Havlovické sportovní noviny 2010

Vánoční turnaj ovládli v Havlovicích nohejbalisté ze Suchovršic

Poklidný, sváteční, vánoční čas se nesl na Štěpána Havlovicemi, ale ke Kulturnímu domu se už před devátou hodinou začala sjíždět osobní auta s účastníky tradičního nohejbalového turnaje trojic. V příjemně vyhřátém KD už byla připravena nohejbalová úprava sálu, a tak přesně v devět hodin mohl být vánoční nohejbalový turnaj zahájen. Osm družstev systémem každý s každým odehrálo za sedm hodin 28 zápasů, ze kterých vzešel celkový vítěz, kterým se stal BEER TEAM ze Suchovršic. Klikněte na obrázky. Podrobnější informace jsou v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 27.12.2010

Havlovickým Vodníkům uniklo finále "o prsa asijské ženy"

Každý rok před Vánocemi pořádají nohejbalisté z Vítězné nohejbalový turnaj trojic "O pohár starosty obce Vítězná". Nejinak tomu bylo i letos. Havlovickým Vodníkům chyběly k postupu do finále dva míče, nakonec brali bronz. Vyhráli vlčkovičtí Veteráni. Poslední letošní nohejbalový turnaj pořádají v Kulturním domě v Havlovicích Vodníci a Hastrmani 26. prosince 2010 od 9 hodin. Podrobnější informace a obrázky najdete v sekci Nohejbal. Vodníci a Hastrmani přejí svým kamarádům z nohejbalu i všem obyvatelům Havlovic krásné vánoční svátky, v novém roce pevné zdraví, no prostě jen vše nej, nej nej.
Jirka Pitaš, 20.12.2010

V Havlovicích se už bruslí

V Havlovicích již bruslíme. Denně kdykoliv je kluziště zdarma připraveno pro všechny milovníky bruslení. V sobotu a neděli odpoledne v případě hezkého počasí bude možná otevřeno i občerstvení. Pod odkazem Webkamera se můžete podívat na stav kluziště. Přijďte si k nám zabruslit nebo zahrát hokej.
Jaroslav Balcar, 6.12.2010

Nohejbalový turnaj v Havlovicích

Počasí začíná být zimní, a tak se většina letních sportů stěhuje do krytých hal a tělocvičen. Nejinak tomu je i s Vodníky a Hastrmany z Havlovic, kteří uspořádali 27. listopadu 2010 nohejbalový turnaj trojic v Kulturním domě v Havlovicích. Přestože ve stejném termínu probíhal velký nohejbalový turnaj v moderní sportovní hale v Hostinném, do Havlovic si přijelo zahrát celkem 8 družstev. Účastníci nebyli zklamaní úrovní turnaje ani vyhlášenou akcí v pohostinství Amerika – Zvěřinovými hody. Vítězem turnaje se stali Veteráni ze Svatoňovic, druzí byli Bociani z Havlovic a třetí místo obsadili Vodníci. Další pořadí: 4. Tygří drápy Vítězná, 5. Pacienti D. Králové n.L., 6. Kopačky Vlčkovice, 7. Rotující palička Vítězná, 8. Hastrmani. Zde jsou obrázky. Další nohejbalovou akcí bude 26. prosince v havlovickém KD Vánoční turnaj, začíná se v 9 hodin.
Jirka Pitaš, 28.11.2010

Okresní atletické závody a zakončení cvičebního roku

Okresní atletické závody v Trutnově V závěru cvičebního roku se děti z naší TJ Sokol Havlovice vydaly poměřit své síly na okresní atletické závody do Trutnova. Snažení malých havlovických sportovců přibližují naše obrázky. Vlastní zakončení cvičebního roku a vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců proběhlo spolu se Šlapeťáky na bývalé havlovické Plovárně, fotogalerie je zde.
Yvona Friebelová, 7.11.2010

Tenisový turnaj čtyřher opět v režii Hrabánka s Antošem

V sobotu 16. října se uskutečnil další ročník tenisového turnaje ve čtyřhře. Vzhledem k nepřízni počasí se zúčastnilo jen 6 dvojic. Na 3. místě se umístili P. Melichar s P.Friebelem. Druhé místo obsadila dvojice Z. Středa, J. Adam. Putovní pohár si odvezla opět po roce dvojice Z. Hrabánek a P. Antoš, která nepoznala na turnaji přemožitele. Zde je společné foto.
Jaroslav Balcar, 20.10.2010

Poslední minigolfový turnaj je za námi

V neděli 10. října se uskutečnil poslední turnaj v minigolfu. Vítězem se stal Miloš Tohola, druhý byl Petr Hejna a na třetím místě se umístila Hana Čápová. Máme i celkové výsledky celoroční soutěže. Zlato patří Miloši Toholovi, stříbro Petru Hejnovi a bronz si převezme Standa Čáp. Zde jsou výsledky. Zveme všechny minigolfisty na slavnostní předávání cen, které se koná 13. listopadu v kulturním domě v Havlovicích.
Jaroslav Balcar, 11.10.2010

Pravý břeh vítězem Havlovické olympiády 2010

Na svátek sv. Václava se již tradičně schází havlovičtí sportovci i nesportovci Havlovická olympiáda 2010 na hřišti, aby změřili své síly v minigolfu, volejbale, nohejbale, ruských kuželkách, pingpongu, hodu na koš a ve fotbale. Děti soutěží v přehazované, vybíjené, štafetovém běhu i v přetahované. Po sečtení všech výsledků byl stav Havlovické olympiády 2010 4:2 pro Pravobřežáky. Obyvatelé z pravého břehu tak Levobřežákům oplatili porážku z posledního měření sil. Zde je pár fotek, Pravému břehu zdar a čest poraženým.
Jaroslav Balcar, 9.10.2010

Havlovický KD hostil tradiční Moravské vinobraní

V sobotu 2. října se v havlovickém kulturním domě konalo Moravské vinobraní. Vinobraní Příznivci dobrého vína, čerstvého burčáku a skvělé zábavy si přišli na své. Návštěvníci měli možnost ochutnat až 14 druhů vína pocházejícího z vinic v okolí Těšan u Brna. Na stolech nechyběly ani tradiční koláčky. K poslechu a tanci hrála skupina Fontána, která se postarala o výbornou atmosféru. Pořádání vinobraní má v Havlovicích už několikaletou tradici, tak doufejme, že příští rok nebude výjimkou, a opět ochutnáme nějaké to dobré víno. Reportáž Televize JS najdete zde.
Michaela Dědková, 9.10.2010

Memoriál svatého Václava vyhráli Xstream Ballers

Dva dny před svátkem svatého Václava se uskutečnil jubilejní 10. ročník streetballového turnaje s příznačným názvem – Memoriál svatého Václava. Celkem se ho zúčastnilo 10 teamů. V této desítce se objevili jak staří známí posílení o nové tváře, tak i nováčci. Z vítězství se nakonec radovali Xstream Ballers. Podrobnosti jsou zde. Klikněte na obrázky.
Fr a Kj, 6.10.2010

Vodníci ovládli poslední venkovní nohejbalový turnaj

Ráno přízemní mrazík a přes den krásné, slunečné podzimní počasí provázelo nohejbalový turnaj v Bohuslavicích nad Úpou. Pořadatelům přijelo na turnaj sedm družstev, mezi nimi i Vodníci z Havlovic. Systémem každý s každým prošli bez ztráty jediného setu Vodníci z Havlovic a stali se tak zaslouženě celkovým vítězem letošního posledního venkovního nohejbalového turnaje. Celkové pořadí: 1. Vodníci, 2. Turisti, 3. Žaludi, 4. Porige, 5. Hroudy, 6. Vidláci, 7. Serbousci. Prohlédněte si obrázky z turnaje.
Jirka Pitaš, 4.10.2010

Superhapostar kořistí hradeckého Academixu

Superhapostar 2010 Vracíme se ještě k letošnímu 9. ročníku turnaje fotbalistů nad 50 let Superhapostar. Jak dokládá přiložená tabulka, z vítězství se nakonec radoval Academix Hradec Králové. Po celodenních bojích ve třech skupinách postoupilo do závěrečných bojů 8 nejlepších. Ti se utkali vyřazovacím způsobem. Letošní ročník byl zatím nejbohatší na góly. V 34 zápasech padlo 94 branek, což představuje průměr 2,76 gólu na utkání. Nabízíme i výsledkový servis. Fotografie účastníků najdete zde.
Petr Záliš, Alena Toholová, 24.9.2010

Sokolské vinobraní se blíží

V sobotu 2. října se od 19:30 uskuteční Sokolské vinobraní v kulturním domě Vinobraní v Havlovicích. Srdečně zveme přátele dobré zábavy, kvalitního burčáku, koláčků a příjemné hudby - zahraje nám kapela Fontána s Jirkou Kuťákem. Bližší informace podá Miloš Tohola na telefonu 737 141 504. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 22.9.2010

Havlovická olympiáda za dveřmi

V úterý 28. září od 14 hodin se již tradičně uskuteční Sportovní olympiáda Havlovická olympiáda mezi obyvateli pravého a levého břehu v Havlovicích. Soutěžit se bude například v nohejbalu, volejbalu, minigolfu nebo v ruských kuželkách. Přijďte si nejen zasportovat, ale také zafandit svým sousedům a známým. Na zajímavou sportovní akci zve přiložený plakát.
Jaroslav Balcar, 22.9.2010

Předposlední kolo minigolfu

Neděle 12. září se nám vydařila co do počasí, ale účast na předposledním kole v minigolfu nebyla valná. Pouze 7 účastníků bojovalo o cenné bodíky. Prvenství si bleskovým projitím všech drah zajistil Miloš Tohola, druhé místo vybojoval Standa Čáp a na třetím se umístila Alena Toholová. Poslední kolo v říjnu tedy slibuje tuhý boj o celkového vítěze! Tady máte průběžné pořadí.
Alena Toholová, 13.9.2010

V Havlovicích proběhnou závody agility

Agility O víkendu 2. - 3.10.2010 proběhnou ve sportovním areálu v Havlovicích závody agility. Přihlášeno je 100 týmů z České republiky a Polska. Soutěžící budou závodit se svými psy ve 3 velikostních a 3 výkonnostních kategoriích od začínajících týmů po ty zkušené. Parkúry budou v režii respektované rozhodčí Alice Glöcknerové, která letos posuzovala European Open (mistrovství Evropy v agility). Závodníci budou soupeřit, jak provést psy tratí bezchybně a v co nejlepším čase, mezi 9. a 16. hodinou. Podrobnosti jsou zde.
Pavel Košek, Agility Sultánci Havlovice, 10.9.2010

Vodníci a Hastrmani v Popovicích

Popovice u Rajhradu byly dalším zastavením Vodníků a Hastrmanů na letní šňůře nohejbalovými turnaji. Právě zde se konal již 18. ročník, pořádaný panem Václavem Kubíkem a jeho přáteli. Vodníci a Hastrmani se tohoto turnaje zúčastnili již počtvrté. Letošní umístění Vodníků a Hastrmanů bylo obdobné jako v předcházejících letech a skončili na pátém až osmém místě. Vítězství z Popovic si odvezli potřetí za sebou hráči družstva MOKRÁ. Navštívili jsme také sirný, léčivý pramen "ŠTENGAR" v Šitbořicích. Jeho patronem se v loňském roce stal havlovický VODNÍK, což dokazuje i snímek v naší fotogalerii. Podrobnější informace obsahuje přiložená zpráva.
Jirka Pitaš, 2.9.2010

Streeťácký Memoriál svatého Václava již podesáté!

Vážení a milí streeťáci, rádi bychom Vás pozvali na naši léty prověřenou steetballovou akci pod širým nebem, která letos oslaví svůj již 10. ročník! :-) Memoriál svatého Václava se uskuteční v neděli 26. 9. 2010 od 12 hodin. Pořadatelé přijímají přihlášky do 19.9. na telefonech 776 707 698 (P. Friebelová), 776 198 867 (M. Kejzlar), nebo na elektronických adresách friebelova@zsul.cz, kejzlar@zsul.cz. Podrobnosti jsou zde. Těšíme se na Vás!
Petra Friebelová a Martin Kejzlar, 31.8.2010

Havlovičtí Vodníci opět na bedně

Křižovatka u Dobrušky zavedla Vodníky z Havlovic do Bačetína, malebné to vesničky pod Orlickými horami. Zdejší starosta pan Josef Hejzlar zde pořádal pod hlavičkou Obecního úřadu již 12. ročník nohejbalového turnaje "O pohár starosty obce". Krásné počasí a stále se vylepšující sportovní stánek obce přilákaly na zdejší turnaj 7 nohejbalových družstev. Systémem každý s každým absolvovalo každé družstvo šest zápasů. Celkovým vítězem se stali nohejbalisté Kounova z rychnovského okresu před Žamberkem. Na pomyslné třetí místo na bedně letos dosáhli Vodníci z Havlovic. Podrobnosti a fotogalerii najdeme v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 23.8.2010

Nohejbalový turnaj v Kuksu

Velice navštěvované a oblíbené místo východních Čech Kuks je známé nejen svým barokním zámkem, ale i pořádáním dvou velkých nohejbalových turnajů neregistrovaných hráčů. Tamní Sokol Kuks pozval na své tři kurty 13 družstev, která hrála o pohár starosty obce. Letos už podruhé vyrazili na tento turnaj i Vodníci z Havlovic. Na jarním turnaji skončili na druhém místě a nyní, v sobotu 14. srpna 2010, obsadili 4. místo. V konečném pořadí vyhráli PACHOLCI ze Dvora Králové před Božkovem z Choustníkova Hradiště a Vitebáky z Vlčkovic. Prohlédněte si obrázky.
Jirka Pitaš, 23.8.2010

Nohejbal s průtrží mračen

Nejen se soupeři, ale i s počasím, muselo bojovat 13 nohejbalových družstev na turnaji ve Vlčkovicích. Dva asfaltové kurty zmizely po prvním odehraném kole pod deseti centimetry vody po vydatném dešti. Díky pořadatelům a ručnímu nářadí byla voda z kurtů vytlačena a vymetena. Po vynucené přestávce turnaj pokračoval až do podvečerních závěrečných bojů, kde si to o první místo rozdala družstva Bílé Třemešné a Panteři. Vítězstvím 2:1 na sety se stali celkovým vítězem hráči Bílé Třemešné. Vodníci z Havlovic obsadili pěkné páté místo. Prohlédněte si obrázky. Podrobnosti jsou v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 9.8.2010

Lušťa dal všem na frak

Celkem 12 borců se chystalo získat další cenné body do minigolfového turnaje v neděli 8.8. Největší bodový zisk si vybojoval Péťa Luštinec za vyrovnané výkony v obou kolech (28, 31). Druhý Jirka Řezníček "doplatil" na horší druhé kolo (28, 41). Miloš Tohola měl sice obě kola za 30, ale stačilo to jen na 3. místo. Zde je průběžné pořadí. O další body se utkáme opět za měsíc, v neděli 12. září.
Alena Toholová, 9.8.2010

Pohár HAPOSTAR kořistí Pražské Trutnov

HAPOSTAR V sobotu 31. července se konal v Havlovicích již 17. ročník fotbalového turnaje Hapostar. Z celkového počtu 11 družstev se na 3. místě umístili hráči týmu Umbaba Ostrava, kteří excelovali na turnaji HAPO před 15 lety. Ve finále zvítězil tým Pražská Trutnov složený z bývalých hráčů Trutnova. Loňskému vítězi, týmu SONIA Žacléř, složenému z bývalých hráčů Náchoda, posílenému o hráče z Jablonce, připadl pohár za 2. místo. Fotogalerii najdete zde.
Jarda Balcar, 9.8.2010

Zakončení jarní tenisové sezóny

V pátek 6.8. proběhlo slavnostní vyhodnocení Jarní havlovické tenisové ligy. Zde jsou výsledky, 1. liga: 1. Lysický L., 2. Dvořáček J., 3. Friebel P. 2. liga: 1. Hrabánek Z., 2. Kašpar P., 3. Smékalová S. 3. liga: 1. Melichar Š., 2. Hynek J., 3. Honzera Z. Ženy: 1. Kábrtová I., 2. Mőglichová J., 3. Friebelová P. Fotografie z předávání cen jsou zde. Od pondělí se rozjíždí podzimní ligové kolo. Zájemci se ještě mohou hlásit na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 7.8.2010

Vyhlášení vítězů jarní tenisové ligy

V pátek 6. srpna od 18:30 se koná zakončení jarní tenisové ligy a vyhlášení vítězů v pergole na hřišti. Do té doby se mohou hlásit i noví zájemci o hru v podzimním kole, které se bude moci rozehrát již v pondělí 9. srpna. Startovné 700,- vyberu přímo na místě. Přihlásit se můžete na j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 22.7.2010

HAPO 2010 - ohlédnutí v obrázcích i ve výsledcích

Pozdě, ale přece! Rozsáhlou fotogalerií se vracíme k 33. ročníku Havlovického poháru v kopané. Zde je konečné pořadí účastníků oblíbeného turnaje. V 91 utkáních bylo vstřeleno 428 gólů, to je průměr 4,70 branek na zápas. Padlo hned 7 vlastních gólů. Uděleno bylo 31 žlutých a dvě červené karty. Letošního ročníku se aktivně zúčastnily dvě ženy.
Jaroslav Balcar, 14.7.2010

Změna termínu SUPERHAPOSTAR

Již 9. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 50 let - SUPERHAPOSTAR - se v Havlovicích bude konat až v sobotu 11. září 2010. Zájemci se mohou i nadále přihlásit Miloši Toholovi na tel. 737/141504, stejně tak jako na turnaj HAPOSTAR, který se koná již 31.7.2010. Aktuální seznam akcí v letošním roce najdete zde.
Jaroslav Balcar, 13.7.2010

Minigolfistům vypálil rybník Miloš Tohola

V neděli 11. července se i přes parné počasí sešlo v Havlovicích 11 bojovníků. Přilákalo je 4. kolo minigolfu. Prvenství si odnesl Tohola Miloš, manželka Alena byla jen o bod horší a třetí místo obsadil horký favorit celé soutěže Hejna Petr. Prohlédněte si výsledkovou listinu. Další kolo je na programu opět za měsíc 8. srpna (hraje se každou druhou neděli v měsíci). Vítáni jsou všichni, kteří si rádi hrají.
Alena Toholová, 13.7.2010

HAPO: Starou Gardu Náchod sesadil z trůnu KOKA tým

Vítězem Havlovického poháru se stal trutnovský KOKA tým, který ve finále porazil 3:0 Starou Gardu Náchod a partě kolem nestárnoucího Vejpravy tak překazil zisk čtvrtého titulu v řadě. Hradecký Academix s nejlepším hráčem 33. ročníku turnaje Rudolfem Skácelem získal bronz, když v utkání o 3. místo porazil Soniu Žacléř 2:0. Konečné pořadí HAPO 2010: 1. KOKA tým Trutnov, 2. Stará Garda Náchod, 3. Academix Hradec Králové, 4. Sonia Žacléř, 5. Švéry team Trutnov, 6. Miláno Jaroměř, 7. Beer Boys Praha, 8. HAFA Havlovice A. Nejlepším brankářem turnaje se stal Libor Vacho (Stará garda), ocenění pro nejlepšího střelce převzal Jindřich Václavek (Academix, 4). Cenu pro osobnost desetiletí HAPO získal Jarda Vejprava (Stará garda Náchod).
Alena Toholová, Petr Záliš, 28.6.2010

Do finále HAPO již postoupili Miláno Jaroměř, Academix HK a Sonia Žacléř

Máme za sebou 1. odehraný kvalifikační víkend HAPO. V kvalifikačních skupinách bojovalo o postup do finále celkem 21 mužstev. Podařilo se to týmům Miláno Jaroměř, Academix Hradec Králové a Sonia Žacléř. Na hřišti se střetávali ryze amatérští fotbalisté i hráči zvučnějších jmen - Skácel Rudolf (AE Larissa) nastoupil za Academix Hradec Králové, Blažek Jan (AE Larissa) za Sonia Žacléř nebo Hable Jan (Ascoli) za Lumírkovy děti April Bar Úpice. Prohlédněte si kvalifikační obrázky. Podrobnosti jsou v sekci HAPO. Další boje pokračují v sobotu 26.6. a vše vyvrcholí v neděli 27.6. finálovým dnem.
Alena Toholová, 23.6.2010

Experti ovládli další havlovický volejbal

V sobotu 12. června se v Havlovicích odehrál další ročník turnaje ve volejbale smíšených družstev. Zúčastnilo se celkem 10 týmů. Hrálo se na dvou hřištích, ve dvou skupinách po pěti. Konečné pořadí pak vzešlo ze zápasů týmů, které skončily na shodném místě ve skupině. Počasí bylo slunečné a teplé. Přesto koupel vítězů v Úpě absolvovala pouze mužská část vítězných Expertů. Konečné pořadí: 1. Experti, 2. Dobráci, 3. Směs, 4. Ježci, 5. Rudník, 6. Havlovice, 7. Markoušovice, 8. Odolov, 9. Bohdašín, 10. Juventus. Tady jsou obrázky.
Petr Záliš, 21.6.2010

Vodnický turnaj se vydařil

Krásné počasí, pohoda mezi hráči i pořadateli a celodenní boje osmnácti tříčlenných družstev - to byl 6. ročník nohejbalového turnaje "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA" na dvou kurtech s umělým povrchem ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Turnaj byl letos poprvé hrán i na uctění památky Honzy Kleistnera, výborného kamaráda, sportovce a našeho spoluhráče, který nás opustil právě před rokem. Ve čtyřech skupinách si postup do dalších bojů vybojovalo 16 družstev, která pak vyřazovacím systémem K.O. postupovala až do finálového zápasu. Podrobnosti jsou v sekci Nohejbal. Prohlédněte si prezentaci fotografií Míši Bönische.
Jirka Pitaš, 8.6.2010

Vodníkům se v Suchovršicích nedařilo

Poslední místo z devíti zúčastněných družstev na nohejbalovém turnaji v Suchovršicích bylo zatím nejhorším umístěním Vodníků v letošním roce. Výborně připravený turnaj a krásné počasí přálo opravdu těm nejlepším. Zaslouženě zvítězili PACOŠI z Vrchlabí. Konečné pořadí turnaje: 1. Pacoši Vrchlabí, 2. INTOP Trutnov, 3. Beer Team Suchovršice A, 4. KPF Úpice, 5. Vrchlabí, 6. Veteráni Malé Svatoňovice, 7. Beer Team Suchovršice B, 8. Vetim Rtyně v Podkrkonoší, 9. Vodníci Havlovice. Podívejte se na fotografie Miloše Šálka.
Jirka Pitaš, 8.6.2010

Vodníci se představili v Opočně

Sokol Opočno připravil na sobotu 22. května 2010 turnaj nohejbalových veteránů nad 45 let. V krásném prostředí koupaliště u rybníku Broumar v Opočně, kde byl odehrán celý turnaj na dvou antukových hřištích, se sjelo celkem 12 družstev. Byli mezi nimi i hráči Havlovic. V konečném pořadí se Vodníci umístili na devátém místě. Tady máte obrázky. Pořadí na turnaji v Opočně: 1. Kostelec nad Orlicí, 2. Žamberk, 3. Trutnov - Horní Staré Město, 4. Opočno B, 5. Opočno A, 6. Mnětice, 7. Símanka Rychnov nad Kněžnou, 8. Vestec A, 9. Vodníci, 10. Hájovna, 11. Vestec B, 12. Semechnice. Další turnaj sehrají Vodníci 29. května v Suchovršicích.
Jirka Pitaš, 16.5.2010

Další druhé místo havlovických nohejbalistů

Tentokrát si zajeli zahrát nohejbalisté Havlovic do Kuksu. Na třech kurtech, hned vedle parkoviště místního slavného zámku s Braunovými sochami, uspořádal místní Sokol Kuks nohejbalový turnaj trojic. Přes velkou nepřízeň počasí v průběhu celého týdne s bohatými dešťovými srážkami byly pořadateli vzorně připraveny všechny kurty, na kterých se hrálo. Deset zúčastněných družstev se utkalo systémem každý s každým. Nakonec jsme získali cenné stříbro! Přikládáme referát a také pěknou fotoprezentaci.
Jirka Pitaš, 16.5.2010

Havlovice se pyšní reprezentanty ČR

Členové oddílu Agility Sultánci Havlovice Eliška Richterová s Celi a Stanislav Němeček s Jackem uspěli na juniorských kvalifikačních závodech a stali se juniorskými reprezentanty České republiky. Českou republiku budou reprezentovat na European Open Junior Agility 10. - 11.7.2010 v německém Gelsenkirchenu. Oddíl vytvořil sestřih, který lidem z tohoto sportu představuje zázemí v Havlovicích. Podrobnější informace jsou zde.
Petr Záliš, 16.5.2010

Turisté opět vyrazí z Václavic do Havlovic

V sobotu 15.5.2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který vyjede z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Dopravu z Úpice si zájemci musí objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz. Podrobnosti obsahuje plakát.
Jaroslav Balcar, 11.5.2010

Venkovní nohejbalová sezóna zahájena

V sobotu 8. května 2010 byla zahájena nová letošní sezóna venkovních turnajů v nohejbale. První venkovní turnájek pod názvem „JARNÍ BOHUSLAVICE“ uspořádala parta Vodníků a Hastrmanů na kurtu kamaráda Oldy Křížka v Bohuslavicích nad Úpou. Všem bylo poskytnuto i neopakovatelné pohostinské zařízení Oldy Křížka s nezapomenutelnou domácí kuchyní. Za příznivého počasí a za účasti 6 družstev bylo odehráno 19 zápasů, kdy se v závěrečném finále utkali havlovičtí Vodníci s Tygřími drápy z Vítězné. Zde je fotogalerie. Podrobnosti najdeme v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 9.5.2010

Jubilejní havlovický street ovládli Xstream Ballers

Příznivci bezedných košů se sešli v havlovickém sportovním areálu 1. května 2010 k jubilejnímu 10. ročníku Májového streetballového turnaje. Do skupinových klání o postup do semifinále vstoupilo celkem 9 teamů. Bramborovou příčku obsadil team Trouja Boys, bronzové medaile ukořistila domácí Lvíčata, stříbro si domů odnesli Tupouni Ženy - překvapení turnaje a na nejvyšší příčky vyšplhali vždy výborní Xstream Ballers. Nejlepším střelcem se stal Stanislav David, trojkařům kraloval David Sarpong. Mrkněte na fotoreportáž. Podrobnosti jsou v sekci Streetball.
Petra Friebelová, 2.5.2010

Červnový nohejbalový turnaj v Havlovicích

V sobotu 5. června 2010 se uskuteční 6. ročník nohejbalového turnaje "O DUŠICKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Turnaj pořádá již tradičně parta amatérských nohejbalistů z Havlovic. Všichni pořádající budou rovněž hráči na turnaji v družstvech Vodníků a Hastrmanů. Začátek turnaje je v 9,00 hodin a bude se hrát na dvou kurtech s umělým povrchem ve Všesportovním areálu "Za školou" v Havlovicích. Pořadatelé předpokládají účast max. 20 družstev. Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků turnaje bude mezi čtvrtou a pátou hodinou. Podívejte se i na přiložený zvací letáček. Do Havlovic na nohejbal Vás srdečně zvou Vodníci a Hastrmani!
Jirka Pitaš, 26.4.2010

Staré dřevěné rakety zase ovládl Jirka Toman

V sobotu 17. dubna se v Havlovicích konal další ročník tradičního turnaje Staré dřevěné rakety, který je neoficiálním zahájením tenisové sezóny na kurtech s umělým povrchem. Zúčastnilo se ho 10 hráčů, mezi kterými zvítězil Jiří Toman z Úpice a obhájil tak prvenství z loňského ročníku. Druhý skončil Mirek Vojtíšek a třetí byl Láďa Lysický. Prohlédněte si obrázky a přijďte si k nám zahrát tenis.
Jaroslav Balcar, 21.4.2010

Pochod z Václavic do Havlovic pojednadvacáté

V sobotu 15. května 2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který bude vyjíždět z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Pokud bude chtít někdo vyrazit z Úpice, musí si dopravu objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz. Více informací obsahuje plakát.
Jaroslav Balcar, 14.4.2010

Úvodní letošní minigolf ovládl Jirka Řezníček

I přes nepřízeň počasí, za stálého deště, byl zahájen celoroční minigolfový turnaj Havlovice Minigolf Open 2010. Při teplotě 5 stupňů Celsia se přihlásilo do turnaje 13 hráčů, kteří se vybičovali k dvouhodinovému klání. Staronovým mistrem se stal Jirka Řezníček. Na druhém místě se objevila nová akvizice havlovického minigolfu Hana Kopecká a třetí příčku obsadil Miloš Tohola. Již nyní se těšíme na 9. května, kdy seriál pokračuje druhým turnajem. Zde jsou výsledky.
Jaroslav Balcar, 11.4.2010

Dvě medaile v krajském kole

Z krajského kola v Zimním pětiboji, které se konalo v sobotu 26. března 2010 v Hořicích, přivezli naši borci dva cenné kovy. Petr Čepelka vybojoval stříbro a Ondřej Vlček bronz. Ani dalších sedm závodníků z naší TJ se v silné konkurenci neztratilo. Tereza Vodičková skončila ve své kategorii pátá a ostatní zhruba v půlce startovního pole. Foto je zde. Gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci!
Yvona Friebelová, 29.3.2010

Havlovický street oslaví velké jubileum

Havlovický streetballový oddíl bude v tomto roce slavit již desátou sezónu své existence. Jubilejní ročník Májového streetballového turnaje se v Havlovicích uskuteční v sobotu 1.5.2010 od 12 hodin, zde je plakátek. Pořadatelé přijímají přihlášky do 25.4. na telefonech 776 707 698 (P. Friebelová), 776 198 867 (M. Kejzlar) nebo na elektronických adresách friebelova@zsul.cz a kejzlar@zsul.cz. Těšíme se na Vás! S pozdravem Petra a Martin.
Petra Friebelová, Martin Kejzlar, 16.3.2010

Havlovičtí nohejbalisté usilovali o Solný krystal

Už třetím rokem po sobě se snaží havlovičtí nohejbalisté uspět na turnaji o "SOLNÝ KRYSTAL". Do letošního ročníku chtěli zasáhnout do boje o krásnou trofej pořadatelů hráči Vodníků i Hastrmanů. Velký počet přihlášených družstev však umožnil pořádajícím pozvat do Solnice pouze jedno havlovické družstvo, a tak nakonec odcestovali jen Vodníci. V příloze jsou podrobnější informace.
Jirka Pitaš, 14.3.2010

Žáci a žákyně na okresních závodech Zimního pětiboje

Šestnáct našich členů „bojovalo“ v sobotu 9. března 2013 na okresních závodech Zimního pětiboje. Sportovní klání se tradičně uskutečnilo v tělocvičně Bří Čapků v Úpici. Za podpory cvičitelek L. Čepelkové, J. Kaizrové a Y. Friebelové děti okresní měření sil zvládly na výbornou a jejich výsledky jsou potěšující. Do krajského kola v Hořicích ve svých kategoriích postupují: O. Vlček, P. Čepelka a R. Friebelová ze čtvrtého místa, V. Bekr ze třetího místa, M. Vosáhlo a M. Kaizr z místa druhého a hlavně zlatí medailisté Š. Smékal, V. Gazda, P. Luštinec a K. Smékalová. Prohlédněte si fotogalerii. Gratulujeme a děkujeme všem našim reprezentantům!
Yvona Friebelová, 10.3.2010

Okresní kolo v zimním pětiboji se našim sportovcům vydařilo na jedničku!!!

V sobotu 6.3.2010 odjelo 27 dětí naší TJ Sokol do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici na okresní kolo zimního pětiboje. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za snahu a převedené výkony. Nejmladší žactvo soutěžilo v hodu na cíl, skoku z místa, koulení míče po lavičče a v člunkovém běhu. Mladší a starší žactvo se pak utkalo ve šplhu, ve skocích přes švihadlo, člunkovém běhu, skoku z místa a hodu na koš. Závěrečné vyhlašování výsledků nás opravdu potěšilo. V sekci Sport pro všechny najdeme podrobnější informace i fotografie.
Yvona Friebelová, 8.3.2010

Nejnovější Havlovické noviny bilancují i lákají

V těchto dnech spatřilo světlo světa nejnovější vydání Havlovických novin. V elektronické podobě si ho můžete prohlédnout zde. Obsahuje velké ohlédnutí za rokem 2009, přehled akcí realizovaných v obci nebo události očekávané v roce letošním. Nechybí zde ani pozvánka na 3. Česko – Moravský košt, který se v KD v Havlovicích uskuteční 20. března 2010.
Petr Záliš, 4.3.2010

Vodníci a Hastrmani hodnotí vydařený rok 2009

Stejně tak jako v předcházejících letech působila parta amatérských nohejbalistů Vodníků a Hastrmanů z Havlovic v roce 2009 nenápadným vystupováním při všech jejich aktivitách, a to ať už přímo v Havlovicích, tak i svojí účastí na různých turnajích v rámci trutnovského, brněnského a rychnovského okresu. Celkem se jednalo o 15 turnajů s naší účastí. Přiložená hodnotící zpráva obsahuje podrobnější informace i přání do roku 2010.
Jirka Pitaš, 2.3.2010

TJ Sokol Havlovice zve na výročku

TJ Sokol Havlovice zve všechny své členy na výroční členskou schůzi, která se koná v úterý 2. března od 18 hodin v hostinci Amerika. Dozvíte se o tom, co se událo v loňském roce, i o tom, co se připravuje v roce letošním.
Jaroslav Balcar, 24.2.2010

Havlovická tenisová liga startuje 8. března

8. března zahajuje Jarní havlovická tenisová liga. Termín ukončení soutěží je 30. června. Čtyřhry se budou hrát až do podzimu a budou vyhlášeny koncem roku. Zájemci se mohou přihlásit do 1. března. V pondělí 1. března budu vybírat 700 Kč singl a 600 Kč double za oba jako startovné na jaro v ZŠ Havlovice od 18 do 20 hodin. Systém ligy se nemění. Do vyšší ligy postupují 2 a v případě, že bude někdo končit, bude postupujících více. Prosím, potvrďte účast v jarní lize a oslovte další potencionální hráče. Administraci na webu bude opět zajišťovat Mirek Hruška.
Jaroslav Balcar, 16.2.2010

Hokejisté Levého břehu mají navrch

V předvečer zahájení ZOH v Kanadě se i u nás v Evropě - konkrétně v Havlovicích rozběhla velkolepá sportovní akce. Nejedná se o nic jiného než tradiční hokejové derby Pravý břeh versus Levý břeh. První zápas se konal ve čtvrtek 11.2. na kluzišti v Havlovicích. V dramatickém utkání se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Závěr však patřil mužstvu z levého břehu. Dva góly v posledních minutách znamenaly jeho konečné vítězství 6:4. Série se hraje na tři vítězství. Zde je podrobnější referát.
Zdeněk Honzera, 12.2.2010

Valentýnský volejbal v Havlovicích

V havlovickém kulturním domě se uskutečnil již 8. ročník Valentýnského turnaje ve volejbale. Celkem 5 družstev se utkalo každý s každým a zde jsou výsledky klání: 1. Juventus Trutnov, 2. Sokol Suchovršice, 3. Havlovice A, 4. Crk Crk Úpice, 5. Havlovice 1. Nabízíme i několik fotografií z litých bojů.
Jaroslav Balcar, 9.2.2010

Havlovický masopust a karneval završil ohňostroj

Ve čtvrtek 28. ledna se konal v Havlovicích masopustní pochod spojený s karnevalem na ledě. Zazpívali jsme a zatančili dvěma hospodyním, od kterých jsme dostali koláče a sladkosti. Potom se průvod zastavil na mostě a u školy, kde masky dostaly koblihy. Na ledě se konal za zvuku diskotéky soutěžní večer. Na závěr se uskutečnil již tradiční ohňostroj. Každý dostal párek v rohlíku a čaj. Zde jsou fotky a videoreportáž.
Jaroslav Balcar, 4.2.2010

Havlovický masopust a karneval na ledě se blíží

Zveme malé i velké na tradiční pochod masek a také karneval na ledě. Vše se uskuteční ve čtvrtek 28. ledna 2010 od 16 hodin v Havlovicích. Vyrazíme z Králova kopce a průvodem dojdeme na kluziště, kde kolem 17. hodiny začne karnevalový rej na bruslích. Připravujeme soutěže, muziku a občerstvení. Z letáčku se dozvíte více. Přijďte pobejt!
Jaroslav Balcar, 21.1.2010

V Havlovicích zimní olympiáda už proběhla

V sobotu 16. ledna 2010 se na havlovickém kluzišti konaly závody na bruslích. Čtyřboj byl motivován zimními olympijskými hrami a českými reprezentanty. Děti "rychlobruslily" s takovým nasazením jako Martina Sáblíková, "krasobruslily" jako Tomáš Verner, střílely na branku jako náš hokejový tým a překážková dráha na bruslích vypadala jako závod Nikoly Sudové v boulích. Vyhrál každý, kdo přišel, protože si zasportoval a poměřil své síly s kamarády. Dík patří také cvičitelům: J. Kaizrové, J. Teichmanové Y. Friebelové a J. Balcarovi. Prohlédněte si fotogalerii. Další setkání dětí na ledové ploše bude ve čtvrtek 28. ledna při Havlovickém masopustu. P.S. Držme palce, ať vyhrají i naši sportovci v Kanadě.
Yvona Friebelová, 17.1.2010

Silvestrovský běh zvládl nejlépe Petr Pechek

Na Silvestra se konal v Havlovicích již 36. ročník běhu, který pořádá Maratonstav Úpice. Nejprve soutěžili předškoláci a školáci, potom vyrazili na dva kilometry dlouhou trať nadšenci v rámci Buď fit! V 11 hodin byl odstartován hlavní závod na 10 600 m, tedy 5 kol okolo Havlovic. V něm zvítězil Petr Pechek v čase 36 minut. Prohlédněte si videoreportáž nebo obrázky.
Jarda Balcar, 4.1.2010
Zprávy 2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší