Havlovické sportovní noviny 2018

Projekty HAPO 2018 a Celoroční cvičení finančně podporuje Královéhradecký kraj.V Havlovicích se bude hrát Vánoční nohejbalový turnaj

V sobotu 26.5.2018 se ve sportovním areálu v Havlovicích uskutečnil XIV. ročník Memoriálu Honzy Kleistnera v nohejbalu. Turnaj proběhl bohužel za slabé účasti. Na poslední chvíli se nám odhlásilo sedm týmů. I přes tuto nepřízeň se turnaj povedl. Vyhráli Janci, druzí byli Hastrmani a bronz vybojovali Mokrý Banditi. Na dalších místech se umístili Tygří drápy, Bačetín, JAKO Team a Vodníci. Fotogalerie je zde. V pátek 28. prosince 2018 se v Kulturním domě v Havlovicích bude hrát Vánoční nohejbalový turnaj. Kontakt na pořadatele: Radek Kulda 777 289 776, Jaroslav Dufek 731 262 722.
Radek Kulda, 11.12.2018

Čertoviny 2018

Úterý 4. 12., 16,30 hodin a naše tělocvična plná těch nejmenších cvičenců se svými rodiči. Přivítání s plyšovým čertíkem Lukášem, čertovská rozcvička, výroba vlastního ocásku nebo obrázku čerta, cvičení na nářadí... a než se všichni nadáli, objevil se ve dveřích hodný čertík v životní velikosti. Odvážní se s ním přivítali, bojácní pozorovali jen z dálky. Všichni si však odnesli malý dáreček a nové zážitky (18x foto). Čtvrtek 6. 12., 16,00 hodin a naše tělocvična plná mladšího i staršího žactva. Podobný scénář, jen čert v závěru poněkud razantnější s těžšími úkoly, ale stejnou odměnou pro děti (10x foto). Všem cvičitelům moc děkujeme za přípravu obou zdařilých cvičebních hodin.
Yvona Friebelová, 11.12.2018

Pozvánka na Vánoční memoriál Standy Čápa ve stolním tenise

Srdečně zveme všechny příznivce sportování na Vánoční memoriál Standy Čápa ve stolním tenise. Turnaj neregistrovaných hráčů se v tělocvičně TJ Sokol Havlovice uskuteční v neděli 30. prosince od 14 hodin. Pořadatelé přijímají přihlášky do 21. prosince. Startovné činí 50 korun, občerstvení je zajištěno. Zde je plakát.
Ludmila Wernerová, 3.12.2018

Květě Lelkové by bylo 110 let

V neděli 28. 10. jsme si připomněli 110. výročí od narození Havlovické mistryně sportu, uctili jsme její památku a položili květiny na jejím hrobě v háječku. V roce 1932 vybojovala první mistrovský titul na závodech v Harachově. Do roku 1945 startovala ve 150 závodech, v 80 z nich zvítězila. Celkem získala 12 titulů mistryně republiky v běhu na lyžích a v trojkombinaci (běh, sjezd, slalom). Stala se i dvojnásobnou mistryní Německa. Byla spoluzakladatelkou ženského fotbalového mužstva Slávie Praha, závodně hrála házenou, účastnila se přespolních běhů. Od roku 1956 se věnovala trenérské a cvičitelské činnosti. Jako dlouholetá členka běžecké sekce mezinárodní lyžařské federace FIS byla hostem několika mistrovství světa a olympiád. Čestnou členkou FIS byla až do své smrti 27. 8. 1986. Zde je několik fotografií.
Jaroslav Balcar, 28.10.2018

Poslední letošní minigolf vyhrál Miloš Tohola

Poslední turnaj v minigolfu se konal v neděli 14. října 2018 za krásného, ale trochu větrného počasí. Vítr v některých případech devíti soutěžícím pomohl, někdy to však bylo naopak. Všichni si pochvalovali krásné, teplé počasí a tomu také odpovídaly výsledky. Vítězem se s 30 body stal Miloš Tohola, který turnaj na jaře vítězstvím zahajoval a nyní i zakončoval. Druhý byl Tomáš Lokvenc také s 30 body, ale ve druhém kole měl horší výsledek než vítěz. Na třetím stupínku se umístil Pavel Friede s 35 body. Ten měl stejně jako Petr Hejna, ale zase rozhodovalo druhé kolo, kde Petr byl o 1 bod horší. Celkovým vítězem sedmi turnajů se stal Tomáš Lokvenc s 263 body. Všichni se těší na 14.4.2019, kdy se zahájí Havlovická Minigolfová Tour 2019 a rádi bychom mezi sebou přivítali další zájemce o tento nenáročný sport. Kompletní výsledky jsou zde.
Hana Čápová, 15.10.2018

Havlovická Tropical liga: Kohouti klopýtli v Kostelci

V Havlovické Tropical Lize byl k vidění souboj týmů ze špičky tabulky. V dvojutkání kostelecké Laviny a vedoucí Studnice si oba týmy body rozdělily. Tabulku uzavírají beznadějně poslední Chotěvice, které tentokrát nestačily na českoskalický Ležák. Kompletní výsledky a tabulku soutěže najdete zde.
Petr Záliš, 16.10.2018

Havlovická Tropical liga: Barchovan při střelecké chuti

V Havlovické Tropical Lize měli tentokrát volno hráči Laviny Červený Kostelec. Vedoucí Studnice si připsala dvě kontumační výhry nad Viktorkou Žernov. Chotěvice si odvezly příděl z Libňatova. Kompletní výsledky a tabulku soutěže najdete zde. Hrálo se také páté kolo Maxi tip ligy fotbalistů nad 40 let - na výsledky a tabulku mrkněte sem.
Petr Záliš, 24.9.2018

Memoriál svatého Václava opět ovládli XBallers

V neděli 16. září 2018 se uskutečnil XVIII. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu, který je pravidelně pořádán ve sportovním areálu v Havlovicích. Počasí jsme měli oproti loňskému ročníku skoro tropické, nebe bez mráčků, co víc si přát… :-) Sjelo se nám 11 teamů, které jsme rozdělili do dvou základních skupin. Dva nejlepší z každé skupiny postupovaly do semifinále, zbytek odehrál po jednom zápase o konečné umístění. Jak všechno dopadlo? Přečtěte si podrobnější tiskovou zprávu. Mrkněte také na výsledkovou listinu a seznam dosavadních vítězů turnaje. Prohlédněte si také obrázky.
Petra Nývltová, 21.9.2018

Nový cvičební rok v TJ Sokol Havlovice začíná

Malé i velké sportovce zveme od pondělí 24. září 2018 do tělocvičny na pravidelné cvičební hodiny. Pouze cvičení Ženy I. začíná od úterý 2. října 2018. Aktuální rozvrh hodin najdete v příloze zde. Ochotným a obětavým cvičitelům moc děkujeme za jejich nezištnou a dobrovolnou práci.
Yvona Friebelová, 13.9.2018

Předposlední minigolf ovládla Soňa Stierandová

Předposlední letošní turnaj v minigolfu se konal 9. září za krásného letního počasí a sešlo se 10 účastníků. Vítězem se stala Soňa Stierandová s 33 body. Porazila Tomáše Lokvence na druhém místě s 34 body. Třetí byl Pavel Friede s 35 body. Kompletní výsledky jsou zde. Závěrečné kolo bude 14. října od 14 hodin, bude se rozhodovat o celkovém vítězi Tour 2018.
Hana Čápová, 12.9.2018

Havlovická Tropical liga má nového lídra!

V Havlovické Tropical Lize se vyhoupli do čela tabulky studničtí Kohouti. Po dvou jasných výhrách nad Chotěvicemi mají na prvním místě jednobodový náskok před kosteleckou Lavinou, která klopýtla na Žernově. Kompletní výsledky a tabulku najdete zde. Hrálo se také čtvrté kolo Maxi tip ligy fotbalistů nad 40 let, vedení v tabulce soutěže si upevnili Kopáči z Červeného Kostelce - mrkněte sem.
Petr Záliš, 12.9.2018

Havlovická Tropical liga: tabulku vede stále Ležák

V Havlovické Tropical Lize byla na programu dohrávka šestého kola. Studničtí Kohouti v ní vydolovali všechny body na hřišti velkotřebešovských Žraloků. Hrálo se také sedmé kolo soutěže, na první body stále čeká Sokol Chotěvice. Kompletní výsledkový servis a tabulku najdete zde.
Petr Záliš, 6.9.2018

SUPERHAPOSTAR vyhrála Pražská

Nejlepším mužstvem letošního ročníku SUPERHAPOSTAR jsou borci z Trutnova. Ti vybojovali už šestý triumf v dosud sedmnácti odehraných ročnících. V celé historii tohoto ojedinělého turnaje pro fotbalisty nad 50 let jsou jasně nejlepší. Na ranním nástupu se letos prezentovalo 10 mužstev, která byla pod dohledem havlovického vodníka rozlosována do dvou skupin. Na obou pečlivě připravených hřištích se tak odehrálo 20 utkání. Podrobnosti jsou zde. Fotografie Aleny Toholové jsou zde.
Miloslav Tohola, 2.9.2018

SUPERHAPOSTAR 2018

V sobotu 1. září se bude konat již 17. ročník SUPERHAPOSTAR, oblíbeného turnaje pro hráče nad 50 let. Ve sportovním areálu v Havlovicích se představí následujících 11 mužstev: Old Boys Jihlava, Pražská Trutnov, Sedláci Chlumec, Union Beroun, Stará garda Teplice n. Met., Stará garda Kokonín, Klasici Jihlava, Litruly Trutnov, ZaP Nové Město nad Met., obhájce loňského prvenství Dědci Náchod a domácí HAFA Havlovice. Protože podobné turnaje věkové kategorie 50+ jsou výjimečné, schází se při našem turnaji vždy pestrá společnost starších hráčů ze širokého okolí a nechybí ani ti, kteří prožili část své sportovní kariéry na ligových trávnících. Tento turnaj není jen o fotbale, ale také o kamarádství a vzpomínkách na hráčskou kariéru. Přijeďte se k nám do Havlovic podívat. Začínáme v 8 hodin a na dvou hřištích se bude hrát po celý den.
Miloslav Tohola, 23.8.2018

8. ročník turnaje v beach volejbale pro Škobrty

V neděli 19. srpna 2018 byl horký letní den, jak jinak, vždyť se konal další ročník turnaje v beach volejbale v Havlovicích. Přijelo 9 natěšených družstev. Hrál se trojkový volejbal, kde byla podmínkou jedna žena. Po rozlosování do dvou skupin začaly boje o první body. Hrálo se na dva sety a do 15ti bodů. K zápasu o 3. místo se sešli Rododendroni a Šnyťáci, kteří skončili ve skupinách na 2. místě. Šnyťáci byli úspěšnější a vybojovali místo "na bedně". Ve skupině A Škobrti nezaškobrtli a z prvního místa šli do finále, kde se utkali se stejně úspěšným týmem ze skupiny B Seš-Lost, vítězem posledních tří ročníků. Ve finále se více zadařilo Škobrtům a tím přerušili vítězné tažení družstva Seš-Lost. Jak je již tradicí, odměnou všem zúčastněným byli švestkové knedlíky, které pořádající Havlovice opět balily a vařily během dne, mezi svými zápasy. Věříme, že tentokrát si všichni pochutnali! Pořadí: 1. ŠKOBRTI 2. SEŠ-LOST 3. ŠNYŤÁCI 4. RODODENDRONI 5. SMEČKA 6. SORRY JAKO 7. HAVLOVICE A 8. CRK CRK 9. HAVLOVICE 1. Obrázky jsou zde. Menší výběr z fotek je zde.
Alena Toholová, 23.8.2018

Havlovice jsou opět světové

Za krásného slunečného dne se ve čtvrtek 16.8.2018 podařilo prožít hluboké zážitky ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice. Před zraky více než 300 návštěvníků se na travnaté ploše představily dva umělecké soubory. Jako první jsme přivítali soubor mažoretek MONA Náchod pod vedením Moniky Bergerové, několikanásobné mistryně Evropy a světa. Dále pak bylo možno shlédnout vystoupení a skvělou show trubek, bubnů a vlajkonosičů italského souboru Storici Sbandieratori delle Contrade di Cori. Tento soubor je účastníkem Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci a s pomocí pořadatelů této přehlídky se podařilo přivézt italský soubor do Havlovic. Velké díky patří řediteli Městského kulturního střediska Červený Kostelec panu Tomáši Šimkovi, který se na vlastní oči přijel na vystoupení do Havlovic podívat. A stálo to za to, protože po samostatných vystoupeních obou těles se v samém závěru oba soubory spojily v jeden celek a nikdo z diváků netušil, že se jedná o čistou improvizaci. Byla vidět jen perfektní, profesionální práce. Fotogalerie Aleny Toholové je zde.
Petr Paták, 17.8.2018

Zdenka překvapila i sama sebe

Silnou účast zaznamenalo další kolo turnaje v minigolfu, které se konalo v neděli 12. srpna 2018. Sešlo se 10 účastníků. Výborným výkonem 31 bodů v obou kolech se do čela tabulky vyšvihl Tomáš Lokvenc. Na druhém místě skončila Zdenka Honzerová s 33 body a lepším druhým kolem tak porazila Alenu Toholovou. Zdenka svým výkonem překvapila i sama sebe, ale kdo umí - umí! Kompletní výsledky jsou zde. Pohodu dne nám kalila vzpomínka na Standu Čápa, který se bohužel již nikdy turnaje nezúčastní. Stando byl jsi jedním z nás...
Alena Toholová, 17.8.2018

V Havlovicích vystoupí umělci z Itálie

Sportovní areál v Havlovicích bude ve čtvrtek 16. srpna od 15 hodin hostit vystoupení a skvělou show jednoho z nejlepších italských souborů. Těšit se můžeme na luxusní kroje, jasný zvuk trubek a rytmické bubny, které vytvoří magickou atmosféru. Soubor Storici Sbandieratori delle Contrade di Cori je účastníkem letošního Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci. Plakát je zde.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 10.8.2018

Jubilejní 25. ročník HAPOSTAR pro Weber Team Jilemnice

Sportovní areál v Havlovicích hostil první srpnovou sobotu 25. ročník HAPOSTAR - oblíbeného fotbalového turnaje pro hráče nad 40 let. Zúčastnilo se ho osm týmů. Z tradičního klobouku ráno kapitáni za účasti havlovického vodníka vylosovali mužstva dvou čtyřčlenných skupin. Cenná trofej nakonec putuje do Jilemnice. Podrobnější informace jsou zde. Prohlédněte si také fotografie Aleny Toholové.
Miloslav Tohola, 4.8.2018

HAPOSTAR již tuto sobotu!

Všesportovní areál v Havlovicích bude v sobotu 4. srpna hostit jubilejní 25. ročník fotbalového turnaje pro hráče nad 40 let Hapostar. Tradiční měření sil založilo legendární trio HejPiČá /Hejna, Pitaš, Čáp/, koná se pravidelně každý rok za účasti osmi až deseti mužstev. Letos se mohou diváci těšit na následující týmy: HAFA Havlovice, Weber Team Jilemnice, SG Teplice nad Metují, Kopáči Červený Kostelec, Stará Garda Náchod, Švery Team Trutnov (obhájce loňského titulu) a také na nováčky FC Kosáci Vysoká Srbská a SG Školák Vrchlabí. Začínáme v osm hodin, hraje se po celý den. Přijeďte se podívat.
Miloslav Tohola, 1.8.2018

Čtvrtý minigolf vyhrál Petr Hejna

Čtvrtý turnaj v minigolfu proběhl v neděli 11.8.2018. Vítězem se stal s 26 body Petr Hejna, který se dostal do celkového vedení minigolfové tour o dva body před Pavla Friedeho. Na druhém místě skončil Tomáš Lokvenc a třetí místo vybojovala Hana Kopecká, která je třetí i v celkovém pořadí po 4 turnajích. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 15.7.2018

Přihlášky na Poplužský víceboj až do 31. července!

Sportovní areál v Havlovicích bude v sobotu 11. srpna hostit netradiční Poplužský víceboj. Určený bude pro dvojice (mužské, ženské i smíšené). Soupeřit se bude v tenise, stolním tenise, nohejbalu, hodu na koš, ringu a šimbalu. Občerstvení zajištěno, začínat se bude v 8 hodin. Bližší informace jsou zde. Přihlášky jsou přijímány do 31. července na sona.stierandova@seznam.cz nebo na telefonu 607 680 576.
Soňa Stierandová, 27.5.2018

41. HAPO vyhrál trutnovský Švery team

V Havlovicích se hrál 41. ročník HAPO. Fotbalový turnaj na hřišti speciálních rozměrů přilákal opět řadu výborných hráčů. Vítězství obhájil trutnovský Švery team, který si ve finále poradil s překvapením turnaje Dobruškou. Zajímavý byl také doprovodný program se simulátorem dopravní nehody, hvězdářským dalekohledem nebo ukázkou volnoletectví. Podrobnější zpráva hlavního organizátora HAPO Miloše Toholy je zde. Prohlédněte si také fotogalerie Aleny Toholové, které přibližují boje v kvalifikaci a ve finále.
Petr Záliš, 27.6.2018

HUMLÁCI opět první

V sobotu 9. června se na kurtech v Havlovicích konal 29. ročník letního turnaje ve volejbale smíšených družstev. Přestože počasí lákalo spíše k vodě, zúčastnilo se turnaje 10 mužstev. Po celodenních bojích a krátké odpolední přepršce si vítězství odneslo družstvo HUMLÁCI, které tak obhájilo loňské prvenství. Ve finále porazilo předloňského vítěze TRAGÉDI- ZOUFALCI. Na třetím místě skončili ZATRACENĚ NABITÍ a hned za nimi SMĚS. Další umístění: 5. JUVENTUS, 6. WOBOBEGDE, 7. CRK-CRK, 8. HAVLOVICE 1, 9. SUCHOVRŠICE, 10. HAVLOVICE A. Prohlédněte si obrázky. Obsáhlejší fotogalerie je zde. Všichni si po skončení turnaje pochutnali na výborných pizzách, které nám věnovala firma Pizza Express. Velké díky patří všem účastníkům a sponzorům za příjemné zážitky a za rok zase na viděnou!
Martin Kult, 13.6.2018

Třetí minigolf pro Zdeňka Honzeru

V neděli 10.6.2018 byl odehrán třetí turnaj Havlovické minigolfové tour. Vítězem se stal nástřelem 27 jamek Zdeněk Honzera, který se tak dostal na druhé místo v celkovém pořadí. Na druhém místě rovněž nástřelem 27 jamek skončil Pavel Friede (celkově první). Třetí místo obsadila překvapivě Soňa Stierandová se ziskem 29 jamek. Celkem se turnaje zúčastnilo 10 soutěžících (viz přiložená tabulka).
Stanislav Čáp, 12.6.2018

Májový streetballový turnaj ovládla Lvíčata

V neděli 20. května se uskutečnil již XVIII. ročník Májového streetballového turnaje na havlovickém asfaltovém hřišti. Stejně jako vloni se nám sešel velký počet teamů, zúčastnilo se jich celkem deset. O herním systému bylo rozhodnuto jednoznačně, odehráli jsme dvě skupiny po pěti družstvech. První dva teamy z každé skupiny postupovaly dále, nepostoupivší si mezi sebou zahráli o konečné umístění. Jak to nakonec dopadlo? Přečtěte si tiskovou zprávu. Přikládáme také tabulky, seznam dosavadních vítězů a fotogalerii.
Petra Nývltová, 31.5.2018

HAPO rozlosováno!

Havlovický pohár v kopané 2018 už je rozlosován. Hrát se bude od neděle 17. června, finálový den bude na programu v neděli 24. června. Připravený bude i pestrý doprovodný program se simulátorem dopravní nehody nebo fotbalem v koulích a samozřejmě i s maskotem havlovických akcí - živým vodníkem. Podrobnější informace jsou zde.
Miloslav Tohola, 30.5.2018

Havlovická Tropical liga: Ležák přehrál vedoucí Kohouty Studnice

V Havlovické Tropical Lize dosud vedoucí tým Kohouti Studnice ztratil první body, utrpěl dvě porážky na trávníku českoskalického Ležáku. Kostelecká Lavina smetla Žraloky z Velkého Třebešova. Libňatovský Barchovan měl tentokrát volno. Kompletní výsledkový servis a tabulku najdete zde. "Seniorskou" ligu vede OTS Hurikán Trutnov, výsledky a tabulka jsou zde.
Petr Záliš, 30.5.2018

Druhý letošní minigolf patřil ženám

V neděli 13.5.2018 se uskutečnil druhý turnaj Havlovické minigolfové tour 2018. Svátek matek tak byl ve znamení výborných výsledků žen. Překvapivě poprvé vyhrála Hana Čápová se ziskem bodů a v celkovém pořadí postoupila na druhé místo za Miloše Toholu. Druhá v turnaji skončila Hana Kopecká se stejným počtem bodů. Na třetím místě skončil první muž Petr Hejna. O pořadí na prvních třech místech rozhodl výsledek z druhých kol. Celkové pořadí po druhé tour je následující: 1. Miloš Tohola, 2. Hana Čápová, 3. Pavel Friede. Přikládáme podrobnější výsledky a foto vítězky.
Stanislav Čáp, 13.5.2018

Nový termín tábora 29. 7. - 3. 8. 2018

Pro velký zájem otvíráme ještě jeden turnus letního tábora. Proběhne od 29. července do 3. srpna. Zde je přihláška a zde máte leták s informacemi. Tábory v Havlovicích probíhají vždy od nedělní 17. hodiny do páteční 16. hodiny. Cena 2000 Kč. Bližší info podá Jaroslav Balcar, tel. 777005790, j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 10.5.2018

V Havlovicích vzniklo dětské dopravní hřiště

Na asfaltové ploše areálu Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice vzniklo dětské dopravní hřiště. Za vhodného počasí bude nainstalováno zatím pouze na objednávku. Hřiště je určeno hlavně k dopravní výchově do 15 let věku. Prohlédněte si obrázky a prostudujte Provozní řád dětského dopravního hřiště.
Petr Paták, 2.5.2017

29. ročník pochodu Václavice Havlovice

V sobotu 12. května 2018 se koná další ročník pochodu. Startovat můžete z Václavic, ze Slatiny a z Havlovic. Tradiční dětská trasa opět startuje v Červeném Kostelci na vlakovém nádraží a vede přes Vízmburk do Havlovic. Více se dozvíte na plakátku zde.
Jaroslav Balcar, 18.4.2017

První letošní minigolf ovládl Miloš Tohola

Vítězem prvního minigolfového turnaje v roce 2018 se stal velice přesvědčivě Miloš Tohola se ziskem 29 bodů. Na druhém místě se umístil Pavel Friede se ziskem 31 bodů a třetí skončil Zdeněk Honzera s 35 body. Při podmračené obloze a mírných přeháňkách se prvního turnaje zúčastnilo celkem devět borců. Doufáme, že příští turnaj bude lépe obsazen, hlavně hráči, kteří se v minulosti pravidelně zúčastňovali a očekáváme i příliv nových hráčů. Přikládáme podrobnější výsledky a foto vítěze.
Stanislav Čáp, 9.4.2018

V sobotu zahajujeme sezónu!

V sobotu zahajujeme sezónu! Po celý den budou sportoviště v Havlovicích zdarma. Ve 13 hodin otvíráme dopravní hřiště. Během odpoledne dojde na minigolfový, pingpongový i nohejbalový turnaj. Připravený bude skákací hrad a své umění nám předvedou mažoretky. Přijďte si užít sportovní den v Havlovicích! Bližší informace dodá správce areálu na telefonu 605/384544, nebo je najdete na přiloženém letáku.
Jaroslav Balcar, 5.4.2018

Minigolfová tour startuje už 8. dubna

12. ročník Havlovické minigolfové tour začíná v neděli 8. dubna 2018 v 16 hodin na hřišti v Havlovicích. Zveme všechny milovníky tohoto sportu k účasti. Turnaje se konají každou druhou neděli v měsíci od dubna do října, vždy od 16 hodin. Další termíny jsou: 13.5., 10.6., 8.7., 12.8., 9.9. a 14.10.2018.
Stanislav Čáp, 31.3.2018

Novinka ve sportovním areálu

V současné době připravujeme pro návštěvníky novinku letošního roku. Na asfaltovém hřišti bude dopravní hřiště. Zpočátku instalujeme přenosné dopravní značky. Podle míry využití budeme řešit též nátěr asfaltu, namalování přechodů pro chodce a podobně. Věříme, že hřiště bude využíváno a že se stane zajímavou atrakcí. Malá ukázka je zde.
Jaroslav Balcar, 26.3.2018

První závody dětí v roce 2018

V sobotu 3. 3. se v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků konalo okresní kolo Zimního pětiboje. Naši tělovýchovnou jednotu reprezentovalo 15 dětí a doprovod zajišťovali cvičitelé: Lenka Baková, Nikola Kábrtová, Yvona Friebelová a Michal Sobotka. Ve svých kategoriích se sportovci umístili takto: Jakub Balcar a Ondřej Píša - 1. místo, Martin Spielberger a Štěpán Smékal - 2. místo, Antonín Hubka - 3. místo, Tobiáš Hejna - 4. místo, Tomáš Tomčiak, Adéla Dvořáčková a Eliška Balcarová - 5. místo, Magdaléna Christaforou - 6. místo, Štěpán Astr - 7. místo, Nikola Menšíková - 8. místo, Sára Nývltová - 9. místo, Andrea Kubišová - 11. místo a Denisa Krůtová - 13. místo. Pět medailí a postupů do krajského kola nás velmi potěšilo. Všem závodníkům moc děkujeme za výkony a snahu! Zde jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 9.3.2018

Pozor, změna!

Oznamujeme tímto, že od 1. března 2018 se o Vás budou ve sportovním areálu a na ubytovně v Havlovicích starat: Petr Paták, správce sport. areálu (telefon 605384544) a Pavel Šrámek, zástupce správce (607132389). V roce 2018 Vám přejeme hodně sportování v Havlovicích.
Jaroslav Balcar, 6.3.2018

Nové dresy zabraly

V sobotu 10. února 2018 se konal další ročník Valentýnského turnaje ve volejbale. Sál v kulturním domě v Havlovicích uvítal 6 smíšených družstev. Tomu zprvu neodpovídalo družstvo, které si dalo název Holky bez, přičemž "bez" znamenalo nepřítomnost mužského elementu. Proto při hře vypomohli hráči ostatních mužstev. Domácí se představili ve zbrusu nových dresech a sešlo se dokonce dostatek hráčů, aby byla vytvořena dvě družstva. Po dlouhé době do Havlovic zavítaly Markoušovice, zato Crk Crk a Suchovršice jsou celkem pravidelnými účastníky každoročních klání. Hrací systém každý s každým, na dva sety a konec setu po dosažení 20 bodů jednoho z mužstev. Vítězství si odnesly Havlovice A, bojovný výkon předvedlo druhé Crk Crk, docela překvapením bylo "o fous" 3. místo Havlovice 1. Na dalších místech Suchovršice, Markoušovice a Holky bez, které předvedly velice obětavý volejbal. A konec konců - čím více žen na hřišti, tím hezčí pohled. Po skončení si všichni pochutnali na tradiční tlačence, kterou jsou oceněna všechna družstva. Velice děkujeme všem za účast, předvedené výkony a prima valentýnskou atmosféru. Teď nás čeká letní turnaj, jehož termín byl stanoven na sobotu 9. června 2018. Fotogalerie Aleny Toholové je zde.
Alena Toholová, 20.2.2018

Sokolové bilancovali

Ve čtvrtek 15. 2. se konala výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Byly předneseny zprávy o činnosti v roce 2017, zpráva o hospodaření, plán práce a rozpočet na rok 2018. V roce 2018 připravujeme opět tradiční sportovní akce. Na závěr obdrželi cvičitelé a činovníci sokola drobné odměny. Zde je pár fotografií.
Jaroslav Balcar, 18.2.2018

Masopustní rej již ve středu

Ve středu 21. února se uskuteční tradiční masopustní průvod obcí Havlovice. Začínáme v 16 hodin na Králově kopci a pokračujeme ke škole a na hřiště, kde budou pro děti připravené soutěže a úkoly o ceny. Přijďte v maskách, užijeme si masopustní zábavu a tradiční občerstvení. Zde je plakátek. Akci pořádá ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 16.2.2018

Kroniky HAPO i dalších turnajů přehledně na jednom místě!

V Havlovicích se hrál v loňském roce jubilejní 40. ročník turnaje HAPO. K tomuto krásnému kulatému výročí připravili pořadatelé elektronickou podobu kronik, které pro Vás již 40 let sepisují paní Toholová s paní Honzerovou. Zaznamenané jsou všechny ročníky HAPO i některé ročníky turnajů HAPOSTAR a SUPERHAPOSTAR. Kroniky najdete na adrese: havlovickyareal.rajce.idnes.cz. Originály kronik jsou k dispozici k nahlédnutí na požádání u správce sportovního areálu v Havlovicích. Bližší informace najdete také zde.
Petr Záliš, 12.2.2018

Pozvánka na výročku TJ Sokol Havlovice

Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční výroční členskou schůzi Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice, která se koná ve čtvrtek 15. února od 18 hodin v kulturním domě. Zazní tu zprávy o činnosti oddílů, o hospodaření nebo plán práce na letošní rok. Přikládáme pozvánku s programem.
Petr Záliš, 12.2.2018

Úpský pohár pro Wayne´s team Česká Skalice

V sobotu 20. ledna se konal v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků již 21. ročník Úpského poháru, tradičního turnaje v malé kopané. Přihlášených 12 mužstev bylo nalosováno do dvou skupin a hrálo se systémem každý s každým. Z obou skupin postoupila první dvě mužstva do semifinále. Z vítězství se nakonec radoval Wayne´s team Česká Skalice. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě. Prohlédněte si také výsledky zápasů skupiny A, skupiny B a finálové části turnaje.
Miloslav Tohola, 1.1.2018

Propozice na HAPO, HAPOSTAR A SUPERHAPOSTAR

Vážení sportovní přátelé, kamarádi, máme pro vás propozice s přihláškou na naše tradiční fotbalové turnaje. Jubijejní 25. ročník HAPOSTAR se bude hrát 4. srpna 2018. Propozice jsou zde. 17. ročník SUPERHAPOSTAR pak přijde ke slovu 1. září 2018, propozice najdete zde. Počet týmů obou turnajů je omezen na dvanáct, proto neotálejte s přihláškou a zaplacením startovného. Připojujeme také přihlášku na 41. ročník Havlovického poháru. Do Nového roku přeji všem pevné zdraví, sportovní úspěchy a těším se na setkání v Havlovicích!
Miloslav Tohola, 1.1.2018

Na Blahovce se bude hrát 21. ročník Úpského poháru

Havlovický svaz malého fotbalu z.s. zve Vaše družstvo na Úpský pohár. 21. ročník halového fotbalového turnaje se bude hrát v sobotu 20. ledna 2018 v tělocvičně Základní školy Bratří Čapků v Úpici. Turnaj se hraje podle pravidel malého fotbalu, střídání probíhá hokejovým způsobem v přerušené hře. Startovné zaslané předem na účet pořadatele činí 800, na místě pak 1200 Kč. Podrobnosti jsou v příloze.
Miloslav Tohola, 1.1.2018

Zprávy 2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší