Havlovické sportovní noviny 2008

Vánoční nohejbalový turnaj vyhrál INTOP

Kulturní dům v Havlovicích se stal v sobotu 27. prosince 2008 místem konání "Vánočního nohejbalového turnaje" trojic mužů. Deset pozvaných družstev bojovalo ve dvou skupinách o co nejlepší výsledky, které by je poslaly dále do čtvrtfinále, semifinále a finále celého turnaje. Nejvíce se dařilo a své kvality potvrdila trojice nohejbalistů z Mladých Buků, startujíci pod hlavičkou firmy INTOP. Havlovičtí Vodníci skončili devátí, Hastrmani byli o příčku níže. Bližší informace a fotografie jsou v sekci Nohejbal. Parta nohejbalistů přeje všem soupeřům, kamarádům, havlovickým spoluobčanům, sokolským funkcionářům i všem Sokolům v Havlovicích zdárné vykročení do Nového roku 2009 a pevné zdraví po celý rok!
Jirka Pitaš, 28.12.2008

Silvestrovský běh Havlovicemi podpoří Krakonoš

Zveme všechny příznivce sportu na již 35. ročník Silvestrovského běhu Havlovicemi. Protože se jedná o menší jubileum, dochází k několika změnám. Předškoláci se postaví na start v 10 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Po nich budou následovat starty dalších kategorií. Start hlavní kategorie na 10.600 metrů bude odstartován o půl jedenácté. Letošním "hlavním" závodem bude Silvestrovský běh BUĎ FIT na jeden havlovický okruh dlouhý 2195 metrů. Pořadatelé připravili několik obohacení tohoto závodu. Je vyhlášena soutěž o nejlepší netradiční úbor v kategoriích dětí, žen a mužů. Bude též vyhlášen vítěz závodu. Vítěz musí splnit jednu podmínku. Nesmí doběhnout do cíle s větším rozestupem než 100 metrů od posledního doběhnuvšího závodníka. Všichni budou v cíli odměněni věcnými cenami, které věnuje sponzor Silvestrovského běhu – Pivovar KRAKONOŠ Trutnov. Na všechny čeká občerstvení v areálu TJ Sokol Havlovice. Start závodu je určen na 11:30 hodin. Přijďte se proběhnout v poslední den roku 2008!
Jarda Balcar, 21.12.2008

Havlovice chystají Vánoční nohejbalový turnaj

Ve Vítězné u Dvora Králové nad Labem se konal v sobotu 13. prosince 2008 nohejbalový turnaj. Zúčastnila se ho i dvě družstva z Havlovic. Vítězem ve Vítězné se stalo družstvo Žraloků z Choustníkova Hradiště. Vodníci a Hastrmani z Havlovic skončili šestí. Po vánočních svátcích, v sobotu 27. prosince, pořádá "Parta amatérských nohejbalistů" z Havlovic tradiční "Vánoční nohejbalový turnaj" v Kulturním domě v Havlovicích. Začátek je v 9 hodin. Přijďte se podívat na sport, ve kterém Česká republika obsazuje nejvyšší místa na mistrovstvích světa mužů i žen. Více informací je v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 17.12.2008

Vodníci si zahráli v Úpici

Zajímavý nohejbalový turnaj trojic se hrál v sobotu 6. prosince 2008 v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků "Na Blahovce" v Úpici. Pořadatelem celé akce byli nohejbalisté z Úpice a Batňovic. Pozvali hráče ze Strážného, Vrchlabí, Suchovršic, Úpice, Batňovic, Svatoňovic a Havlovic. Podmínkou nebyly kompletní trojice, ale účast vždy několika hráčů z různých míst. Pro všechny byla na turnaji velkým vzorem Jana Möglichová, letošní mistryně světa i ČR. Vodníci Jarda Dufek a Jirka Pitaš byli doplněni hráčem Batňovic, Vaškem Poláčkem. V sekci Nohejbal najdete podrobnosti a také obrázky z turnaje.
Jirka Pitaš, 9.12.2008

Tenisová liga bilancovala uplynulý ročník

V pondělí 1. prosince se v Havlovicích konalo slavnostní zakončení celoroční tenisové soutěže. V letošní lize se objevilo více než 50 tenistů a tenistek. Hrálo se ve čtyřech ligách mužů, ve dvou ligách deblistů a dokonce i ženy měly poprvé svoji soutěž. Klikněte sem pro konečné výsledky. Organizátor ligy Jarda Balcar poblahopřál třem nejlepším tenistům ve všech ligách. Potom poděkoval Mirkovi Hruškovi, administrátorovi všech lig, který takřka denně zapisuje na internet veškeré výsledky. Zbytek posezení se nesl v pohodové atmosféře. Hráči podiskutovali nejen o svých výkonech. Tenisté se opět sejdou koncem února a další ročník bude zahájen zřejmě již v březnu 2009.
Petr Záliš, 7.12.2008

Havlovičtí minigolfisté hodnotili sezonu

V klubovně na havlovickém hřišti se v pondělí 1. prosince konalo zakončení celoročního turnaje Havlovice minigolf Open 2008. V sedmi podnicích se utkalo celkem 20 minigolfistů. Jak dokládá obrázek, putovní pohár a cenu pro vítěze převzal Jiří Řezníček. Na druhém místě se umístil Miloš Tohola, správce havlovického areálu. Třetí místo obsadil Zdeněk Honzera. Bramborovou medaili si odnesl Petr Hejna a pátý skončil Jaroslav Kolář, rekordman minigolfového hřiště. V létě zahrál 14 jamek na havlovickém hřišti, stejně jako jeho žena Marie, na pouhých 27 úderů. Ze sedmi turnajů se započítávalo 5 nejlepších výkonů. Příští rok v dubnu bude zahájen již 4. ročník tohoto nového sportu.
Jarda Balcar, 7.12.2008

Burza sportovních potřeb už za dva týdny

Vážení přátelé, v sobotu 29. listopadu pořádám již potřetí burzu sportovních věcí. Máte li něco na prodej, přineste hlavně dětské věci. Vyměňte malé věci za větší. Předejte informaci svým známým. Přinést je možné lyže, lyžáky, brusle, snowboardy, kombinézy, hokejové výstroje, jízdní kola, inline brusle, rotopedy, kopačky anebo třeba tenisové rakety.
Jaroslav Balcar, 16.11.2008

Květa Lelková má na škole pamětní desku

V úterý 28. října se uskutečnila Oslava 100. výročí od narození havlovické rodačky, úspěšné běžkyně na lyžích, československé reprezentantky Květy Lelkové. V Havlovicích zahájíli program během, který nesl symbolický název "Stovka Květy Lelkové" - odstartován byl ve 13 hodin. Běželi zástupci pěti částí obce, za každou 20 běžců (12 dospělých a 8 dětí), celkem tedy 100 sportovců. V 15 hodin byla odhalena pamětní deska legendární sportovkyně na budově školy školy a poté se se v tělocvičně ZŠ uskutečnila beseda, která byla doplněna výstavkou fotografií, medailí, diplomů a pohárů z její bohaté sportovní kariéry. Tady je fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 5.11.2008

Havlovice zavzpomínají na slavnou rodačku Květu Lelkovou

V úterý 28. října se uskuteční Oslavy 100. výročí od narození havlovické rodačky, úspěšné běžkyně na lyžích, československé reprezentantky Květy Lelkové. V Havlovicích zahájíme program během, který nese symbolický název "Stovka Květy Lelkové" - zahájen bude ve 13 hodin. Start bude na křižovatce u Pichů na horním konci obce a běhat budeme okolo zahradnictví - rodného domku paní Lelkové. Poběží zástupci pěti částí obce, za každou 20 běžců (12 dospělých a 8 dětí), tedy celkem 100 sportovců. V 15 hodin společně odhalíme pamětní desku na budově školy a poté se přemístíme do tělocvičny ve škole, kde bude instalována výstavka fotografií, medailí, diplomů a pohárů z její bohaté sportovní kariéry. V tělocvičně pobesedujeme s přáteli a pamětníky o životě významné občanky naší obce. Srdečně Vás zveme na tuto nevšední událost!
Obec Havlovice a TJ Sokol Havlovice, 16.10.2008

Nohejbalisté se odvázali na sokolském vinobraní

Sokolské vinobraní – akce, která v Havlovicích navazuje na tradiční Moravská vinobraní pořádaná po dlouhá léta na sále závodní jídelny Juty Úpice, se stalo další společnou akcí party havlovických nohejbalistů. Večer strávený společně s moravskými kamarády z Těšan. Večer, kde jsme se dobře bavili i s dalšími členy Sokola Havlovice, s pozvanými hosty z blízkého i vzdálenějšího okolí Havlovic. Večer, kde se představili i slovenští přátelé z družební obce Trhoviště s vynikajícím folklorním souborem Ondavčanka. Prohlédněte si fotografie.
Jirka Pitaš, 6.10.2008

Memoriál svatého Václava ovládla Lvíčata

V Havlovicích se v sobotu 27.9.2008 uskutečnil osmý ročník Memoriálu svatého Václava. Letošní turnaj byl opravdu našlapaný. Hned při registraci se ukázalo, že se dá očekávat kvalitní street. Přijeli tradiční hosté XStream, který letos vyhrál i velice prestižní turnaj v Trutnově, kde se scházejí hráči a hráčky české nejvyšší basketbalové soutěže. Ovšem ani havlovická Lvíčata nenechala nic na náhodě - přišla v plné sestavě a vyhrála. Podrobnosti jsou v tiskové zprávě. Havlovický street přibližují naše obrázky.
Jan Balcar, 30.9.2008

Levobřežáci to soupeři nandali

V sobotu 20. září se ve sportovním areálu v Havlovicích uskutečnílo již tradiční sportovní klání Pravý břeh versus Levý břeh. Program odstartovaly havlovické děti. Ty z levého břehu řeky Úpy nedaly svým malým soupeřům šanci a v součtu vítězství porazily pravobřežáky 7:3. Jedenáctiboj dospělých zahájilo historicky první fotbalové utkání mužstev dvou havlovických hospod Ameriky a U lávky. Rozhodčí Prouza nakonec zařídil remízu, po které se v penaltovém rozstřelu více dařilo Americe. To však byl nakonec první a zároveň poslední bod pro Pravý břeh. V dalších soutěžích (tenis, volejbal, minigolf, ping-pong, kuželky, petanque, stolní fotbal, kola, brusle a hod na koš) excelovali levobřežáci. Podařila se jim tak odveta za zimní hokejovou porážku v ČEZ aréně v Pardubicích. I hlavní boss Pravého břehu Jarda Balcar po předání věčně putovního maxipoháru sportovně uznal: "Dnes jsme na vás prostě neměli".
Zdeněk Honzera, 23.9.2008

Minigolfisty "povodil" Jirka Řezníček

V neděli 21. září se v Havlovicích uskutečnil odložený turnaj v minigolfu. V pořadí již šestý turnaj byl předposledním v letošním roce. Do čela celkového pořadí se vyšvihl vítězstvím Jirka Řezníček. Na druhém místě skončil se 33 body Zdeněk Honzera a jen těsně o bod se 34 body obsadil bronzovou příčku Standa Čáp. Nabízíme kompletní výsledky. Poslední podnik Havlovické minigolfové Tour se uskuteční po Velké Pardubické v neděli 12. října.
Jarda Balcar, 22.9.2008

Vodníci a Hastrmani uspořádali Bohuslavický nohakop

Třetí ročník "Bohuslavického nohakopu" uspořádali Vodníci a Hastrmani z Havlovic. Oblíbený nohejbalový turnaj trojic se konal na hřišti "Pod mostem" v Bohuslavicích ve spolupráci s místním majitelem "Sport clubu", panem Oldřichem Křížkem. Sedm družstev spolu sehrálo celkem 21 zápasů systémem každý s každým na dva vítězné sety. Celkovým vítězem se letos stalo družstvo Božkov z Choustníkova Hradiště. Na druhém místě se umístilo družstvo Tygřích drápů z Vítězné. Třetí byli Divišovi z Bohuslavic a čtvrté místo si odvezl Beer team ze Suchovršic. Na Vodníky tentokrát zbylo ve velmi vyrovnané konkurenci šesté místo. Naše obrázky bohuslavické sportování dokreslují.
Jirka Pitaš, 14.9.2008

Havlovický sportovní areál patřil seniorům

v Havlovicích proběhl ve čtvrtek 11. září 2008 nultý ročník "Havlovické olympiády" pro starší a pokročilé. Zúčastnilo se téměř třicet závodníků starších 65 let. Snažení soutěživých seniorů přibližují naše obrázky. Nejstarší účastnicí olympiády byla čtyřiadevadesátiletá žena z domova důchodců Tmavý důl.
Jirka Pitaš, 12.9.2008

Havlovice mají mistryni republiky!

Agility Sultánci, kteří trénují ve sportovním areálu v Havlovicích, mají mezi sebou mistra České republiky! V kategorii "large" vyhrála šampionát Irena Kochová s border collií Alf Border Town. Vicemistryní České republiky je v kategorii "medium" Markéta Snopková s pudlicí Dafne. Republikový šampionát v agility se konal minulý víkend v areálu Krásná Louka v Mladé Boleslavi. Konkurence byla mimořádná, přihlášeno bylo rekordních 287 týmů. Bližší informace a fotografie jsou na stránkách obce www.havlovice.cz v sekci Aktuality.
Pavel Košek, Agility Sultánci Havlovice, 10.9.2008

Minigolfistům vypálil rybník Petr Hejna

V neděli 10. srpna se konal již 5. podnik Havlovické minigolfové Tour. Všem favoritům tentokrát vypálil rybník Petr Hejna, který překročil svůj stín a nástřelem 30 bodů zvítězil. Stříbrné medaile v letošním ročníku sbírá Miloš Tohola a třetí místo získal Jarda Kolář. Prohlédněte si výsledky. Jak je minigolf krásný si pochvalovali všichni účastníci, neboť vítězové poručili každému tradiční panáky.
Jarda Balcar, 14.8.2008

SUPERHAPOSTAR 2008: Havlovice jdou na Academix, ZaP, Běloves a Černošice

Deset mužstev, hráčů nad 50 let, bylo v osudí při losování sedmého ročníku SUPERHAPOSTAR. Turnaj v malé kopané, který se bude hrát ve Všesportovním areálu v Havlovicích "Za školou", byl vylosován před finálovým zápasem HAPOSTAR 2008. Ve dvou pětičlenných skupinách se bude bojovat v sobotu 6. září 2008 od osmé hodiny ranní. Skupina A: Pražská Trutnov, Rudá Hvězda Hradec Králové, Sonia Žacléř, Kopáči Červený Kostelec, Velké Poříčí. Skupina B: Academix Hradec Králové, SK Běloves, ZaP Nové Město nad Metují, SK Černošice, HAFA Havlovice. Obhájcem trofeje je ZaP Nové Město. Přijďte se podívat a uvidíte, že i po padesátce se dá sportovat na velmi dobré úrovni.
Jirka Pitaš, 12.8.2008

HAPOSTAR zase vyhrála Sonia Žacléř

Patriot žacléřského fotbalu Boďa Mědílek přivedl do Havlovic na 15. ročník HAPOSTAR 2008 opět neporazitelné mužstvo hráčů nad 40 let a odvezl si, společně s celým mužstvem, krásný putovní pohár, stejně tak jako v minulém roce. Havlovická HAFA brala páté místo. Letošní HAPOSTAR přinesl velice napínavé a zajímavé zápasy ve dvou skupinách. Všechny důležité informace jsou v přiložené zprávě, máme pro vás také obrázky. Všichni přítomní hráči vzpomněli minutou ticha i na tragicky zesnulého fotbalistu, kamaráda a mnohonásobného účastníka HAPO, HAPOSTAR i SUPERHAPOSTAR - Vráťu Lokvence – Šoulu, hrajícího především v dresu Kanárků Bohuslavice nad Metují a Sonii Žacléř, kde vždy předváděl inteligentní fotbal na vysoké technické úrovni bez jakýchkoliv zákeřných zákroků. Pro nás všechny to byl "PAN FOTBALISTA". Čest jeho památce!
Jirka Pitaš, 11.8.2008

Havlovičtí narazili na krajské harcovníky

Dosud nesilněji obsazený nohejbalový turnaj obohatili svojí účastí i nohejbalisté Havlovic v neděli 3.srpna 2008. Vodníci se pokusili znepříjemnit hladký postup k nejvyšším metám družstvům, ve kterých hráli i aktivní hráči nohejbalu z krajských soutěží. Mezi jinými byl účastníkem tohoto turnaje i dorostenecký mistr republiky, hrající za Radechovou. Dařilo se střídavě a nakonec se Vodníkům nepodařilo postoupit mezi poslední čtyři a skončili před čtvrtfinalovými boji o umístění o medaile. Jejich konečné umístění bylo na 5. – 8. místě. Klání zachytil náš fotoreportér. Konečné pořadí: 1.Mladé Buky B, 2. Horní Staré Město, 3. Kantýna, 4. Veteráni.
Jirka Pitaš, 6.8.2008

Vodníci byli ve Vlčkovicích sedmí

Tradiční nohejbalový turnaj se uskutečnil první srpnovou sobotu ve Vlčkovicích. Na "černé antuce", jak říkají místní pořadatelé asfaltovému povrchu dvou tamních kurtů, se ve dvou skupinách snažilo dostat na stupně vítězů 13 družstev. Nechybělo ani družstvo Vodníků z Havlovic. Ti v konečném pořadí skončili na pěkném sedmém místě. Vítězem se stali domácí pod názvem Tři veteráni, posíleni výborným smečařem z České Skalice. Druhé místo obsadili Panteři ze Dvora Králové nad Labem a pohár za třetí místo si odvezli hráči Tygřích drápů z Vítězné. Tady je fotoreportáž.
Jirka Pitaš, 6.8.2008

HAPOSTAR 2008 se blíží

Není to tak dlouho, co jsme se všichni mohli těšit z pěkné podívané na zápasy 31. ročníku HAPO a už se kvapem blíží termín konání fotbalového turnaje HAPOSTAR 2008. Jedná se o klání hráčů nad 40 let. Letos to bude už jeho 15. ročník a bude se hrát 9. srpna 2008 od 8,00 hodin na hřišti „Za školou“ v Havlovicích. Pozváno bylo 10 vybraných družstev, které vylosovali pořadatelé do dvou skupin. Rozlosování je následující, skupina A: RH Hradec Králové, HAFA Havlovice, SK Černošice, ZaP Nové Město nad Metují, SHARP Pardubice. Skupina B: AFK Nymburk, PRAŽSKÁ Trutnov, KOPÁČI Červený Kostelec, SONIA Žacléř, ACADEMIX Hradec Králové. Přijďte se podívat, určitě se bude hrát pěkný fotbal.
Jirka Pitaš, 11.7.2008

Havlovický pohár zase ovládla Stará Garda Náchod!

Slavný Havlovický pohár vyhráli fotbalisté Staré Gardy Náchod, kteří tak obhájili svůj loňský triumf. Tým dirigovaný zkušeným Vejpravou ve finále porazil polský celek Krycha Bus Jelenia Góra 4:2. "Určitě nám trochu pomohlo, že jsme nemuseli hrát kvalifikaci," přiznal Vejprava, který je ve "velkém" fotbale hrajícím trenérem Broumova. Krásnou bronzovou příčku vybojovala domácí HAFA Havlovice A. Pořadí na dalších místech: 4. Panorama Ostrava, 5. Southwork Lomnice u Tišnova, 6. Sokol Stárkov, 7. Lautern Club Červený Kostelec, 8. Miláno Jaroměř. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Lukasz Kowalski (Krycha Bus), nejlepším střelcem se stal Pavel Kuchta a cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Libor Vacho (oba Stará Garda). Nabízíme obrázky nebo videoreportáž Jirky Středy.
Petr Záliš, 1.7.2008

Obhajoba v Markoušovicích se Vodníkům vydařila

Už 4. ročník nohejbalového turnaje uspořádala v Markoušovicích parta bývalých spolužáků na gymnáziu v Trutnově, nazývaná ´TCHUNDERBOYS´. Loňské vítězství na něm přijelo obhajovat družstvo Vodníků z Havlovic. V cestě za obhajobou jim však stálo dalších osm družstev toužících právě Vodníky z pomyslného Markoušovického trůnu sesadit. Nepodařilo se jim to. Vodníci opět vystoupili na nejvyšší stupínek celého turnaje. Prohlédněte si obrázky. Celá akce byla zakončena posezením u ohníčku s kytarou a skončila v pozdních večerních hodinách.
Jirka Pitaš, 24.6.2008

Vodníci přivezli bronz

Velice dobře obsazený nohejbalový turnaj se hrál v sobotu 14. června 2008 na antukovém hřišti v Suchovršicích. Na nejvyšší stupínek vystoupili hráči z Horního Starého Města. Poraženým ve finále bylo družstvo Božkov z Choustníkova Hradiště. Bronzové medaile si za třetí místo odvezli Vodníci z Havlovic. Dění v Suchovršicích přibližují naše snímky. Zajímavostí turnaje bylo i to, že Vodník Havlovic Jarda Dufek musel před polednem turnaj opustit, odstartoval totiž plavbu netradičních plavidel po Úpě nazvanou „Úpění Úpy“. Na turnaj do Suchovršic se vrátil jako opravdový Vodník a zbytek turnaje už také i dohrál v pravém vodnickém dresu.
Jirka Pitaš, 17.6.2008

Minigolf šel nejlépe Aleně Toholové

V neděli 8.6.2008 se uskutečnil již 3. Havlovice minigolf Open. Tentokrát se do minigolfové hole řádně opřela Alena Toholová, která vypálila rybník ostřílenějším borcům. Nástřelem 29 bodů se řadí do kategorie Masters a posunula se v celkovém pořadí na 6. místo. Druhý byl Zdeněk Honzera a 3. místo obsadil Miloš Tohola. Tady máte výsledky. Krásnou tradicí se letos stalo to, že vítězové za utrženou výhru pozvou zbývající hráče do stánku na panáka. Myslím, že to by mohlo motivovat další hráče k účasti v této zajímavé hře.
Jarda Balcar, 11.6.2008

Nohejbal v Havlovicích vyhrála Bílá Třemešná

V sobotu 31. května 2008 se v Havlovicích, na dvou kurtech s umělým povrchem, ve všesportovním areálu Za školou, sešlo 17 tříčlenných nohejbalových družstev, aby bojovalo o prvenství v turnaji „O DUŠIČKU HAVLOVICKÉHO VODNÍKA“. Byl to už 4. ročník. Za krásného slunečného počasí se odehrálo celkem 44 zápasů. Až do finálového duelu se probojovalo družstvo Frantovy boudy ze Strážného a družstvo hráčů Bílé Třemešné. Vítězně z jejich souboje vyšli hráči Bílé Třemešné a zaslouženě tak získali putovní pohár v podobě HAVLOVICKÉHO VODNÍKA. HASTRMANI obsadili v silné konkurenci sedmé místo a Vodníkům se nepodařilo probojovat mezi posledních osm. V sekci Nohejbal najdete další informace a fotogalerii.
Jirka Pitaš, 2.6.2008

Májový street ovládli míčoví kouzelníci z XStream Converse

Možná nejkvalitnější obsazení zaznamenal letošní osmý ročník Májového streetbalového turnaje v Havlovicích. Hráči dorazili z celé republiky a je dobře, že se havlovický street dostává do žebříčku oblíbených turnajů. V konkurenci deseti týmů se do finále dostaly trutnovští FANS a mezinárodní „směska“ XStream Converse "1". FANS nedokázali zopakovat vítězství ze skupiny a soupeři podlehli. V boji o třetí příčku zvítězila LVÍČATA nad POLICIÍ ČR. Po dlouhé době se sešla i v mládežnické kategorii kvalitní konkurence. Zlato si odnesl tým ZŠ Malé Svatoňovice. Tady máte výsledkový souhrn a obrázky.
Jan Balcar, 19.5.2008

Minigolfistům vévodili Kolářovi

Tuto neděli 11. května se uskutečnil 2. minigolf Open v Havlovicích. Celkem 15 minigolfistů se postavilo na start 2. letošního turnaje. Černým koněm podniku se stala Marie Kolářová, manželka Jardy Koláře, předního havlovického mnigolfisty. Po 1. kole uhrála 14 jamek na neskutečných 27 úderů. Vyprovokovala tak manžela k heroickému výkonu v 2. kole, který vyrovnal její výkon a součtem bodů z obou kol turnaj vyhrál. Svůj výkon komentoval slovy: "Já bych to doma nevydržel". Na třetím místě skončil Lukáš Řezníček. Tady je výsledková listina. Vynikající úroveň a hlavně dobrá nálada vévodila tomuto turnaji. Tradicí se stalo, že oceněná trojice zve všechny dospělé na panáka, takže: ať žijí vítězové!
Jaroslav Balcar, 12.5.2008

Pochodu Václavice - Havlovice se zúčastnilo 1020 registrovaných turistů!

V sobotu 10. května se konal již 19. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Z Havlovic byl vypraven tradiční autobus a tentokrát praskal ve švech. Pochodu se zúčastnilo celkem 1020 registrovaných turistů a cykloturistů. Nádherné počasí, krásná trať a osvědčené kontroly dodávaly pochodu tradiční náladu. Postřehovka, tentokrát na Žernově a občerstvení ve Slatině nemělo chybu, prohlédněte si obrázky. A závěr? Havlovická pouť, skvělý areál a dokonalé občerstvení, co víc jsme si mohli přát. A slova na závěr? Je vidět, že pochod má své jasné místo na slunci a ani pochod Babička, ani Hořičská pouť pochodníky neodradí. Už se těším na příští jubilejní 20. ročník. Již teď kamarádi z Modré Střelky Náchod a TJ Sokol Havlovice pro vás vymýšlejí překvapení.
Jaroslav Balcar, 12.5.2008

Pochod Václavice - Havlovice již v sobotu!

Srdečně zveme na 19. ročník pochodu Václavice - Havlovice, který se koná tuto sobotu 10. května. Start ve Václavicích je od sedmi hodin. Tradiční autobus jede z autobusového nádraží v Úpici v 6:50, u Kulturního domu v Havlovicích zastaví v 7:00 a v Libňatově bude v 7:10. Příjemnou procházku nebo projížďku přeje Jarda Balcar!
Jaroslav Balcar, 7.5.2008

Havlovice zase ovládne pouliční basket

Širokou nabídku květnových sportovních aktivit doplní i letos Májový streetballový turnaj v Havlovickém všesportovním areálu. Pod bezednými koši se vyznavači pouličního basketbalu sejdou v sobotu 17. května v pravé poledne. Kategorie žactvo a dospělí se utkají o medaile a jiné hodnotné ceny. Přihlásit se je možné u pořadatelů do 14. května. Kontakt: 777 851 871, balcar@zsul.cz. V příloze najdete plakát a pravidla.
Jan Balcar, 1.5.2008

Hastrmani i Vodníci se představili ve Rtyni

TJ Sokol Olešnice uspořádala v sobotu 26. dubna 2008 halový nohejbalový turnaj. Jako místo konání si vybrala krásnou sportovní halu ve Rtyni v Podkrkonoší – ORLOVNU. Na turnaj přijelo celkem 12 družstev, a to nejen z blízkého okolí. O netradiční dřevěný pohár soutěžili i zástupci Havlovic. V jedné ze dvou skupin hráli Vodníci, v druhé Hastrmani. Jejich výkony stačily na osmé a deváté místo v celkovém pořadí. Celý turnaj, který přibližují naše obrázky, vyhrálo mužstvo nazvané „Frantova bouda“ ze Strážného.
Jirka Pitaš, 29.4.2008

První díl havlovické minigolfové série ovládl Řezníček

V neděli 20. dubna se konal 1. Havlovický minigolf Open. Na první turnaj se v nevlídném počasí bez předchozích tréninků přihlásilo 15 borců. A výkony nebyly vůbec špatné. Posuďte sami: 1. Jiří Řezníček 30 bodů, 2. Miloš Tohola 32 bodů a 3. Standa Čáp 36 bodů. Tady máte obrázky a souhrnné výsledky. V letošním roce máme připravenou novinku. Uskuteční se celkem 7 turnajů a počítat se bude 5 nejlepších umístění každého hráče. Takže nic není ztraceno, příští turnaj se koná v neděli 11. května od 16 hodin.
Jaroslav Balcar, 27.4.2008

Staré dřevěné rakety vyhrál Martin Jirousek

V Havlovicích se v sobotu 19. dubna se uskutečnil druhý ročník tenisového turnaje "Staré dřevěné rakety". Do turnaje se přihlásilo celkem 14 borců. Po 10 hodinách tenisu byl okolo 19. hodiny znám vítěz. Po urputných bojích zvítězil Martin Jirousek, na 2. místě se umístil Ladislav Lysický a 3. místo obsadil Pavel Dvořáček. Vítěz obdržel putovní pohár a maketu dřevěné rakety. Hlavní organizátor Jirka Pinkava si pochvaloval vysokou herní úroveň turnaje: "Těšil jsem se na bednu, ale v této konkurenci jsem byl bez šancí". Fotografie můžete shlédnout zde.
Jaroslav Balcar, 23.4.2008

Havlovické kurty budou patřit nohejbalu

Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic srdečně zve na turnaj neregistrovaných. Čtvrtý ročník turnaje "O dušičky havlovického vodníka" se uskuteční v sobotu 31. května 2008 pod záštitou firmy ELMOS s.r.o. Trutnov. Ve všesportovním areálu v Havlovicích si to rozdají tříčlenné týmy. Hrát se bude na dvou kurtech s umělým povrchem. Počet účastníků je limitovaný, pořadatelé přijímají přihlášky do 23. května. Další informace najdete v příloze.
Jirka Pitaš, 15.4.2008

Aprílový turnaj v Havlovicích ovládli nohejbalisté z Choustníkova Hradiště

Poslední nohejbalový turnaj v Havlovicích se v sobotu 12.4.2008 konal v Kulturním domě. Na místě byli i naši fotoreportéři. Příští turnaje už budou pod širým nebem, a to nejen v Havlovicích. K velkému kolotoči nohejbalových turnajů přispějí i hráči Vodníků a Hastrmanů z Havlovic pořádáním velkého turnaje poslední sobotu v květnu, kdy se bude hrát „O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA“. A jak dopadl poslední halový „Aprílový turnaj“? Vyhráli Žraloci před družstvem Hradiště. Oba týmy byly z Choustníkova Hradiště. Havlovičtí Hastrmani skončili na pátém místě a Vodníci byli devátí.
Jirka Pitaš, 14.4.2008

Havlovické kurty budou patřit starým dřevěným raketám

Jarda Balcar a Jirka Pinkava zdraví všechny milovníky tenisu! Dovolují si Vás pozvat na zahájení sezony a přivítání jara prvním ročníkem turnaje STARÉ DŘEVĚNÉ RAKETY, který proběhne v sobotu 19. dubna (v 8:30 prezentace, hraje se od 9 hodin). Zúčastnit se může každý, kdo má smysl pro recesi a chuť pobavit sebe i ostatní. Ukáže se také, jak jsme na tom po zimě s fyzičkou. Podmínkou je hra se starou dřevěnou tenisovou raketou. Povolena je i jakákoliv stará pálka nebo prkénko na maso. Kdo nebude mít, zapůjčíme. Startovné je 100 Kč. Ceny pro 10 hráčů jsou zajištěny. Přihlášky zasílejte do 17.4. na adresu pinces@centrum.cz. Struny historických pálek se poprvé propnou v 9 hodin. DOPING VŠEHO DRUHU POVOLEN!!!
Petr Záliš, 4.4.2008

Havlovická minigolfová série startuje v neděli 20. dubna

1. Havlovice minigolf Open se koná již v neděli 20. dubna 2008 od 16 hodin. V letošním roce se uskuteční celkem 7 turnajů, z nichž se bude započítávat 5 nejlepších umístění. I když nemáme pro letošní rok zajištěného sponzora, startovné je 50 Kč. Vítězem loňské havlovické minigolfové série se stal Lukáš Řezníček s celkovými 208 body. Jen o bod méně získal Zdeněk Honzera. Na třetím místě se umístil Jaroslav Kolář.
Jaroslav Balcar, 4.4.2008

Pardubický souboj o hokejového mistra Havlovic: Pravý vs. Levý břeh 12:4!

V sobotu 29. března 2008 poznala pardubická ČEZ aréna mistra Havlovic v ledním hokeji. Po zářijovém vítězství Pravého břehu v Havlovické olympiádě získal Pravý břeh i titul Hokejového mistra Havlovic. Fans Club Pravého břehu si mohl zakřičet "góóóól" celkem dvanáctkrát. Nakonec se i fanynky Levého břehu mohly radovat ze čtyř branek ve Špaňkově síti. Hlavní a jediný organizátor akce Jarda Balcar měl připraveny medaile i pro poražené. Další informace a obrázky najdete v podrobné fotoreportáži.
Jaroslav Balcar, 3.4.2008

O hokejového mistra Havlovic se bude bojovat v pardubické ČEZ aréně!

V sobotu 29. března se uskuteční v pardubické ČEZ aréně rozhodující utkání o Mistra Havlovic v hokeji. Utkání století se koná od 15:30 hodin a zváni jsou všichni fanoušci z Havlovic i okolí. Nyní vede 2:1 na zápasy pravý břeh. V případě vítězství levého břehu se rozhodne v nájezdech. Na hodně očekávaný duel zve přiložený plakát. Do čtvrtka 27.3. prosím o závazné nahlášení, jak a kolik nás všech pojede. Nahlašte sebe plus manželku či partnerku, eventuelně dítě. Přednost budou mít hráči a manželky, děti uvidíme dle celkového počtu. Celkový počet je 45 osob. Maximální počet bubnů, řehtaček, transparentů a trumpet je 100. Odjezd od kulturního domu v Havlovicích je ve 12:30 (autobusák v Úpici 12:45, u Berty 12:55 a potom hurá do Pardubic). Hokej je od 15:30 do 17 hodin.
Jaroslav Balcar, 27.3.2008

Havlovičtí sportovci vezou medaile z okresních závodů Zimního pětiboje

Celkem 18 dětí z oddílu Sport pro všechny reprezentovalo naši TJ v okresních závodech Zimního pětiboje. Ty se konaly v sobotu 8. března v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici. Pětibojem se rozumí - skok daleký z místa, hod na koš, skoky přes švihadlo v limitu jedné minuty, člunkový běh a šplh. V silné konkurenci 150 dětí z celého okresu vybojovali naši předškoláci celkem čtyři medaile (Borůvková N. - první místo, Kraus J. - druhé místo, Šrámková Š. a Falta J. - třetí místo), mladší žactvo tři medailová umístění (Čepelka P. a Vodičková T. - druhé místo, Lorencová N. - třetí místo) a k tomu další tři postupová místa (Čáp R., Luštinec P. a Smékalová K. - páté místo). Snažení havlovických sportovních nadějí přibližují naše fotografie. Šest dětí tedy pojede 5. dubna do Hořic na krajské kolo tohoto pětiboje. Gratulujeme!
Yvona Friebelová, 9.3.2008

Nohejbal v Solnici málem překazila Emma

V sobotu ráno, po nočním řádění větru Emma a silném dešti vyrazili nohejbalisté Havlovic na turnaj o „Solnický solný krystal“. Už cestou se jim ale přilepila smůla na paty a jízdu od Libňatova do Barchovin jim zatarasil, přes silnici větrem povalený velký strom. Vodník Jarda Dufek se ale vrátil domů pro motorovou pilu a jelo se dál. Na turnaj do Solnice jsme ovšem dorazili s mírným zpožděním. Hra se nám nedařila tak, jak jsme si představovali. Kvůli výpadku elektrického proudu se celý podnik protáhl. Vítěznou trofej, v podobě solného krystalu, si odvezli hráči z Bílé Třemešné. Více informací najdete pod odkazem Nohejbal.
Jirka Pitaš, 4.3.2008

Vodníci a Hastrmani hodnotili úspěšný rok na Moravě

Úspěšný rok 2007 hodnotila „PARTA AMATÉRSKÝCH NOHEJBALISTŮ“ z Havlovic. Hodnocení proběhlo na výjezdním zasedání, které se uskutečnilo na Moravě v Těšanech a také v sousední obci Šitbořice. Je to místo, kam se naši nohejbalisté rádi vracejí, hlavně po loňské účasti na nohejbalovém turnaji v Popovicích. Aktivity party nohejbalistů měly v roce 2007 velmi široký záběr a to nejen na poli sportovním, ale i společenském. Výjezdního zasedání se spolu s hráči zúčastnili i jejich manželky a kamarádi, kteří s námi spolupracují při všech akcích. Veselý výlet zachytila naše fotoreportáž. Více informací najdete v sekci Nohejbal.
Jirka Pitaš, 26.2.2008

Start tenisové ligy se blíží, přijímají se přihlášky

Vážení tenisté, blíží se březen a to je čas, kdy bychom se mohli pustit do dalšího ročníku tenisové ligy. Pokud vše zvládneme, mohli bychom během příštího týdne vědět složení tenisových lig a systém hry. Prosím všechny, aby potvrdili svoji účast v následujícím ročníku ligy. Pokud ještě víte o nových zájemcích, dejte jim vědět, ať mi napíší mail nebo zavolají na 777 005 790. Uzávěrka přihlášek bude příští pondělí, to je 4. března. Startovné je 100 Kč pro obě pololetí v případě, že hráč odehraje všechny zápasy. Zaplatíte jej opět při prvních zápasech Miloši Toholovi.
Jarda Balcar, 25.2.2008

Havlovičtí hokejisté se představili v Trutnově

V sobotu dne 23. února se uskutečnil na trutnovském zimním stadionu hokejový turnaj, kterého se zúčastnilo i družstvo Havlovic. I když někteří ostřílení borci hráli za Old Boys Úpice, Havlovičtí se v nabité konkurenci neztratili. Plejeři s velkým H na hrudi podlehli 2:5 Žacléři, s Old Boys prohráli 0:2. V utkání o konečné páté místo se ale vytáhli, tým Dubence přejeli 3:1. Podle Jardy Balcara budou havlovičtí hokejisté příští rok určitě ještě lepší! Klikněte na fotografie z turnaje.
Petr Záliš, 25.2.2008

Hafani si zahráli fotbal v Broumově

V sobotu druhého února vyrazila parta Hafanů na fotbalový turnaj do Broumova. Podnik byl organizován pro hráče nad čtyřicet let. Konečné páté místo z deseti družstev není špatné, přesto jsme měli na víc. Příští rok určitě vyrazíme opět, zjistili jsme, že tento typ turnajů nám bude vyhovovat čím dál více. Jó roky přibývají i nám.
Jarda Balcar, 25.2.2008

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice bilancovala

Občanské sdružení TJ Sokol Havlovice pozvalo své členy po roce opět do havlovické Ameriky. Dle programu si členové připomněli sportovní i investiční akce roku 2007. Mezi největší patřil 30. ročník HAPO, Pohár vítězů pohárů a pochod Václavice - Havlovice. Havlovický areál opět zkrásněl. Asfaltová cesta mezi hřišti, zámkové dlažby, interiér stánku a hlavně nové osvětlení kluziště si vyžádalo přes 1 milion korun. Sportovci přijali plán činnosti a rozpočet na rok 2008. Můžeme prozradit, že v případě získání dotace budeme chtít instalovat umělé zavlažování hlavního hřiště. Schůze, kterou přibližují naše obrázky, se nesla v poklidné atmosféře. Nejativnější členové obdrželi malou pozornost - ručník s emblémem Vesnice roku ČR Havlovice. Představitele havlovického sportu pozdravil též starosta obce ing. Pavel Dvořáček, který si za obecní podporu sportu odnesl z výročky netradiční tenisový míč.
Jarda Balcar, 20.2.2008

V Havlovicích se hrál valentýnský volejbal

Svátek všech zamilovaných se v Havlovicích slavil opravdu důkladně. Kulturní dům v loňské Vesnici roku České republiky hostil v sobotu 16. února 2008 Valentýnský volejbalový turnaj. Pod vysokou sítí byly k vidění zajímavé boje. Prvenství nakonec vyválčili zástupci Suchovršic. Neztratili se ani domácí volejbalisté, havlovické "béčko" vybojovalo stříbrnou příčku! Třetí skončil Trutnov a slušnou čtvrtou pozici uhrál první tým Havlovic. Pátá byla Úpice a šestou příčku obsadili havlovičtí volejbaloví junioři. Valentýnský volejbalový turnaj v Havlovicích dokumentuje naše fotoreportáž.
Petr Záliš, 19.2.2008

Havlovice hostily valentýnský nohejbalový turnaj trojic

V Kulturním domě v Havlovicích se v sobotu 9.2.2008 uskutečnil druhý ročník valentýnského nohejbalového turnaje trojic. Dvě domácí družstva a osm přespolních zápolilo o vítězství. V závěrečném finále se mezi sebou utkali nohejbalisté TJ INTOP Mladé Buky a soupeřem jim byli nohejbalisté z Choustníkova Hradiště hrající pod názvem Žraloci. Vítězstvím 2:1 na sety si diplom a ceny za první místo odvezli hráči TJ INTOP Mladé Buky. Druzí byli Žraloci. Havlovičtí Vodníci obsadili třetí místo a Hastrmani byli čtvrtí. Další pořadí: 5. Tygří drápy z Vítězné, 6. Sokol Opočno, 7. Hradiště, 8. Beer Team Suchovršice, 9. Hurikáni Dvůr Králové, 10. Solnice. Valentýnský nohejbal v Havlovicích přibližují naše obrázky.
Jirka Pitaš, 10.2.2008

Havlovický vodník dostal vaničku

V pátek 1. února se konala výroční členská schůze Havlovické fotbalové asociace. Členové si připomněli organizování loňských akcí, dále pak vyslechli plán tradičních fotbalových akcí na rok 2008. Zlatým hřebem schůze, která se konala v havlovické sauně, byla nová vanička pro havlovického vodníka. Konečně má po létech opět v čem sedět na fotbalových turnajích. Vodník měl totiž v poslední době velký problém: často mu vysychal šos.
Jarda Balcar, 4.2.2008

Havlovičtí nohejbalisté hodnotí úspěšný rok 2007

Parta amatérských nohejbalistů z Havlovic vydala hodnotící zprávu za rok 2007. Dozvíme se z ní, že činnost havlovických nohejbalistů v uplynulém roce kontinuálně navázala na akce předchozí. Sezonu roku 2007 hodnotí nohejbalisté jako velmi úspěšnou a již se těší na další turnaje, které začínají připravovat nebo na které budou pozváni. Zároveň přejí sobě i všem ostatním hodně zdraví do roku 2008 a spoustu radosti z pohybu!
Jirka Pitaš, 19.1.2008
Zprávy 2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší