrkonošská obec s devíti sty obyvateli je nositelkou titulu Vesnice roku 2007. K jeho zisku přispěla svými četnými aktivitami i tělovýchovná jednota. Rozvoj pohybových aktivit, organizace volného času pro děti a mládež a sportovní vyžití aktivních havlovických občanů je v obci stále více ceněným atributem. "Zájem o program Nadace ČEZ Podpora regionů rok od roku roste. Ve východních Čechách se oproti loňsku zvýšil o osm a půl procenta. Nadace již sedm let podporuje ve všech regionech místní neziskové subjekty, nejčastěji občanská sdružení a příspěvkové organizace," uvedla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková. Prohlédněte si obrázky.
TJ Sokol Havlovice, 29.11.2009

Havlovická minigolfová Tour 2009 je ukončena

V Havlovicích byly v sobotu 14. listopadu vyhlášeny také výsledky celoročního minigolfového turnaje. Putovní pohár převzal před naplněným kulturním domem Zdeněk Honzera. Na druhém místě se umístil Miloš Tohola, bronzový byl Petr Hejna starší, čtvrté místo obsadil J. Řezníček a pátá byla A. Toholová. Ceremoniál v KD přibližují naše snímky. Již nyní zveme všechny příznivce tohoto sportu na příští sezónu!
Jarda Balcar, 29.11.2009

Na galavečeru byli oceněni tenisté

V sobotu 14. listopadu se uskutečnilo slavnostní vyhlášení Havlovické tenisové ligy. Zrcadlo výsledků, 1. liga: 1. Friebel, 2. Dvořáček P., Bárta P. 2. liga: 1. Lysický, 2. Bárta L., Kašpar. 3. liga: 1. Kupský, Hraba, Hruška. 4. liga: Melichar Š., Kábrtová, Vajsar. Ženy: 1. Kábrtová I., 2. Möglichová, 3. Friebelová. 1. liga čtyřhra: 1. Friebel, Melichar, 2. Hrabánek, Vincenc, 3. Smékal P., Kašpar. 2. liga čtyřhra: 1. Bílý B., Vondráček, 2. Bárta, Adámek, 3. Růžička B., Růžička M. Několik fotografií najdete zde. Přihlášky nových zájemců o tenis přijímá Jaroslav Balcar na mailové adrese j.bekur@tiscali.cz.
Jarda Balcar, 28.11.2009

Vodníci vybojovali ve Rtyni páté místo

V krásném prostředí Orlovny ve Rtyni v Podkrkonoší byla zahájena nová halová sezona Vodníků a Hastrmanů z Havlovic. Na nohejbalový turnaj, který uspořádali rtyňští fotbalisté za velké podpory sportovní komise při Městském úřadu ve Rtyni v Podkrkonoší, vycestovali v sobotu 7.11.2009 tentokrát jen Vodníci. Stalo se tak po té, co sami měli připravený svůj nohejbalový turnaj smíšených družstev v Bohuslavicích, ale špatné počasí jim hru pod širým nebem nedovolilo. Ve Rtyni v Pokrkonoší se sešlo 14 družstev. Vyhrálo družstvo ZPA Trutnov, Vodníci byli pátí. Akci přibližují naše snímky. Na sobotu 28.11.2009 mají už teď připravený nohejbalový turnaj Vodníci a Hastrmani v havlovickém Kulturním domě. V sekci Nohejbal jsou podrobnější informace.
Jirka Pitaš, 10.11.2009

Turnaj ve čtyřhře ovládla dvojice Antoš - Hrabánek

V sobotu 24. října se v Havlovicích uskutečnil další ročník tenisového turnaje ve čtyřhře. Kapacita turnaje 12 dvojic byla naplněna již několik dní před turnajem. Putovní pohár získala za 1. místo dvojice Antoš, Hrabánek. Na 2. místě se umístila dvojice Kužel, Vojtíšek a 3. místo obsadila dvojice Středa, Adam. Fotografie z předávání cen máme zde. V sobotu 14. listopadu se uskuteční slavnostní vyhlášení podzimní tenisové ligy v sále kulturního domu v Havlovicích. Bližší informace podá Jaroslav Balcar na telefonu 777 005 790.
Jarda Balcar, 8.11.2009

Havlovický kulturák bude hostit burzu sportovních potřeb

Již tuto sobotu 7.11. se v havlovickém kulturním domě uskuteční tradiční burza sportovních potřeb a oblečení. Přijďte prodat malé věci a přijďte si pro větší! Na burzu je možno přinést lyže a lyžáky, brusle, snowboardy,kombinézy, hokejové výstroje, kola a inline brusle, rotopedy, tenisové rakety. Příjem zboží proběhne už v pátek večer, na výdej zboží a peněz pak dojde v sobotu. Bližší informace obsahuje plakát.
Petr Záliš, 3.11.2009

Honzera suverénem letošního minigolfového ročníku

Způsobem start - cíl zvítězil v celém ročníku Havlovické minigolfové Tour Zdeněk Honzera, který v posledním turnaji sezóny potvrdil svoji nepřemožitelnost. Celkově druhý skončil Miloš Tohola, který v nedělním turnaji obsadil třetí místo. Na bronzové příčce se umístil Petr Hejna. Vyhlášení celého ročníku se uskuteční v listopadu. Celkové výsledky i výsledky jednotlivých turnajů si můžete prohlédnout zde.
Jaroslav Balcar, 13.10.2009

Vodníci vyhráli turnaj a šli na vinobraní

Po týdnu od "Bohuslavického nohakopu" se v Bohuslavicích konal další nohejbalový turnaj, tentokrát pořádaný tamní Jiskrou. Nechyběli na něm ani havlovičtí Vodníci. Po týdenním odpočinku byl tentokrát předvedený výkon celého tříčlenného družstva velice dobrý a v soupeření sedmi zúčastněných týmů nenašli Vodníci přemožitele a celý turnaj vyhráli. Na jejich dobrý výkon se přijel osobně podívat i hlavní sponzor havlovických nohejbalistů, Jarin Čech z Těšan. Přiložená zpráva obsahuje podrobnější informace. Obrázky jsou zde.
Jirka Pitaš, 6.10.2009

Memoriál svatého Václava pro XSTREAM CONVERSE

Všesportovní areál v Havlovicích se stal dějištěm IX. ročníku turnaje Memoriál svatého Václava ve streetballu. Akci organizoval SC TJ Sokol Havlovice společně se ZŠ Úpice-Lány. Bylo objednáno slunečné počasí, které provázelo hráče i pořadatele celým odpolednem. Streetballového turnaje se zúčastnilo 7 družstev nejen z blízkého okolí. Opět k nám pod taktovkou Patrika Nguyena zavítaly dva týmy z Prahy. Hrálo se systémem "každý s každým", diváci tudíž mohli sledovat celkem 21 parádních utkání v základní části turnaje. Přiložená tisková zpráva obsahuje podrobnější referát a výsledkovou listinu, fotoreportáž zase přiblíží akci v obrazech.
Jan Balcar, 6.10.2009

První zápas HC Havlovice v Hronovské lize

V sobotu 3. října 2009 v 8 hodin ráno se uskutečnil historický okamžik. Havlovice nasadily do druhé ligy v Hronově vlastní tým. První zápas proti GZH Hronov skončil porážkou 4:6, přesto výkon HC Havlovice je příslibem do dalších utkání. Kdyby totiž utkání nerozhodli rozhodčí, možná bychom se mohli i radovat, minimálně z remízy. Havlovický Dream Team si můžete prohlédnout zde.
Jarda Balcar, 3.10.2009

Havlovičtí budou vzpomínat na kamaráda Honzu Kleistnera

Ve čtvrtek 1. října 2009 budou nohejbalisté z Havlovic vzpomínat na Honzíka Kleistnera, spoluhráče v nohejbale i v kopané, který by se právě tento den dožil 61 let. Osud však rozhodl jinak a náš velký kamarád nás v květnu letošního roku navždy opustil. Na Honzíka zavzpomínáme i ve středu na tréninku. Jeho tvář si můžeme připomenout na fotografiích, které jsou přílohou této vzpomínky. Jeho poslední vstřelený gól si můžete prohlédnout v archivu televize–js.cz. Honza mířil do černého 10. září při SUPERHAPOSTAR 2008. Více je v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 29.9.2009

Havlovičtí nohejbalisté uspořádali Bohuslavickej nohakop

Už počtvrté uspořádali nohejbalisté z Havlovic nohejbalový turnaj trojic v Bohuslavicích nad Úpou. V prostředí skromného, soukromého sportoviště pana Oldřicha Křížka sehrálo deset družstev výborné zápasy o hodnotné ceny. Vítězem turnaje "Bohuslavickej nohakop 2009" se stalo družstvo KŘIŽÁCI z Teplic nad Metují. Havlovičtí Vodníci skončili pátí a Hastrmani devátí. Podnik přibližují naše obrázky. Příští týden se hraje v Bohuslavicích ještě jeden nohejbalový turnaj, letošní poslední venkovní. Vodníci tam nebudou chybět. Další informace jsou v části Nohejbal.
Jirka Pitaš, 29.9.2009

Memoriál svatého Václava už v sobotu!

Všesportovní areál TJ Sokol Havlovice bude v sobotu 26. září hostit IX. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Kouzelníci s oranžovým míčem budou v Havlovicích slavit 10 let existence. Přihlášky a startovné 250 Kč přijímají organizátoři podniku do čtvrtka 24.9.2009. Kontakt: Jan Balcar, ZŠ Úpice-Lány, telefon 777 851 871. Podmínkou účasti jsou jednotné dresy s čísly. Na soupisce jednoho týmu mohou být pouze 4 hráči/hráčky (3+1). Účastníci havlovického turnaje nesmí vlastnit licenci ČBF. Pořadateli jsou Streetball Club TJ Sokol Havlovice a ZŠ Úpice-Lány. Klikněte na plakát.
Jan Balcar, 21.9.2009

Minigolfové mistry vyučil Petr Luštinec

V nedělním turnaji v minigolfu v Havlovicích ohromil všechny mistry mladíček Petr Luštinec. Se svými třiceti body zvítězil před Z. Honzerou a M. Toholou. Zveme všechny na poslední turnaj sezóny, který se v havlovickém všesportovním areálu koná 11. října od 16 hodin. Celkové pořadí minigolfové série je k nahlédnutí zde.
Jaroslav Balcar, 17.9.2009

Havlovičtí zase vyrazili do Popovic

Pro havlovické nohejbalisty se stalo již tradicí, že na poslední srpnový víkend odjíždějí i se svými manželkami a věrnými příznivci na nohejbalový turnaj trojic do Popovic. Popovice je typická moravská vesnička asi 15 km jižně pod Brnem, která letos pořádala nohejbalový turnaj už po dvanácté. Havlovické nohejbalisty na tento turnaj přivedl a poprvé přihlásil Jarin Čech – majitel autodopravy v Těšanech a pravidelný účastník HAPO. Ne jinak tomu bylo i letos, když se hráči Havlovic, hrající pod názvem Autodoprava Čech a Ringotour Těšany, zúčastnili popovického turnaje už třetí rok za sebou. Atmosféra na turnaji byla jako vždy vynikající a kromě jedenácti startujících družstev k dobrému průběhu přispěly i fanynky z Havlovic, posílené o další hlasité roztleskávačky z Těšan. Jak to všechno dopadlo prozradí přiložená zpráva. Popovický turnaj přibližuje i fotoreportáž.
Jirka Pitaš, 6.9.2009

HAPOSTAR opět kořistí týmu Sonia Žacléř

V sobotu 1. srpna se uskutečnil již 16. ročník tradičního turnaje fotbalistů nad 40 let HAPOSTAR. Rozhodovalo se mezi devíti týmy na obou hřištích ve sportovním areálu v Havlovicích. Na pátém místě se umístili domácí borci. Čtvrtou příčku obsadil tým Obludy Ostrava. Pohár za třetí místo putoval k hráčům SHARP Pardubice. Celkové druhé místo patří družstvu Pražská Trutnov. Pohár si opět odváží do Žacléře SONIA v čele s Bonďou Mědílkem. Zde si můžete prohlédnout fotografie.
Jarda Balcar, 9.8.2009

Minigolfistům zase kraloval Honzera

Havlovická minigolfová Tour pokračovala čtvtrým turnajem v neděli 12. července od 16 hodin. V havlovickém sportovním areálu zvítězil Zdeněk Honzera. Na druhém místě se umístil Petr Hejna a bronzový stupínek obsadil Miloš Tohola. A jak vypadá celkové pořadí po čtyřech turnajích? Na to se můžete podívat zde.
Jaroslav Balcar, 13.7.2009

Tenisté bilancovali jarní sezonu

V úterý 7. července byla na hřišti v Havlovicích slavnostně ukončena jarní tenisová sezona, přinášíme aktuální výsledky. První liga: 1. Dvořáček J., 2. Mach V., 3. Friebel P. Druhá liga: 1. Růžička B., 2. Maršík P., 3. Adámek M. Třetí liga: 1. Kašpar P., 2. Honzera Z., 3. Smékal D. Čtvrtá liga: 1. Vodička L., 2. Žďárský J., 3. Kupský J. Ženy: 1. Kábrtová I., 2. Mőglichová J., 3. Adámková Z. Ceremoniál přibližují naše obrázky. Všem gratulujeme a od 1. srpna jedeme nanovo. Přihlášky přijímá do 17. července Jarda Balcar na telefonu 777/005 790.
Jarda Balcar, 8.7.2009

Vodníci se představili ve Vítězné

Ve Vítězné se uskutečnil i mezinárodní nohejbalový turnaj trojic, na který bylo pozváno kromě místních týmů jediné vzdálenější družstvo - Vodníci z Havlovic. Na novém kurtu s umělým povrchem skončili Vodníci na pátém místě. První tři příčky obsadili hráči domácího NC Vítězná. Premiéru si na turnaji odbyli Poláci, kteří skončili poslední. Klání bylo součástí obecních oslav. V celodenním programu se návštěvníci mohli podívat na břišní tanečnice, výstavu místních spolků nebo třeba pozoruhodné vystoupení mažoretů. V příloze jsou podrobnější informace. Dění ve Vítězné přibližují naše obrázky.
Jirka Pitaš, 7.7.2009

HAPO vyhrála potřetí v řadě Stará Garda Náchod

Zlatým gólem v prodloužení vyhráli fotbalisté Staré Gardy Náchod v neděli 28. července 32. ročník Havlovického poháru v malé kopané. Zařadili se tak mezi jeho "nesmrtelné" účastníky. Byl to již totiž třetí triumf Vejpravovy party v řadě! Stará Garda přitom ve finále proti Švéry teamu vyrovnávala na 1:1 až z poslední akce normální hrací doby. Tahoun vítězného celku Jaroslav Vejprava převzal cennou trofej z rukou havlovického starosty Pavla Dvořáčka. Prohlédněte si fotogalerii nejúspěšnějších týmů. Semifinále: HAFA Havlovice - Stará Garda Náchod 0:3, Švéry team Trutnov - Jokr Club Praha 2:1 v prodl. O 3. místo: HAFA Havlovice - Jokr Club Praha 2:1. Finále: Stará Garda Náchod - Švery team Trutnov 2:1 v prodl. Branky: J. Vejprava, Novotný - Kábrt. Konečné pořadí HAPO 2009: 1. Stará Garda Náchod, 2. Švéry team Trutnov, 3. Hafa Havlovice, 4. Jokr Club Praha, 5. Votode Trutnov, 6. Sonia Žacléř, 7. FC Sychrov, 8. 1. KK Mozky Police.
Petr Záliš, 29.6.2009

Havlovičtí Vodníci skončili v Suchovršicích pátí

Další ze série letních nohejbalových turnajů proběhl 13. června 2009 v Suchovršicích. Turnaj se hrál na antukovém hřišti tamního Sokola za velmi příznivého počasí. Z původně přihlášených 12 družstev nakonec přijelo jen šest, ale nechybělo družstvo Vodníků z Havlovic. Prvenství, stejně jako před 14 dny v Havlovicích, získali Veteráni z Malých Svatoňovic. Na druhém místě skončili po výborném finálovém zápase hráči KPF Úpice. Třetí místo obsadili domácí hráči BEER TEAM Suchovršice. Havlovičtí Vodníci obsadili páté místo, když Vodník Jarda Dufek musel během turnaje stihnout ještě další dvě akce v Havlovicích, a to start ÚPĚNÍ a výstavu historických vozidel ve všesportovním areálu v Havlovicích, kterou organizovali havlovičtí hasiči. Fotoreportáž přibližuje turnaj v obrazech.
Jirka Pitaš, 20.6.2009

Legendy úpické kopané vzpomínaly, byli mezi nimi i Vodníci a Hastrmani

Páteční večer patřil oslavám 100 let fotbalu v Úpici a 90 let klubu SK Sparta Úpice. Na těchto oslavách nemohli v sále Juty chybět ani nohejbalisté Havlovic. Vždyť všichni prošli ve Spartě všemi fotbalovými kategoriemi od žáčků, přes dorost až do mužstev dospělých. Téměř všichni hráli v dorosteneckém věku celostátní první dorosteneckou ligu a své fotbalové dovednosti předváděli i na hřištích našich předních ligových mužstev dospělých. V družstvech dospělých se pak pohybovali v soutěžích krajského přeboru, divize a také druhé fotbalové ligy. Společenské setkání v sále Juty přibližuje naše fotoreportáž. V sekci Nohejbal najdete podrobnější informace.
Jirka Pitaš, 7.6.2009

O dušičky havlovického vodníka se válčilo v dešti

Poslední květnová sobota již pravidelně patří v havlovickém sportovním areálu nohejbalovému turnaji. Letos se hrál již 5. ročník klání "O dušičky havlovického vodníka", připomíná ho naše fotoreportáž. Celý turnaj i jeho atmosféra byla nepříznivě poznamenána mimořádně špatným počasím. Každý z hráčů si mohl uvědomit velkou výhodu umělého povrchu oproti klasickým antukovým kurtům, kde by hra v takovém počasí vůbec nebyla možná. Vítězem putovního poháru "O dušičky havlovického vodníka" se stalo družstvo Veteránů ze Svatoňovic. V sekci Nohejbal je obsáhlejší referát.
Jirka Pitaš, 2.6.2009

Havlovičtí Vodníci excelovali v Opočně

TJ Sokol Opočno uspořádala v sobotu 23. května 2009 nohejbalový turnaj trojic pro starší pány nad 45 let. Na turnaji nechybělo ani družstvo Vodníků z Havlovic. Postup z šestičlenné kvalifikační skupiny si Vodníci zajistili třetím, posledním postupovým místem. V šestičlenné finálové skupině však přišla nečekaná vodnická forma. Ve finálových bojích smetli ze hřiště Vodníci ambiciózní a posílený tým Tornáda Rudník 2:0 na sety a připravili tak Tornádo o jisté vítězství v celém turnaji. Havlovičtí Vodníci nakonec skončili stříbrní! Tady je fotoreportáž. Další nohejbalový turnaj absolvují Vodníci i Hastrmani na domácích kurtech s umělým povrchem v sobotu 30. května 2009 od 9 hodin při klání "O dušičky havlovického vodníka". Přijďte se podívat! V sekci Nohejbal najdeme podrobnější informace.
Jirka Pitaš, 26.5.2009

Jubilejní pochod Václavice - Havlovice neměl chybu!

V sobotu 9.5.2009 se za krásného počasí konal jubilejní 20. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Na startu u vlakového nádraží ve Václavicích se sešlo necelých tisíc příznivců pěší turistiky a hlavně cyklistiky. Cíl byl tradičně v Havlovicích v novém sportovním areálu. Zde každý obdržel pamětní list a nafouknutý balónek. Balónky byly krátce po 14. hodině slavnostně vypuštěny na počest 20. ročníku. Kontrola byla na známém místě u přírodního podia ve Slatině nad Úpou. Trasy byly také tradiční – pěší 20 a 35 km, cyklo silniční 30 a 80 km a cyklo horské 30 a 45 km. Na trase si účastníci pochodu také mohli zasoutěžit v postřehovce, a to od Bílého mostu k bývalému jezu na Pohodlí. Tradiční ale nebyla trasa okolo hradu Vizmburk, kde předvedli své vystoupení rytíři a na dudy, harfu a niněru provázel turisty potulný Bard z Prahy. Bohaté občerstvení, vystoupení náchodské kapely Klapeto a i pouťové atrakce vytvořily v cíli skvělou atmosféru. A tak není divu, že travnatá plocha fotbalového hřiště byla doslova poseta lidmi a koly do pozdních odpoledních hodin. Tady jsou obrázky. Na stránkách Televize JS je videoreportáž.
Pavel Dvořáček a Jaroslav Balcar, 11.5.2009

Druhý turnaj v minigolfu vyhrál Honzera

V neděli se od 16 hodin uskutečnil druhý turnaj Havlovického minigolfu. Zvítězil Zdeněk Honzera s úctyhodnými 27 body, na 2. místě skončil tentokrát Jarda Kolář a bronz bral Miloš Tohola. Celkem 11 účastníků si rozdělilo opět odměnu pro nejlepší. Výsledky najdete zde. Další podnik série proběhne v Havlovicích 7. června 2009.
Jaroslav Balcar, 11.5.2009

V Havlovicích se bude hrát tradiční Májový street

Devátý ročník Májového streetballového turnaje se v Havlovicích uskuteční v sobotu 16.5. od 12 hodin. Kategorie žactvo a dospělí se utkají o medaile a jiné hodnotné ceny. Pořadatelé přijímají přihlášky do 14.5. na telefonu 777 851 871 nebo na elektronické adrese balcar@zsul.cz. Těšíme se na Vás! Havlovický streetballový oddíl bude letos na podzim slavit již desátou sezónu své existence. Právě v září 2000 se sešli prvně vyznavači této hry na hřišti Všesportovního areálu TJ Sokol a zahájili svoji činnost. Přikládáme plakátek a pravidla.
Petra Friebelová a Jan Balcar, pořadatelé, 3.5.2009

V Havlovicích se bude soupeřit o dušičky havlovického vodníka

Amatérští nohejbalisté z Havlovic připravili pro zájemce o tuto hru již 5. ročník nohejbalového turnaje trojic neregistrovaných "O dušičky havlovického vodníka". Stejně jako v loňském roce se celý turnaj hraje pod záštitou firmy ELMOS s.r.o. Trutnov. Termín konání turnaje je 30. května 2009 od 9 hodin a hraje se ve Všesportovním areálu TJ Sokol Havlovice na dvou kurtech s umělým povrchem. Počet přihlášených je limitovaný a pořadatelé přijímají přihlášky do 25. května 2009. Další informace jsou v příloze.
Jirka Pitaš, 28.4.2009

Letošní pochod Václavice - Havlovice bude plný novinek a překvapení

V sobotu 9. května se opět probudí pochodnická a cykloturistická trasa z Václavic do Havlovic. Věřte, nevěřte, bude to již podvacáté. Historicky první neopakovatelný ročník se konal v květnu 1990, kdy v nově nabyté svobodě přišlo vzdát hold Václavu Havlovi okolo sedmi tisícovek účastníků. Letošní ročník má několik překvapení a zpestření. Živá hudba na startu a v cíli, promítání filmů ze sportovních i kulturních akcí v Havlovicích a též hrad Vizmburk, jež se tyčí nad Havlovicemi. I když návštěvníci nebudou moci nahlédnout do nádvoří hradu, určitě nebudou své návštěvy litovat. V sekci Pochod najdeme podrobnější informace.
Jaroslav Balcar, 26.4.2009

Stará dřevěná raketa nejvíce poslouchala Jiřího Tomana

V sobotu 18.4.2009 se uskutečnil 3. ročník tenisového turnaje Staré dřevěné rakety. Podmínkou, kterou splnil každý ze 14 účastníků, byla hra s dřevěnou raketou. Všichni si mohli na vlastní kůži odzkoušet, s jakým nádobíčkem se vyhrávaly turnaje před 30 až 40 lety. Lákadlem pro účast na tomto turnaji je i putovní pískovcová raketa, kterou vlastnoručně podepsal pan prezident Václav Klaus, jenž obec navštívil v loňském roce. Po celodenních bojích si nakonec první místo odnesl Jiří Toman. V pořadí druhý byl Jarda Kejzlar a třetí Pavel Dvořáček. Prohlédněte si obrázky.
Pavel Dvořáček, 21.4.2009

Havlovické loučení s halou smetlo Tornádo, Vodníci brali stříbro

Posledním nohejbalovým turnajem pod střechou byla v sobotu 18. dubna zakončena zimní halová sezona 2008 – 2009 v havlovickém kulturním domě. Na turnaj přijelo 8 družstev. Prvenství si odvezlo ambiciózní Tornádo z Rudníku. Druzí skončili havlovičtí Vodníci, Hastrmani obsadili sedmou příčku. Turnaj přibližuje naše fotoreportáž. V sekci Nohejbal najdeme podrobnosti včetně informací o přípravách květnového turnaje "O dušičky havlovického vodníka".
Jirka Pitaš, 20.4.2009

První letošní minigolf ovládl Jarda Kolář

Na Hod boží velikonoční se uskutečnil 1. Havlovický minigolf Open. Na prvním místě se umístil špílmachr Jarda Kolář s 27 body. Druhou pozicí potvrdil své kvality nestárnoucí Miloš Tohola. Třetí místo obsadil nečekaně mladíček mezi mistry Romča Čáp. Tady jsou výsledky. Další turnaj bude havlovický sportovní areál hostit v neděli 10. května 2009.
Jaroslav Balcar, 13.4.2009

Havlovické sportovní naděje se v Hořicích neztratily

V sobotu 4. dubna odjelo sedm našich závodníků do Hořic, poměřit své síly v krajském kole Zimního pětiboje. V silné konkurenci všichni podali dobré výkony a za své umístění se jistě nikdo nemusí stydět. Mladší žáci I.: Matěj Kaizr - 8. místo, Ondřej Vlček - 14. místo (z 29 závodníků). Mladší žákyně II.: Karolína Smékalová - 8. místo, Radka Friebelová - 12. místo, Nikola Lorencová - 13. místo (z 31 závodnic). Mladší žáci II.: Petr Čepelka - 5. místo, Jaroslav Balcar - 12. místo (z 24 závodníků). Za odměnu dostali všichni od své cvičitelky Yvony Friebelové velkou pochvalu, poděkování a velikonoční medaili. Na další závody (atletické) se vydáme 16. května do Trutnova.
Yvona Friebelová, 7.4.2009

Hradeckou hokejovou bitvu zvládl lépe Pravý břeh

V pátek 20. března vyvrcholilo v královéhradecké ČEZ aréně hokejové utkání hvězd Pravý břeh x Levý břeh. Tentokrát to byli hráči z levého břehu, kteří celému utkání udávali tempo. Vedli dokonce 4:2, pak ale přišlo konečné vyrovnání. O vítězi rozhodla trestná střílení. Bohouš Král propustil jen jednu střelu, zatímco Frantovi Škrabalovi propadly za záda puky dva. Vítězem a držitelem zlatých medailí se tak po roce opět stali hráči pravého břehu. Tady je fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 25.3.2009

Šlapeto bilancovalo rok 2008

V roce 2008 se kolektiv cyklistů – Šlapeťáků sešel k 29 vyjížďkám po krásách našeho okolí. První vyjížďka byla spojena s návštěvou členky Šlapeto Soni Smékalové, které jsme dodatečně popřáli k narození syna a předali malý dárek. Další týden byla v klubovně důchodců velká oslava kulatých narozenin – Zdena Honzerová a Petr Hejna. Další týdny jsme již jezdili po známých trasách, nejlepší ujeli 631 km. Za dobu od roku 1996, kdy se začaly evidovat kilometry, mají někteří již ujeto více jak 7500 km. V sekci Šlapeto jsou podrobnosti i obrázky.
Petr Záliš, 21.3.2009

Zimní pětiboj se havlovickým sportovcům vydařil

Celkem 18 dětí z našeho oddílu odjelo v sobotu 7. března do úpické tělocvičny ZŠ Batří Čapků na okresní kolo Zimního pětiboje. Tam poměřili své schopnosti s ostatními závodníky ve skocích přes švihadlo, šplhu, skoku z místa, hodu na koš a člunkovém běhu. V těžké konkurenci jsme se určitě neztratili. V kategorii nejmladšího žactva vyhrála Lucie Sacherová, Nela Borůvková byla čtvrtá. V kategorii mladšího žactva skončila Karolína Smékalová druhá, Radka Friebelová čtvrtá a Nikola Lorencová obsadila 6. místo. Petr Čepelka ovládl svoji kategorii, Jaroslav Balcar a Ondřej Vlček vybojovali bronz. Matěj Kaizr a Karolína Čápová skončili šestí. Sportování na Blahovce přibližuje naše fotoreportáž. Osm úspěšných reprezentantů z řad mladšího a staršího žactva postupuje do krajského kola, které se koná 4. dubna v Hořicích. Gratulujeme!
Yvona Friebelová, 18.3.2009

Vodníci po turnaji chvátali na vepřové hody

O "Solnický krystal" se hrál nohejbalový turnaj pod hlavičkou Sokola Solnice. Zúčastnili se ho i nohejbalisté Havlovic – Vodníci. Podnik nepřinesl havlovickým nohejbalistům mnoho radosti. Nepodařilo se jim postoupit ze skupiny. Celý turnaj vyhráli Tučňáci z Nového Plesu, druhé místo obsadili hráči Bílé Třemešné, třetí byl Aperitiv. Vodníci si neúspěch vynahradili v sobotu večer na hasičské zábavě spojené s vepřovými hody v Havlovicích. V sekci Nohejbal jsou podrobnější informace a obrázky.
Jirka Pitaš, 9.3.2009

Paní Lenka Čepelková dostala nejvyšší sportovní vyznamenání - Tyršovu medaili!

V úterý 24. února se konala výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Byla zde schválena zpráva o činnosti a o hospodaření v roce 2008. Zároveň zde byl přednesen plán činností a rozpočet organizace na rok 2009. Hlavní událost však přišla ke konci schůze. Dlouholetá cvičitelka a bývalá předsedkyně paní Lenka Čepelková byla vyznamenána za svoji nezištnou činnost ve prospěch tělovýchovy nejvyšším sportovním vyznamenáním - medailí Dr. M. Tyrše. Za léta aktivit ve prospěch naší TJ Sokol jí moc děkujeme!
Jaroslav Balcar, 6.3.2009

Havlovická tenisová liga startuje o víkendu

O víkendu zahajuje Jarní havlovická tenisová liga. Termín ukončení soutěží je 30. června. Čtyřhry se budou hrát až do podzimu a budou vyhlášeny koncem roku. Rozrostla se nám i liga žen, kde od jara bude nastupovat 10 hráček. Ještě stále jsou volná 4 místa ve 4. lize. Zájemci se mohou přihlásit do 15. března. V případě, že se již nikdo nepřihlásí, bude liga odehrána dvoukolově. V sekci Tenis je kompletní rozpis soutěží.
Jaroslav Balcar, 5.3.2009

Turnaj v Havlovicích vyhráli domácí Vodníci

První letošní nohejbalový turnaj trojic v Havlovicích uspořádali Vodníci a Hastrmani v Kulturním domě. Nejvzdálenějším účastníkem byli hráči ze Solnice a Opočna. Novinkou byla účast družstev Juniorů Vlčkovic, Tornáda Rudník, Kopec Olešnice a Hroudy z Bohuslavic. Desítku startujících doplnili domácí Vodníci a Hastrmani. Organizačně perfektně připravený turnaj, který byl dopředu nalosovaný a pořadí všech zápasů bylo hned po příjezdu všem přítomným známé, začal přesně podle propozic o deváté hodině. Z celého turnaje vyšel vítězně tým havlovických Vodníků v sestavě Dufek, Pitaš, Stach. V sekci Nohejbal najdeme podrobnější informace a fotoreportáž.
Jirka Pitaš, 24.2.2009

TJ Sokol Havlovice zve členy na výroční schůzi

Vážení členové Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice, v úterý 24. února se uskuteční výroční členská schůze TJ Sokol. Proběhne večer od šesti v restauraci Amerika. Přítomní vyslechnou zprávu o činnosti a hospodaření TJ v roce 2008 doplněnou o obrazovou projekci. Budou se tu i plánovat akce na rok letošní. Při schůzi bude podáváno tradiční občerstvení. Pozvánku posílám v příloze. Přijďte se podívat a řekněte to i ostatním členům!
Jarda Balcar, 17.2.2009

Levý břeh vyrovnal sérii, karneval se povedl!

V pátek 9. ledna se uskutečnil Karneval na ledě ve sportovním areálu v Havlovicích. Úderem 17. hodiny byla zahájena večerní lední revue. Děti v maskách se nejprve představily všem divákům. Objely několik kol okolo mantinelu. Poté se pustily v kruhu do tancování. Předcvičovala jim dospělá černokněžnice Yvona Friebelová, které jsme se zeptali, proč přišla v masce. "Slíbila jsem dětem ve školce, že přijdu v kostýmu a proto jsem tady". Celý karneval doprovázela hudba z reproduktorů. Akci zahájila již popáté skupina Maxim Turbulenc se svojí Mašinkou. Děti plnily na ledě spoustu úkolů: kličkovaly mezi překážkami, střílely pukem na branku, proskakovaly obruče, přeskakovaly překážky a dokonce házely na koš. Po slavnostním fotografování pro média a rozhovorech pro Televizi - JS dostaly masky slíbenou odměnu: sušenky, čokolády a další dobroty. Veselicici moderoval organizátor Jaroslav Balcar, který prozradil: "Akci pořádáme již podeváté. Každým rokem v zimě, když zde máme led, se sejde spousta dětí v maskách a připravujeme pro ně večerní show. Je to akce, která v okolí není a proto sem jezdí také hodně dětí z Úpice. Je to takový zimní dětský den". Celý zábavný podvečer byl tradičně zakončen ohňostrojem. Indián Vojta Gazda se svěřil: "Bylo to super. Už jsem tu podruhé a je to paráda. Zima mně nevadí a už se těším na příště". Další akcí pro děti bude masopustní pochod, který se bude konat koncem února. Po karnevalu se konal druhý hokejový zápas Pravý břeh proti Levému břehu. Hokejové zápasy se hrají na tři vítězná utkání. Páteční hokej vyhráli hráči Levého břehu 7:4 a vyrovnali tak sérii na 1:1.
Jaroslav Balcar, 10.1.2009

Nohejbalový Amos Cup vyhrála Bílá Třemešná

Stalo se už tradicí, že první sobota v novém roce patří otevřenému nohejbalovému turnaji trojic v nohejbale. Amos Cup se hrál ve dvou tělocvičnách ZŠ V Domcích v Trutnově. Jako v předcházejících letech odjeli do Trutnova soutěžit i Vodníci a Hastrmani – nohejbalisté Havlovic. Pro obě družstva nedopadl první turnaj tohoto roku dobře. Pod odkazem Nohejbal najdete bližší informace i konečné pořadí prvního letošního nohejbalového turnaje.
Jirka Pitaš, 7.1.2009

Silvestr v Havlovicích: tradiční běh a veselice

Vyznavači sportu si v Havlovicích každoročně přicházejí zaběhnout Silvestrovský běh. Letos to byl již 35. ročník. Protože se jednalo o menší jubileum, došlo k několika změnám. Předškoláci startovali v 10 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Po nich následovaly starty dalších kategorií. Start hlavní kategorie na 10.600 metrů byl odstartován v 10.30 hodin. Letošním "hlavním" závodem byl Silvestrovský běh BUĎ FIT na jeden havlovický okruh dlouhý 2195 metrů. Pořadatelé připravili několik obohacení tohoto závodu. Byla vyhlášena soutěž o nejlepší netradiční úbor v kategoriích dětí, žen a mužů. Vítěz musel splnit jednu podmínku. Nesměl doběhnout do cíle s větším rozestupem než 100 metrů od posledního doběhnuvšího závodníka. Prohlédněte si TV reportáž z letošního spíše manifestačního pochodu než běhu. Večer se konaly dvě tradiční silvestrovské veselice. Ta první v hostinci Amerika, druhá v kulturním domě, kterou již podvanácté uspořádala reklamní agentura SPLAV. Zde se můžete podívat na videoreportáž.
Jaroslav Balcar, 3.1.2009

Karneval na ledě a hokejová bitva Pravý - Levý břeh

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na Havlovickou megashow - Karneval na ledě. Uskuteční se v pátek 9.1.2009 od 17 hodin v Havlovicích na ledové ploše ve sportovním areálu. Masky budou soutěžit o ceny, tančit na disco hudbu a příjemně se bavit. Pro všechny je připraven svařák, grog, párky v rohlíku...atd. Po ukončení dětské party přijde na řadu hokej dospělých. Utkání Pravý břeh vs. Levý břeh bude zahájeno v 19 hodin.
Jaroslav Balcar, 3.1.2009
Zprávy 2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší