Havlovické sportovní noviny 2022Členské příspěvky na rok 2023

Od 2. ledna zahajujeme vybírání členských příspěvků na kalendářní rok 2023. Prosíme o úhradu 400 Kč za dospělého sportovce a 200 Kč za děti do 18 let a důchodce. Příspěvky plaťte co nejdříve svým cvičitelům. Za uhrazení příspěvků předem děkuje Výbor TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 1.1.2023

Vánoční turnaj v nohejbale 2022

Tradiční nohejbalový turnaj amatérských trojic se uskutečnil 28.12.2022 v KD v Havlovicích. Přihlášených týmů bylo celkem deset, avšak k prezentaci se dostavilo pouze 8 celků. Jeden se omluvil a jeden se ani nenamáhal omluvit. Bylo tedy jasné, že každý tým postoupí do čtvrtfinále. Za Vodníky: J. Dufek, J. Semerád, V. Cohorna. Za Hastrmany: R. Kulda, S. Stach, L. Holý. Tým Hastrmanů měl na dosah postup přes tým Tři Bratři, kdy k tomu chyběl jeden míč ve druhém setu. Bohužel v rozhodující sadě jsme podlehli a mohli tak přestat myslet na vítězství. Konečné pořádí: 1. Fronta na pivo, 2. Hejtmánkovice, 3. Bačetín, 4. Tři bratři, 5. Nováč, 6. Hastrmani, 7. Vodníci, 8. Beer team. Závěrem se sluší připomenout, že Jarda D. alias Vodník od nás dostal dres k jeho životnímu jubileu. Tímto mu přejeme spoustu zdraví a elánu do dalších let! Poděkování za turnaj také patří Péťovi Hejnovi, který nám byl opět nápomocen a díky němu měl turnaj hladký průběh. Fotogalerie z turnaje je zde. Děkujeme všem zúčastněným a v roce 2023 na viděnou!
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 28.12.2022

V Havlovicích se může bruslit

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice mohla díky poklesu teplot pod bod mrazu připravit ledovou plochu. Kluziště ve sportovním areálu v Havlovicích už je v provozu. Dění na ledové ploše můžete sledovat online, záběry z webkamery najdete zde.
Jaroslav Balcar, 15.12.2022

Čertoviny 2022

Čertovská cvičení proběhla v úterý 6. a ve čtvrtek 8. prosince 2022. To první připravila cvičitelka Yvona Friebelová pro rodiče a děti, druhé bylo v režii Lenky Bakové, Michala Sobotky a Honzy Krause šité na míru pro mladší a starší žactvo. Nechyběl ani "opravdovský" čert, dárkové balíčky a plný pytel nového náčiní. Škoda jen, že do cvičení žactva dochází tak málo cvičenců... tak snad se to zlepší! Foto zde.
Yvona Friebelová, 15.12.2022

Velká fotbalová soutěž...aneb jak Čáp na HAPO o vejce přišel

Nevšední divadelní jednoaktovka bude v Kulturním domě v Havlovicích k vidění a slyšení v sobotu 26. listopadu 2022. Začíná se v 18 hodin, sál bude otevřen již od 17 h.  Po skončení divadelního představení bude promítán film Jiřího Středy "45. ročník HAPO 2022". Těšit se můžete na prezentaci fotografií přibližujících proměny areálu, osobnosti, zajímavosti z finálových dnů, vodníka v akci a šest vítězství fotbalistů Havlovic. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné. Plakát je zde.
Miloš Tohola, 15.11.2022

Předvánoční čertoviny

Cvičitelé TJ Sokol Havlovice zvou všechny děti na "Předvánoční čertoviny". Společná akce pro předškolní děti, mladší a starší žactvo se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2022 od 16 do 18 hodin v havlovické tělocvičně. Středeční cvičení předškoláčků 7. prosince se tímto ruší. Těšíme se na vás!
Yvona Friebelová, 23.11.2022

Minigolfová tour zakončena, celkovým vítězem Tomáš Lokvenc

Za krásného počasí se v neděli 9. října sešlo 16 vyznavačů minigolfu k poslednímu turnaji v letošním roce. Po rozlosování do dvojic jsme odehráli jedno kolo a po dohodě jsme odešli do klubovny se podívat na dostihový závod Velká pardubická. Po prvním kole bylo již téměř rozhodnuto o vítězi, i když nás ještě čekalo 14 jamek a mohlo se stát cokoliv. Nestalo se a vítězem se stal Pavel Friede s 29 body. Dosáhl stejného výsledku jako v minulém turnaji Tomáš Lokvenc. V sedmi kolech turnaje se to nikomu jinému nepodařilo, pouze na dosah jim byla v pátém kole Hana Kopecká s 30 body, která však v tomto kole skončila na druhém místě s 33 body. Na třetím místě stejně jako v předchozím kole skončil Miloš Tohola s 34 body. Čtvrtý byl minulý vítěz Tomáš Lokvenc s 36 body, pátá Alena Toholová zapsala 39 bodů a šestý Petr Hejna 40 bodů. Po rychlém spočítání výsledků byl vyhlášen vítězem kola zmiňovaný Pavel Friede a celkový vítěz minigolfové tour 2022 Tomáš Lokvenc s celkovými body 263, na druhém místě Miloš Tohola s 255 body a třetí místo čekalo na Pavla Friedeho s 247 body. Po vyhlášení výsledků následovalo v klubovně malé občerstvení, při kterém jsme zhodnotili sezónu a připomněli si, že právě za půl roku 9.4.2023 zahájíme novou soutěž. Budeme se těšit, že se všichni sejdeme, a třeba tento jednoduchý sport osloví další zájemce. Celkové výsledky a pořadí jsou zde. Přikládáme také pár fotografií.
Hana Čápová, 25.10.2022

Nový cvičební rok začíná...

V příloze najdete aktuální rozvrh cvičebních hodin v havlovické tělocvičně. Kategorie Rodiče a děti, Děti od tří do šesti let, Mladší a starší žactvo a Ženy I. začínají cvičit v týdnu od 3. října, ostatní složky dle vlastní domluvy. Hodně radosti z pohybu vám přeje výbor Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice!
Yvona Friebelová, 26.9.2022

Vítězný Tomáš Lokvenc zapsal úctyhodný výkon

Předposlední turnaj v minigolfu se konal v neděli 11.9.2022. Sešlo se nás 16 vyznavačů minigolfu, kteří se snažili o co nejlepší výsledek do celkové tabulky. Vítězem se stal Tomáš Lokvenc, který dosáhl krásného výsledku 29 bodů. Druhá v pořadí byla Alena Toholová a další v pořadí byl Miloš Tohola. Oba shodně 33 body, ale rozhodovalo druhé kolo. Další pořadí bylo následující: Petr Hejna 35 bodů, Mirek Malafa 37 bodů, Helena Peterková 38 bodů a Pavel Friede 39 bodů. Potom již měli závodníci od 40 do 70 bodů. Na pořadí se můžete podívat v tabulce, kde je již celkový výsledek ponížen o nejmenší počet bodů,které jsou označeny červeně. Připomínám, že se započítává nejlepších 5 výsledků. Poslední turnaj v letošním roce bude v neděli 9.října 2022. Celkové výsledky a pořadí najdete zde.
Hana Čápová, 21.9.2022

Olympionici v Havlovicích překonávali rekordy

Tři stovky účastníků, čtyři soutěžní disciplíny, dobrá nálada i nově navázaná přátelství. Čtrnáctý ročník Olympiády pro starší a dříve narozené se zkrátka vydařil. Oblíbenou akci znovu hostil všesportovní areál v Havlovicích. Sportovně – společenské setkání tradičně uspořádaly Místní akční skupina Království – Jestřebí hory, o.p.s. a Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice. Podrobný článek a fotogalerii najdete ZDE.
Petr Záliš, 9.9.2022

SUPERHAPOSTAR ovládli Dědci Náchod

Už po jednadvacáté se v sobotu 3.9.2022 v havlovickém sportovním areálu sešli fotbalisté nad 50 let na turnaji SUPERHAPOSTAR. Letos se prezentovalo 8 mužstev a při ranním nástupu vylosoval havlovický vodník mužstva do dvou skupin. Jak všechno dopadlo? Přečtěte si podrobnou zprávu. Fotogalerie bude na catoma.rajce.idnes.cz, reportáž na Televizi JS.
Miloš Tohola, Petr Záliš, 5.9.2022

Memoriál sv. Václava ve streetballu po jednadvacáté

Trošku opožděně zdravím všechny streetballové přátele a kamarády a srdečně zvu na 22. ročník Memoriálu svatého Václava do sportovního areálu v Havlovicích. Uskuteční se v neděli 11. září 2022. Máme pro vás jednu malou změnu, přihlášky prosím posílejte pouze mně, abychom v tom neměli nepořádek - buď na soukromý či školní email - oba jsou uvedeny v propozicích. Po přihlášení očekávejte zpětnou vazbu, abyste měli jistotu, že je vaše přihláška "zaevidována"... :-D Na setkání s vámi se budeme moc těšit! Za všechna Lvíčata Peťa.
Petra Nývltová, 2.9.2022

Hana Kopecká opět prokázala své kvality

Po měsíci jsme se zase sešli ve sportovním areálu, abychom pokračovali dalším turnajem minigolfové tour. Patnáct zájemců se snažilo o co nejlepší výsledek do tabulky, neboť už nám zbývají poslední dva turnaje. První pětina hráčů byla asi spokojená se svým výsledkem, ale další dvě pětiny to již říci nemohly. Vítězkou se stala Hana Kopecká s 30 body. Z povzdálí její výkon sledoval havlovický fanoušek, se kterým se na závěr vyfotila. Druhé místo obsadil Tomáš Lokvenc a třetí byla Alena Toholová se stejným počtem bodů 31, ale rozhodovalo druhé kolo. Čtvrtý v pořadí Pavel Friede měl 35 bodů a pětici uzavíral Miloš Tohola s bilancí 37 bodů. Následovala další pětice v pořadí: Vojta Gazda, Eva Bažantová, Hela Peterková, Mirek Malafa a Zdeňka Honzerová. Závěr tvořili hráči: Hana Čápová, Berta Hladíková, Petr Hejna, Alena Nývltová a Eva Hendrychová. Celkové pořadí zjistíte v přiložené tabulce.
Hana Čápová, 21.8.2022

Šlapeťáci mají za sebou další povedenou akci

Konečně rok bez kovidových restrikcí. A tak v sobotu 6.8.2022 – tradičně od Hejnových z Libňatova – po 150 km v autě (s přestávkou v Žamberku) jsme dorazili do Hotelu Colchi ve Střelicích u Uničova. Zbytek dne, kromě jízdy samotné, se odehrál při ubytování, uložení kol a rekognoskaci Střelic (součást vlastního města Uničov) a nejbližšího okolí. A od neděle jsme každý den vyrazili po Litovelském Pomoraví. Celkem jsme najezdili 229 km (Lušťovi dokonce 282 km). V příloze najdete obrázky, mapy a informace o navštívených místech.
Roman Žatecký, 17.8.2022

V Havlovicích vystoupí umělci z Kapverdských ostrovů

Pro širokou veřejnost máme opět pozvánku na tradiční vystoupení zahraničního souboru, který se účastní Mezinárodního folklórního festivalu v Červeném Kostelci. Tentokrát nás navštíví soubor z Kapverdských ostrovů. Kulturní odpoledne zpestří svým vystoupením mažoretky MONA Náchod. Plakát je zde. Těšíme se na setkání ve všesportovním areálu v Havlovicích v pátek 19. srpna v 15 hodin.
Miloš Tohola, 12.8.2022

Další fotbalové turnaje seniorů v Havlovicích

V sobotu 30. července 2022 se uskutečnily v havlovickém sportovním areálu dva fotbalové turnaje seniorů. Byl to už 29. ročník HAPO STAR pro hráče nad 40 let a druhý ročník MAXI SUPER HAPO STAR - EXTRA pro hráče nad 60 let. Překvapením turnaje čtyřicátníků+ byly výborné výkony Kopáčů z Červeného Kostelce Jak to nakonec dopadlo? Přečtěte si naši tiskovou zprávu.
Miloš Tohola, 3.8.2022

HAPO 2022: poděkování hráčům Havlovic!

Zdravím hráče Havlovic, moc děkuji všem za skvělou reprezentaci. Touha po úspěchu byla znát od pvního zápasu. Hrál se fotbal, který bavil, vyšperkovaný byl individuálními výkony a množstvím pěkných branek. Po dlouhých devatenácti letech jsme si mohli zase připomenout, jak chutná vítězství... Byl to skvělý, nejen fotbalový, den... Moc mě potěšilo, že pod taktovkou Romana u toho bylo šest Havlováků. Díky Romulo, Járo, Martine, Honzo, Petře a Radime. Přeji všem úspěšnou nastávající fotbalovou sezónu a budu se těšit zase za rok. Konečné pořadí týmů a jednotlivé statistiky najdete zde. Všechny účastníky letošního 45. ročníku HAPO si můžete prohlédnout zde. Tisková zpráva je zde. Pusťte si také videoreportáž Televize JS. Nebo si přečtěte článek, který otiskl Krkonošský deník. Termín 46. ročníku: sobota 24. června 2023. Tak zase za rok!
Miloš Tohola, 24.7.2022

Mezi minigolfisty zavítala staronová tvář, vyhrál Pavel Friede

Druhá červencová neděle by měla být letní, ale bohužel teploměr se v odpoledních hodinách zastavil na pouhých 16 stupních. I přes toto chladné počasí si přišlo zahrát 14 zájemců další z turnajů minigolfové tour. Po třech letech mezi nás zavítal Adrian Zemba a nevedl si špatně. Tento turnaj jsme si zahráli s novými míčky, které byly zakoupeny od pana Vančury. Někomu míčky pomohly k lepšímu výsledku, někdo se raději vrátil k původním míčkům, od kterých jsme už věděli, co můžeme očekávat. Vítězem se stal Pavel Friede (na snímku), který měl 30 bodů. Stejný počet bodů měl i Petr Hejna, ale druhé kolo mu nevyšlo podle jeho představ. Třetí místo obsadila Alena Toholová s 36 body, čtvrté místo a 38 bodů patří Miloši Toholovi, který si tím upevnil celkové první místo. Páté a šesté místo patří oběma Hanám - Kopecké 38 bodů, Čápové 38 bodů, ale zase rozhodovalo druhé kolo. V tomto kole se dařilo s novými míčky Mirce Stokláskové, která obsadila sedmé místo za 39 bodů. Stejný počet bodů měl i Adrian Zemba, ale bohužel zapsal horší druhé kolo. Další soutěžící měli již více než 40 bodů, a to v pořadí: Helena Peterková, Zdeňka Honzerová, Eva Bažantová, Alena Nývltová, Eva Hendrychová a Berta Hladíková. Podrobnější výsledky jsou zde. Další turnaj se koná 14.8.2022 od 15 hodin.
Hana Čápová, 13.7.2022

Jubilejní HAPO přepsalo dějiny!

Moderní Sportovní areál v Havlovicích hostil jubilejní 45. ročník Havlovického poháru. Akce s oficiálním názvem HAPO / PROSS SPORT se zúčastnilo 24 mužstev. Mezinárodní punc akci dodala účast polského týmu Pub gól Jelenia Góra. Z vítězství se po dlouhých devatenácti letech radoval domácí tým HAFA Havlovice A! HAPO nabídlo i bohatý doprovodný program, který přilákal spoustu diváků. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě.
Petr Záliš, Miloš Tohola, 4.7.2022

Vzkříšená volejbalová tradice

Neděle 12. června 2022, to je datum, kdy se opět probudil k životu volejbalový turnaj v Havlovicích. Byl to vlastně 1. pocovidový ročník, jinak 31. ročník turnaje, který měl poslední dva roky pauzu. Narychlo uspořádaný ročník si vychutnalo 5 smíšených družstev. Nováčky byli Bůčci z Paky, kteří byli mile překvapeni, kam to vlastně přijeli. Dobrou náladu si udržovali mimo jiné i hrou na kytaru a zpěvem, čímž zase mile překvapili nás. Počasí přálo, sluníčko hřálo. Hrálo se na jednom hřišti, každý s každým. O vítězi nakonec rozhodlo skóre ze vzájemného zápasu mezi družstvy Zatraceně nabitý a Čamíci - remíza 1 : 1 a body 44 : 43. Pořadí tedy: 1. Zatraceně nabitý, 2. Čamíci, 3. Bůčci, 4. Suchovršice, 5. Havlovice. Fotogalerie přibližující turnaj je ZDE. Věřme, že se turnaj příští rok rozroste o další účastníky. Nebo se třeba uskuteční jen v menším počtu, ale vždycky pro radost a z lásky k volejbalu.
Alena Toholová, 4.7.2022

45. ročník HAPO přinese kromě fotbalu i spoustu dalších atrakcí

Sportovní areál v Havlovicích ožije oblíbeným turnajem HAPO v sobotu 25. června 2022. My už víme, jak jsou účastníci 45. ročníku turnaje v kopané rozlosováni do celkem šesti skupin. Los HAPO 2022 je zde. Vítězství na turnaji obhajuje tým Atletico Chuligán Dobruška. Pořadatelé slibují bohatý doprovodný program čítající například vyhlídkové lety ve vrtulníku, diskotéku nebo hasičskou vodní fontánu s hudebním doprovodem a ohňostrojem.
Petr Záliš, 24.6.2022

Informace pro účastníky sportovních táborů

V Havlovicích se zase uskuteční sportovní tábory pro děti. Uskuteční se v termínech 3.7. - 8.7. a 10.7. - 15.7.2022. V druhém tornusu jsou ještě dvě volná místa. Bližší informace o táborech najdete ZDE. Formulář o zdravotní způsobilosti a bezinfekčnosti je k vyplnění ZDE. Souhrnné informace k letním táborům jsou ZDE.
Jaroslav Balcar, 24.6.2022

3. minigolf vyhrála Alena Toholová, do areálu pak dorazil závodní hráč

V neděli 12.6.2022 proběhl další z turnajů minigolfové tour. V krásném letním počasí bojovalo 10 borců o co nejlepší umístění v turnaji a pokud se zadaří, tak posun v tabulce o celkové umístění. První dvě místa obsadily ženy v pořadí Alena Toholová se 34 body, se stejným počtem bodů skončila na druhém místě Hana Kopecká, která však měla horší druhé kolo. Potom již muži - třetí Pavel Friede 35 bodů a též stejný počet bodů Tomáš Lokvenc, který je čtvrtý. Další muž v pořadí pátý je Miloš Tohola s 37 body. Sérii mužů přerušila Hana Čápová s 39 body na šestém místě. Potom další muži Petr Hejna 42 body, Mirek Malafa též 42 body. Tabulku uzavírají Hela Peterková 46 bodů a Zdeňka Honzerová 49 bodů. Jak vypadá celkové pořadí se můžete podívat v příloze na tabulku. V pondělí 13.6.2022 v odpoledních hodinách mezi zájemce minigolfu přijel pan Vančura, který nás seznámil se závodním minigolfem. Tento pán hraje minigolf závodně 45 let, přivezl nám ukázat soutěžní vybavení a hlavně nám rekreačním minigolfistům poradit. Podívejte se na obrázky. Uvidíme v příštím turnaji, jestli rady jako špatný postoj či nevhodné míčky se promítnou do lepšího bodového ohodnocení. Byly zakoupeny sady míčků, které mají různé vlastnosti a používají se na různých drahách. Budeme tedy muset dokázat, že nákup nebyl zbytečný.
Hana Čápová, 14.6.2022

Šlapeťáci v květnu

I když květnové počasí nebylo k vyjížďkám vždy příznivé, nenechali se Šlapeťáci odradit a každý čtvrtek vyvětrali svá elektrokola. Většina výletů směřovala na jih k České Skalici a někdy se trasy i překrývaly z důvodů doposud zabahněných přírodních tras, ale láska ke kolům vždy převážila a vyjížďky jsme si užili. V příloze najdete obrázky a mapy. PS: navázali jsme na dubnovou oslavu stopadesátin Milady a Mirka Starých a 5.5. jsme oslavili 75-tiny Hanky Dibelkové. „Hlavně zdraví a hodně společných kilometrů“.
Roman Žatecký, 4.6.2022

V Havlovicích si můžete zahrát i TEQBall

V havlovickém sportovním areálu je teď možné si vedle řady jiných sportů vyzkoušet i TEQBall. "Stolní nohejbal" je míčová hra určená pro fotbalové profesionály, amatéry či sportovce obecně. Základem je speciálně upravený stůl na ping-pong a fotbalový míč, princip hry pak vychází z nohejbalu. Mrkněte na obrázky a nastudujte pravidla této mladé a dynamicky se rozvíjející hry.
Pavel Šrámek, Petr Záliš, 31.5.2022

O dušičky havlovického vodníka: bláznivý turnaj vyhráli Dvoráci

Tradiční nohejbalový turnaj "O dušičky havlovického vodníka" byl tentokrát hodně bláznivý. Panovala velká zima, když jsme měli nalosováno, tak se dostavil další tým, který nám to zkomplikoval a mohli jsme losovat znovu. Poté začalo pršet a se začátkem se muselo počkat o cca hodinu. I přes nepřízeň počasí se vše nakonec odehrálo. Velké díky patří především Zdeňku Möglichovi a Petru Hejnovi, kteří nám pomohli s organizací a především zapisováním výsledků. Byly tam i problémy s chováním některých týmů, ale to jsme si na místě vyřešili. Nakonec se vše uskutečnilo a dohrálo, jak bylo v plánu. První místo Dvoráci, druhé místo Fronta na pivo, třetí místo Soňa a její tygři. Obrázky z turnaje jsou zde.
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 28.5.2022

33. ročník pochodu Václavice - Havlovice

Ahoj pochodníci, cyklisté a všichni kamarádi. V sobotu 21. 5. 2022 se uskuteční 33. ročník pochodu a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Start pochodu bude buď na nádraží ve Václavicích nebo na náměstí v Náchodě u Škvoreckého lavičky od 8 do 10 hodin. Cíl jako vždy ve sportovním areálu v Havlovicích, kde je možnost občerstvení a k poslechu zahraje živá hudba. Na hradě Vízmburk opět zahraje oblíbená kapela Domamazec z Machova. Každý účastník obdrží na startu jednoduchý itinerář s popisem tras, v cíli pak malý diplom. Startovné je dobrovolné. Plakát je zde. Těší se na Vás pořadatelé z Modré Střelky Náchod a Sokola Havlovice!
Jaroslav Balcar, 12.5.2022

Májový streetball v Havlovicích je za dveřmi!

Zdravím, streeťáci! Po dvouleté odmlce se v neděli 22. května 2022 uskuteční Májový streetball v Havlovicích. Akci tradičně pořádají Streetball club TJ Sokol Havlovice a Základní škola Úpice-Lány. Všichni jste co nejsrdečněji zváni. Pozvánku se všemi potřebnými informacemi přikládám v příloze. Už teď se těšíme na vaše přihlášky!
Petra Nývltová, 10.5.2022

Minigolfisté přivítali nové tváře

Po měsíci se v neděli sešli přátelé minigolfu ve sportovním areálu. Přivítali mezi sebou dvě nové zájemkyně - Bertu Hladíkovou a Alenu Nývltovou. Po rozlosování dvojice začaly bojovat o co nejlepší umístění. Počasí nás i tentokrát trochu potrápilo a museli jsme na chvilku přerušit a jít se schovat před deštěm. Po přepršce jsme pokračovali v zápolení. Nejlépe se opět dařilo dvojici Miloš Tohola a Tomáš Lokvenc. Oba získali 32 body, ale lepším druhým kolem zvítězil Miloš. Třetí místo s 33 body získala Hana Čápová a čtvrtý v pořadí stejně jako v minulém kole byl Pavel Friede s 37 body. Pavla následoval jako pátý Jarda Prouza (37), šestá Alena Toholová a sedmý Petr Hejna (shodně 39 bodů). Do 10. místa se ještě s body do 50 vešli v pořadí - Mirek Lokvenc 41 bod, Mirek Malafa 44 body a Hana Kopecká 45 bodů. Na další umístění se můžete podívat do přiložené tabulky. Zájemce i všechny ostatní, kteří s námi nesoutěží, zvu na pondělí 16.5.2022 v 16 hodin do areálu. Přijede pan Vančura, který 45 let hraje závodně minigolf a zároveň mu dělá i propagaci. Rád by všechny seznámil se způsobem hry na jednotlivých drahách a sdělil něco o závodním minigolfovém sportu. Přijďte si poslechnout odborníka na minigolf.
Hana Čápová, 10.5.2022

Havlovický tým se na 45. ročníku HAPO představí v nových dresech

Dlouholetým partnerem Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice a Havlovické fotbalové asociace je firma JAKO. Chtěli bychom této společnosti poděkovat, aktuálně i za novou sadu dresů pro A tým Havlovic. Nové dresy si můžete prohlédnout zde. Havlovické áčko je oblékne v rámci 45. ročníku Havlovického poháru, který se bude hrát v sobotu 25. června.
Miloslav Tohola, 9.5.2022

O dušičky havlovického vodníka již 28. května

Ahoj nohejbalová rodino, zasílám pozvánku na již 18. ročník turnaje O dušičky havlovického vodníka. Akce se uskuteční za 5 týdnů, tj. 28.5.2022 v Havlovicích ve sportovním areálu, takže spousta času si udělat čas a přijet. Loňský ročník čítal 19 týmů, jelikož marodka v našem týmu bylá tak rozsáhlá, že jsme ztěží dali dokupy alespoň jeden tým. Letos bychom chtěli opět turnaj naplnit a společně si celý den užít. Kdybyste věděli o někom, kdo by si k nám chtěl přijet zahrát, klidně mu pozvánku pošlete. Moc děkuji za pozornost a 28. května se budeme těšit.
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 20.4.2022

Šlapeťáci vyrazili k chvalkovickému zámku

Cyklistický oddíl Šlapeto podnikl další zajímavý výlet. Tentokrát se vydal do sousedního náchodského okresu, konkrétně do Chvalkovic. Cílem vyjížďky byl chvalkovický zámek. Po návratu do Havlovic následovalo nezbytné doplnění tekutin a také nevšední módní přehlídka. Více v přiloženém článku.
Roman Žatecký, 16.4.2022

Úvodní havlovický minigolf ovládl Miloš Tohola

V neděli 10.4.2022 jsme zahájili další minigolfovou tour. Sice minulou neděli byla vynesena zima ze vsi, ale nedělní počasí si s námi pěkně pohrálo. V odpoledních hodinách bylo aprílové počasí - skoro jasno a sluníčko, potom zataženo a proletoval sníh s deštěm a zase sluníčko, a to se opakovalo několikrát. Se střídavým počasím se nejlépe "popral" Miloš Tohola, který s 34 body zvítězil před Tomášem Lokvencem a Petrem Hejnou, kteří měli též 34 bodů. Další v pořadí Pavel Friede a Alena Toholová zaznamenali 36 bodů. Na šestém místě skončila Hana Čápová (40 bodů), následují další v pořadí se 44 body - Hana Kopecká, Mirek Malafa a Mirka Stoklásková. Desátý Jarda Prouza 47 bodů, Zdeňka Honzerová 48 bodů, Hela Peterková 49 bodů. Tabulku uzavírají dvě Evy - Bažantová 50 bodů a nováček Hendrychová 52 bodů. Další turnaj bude 8.5.2022 od 15 hodin. Tabulka s průběžnými výsledky a dalšími informacemi k Havlovické Minigolfové Tour 2022 je zde.
Hana Čápová, 14.4.2022

Minigolfová sezona už klepe na dveře

Tuto neděli 3. dubna vyneseme zimu ze vsi a příští neděli /10.4./ se sejdeme v 15 hodin v havlovickém sportovním areálu. Zahájíme další ročník minigolfové tour. Tímto zvu všechny zájemce, kteří mají chuť si zahrát tento nenáročný turnaj. Pozvěte další známé a kamarády. Těším se na Vás.
Hana Čápová, 1.4.2022

Členové oddílu Šlapeto mají za sebou první letošní vyjížďku

Členové oddílu Šlapeto se zase opřeli do pedálů. Jejich první letošní vyjížďka vedla za krásného počasí na Vízmburk a ke Stolínským vodopádům. Podívejte se na obrázky. Šlapeťáci jsou velmi aktivní, nezaháleli ani v loňském roce. Přečtěte si jejich výroční zprávu za rok 2021. Je v ní popsána spousta krásných cyklovýletů, text je doplněn množstvím fotografií a map s vyznačením ujeté trasy.
Roman Žatecký, 26.3.2022

Členská schůze

Ve středu 30. března se po dvou letech koná výroční členská schůze Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Uskuteční se od 18:30 v kulturním domě. Při schůzi bude podáváno tradiční občerstvení. Zveme všechny členy naší organizace.
Jaroslav Balcar, 21.3.2022

Janci nenašli přemožitele

Dne 29. prosince 2021 se v Havlovicích konal Vánoční turnaj v nohejbale. Zúčastnilo se ho pouze osm týmů. Vítězem se stal tým Janci (ve složení Jana Möglichová, Jirka Dvořáček a Jindra Kupský). Tři bratři z Bačetína skončili na druhém místě. Trofej pro vítěze tak zůstala opět v Havlovicích.
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 21.3.2022

Nohejbalový turnaj v Havlovicích ovládli borci z Nového Města

Dne 29.5.2021 se na havlovické umělce odehál již 17. ročník memoriálu Honzy Kleistnera - O dušičky havlovického Vodníka. Turnaj byl do posledního okamžiku naplněn 20 týmy z širokého okolí, avšak jeden za našich týmů se musel nakonec odhlásit kvůli velké marodce. Takže turnaj byl nakonec odehrán v 19 týmech. Hrálo se za krásného, i když chladného počasí ve velmi přátelské atmosféře. Náš jediný tým havlovického Sokola vypadl již ve skupině, a tak nemohl zasáhnout do bojů o nejvyšší příčky. Finále mělo i přesto havlovickou účast. Jednalo se o tým Janci, kteří nastoupili proti borcům z Nového Města nad Metují - týmu Normálně. Po lítém boji zvítězil tým z Nového Města a sesadil tak tým Janků, kteří obhajovali loňské prvenství, z trůnu. Fotky z turnaje jsou ZDE.
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 21.3.2022

TJ Sokol Havlovice chystá zase sportovní tábory

Také v letošním roce TJ Sokol Havlovice organizuje sportovní tábory pro děti. Probíhat budou vždy od neděle do pátku. Děti zde zažijí nevšední chvíle při sportování, poznávání přírody a hradu Vízmburk. Připraveny jsou dva turnusy, bližší informace najdete zde. Přihláška na Sportovní tábor je ve word zde a v pdf zde.
Jaroslav Balcar, 6.2.2022

Hledáme brigádníky

TJ Sokol Havlovice shání na letošní sezónu brigádníky do prodejního stánku. Vhodné pro studenty od 16 let, výhodu budou mít studenti od 18 let. Mohou to být samozřejmě i dospělí. Zkušenosti s prodejem potravin jsou vítané. Bližší informace podá správce Pavel Šrámek (telefon 605384544). Také bychom potřebovali dva vedoucí pro týdenní sportovní tábory. Studenti pedagogických škol budou mít přednost. Bližší informace podá Jaroslav Balcar (777005790). Na konci února bychom chtěli mít vybráno.
Jaroslav Balcar, 6.2.2022

TJ Sokol Havlovice vyzývá k uhrazení příspěvků na rok 2022

Výbor Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice vyzývá své členy k uhrazení příspěvků na rok 2022! Členské příspěvky můžete hradit do konce února svému cvičiteli nebo hospodářce TJ paní Čápové. Děti, mládež do osmnácti let a důchodci platí 150, dospělí 300 korun. V roce 2021 byly příspěvky kvůli pandemii a uzavřeným sportovištím zrušeny. Příspěvky jako takové ani zdaleka nepokryjí provoz tělocvičny /topení, světlo, voda, úklid, pojištění.../. Prosíme o uhrazení co nejdříve, ať se s tím naše hospodářka "nebabrá" po celý rok... Děkujeme!
Miloslav Tohola, 18.1.2022

Pozvánka na tradiční fotbalové turnaje v Havlovicích

Vážení sportovní přátelé, kamarádi, právě nám začal nový rok a já zase posílám přihlášky na naše tradiční fotbalové turnaje v Havlovicích. Věřím, že i letos se s Vámi u nás v areálu opět setkáme. Po loňském vydařeném premiérovém ročníku pro hráče nad 60 let plánujeme i letos čtyři turnaje. V příloze posílám přihlášky a budu rád, když mladí budou informovat ty starší a ti starší zase ty mladé... Pokud se nebudete moci zúčastnit žádného z našich turnajů, moc prosím o zprávu s uvedením důvodu. Budeme také moc rádi za případnou další propagaci. Závaznou přihláškou se rozumí zaplacení startovného. Více informací najdete také na Facebooku HAPO. Za všechny obětavé organizátory přeji všem pevné zdraví a radost z pohybu na zelených pažitech.
Miloslav Tohola, 3.1.2022

Poděkování a přání do nového roku

Kolektiv pořadatelů fotbalových turnajů v Havlovicích přeje všem hráčům a příznivcům do nového roku pevné zdraví, štěstí a vzájemnou toleranci. Těšíme se na další setkání v roce 2022 na našich čtyřech tradičních turnajích.
Miloslav Tohola, 30.12.2021

Zprávy 2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší