Havlovické sportovní noviny 2016

V Havlovicích se už zase bruslí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se už bruslí! Současný pokles teplot umožnil nadšencům z TJ Sokol Havlovice vytvoření přírodního kluziště. Dobrou zprávou je, že za sportování na havlovické ledové ploše se neplatí. Aktuální dění na havlovickém kluzišti můžete sledovat díky dvěma webkamerám - klikněte sem nebo sem. Přejeme všem návštěvníkům těchto stránek úspěšný nový rok 2017!
Petr Záliš, 30.12.2016

Přihláška na jubilejní 40. ročník Havlovického poháru

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se na přelomu června a července 2017 bude hrát jubilejní 40. ročník Havlovického poháru! Týmy se opět utkají o putovní trofej vážící úctyhodných 18,5 kilogramu. Přihláška je zde. Rozlosování HAPO se uskuteční 28. května 2017 v 15:00 v Havlovicích. Na Vaši účast a předvedené výkony se těší pořadatelé, kteří Vám zároveň přejí hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce!
Petr Záliš, 21.12.2016

Havlovický svaz malého fotbalu zve na jubilejní Úpský pohár

Havlovický svaz malého fotbalu zve případné zájemce na Úpský pohár. Jde o 20. ročník halového fotbalového turnaje, který se uskuteční v sobotu 28. ledna v tělocvičně Základní školy Bří Čapků v Úpici. Hrát se bude podle pravidel malého fotbalu (výjimky budou upřesněny při nástupu). Kontakt na organizátory a všechny potřebné informace najdete v příloze.
Petr Záliš, 21.12.2016

Čertoviny 2016

Lákavým zpestřením pravidelných cvičebních hodin v naší TJ jsou oblíbené Čertoviny. Předškoláci a školní děti se Čerta dočkaly ve čtvrtek 1. prosince. Do cvičení rodičů s nejmladšími dětmi si návštěva z nebe i pekla našla cestu až v úterý 6. prosince. Na všechny čekalo veselé cvičení a závodění, ukázka sportovního umu před pekelníkem nebo výroba přívěšku na krk ve tvaru čertí hlavy. Odměnou byl pro každého balíček sladkostí s malým havlovickým kalendářem, radost z pohybu a „hluboké zážitky“. Do nářaďovny nám také Čert s Mikulášem „přičaroval“ nové podložky na cvičení, velké gymnastické míče a spoustu molitanových a florbalových míčků. Děkujeme moc a za rok jste zváni zas!!! Zde jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 8.12.2016

Pozvánka na vánoční turnaj ve stolním tenise

Zveme všechny příznivce neregistrovaných sportovců na vánoční turnaj ve stolním tenise, který se koná ve středu 28. prosince 2016 od 14 hodin v tělocvičně TJ Sokol Havlovice. Hráči se utkají v losovaných čtyřhrách. Přihlášky na telefon. číslech 721 815 371 nebo 604 702 018. Startovné 50 Kč, občerstvení zajištěno. Pozvánku si prohlédněte zde. Těšíme se na Vás!
Ludmila Wernerová, 7.12.2016

Galavečer sportovců se v Havlovicích vydařil

V sobotu 19.11.2016 se v havlovickém kulturním domě konalo slavnostní vyhlášení hned několika sportovních soutěží. Galavečer provázela opět znamenitá atmosféra. Restaurace Tropical Česká Skalice připravila sponzorsky jedinečný raut pro více než 150 účastníků. Nechyběla ani tradičně pestrá a bohatá tombola. Podrobnosti jsou zde. Kapitáni fotbalových týmů měli v rámci slavnostního večera "květinovou prodlouženou", foto je zde. Snímek přibližující vítěze Havlovické Tropical ligy, tým Lavina Červený Kostelec je zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 22.11.2016

Sportovní galavečer se blíží!

V sobotu 19.11. se v sále Kulturního domu v Havlovicích uskuteční slavnostní vyhlášení hned několika soutěží. Jde o Havlovickou Tropical ligu a senior DRFG ligu v malém fotbale, dále o Tenisovou ligu, Minigolfovou tour a Prázdninový turnaj ve stolním tenise. Akci pořádá Havlovický svaz Malého fotbalu a Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice. Bohaté občerstvení a super tombola jsou samozřejmostí, stejně jako živá hudba. Doprovodný program obstarají mažoretky, trojnásobná evropská šampionka - dvojice na šesti nohách a řada osobností! Rezervace míst na tel. 737 141 504, vstup je zdarma.
Miloslav Tohola, 7.11.2016

Havlovická Tropical liga: je dobojováno

V Havlovické Tropical lize už je dobojováno. Suverénním vítězem soutěže se stala Lavina Červený Kostelec. Konečnou druhou příčku obsadil Barchovan Libňatov, který odrazil nápor českoskalického Ležáku. Kompletní výsledky zápasů 18. kola a tabulka soutěže jsou zde. Ve výsledcích chybí jedna dohrávka mezi týmy Ležák Č. Skalice a Kohouti Studnice z 9. kola jarní části soutěže.
Petr Záliš, 30.10.2016

V DRFG lize už je dohráno

Havlovická Tropical liga měla na programu zápasy předposledního 17. kola. Už jistý vítěz soutěže, fotbalisté týmu Lavina Červený Kostelec měli tentokrát volno. Druhou příčku drží libňatovský Barchovan, který sehrál vyrovnaný dvojzápas se studnickými Kohouty. Kompletní výsledky zápasů 17. kola a tabulka soutěže jsou zde. V Havlovické DRFG lize fotbalistů nad 40 let už je dohráno, poslední výsledky a konečnou tabulku najdete zde.
Petr Záliš, 25.10.2016

Poslední minigolf vyhrál Petr Hejna, celkovým vítězem je Pavel Friede

V odloženém posledním turnaji, který se konal v neděli 16. října 2016 se rozhodlo o celkovém vítězi celého seriálu minigolfové tour. Na rozdíl od minulého turnaje, kdy dominovaly ženy, tentokrát byli dominantní muži. Vítězem se stal Petr Hejna s 27 body. Na druhém místě se umístil Pavel Friede s 32 body a tím se stal stal celkovým vítězem celého seriálu. Na třetím místě skončil Miloš Tohola s 32 body. V celkovém pořadí skončila na 2. místě Hana Kopecká a 3. skončila Alena Toholová. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 19.10.2016

Havlovická Tropical liga: Viktorka Žernov zaskočila lídra

V Havlovické Tropical lize překvapila žernovská Viktorka, když oloupila o body suverénně vedoucí Lavinu Červený Kostelec. Hodně vyrovnaný dvojzápas sehráli Kohouti ze Studnice s Hořičkami, body se v tomto případě dělily. Kompletní výsledky zápasů 16. kola a tabulka soutěže jsou zde.
Petr Záliš, 2.10.2016

Toulavý baťoh přinesl výhercům i havlovické permanentky

Celé léto se mohli návštěvníci našeho regionu účastnit velké cestovatelské hry nazvané Toulavý baťoh. V jakémkoliv informačním centru si vyzvedli speciální ilustrovanou mapu, sesbírali pět samolepek a zaregistrovali se do slosování. Jednou z hlavních cen bylo pět permanentek do zážitkového Sportovního areálu v Havlovicích. Ceny pomáhal losovat Miloslav Tohola. Podrobnosti jsou v článku, který otiskl Deník, nebo na stránkách Kladského pomezí.
Petr Záliš, 9.10.2016

Memoriál svatého Václava ovládly Naplaveniny

V sobotu 24. září 2016 se uskutečnil XVI. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu, který je pravidelně pořádán ve sportovním areálu v Havlovicích. Počasí bylo téměř letní, hrálo se nám krásně. Sešlo se nám celkem pět družstev, z toho největší ovace sklidil příjezd dvou parádně "vystajlovaných“ teamů (Naplaveniny a My jsme z Prahy, kdo je víc). Systém hry jsme zvolili dvoukolový, družstva hrála každé s každým. V individuálních soutěžích se blýskl Honza Klučka. Přečtěte si celou zprávu a seznam dosavadních vítězů. Prohlédněte si také obrázky. Děkujeme všem teamům za jejich účast a super atmosféru a těšíme se na další turnaje v roce 2017!
Za pořadatelské družstvo Lvíčat – Petra Nývltová, 6.10.2016

Žákovské fotbalové turnaje ovládli borci z Úpice

Havlovický svaz malého fotbalu z.s. uspořádal v havlovickém sportovním areálu další dva turnaje v malém fotbale pro mladší a starší žáky základních škol. Zápasy probíhaly na dvou hřištích za účasti pěti týmů mladších žáků a stejného počtu týmů starších žáků. Pro všechny týmy zajistili pořadatelé hodnotné ceny v celkové výši téměř 5.000,- Kč. Putovní pohár pro vítěze kategorie mladších žáků získal tým z Městského gymnázia a SPŠ Úpice. Putovní trofej pro vítěze starších žáků získal tým ze ZŠ Úpice-Lány. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si i fotogalerii.
Jaroslav Kocián, 6.10.2016

Havlovická Tropical liga: Barchovan zaskočil lídra

V Havlovické Tropical lize si Barchovan Libňatov vyšlápl na Lavinu Červený Kostelec. Libňatovský tým připravil kosteleckého lídra soutěže o tři body. Polepšil si skalický Ležák, který díky dvěma výhrám nad Viktorkou Žernov poskočil na čtvrté místo. Kompletní výsledky a tabulka jsou zde.
Petr Záliš, 2.10.2016

Oddíl Sportu pro všechny zahajuje pravidelné cvičební hodiny

Po prázdninové přestávce se do tělocvičny vrací pravidelné cvičební hodiny. Cvičení ŽENY II. zahajuje již v úterý 20.9., ostatní složky v následujícím týdnu. Pouze cvičení dětí 3 – 6 let začíná kvůli středečnímu státnímu svátku (28.9.) od 5. října. Na zajištění cvičebních hodin se podílejí dobrovolní cvičitelé. Pokud by se chtěl ještě někdo další zapojit do práce s dětmi nebo dospělými při cvičebních hodinách v TJ Sokol, bude srdečně vítán. Rozvrh hodin je zde.
Yvona Friebelová, 20.9.2016

Havlovická Tropical liga: Hořičky vyplenily Žernov

V Havlovické Tropical lize se překvapení nekonalo. Vedoucí Lavina Červený Kostelec si poradila s FC Trutnov. Fotbalisté týmu FK Hořičky 07 se vraceli s dobrou náladou ze hřiště Žernova a libňatovský Barchovan doma nezaváhal s Ležákem Česká Skalice. Kompletní výsledky a tabulka jsou zde.
Petr Záliš, 19.9.2016

Šesté kolo Havlovické minigolfové tour jasně ovládly ženy

Šestému kolu Havlovické minigolfové tour, které se konalo v neděli 11. září, jasně dominovaly ženy. Získaly úplně přesvědčivě první tři místa. Muži tentokrát odešli zcela poraženi. Na prvním místě se umístila Hana Kopecká se ziskem 30 bodů a to jí vyneslo na první příčku v celkovém pořadí po šesti kolech. Na druhém místě se umístila Hana Čápová s 31 body. Třetí do party žen skončila Alena Tohohlová s 35 body a v celkovém pořadí se posunula opět na stupně vítězů. Další kolo se koná v neděli 9. října, rozhodovat se bude o absolutním vítězi Tour 2016. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 12.9.2016

Havlovickou Tropical ligu dále vede kostelecká Lavina

V Havlovické Tropical lize sehrál divoký dvojzápas vedoucí tým tabulky - Lavina Červený Kostelec. Na hřišti studnických Kohoutů kostelečtí fotbalisté 1:6 prohráli, aby pak stejným výsledkem soupeři porážku oplatili. Ležák Česká Skalice nechal všechny body na Hořičkách a FC Trutnov si zastřílel do sítě žernovské Viktorky. Kompletní výsledky a tabulka jsou zde.
Petr Záliš, 12.9.2016

Memoriál svatého Václava ve streetballu se blíží

Všesportovní areál v Havlovicích bude v sobotu 24. září hostit 16. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Pořadateli jsou Streetball club TJ Sokol Havlovice a Základní škola Úpice - Lány. Startovné činí 300 korun za družstvo. Přihlášky se přijímají telefonicky nebo mailem do 23. září. Kontakty na pořadatele a další důležité informace najdete v příloze.
Petra Nývltová, 12.9.2016

Superhapostar vyhrál náchodský nováček

Za účasti havlovického vodníka byl v sobotu 10.9. ve sportovním areálu v Havlovicích rozlosován další ročník Superhapostar, populárního fotbalového turnaje pro hráče nad 50 let. Přihlásilo se 8 mužstev, která utvořila dvě skupiny, kde se hrálo systémem každý s každým. Cennou trofej nakonec vybojoval nováček soutěže, tým Dědci Náchod. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také obrázky.
Miloš Tohola, Petr Záliš, 11.9.2016

Havlovický sportovní areál má nového správce

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice informuje, že novým správcem sportovního areálu v Havlovicích je Pavel Šrámek. Sportoviště objednávejte na tel. 605 384 544. Dosavadní tel. číslo 737 141 504 zůstane jako soukromé M. Toholovi, který odchází k 30. září do důchodu. M. Tohola bude zastávat i nadále funkci místopředsedy TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 5.9.2016

Olympiáda v médiích

Čtvrteční Olympiáda pro starší a dříve narozené už se dostala i do dalších médií. Přečtěte si článek v Krkonošském deníku, jehož redaktor se Olympiády účastnil a společně se sportovci udělal několik rozhovorů. Potom se můžete podívat na skoro pětiminutovou reportáž regionální Televize JS. A jako poslední se podívejte na výběr z fotografií ze sportovního dne. Pokud byste měli zájem o zaslání většího počtu fotografií, abyste se třeba lépe našli, obraťte se na valdova@kjh.cz.
Kateřina Valdová, 5.9.2016

Olympiáda pro starší a dříve narozené už poosmé

Už poosmé se organizátorům Olympiády pro starší a dříve narozené podařilo zajistit i počasí, a tak si senioři i jejich doprovod tradiční akci opět užili. Sportovní klání se konalo ve čtvrtek 1. září v odpoledních hodinách v havlovickém Všesportovním areálu. „Opět se nám potvrdilo, že Olympiáda se dostala do širokého povědomí mezi lidmi z blízka i z daleka. Letos jsme měli před koncem registrace přes 200 lidí, po registraci na místě jsme měli 310 účastníků. To je zase více než v loňském roce. A také opět soutěžili účastníci nad 90 let, což je úctyhodné,“ prozradil Jan Balcar z MAS Království – Jestřebí hory, o.p.s., jež akci zaštiťuje. Odpoledne svým vystoupením zpestřili country tanečníci z Velkých Svatoňovic, kteří se sami Olympiády účastnili, stejně tak jako tanečnice-pekařky z Hronova. O příjemnou hudební atmosféru se po celou dobu starali Zdeněk Hušo a Monika Nováková. Pro účastníky bylo rovněž připraveno občerstvení v podobě koláče a kávy nebo čaje. Vylosovaní šťastlivci si navíc odnesli drobný dárek jako vzpomínku. Podrobnosti jsou v přiložené tiskové zprávě. Prohlédněte si také pár obrázků, větší fotogalerii zveřejníme na našich stránkách příští týden.
Kateřina Valdová, 2.9.2016

Květa Lelková opět doma

V sobotu 27. srpna se uskutečnila vzpomínková slavnost u příležitosti 30. výročí úmrtí havlovické rodačky Květy Lelkové. Nejprve jsme si mohli ve škole zavzpomínat a prohlédnout rodinné i sportovní fotografie dvanáctinásobné mistryně ČR v lyžování, prohlédnout medaile, poháry a diplomy, které svědčí o velkém množství jejích úspěchů. Poté jsme se přesunuli do urnového háje, kde byl slavnostně odhalen pomník slavné rodačky a její rodiny. Čest její památce. Sobotní vzpomínkové setkání přibližuje fotogalerie.
Jaroslav Balcar, 30.8.2016

Jedenáctihodinový beachvolejbalový maraton

Na sobotu 20. srpna 2016 jsme objednali správné počasí na 6. ročník Knedlíkového turnaje v beach volejbale. Do sportovního areálu v Havlovicích se dostavilo celkem 10 tříčlenných smíšených družstev. V týmu musela být vždy alespoň jedna žena. Hrálo se ve dvou skupinách, potom semifinále, zápas o 3. místo a finále. Další umístění se vypočítalo podle získaných bodů, v některém případě i míčů ve skupině. Jak všechno dopadlo? Klikněte na přiloženou zprávu. Menší fotogalerii najdete zde. Větší fotogalerie, určená hlavně pro účastníky turnaje, je zde.
Alena Toholová, 22.8.2016

Vzpomínka na Květu Lelkovou

Obec Havlovice ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Sokol Havlovice a ZŠ a MŠ Havlovice pořádají v sobotu 27. srpna 2016 vzpomínkové dopoledne na Květu Lelkovou. Na slavnou havlovickou rodačku a zasloužilou mistryni sportu se bude vzpomínat od 9:30 v základní škole. Bližší informace najdete zde.
Jaroslav Balcar, 16.8.2016

Minigolfistům kraloval Pavel Friede

Pátý turnaj Havlovické Minigolfové Tour 2016, který se konal v neděli 14. srpna 2016 vyhrál Pavel Friede s 34 body a dostal se tak do čela celkového pořadí. Na druhém místě skončila Hana Kopecká s 35 body a toto umístění jí vyneslo na druhou příčku celkového pořadí. Dosavadní vedoucí Miloš Tohola skončil s 41 body až na 6. místě a celkově klesl na průběžnou bronzovou příčku. Na 3. místě se umístila Alena Toholová s 36 body. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 15.8.2016

V Havlovicích se uskuteční 6. ročník "knedlíkového" beach turnaje smíšených družstev

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice uspořádá v sobotu 20. srpna 6. ročník "knedlíkového" beach turnaje smíšených družstev. Prezentace účastníků proběhne od 8:30, úvodní zápas bude ve sportovním areálu za školou rozehrán v 9 hodin. Startovné činí 250 korun za jeden tým. Bližší informace jsou zde.
Petr Záliš, 14.8.2016

Hapostar vyhráli borci z Jilemnice

Havlovický všesportovní areál přivítal v sobotu 7. srpna sedm mužstev na již 23. ročníku turnaje v malém fotbale pro hráče nad 40 let. V přátelské fotbalové atmosféře se odehrála utkání ve dvou skupinách a nejlepší čtyři týmy postoupily do semifinálových bojů. Finále rozhodly až penalty, z vítězství se nakonec radoval Weber Team Jilemnice. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také fotoreportáž Aleny Toholové.
Petr Záliš, 7.8.2016

Přijímáme přihlášky do Podzimní HTL 2016!

Letošní Podzimní Havlovická tenisová liga začne v pátek 19.8.2016. Veškeré informace o lize a přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to nejpozději do středy 17.8.2016. Důkladně si, prosím, prostudujte a postupujte dle platných Havlovických tenisových pravidel. Pokud se pro malý počet zájemkyň neotevře ženská liga, nabízíme možnost hrát v lize mužů. Liga čtyřher bude otevřena jen za předpokladu, že se přihlásí min. 4 dvojice. Nejdůležitější info: veškeré zápasy se musí sehrát na Havlovických tenisových kurtech! Startovné pro všechny Havlovické tenisové ligy jednotlivců (1. liga, 2. liga, 3. liga) činí (60 Kč vč. DPH x počet soupeřů v lize (max. 10 hráčů) + 100 Kč vč. DPH (poplatek za hráče). Startovné v Havlovické tenisové lize čtyřher (1. liga, 2. liga) činí nově pouze (80 Kč vč. DPH x počet soupeřů v lize(max. 8 dvojic) + 200 Kč vč. DPH (poplatek za dvojici). Havlovická tenisová liga čtyřher se uskuteční pouze v případě přihlášení minimálně 4 dvojic! O výši startovného a dalších potřebných informacích k lize se dozvíte ihned po ukončení přihlášek. Budeme rádi, když oslovíte ve Vašem okolí nové zájemce o Havlovickou tenisovou ligu.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 9.8.2016

Havlovice hostily republikový šampionát klubů v malé kopané

Havlovický svaz malé kopané o.s. uspořádal 9. července 2016 ve sportovním areálu v Havlovicích Mistrovství České republiky klubů v malém fotbalu O pohár AMF ČR (Asociace malého fotbalu). Zúčastnilo se ho celkem 12 mužstev - vesměs vítězů ligových soutěží malého fotbalu a ligových pohárů z Čech a Moravy. Cennou trofej v Havlovicích nakonec vybojovali mostečtí "Gambleři". Podrobnosti jsou v přiložené tiskové zprávě.
Petr Záliš, Jaroslav Kocián, 24.7.2016

Havlovický minigolf ovládla Hana Kopecká

V neděli 10. července 2016 se za velmi teplého počasí uskutečnilo již 4. kolo Open Havlovické Tour v minigolfu. Při neúčasti dosud vedoucí hráčky Aleny Toholové zvítězila Hana Kopecká s 32 body a posunula se tak na celkové třetí místo. Na druhém místě se umístil Miloš Tohola s 32 body a vrátil se tak do čela celkového pořadí. Třetí místo vybojoval Petr Hejna s 37 body. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 11.7.2016

HAPO přepisovalo historii

39. ročník populárního Havlovického poháru v kopané nadchl všechny zúčastněné. Skvělá atmosféra, napínavé fotbalové souboje, spokojení diváci a finálový zápas, který by nám mohlo závidět i probíhající Euro ve Francii. To byla kulisa, která už téměř 40 let patří k fotbalovému turnaji v Havlovicích. Po heroickém výkonu dokázalo sedm statečných kostelečáků /nebyl už nikdo na střídání/ dovést finálové utkání proti našlapanému mužstvu KOKA Trutnov až k vítězné penaltové loterii! Poprvé tedy zvítězilo mužstvo z Červeného Kostelce. Šťastní hráči pak s téměř dvacetikilovým pohárem a havlovickým vodníkem absolvovali tradiční koupel v Úpě... Výsledkový servis, pořadí týmů a další zajímavosti najdete v přílohách - klikněte sem, případně sem. Prohlédněte si také fotogalerii Aleny Toholové. Tak zase za rok na jubilejním už čtyřicátém HAPO.
Alena Toholová, 29.6.2016

Posledním hracím dnem Jarní Havlovické tenisové ligy bude středa 29.6.2016

Vážení tenisté, poslední hrací den Jarní Havlovické tenisové ligy se posouvá na středu 29.6.2016. Výsledky ze zápasů zašlete nejpozději do následujícího pracovního dne. Do čtvrtka se body sčítají a dořeší se případné kontumace. V pátek dne 1.7.2016 od 18 hodin se uskuteční v Havlovickém sportovním areálu (pod pergolou) slavnostní vyhlášení výsledků. Všichni účastníci jsou srdečně zváni. Zároveň budete mít možnost přihlásit se do Podzimní Havlovické tenisové ligy, která bude začínat již 12.8.2016! V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.
S pozdravem za TJ Sokol Havlovice Leoš Klaban a Jarda Balcar, 27.6.2016

Republikové finále atletického čtyřboje s trojicí Havlováků na startu

V sobotu 11. června 2016 pořádala česká asociace sportu pro všechny finále v atletickém čtyřboji v Třebíči. Všichni závodníci absolvovali tyto disciplíny: sprint, hod, skok daleký a vytrvalostní běh. V dorostenecké kategorii obsadil Matěj Kaizr trochu smolné, ale přesto krásné čtvrté místo. Adam Horák skončil v mladších žácích dvanáctý. nejlepšího umístění z našich závodníků dosáhl Štěpán Smékal, který svými výkony vystoupal až na bronzovou příčku! Celá královéhradecká výprava pak převzala putovní pohár pro vítězný kraj. Gratulujeme našim třem klukům a děkujeme za vzornou reprezentaci. Vždyť už samotný postup je velkým úspěchem! Ochotným rodičům pak děkujeme za zajištění doprovodu. Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 20.6.2016

V neděli se uskutečnil další turnaj v minigolfu

Ve třetím kole Havlovické minigolfové tour zvítězila poprvé Alena Toholová s 31 údery. Toto vítězství ji posunulo na 1. místo v celkové klasifikaci. Na druhém místě se umístil Pavel Friede s 32 údery a celkově se posunul na druhé místo. Dosavadní vedoucí celkového pořadí Miloš Tohola skončil až na 4. místě s 38 údery a celkově byl odsunut až na třetí místo. Na třetím místě skončil ve svém prvním letošním startu Zdeněk Honzera s 38 údery. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 9.5.2016

Zakončení cvičebního roku 2015/2016

Dětské a žákovské složky zakončily cvičební rok ve čtvrtek 9. 6. Po společném nástupu u školy se všichni rozdělili do pětičlenných družstev a spolu s doprovodem cvičitelek se vydali na trasu - Závoď, Poklekov, Picimberk, Panská cesta, Šiškovna, rybárna. Společné sportovní úkoly pro celá družstva oživily dlouhou cestu, kterou zvládli i ti nejmladší - štafetový běh okolo louky, skoky z místa, hod na cíl či poznávání sportovních disciplín na piktogramech. K večeru řádně vytrávilo a díky havlovickým rybářům jsme se mohli v klidu posilnit u rybárny. Pak ještě vyhodnotit soutěže a hurá na "sokolské prázdniny". Prohlédněte si obrázky. Velké poděkování patří všem aktivním, dobrovolným cvičitelům naší TJ za jejich celoroční práci, ochotu, nápaditost a čas. Jmenovitě: Baková Lenka, Bekrová Eva, Čepelková Lenka, Friebelová Radka, Friebelová Yvona, Honzera Zdeněk, Honzerová Majka, Jánošíková Šárka, Kábrtová Nikola, Králová Anďa a Smékalová Karolína.
Yvona Friebelová, 9.6.2016

Tragédi obhájili, Havlovice překvapily

Sobota 4. 6. 2016. Sportovní areál Havlovice. Více než 60 lidiček, milovníků volejbalu. Příjemné počasí. Začíná další ročník "Utopencového turnaje" smíšených družstev ve volejbale. Dostavilo se všech 10 přihlášených družstev s minimálně jednou šikovnou ženou. Kapitáni provedli rozlosování do dvou skupin. Skupina A byla opravdu nabitá a někteří z favoritů se bohužel nedostali do bojů o stupně vítězů. Ze skupiny A postoupili Humláci a Tragédi a ze skupiny B Suchovršice a Havlovice. V prvním semifinále si dovolili Humláci porazit domácí 2:0 a ve druhém pak Tragédi zdolali Suchovršice také 2:0. Jak zápas o 3. místo, tak i finále bylo tvrdým bojem o každý míč. O vítězi se rozhodlo až ve třetím setu, a to jen velmi těsně. O jeden míč byly úspěšnější Havlovice a obsadily 3. místo. Vítězství obhájili Tragédi. Boje probíhaly po celý den a tradiční koupel vítězů v řece Úpě se konala až kolem sedmé hodiny večerní. Příjemný den plný krásného volejbalu. Fotogalerie Aleny Toholové je zde.
Alena Toholová, 9.2.2016

HAPO 2016 - rozlosování turnaje

Legendární turnaj v malém fotbale Havlovický pohár se blíží! 39. ročník HAPO se v havlovickém všesportovním areálu uskuteční 18. a 19. června a 25. a 26. června. Loňské vítězství bude na havlovickém pažitu obhajovat tým KOKA Trutnov. Přihlášky přijímají pořadatelé na telefonním čísle 737/141504 nebo na tohola.sport@seznam.cz. Zde je plakát. Prohlédněte si také rozlosování turnaje.
Miloslav Tohola, 17.5.2016

Zlaté tažení našich atletů pokračuje

Také v krajském kole atletických závodů se našim klukům vedlo na výbornou. Štěpán Smékal, Adam Horák a Matěj Kaizr si opět přivezli zlaté medaile! Bodovali také v družstvech - prohlédněte si obrázky z Jičína, 21.5.2016. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v republikovém kole, které se koná 11. června v Třebíči.
Yvona Friebelová, 24.5.2016

Kamerový časosběr ze všesportovního areálu

Dění ve všesportovním areálu v Havlovicích přibližují nová časosběrná videa. Jedno mapuje období od 25. dubna do 9. května letošního roku, k vidění je zde. Další kamerový časosběr monitoruje období od 12. do 16. května, je na něm zajímavé například "bleskové" balení kolotoče - prohlédnout si ho můžete zde.
Miloslav Tohola, 17.5.2016

Pochod Václavice - Havlovice se vydařil

Tradiční květnová akce měla letos už 27. pokračování. I přes nepříliš příznivou předpověď počasí se putování jarní přírodou vydařilo, protože avizovaný déšť si vybral jiný kout republiky... A tak z Václavic, Slatiny, Červeného Kostelce a Havlovic vyrazilo na tratě různých délek i obtížností na 650 pochodníků, cyklistů i koloběžkářů. Tradičně nechyběli ani čtyřnozí miláčci svých paniček a páníčků... Na kontrole ve Slatině hrála skupina Domamazec, hrad Vízmburk se chlubil řadou novinek a Havlovice měly pouťové veselí. Také moderní dětské hřiště s oblíbenou obří nafukovací trampolínou bylo neustále plné dětí. Na všechny účastníky bylo na tradičních místech připraveno také skvělé občerstvení. V cílových místech dostávali účastníci opět vydařené pamětní listy. Den se tedy vydařil. Podívejte se na fotogalerii. Tak zase za rok, přátelé a kamarádi. Už se na Vás moc těšíme.
Pořadatelé TJ Sokol Havlovice a Modrá Střelka Náchod, 16.5.2016

Pozvánka na pochod Václavice - Havlovice

V sobotu 14. května 2016 se koná již 27. ročník legendárního pochodu a cyklistické projížďky Václavice - Havlovice. Klasická trasa z václavického nádraží bude startovat od 7 do 11 hodin. Připraveny budou dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklisty. Cíl tras bude ve všesportovním areálu v Havlovicích. Vše podstatné najdete zde.
Jaroslav Balcar, 13.5.2016

Májový streetballový turnaj 2016

V sobotu 7. května 2016 se na asfaltovém hřišti havlovického sportovního areálu uskutečnil XVI. ročník Májového streetballového turnaje. Oproti loňskému roku jsme si o dvě přihlášená družstva polepšili, sešlo se nám tu krásných osm teamů. Z vítězství se nakonec radoval team Pocahontas. Přečtěte si tiskovou zprávu, tabulky i seznam dosavadních vítězů. Prohlédněte si také obrázky.
Za pořadatelské družstvo Lvíčat – Petra Nývltová, 12.5.2016

Čtyři zlata z atletických závodů

V sobotu 8. května se za nádherného počasí konaly v Trutnově na atletickém stadionu u ZŠ Komenského okresní závody v atletickém čtyřboji. Velké poděkování patří všem osmi reprezentantům naší TJ i jejich doprovodu (rodičům a cvičitelkám Jitce Kaizrové a Karolíně Smékalové). Závodníci Lenka Bekrová, Adéla Dvořáčková, Aneta Machová a Toník Čáp skončili ve svých kategoriích v druhé půlce startovního pole. Na pomyslný nejvyšší stupínek se probojoval Jakub Balcar, Štěpán Smékal, Adam Horák a Matěj Kaizr. Poslední tři jmenovaní se utkají s nejlepšími z celého kraje za 14 dnů v Jičíně. Gratulujeme! Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 9.5.2016

Druhý havlovický minigolf vyhrál Pavel Friede

V druhém turnaji Havlovické minigolfové tour zvítězil s 26 body Pavel Friede. Druhé místo obsadil s 31 body Miloš Tohola, který se vyšplhal na první místo v celkovém pořadí po dvou turnajích. Na třetím místě skončila Alena Toholová s 32 body, což jí vyneslo celkové druhé místo. Další turnaj se uskuteční ve sportovním areálu v Havlovicích 12. června 2016. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 9.5.2016

Longboardová neděle v Havlovicích

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru. Oproti skateboardu má větší, širší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější. Na prvního máje uvidíme longboardy ve Všesportovním areálu v Havlovicích, který bude od 10 hodin hostit Longboardovou neděli. Pořadatelé slibují testovačku desek, výuku dance i soutěže.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 29.4.2016

Tenisová liga začíná

Dvě tenisové ligy se pomalu rozbíhají. V první lize je 8 hráčů, v druhé 7. Ukončení jarní části je datováno na 28. 6. 2016. Hodně štěstí v tenisových kláních přejí Leoš Klaban a Jarda Balcar!
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 19.4.2016


První letošní havlovický minigolf ovládl Matěj Růžička

V deštivém a chladném počasí byl odehrán první turnaj 10. ročníku Havlovické minigolfové tour.V neděli 10. dubna se prvního turnaje zúčastnilo devět borců (viz foto). Vítězem se stal Matěj Růžička před Hanou Čápovou a Hanou Kopeckou. Ženskou nadvládu dovršila 4. místem Alena Toholová. Favorité tentokrát skončili v poli poražených. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 12.4.2016

Účast našich závodníků v krajském kole Zimního pětiboje

„Pánská jízda“ – tak by se dala nazvat reprezentace, která postoupila do krajského kola Zimního pětiboje v Hořicích. Šest chlapců z různých věkových kategorií se v sobotu 2. dubna utkalo s nejlepšími z celého kraje. A zde jsou výsledky: Jakub Balcar – 5. místo, Adam Horák a Vít Bekr – 7. místo, Tomáš Tomčiak a Ondřej Rychtera – 9. místo. Jediný cenný kov v barvě stříbra pro Havlovice vybojoval Martin Spielberger ml.. Všem klukům děkujeme za reprezentaci. Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 7.4.2016

Havlovická minigolfová tour začíná 10. dubna

10. ročník Havlovické minigolfové tour začíná již v neděli 10. dubna 2016 v 16 hodin. Zveme všechny přiznivce a hráče, kteří si chtějí zahrát minigolf v Havlovicích. Hraje se každou druhou neděli v měsíci od dubna do října. Začátek je vždy v 16 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Další termíny jsou: 8.5., 12.6., 10.7., 14.8., 11.9. a 9.10. 2016.
Stanislav Čáp, 2.4.2016

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy 2016. Start ligy je naplánován na pátek 8. dubna 2016! Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do čtvrtka 7. dubna 2016.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 28.3.2016

Tělocvična se opravuje

V havlovické tělocvičně probíhá od 3. března oprava stropu. Vzhledem k tomu, že se v loňském roce uvolnila část stropu a zřítila se na novou podlahu, bylo nutné řešit celkovou situaci stability stropu. Firma Movis Hronov zpevňuje strop. Na traverzy byly navařeny kovové pásy, na které budou postupně uchyceny nové protipožární desky Kingspan o tloušťce 6 cm. Zároveň budou posunuty úchyty na tyč, kruhy a budou snížena světla. Strop, který je prohnutý místy až o 25 cm, bude opět rovný. Koncem příštího týdne (18. 3.) bude strop hotov. Zde jsou fotografie zachycující probíhající práce.
Jaroslav Balcar, 11.3.2016

První závody v roce 2016

Sobota 5. března 2016, Úpice, tělocvična ZŠ Bří Čapků, Zimní pětiboj, okresní kolo, dvanáct závodníků a čtyři cvičitelky z naší TJ, velké soustředění a snažení, pohoda po závodech, pět medailí, bronzový Adam Horák a Ondřej Rychtera, zlatý Martin Spielberger, Vít Bekr a Jakub Balcar, další výsledky viz. příloha. Telegrafickou formou napsaná zpráva a kupa fotografií k tomu. Mrkněte, jak jsme si to užili…
Yvona Friebelová, 7.3.2016

Výběrové řízení

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na správce havlovického sportovního areálu s nástupem 1. června 2016. Bližší informace podá osobně Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice.
TJ Sokol Havlovice, 3.3.2016

1. Winter Classic jednoznačně pro zelenožluté 7:2

Zcela zaplněný autobus s vlekem a několik sólistů s auty vyrazilo poslední únorovou neděli z Havlovic na hronovský zimák. S úderem dvanácté hodiny začal v hronovské Wikov areně dlouho avizovaný zápas hokejových legend. Před zraky televizních kamer a početné skupiny fanoušků a především fanynek si to rozdala mužstva zelenožlutých proti černým (myšleno dresy). Po odeznění české hymny se úvodního buly chopil havlovický vodník. Přečtěte si podrobnou reportáž. Fotografie Aleny Toholové jsou zde. Klikněte také na videoreportáž Televize JS.
Miloslav Tohola, 28.2.2016

Sokolové bilancovali

Ve čtvrtek 25. února se konala výroční členská schůze Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Členové TJ zde přednesli zprávy o činnosti jednotlivých sportů, zprávu o hospodaření, zprávu revizní komise, rozpočet a plán práce na rok 2016. Zde je fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 28.2.2016

Oprava stropu v tělocvičně

Od pátku 3. března se bude v havlovické tělocvičně pracovat. Firma Movis bude dělat vyrovnávací rošt a poté připevňovat krycí desky. Práce budou dokončeny v pátek 18. března. Během této výluky se bude cvičit ve škole.
Jaroslav Balcar, 28.2.2016

Úpění zachráněno!

Parta letitých pořadatelů recesistické akce Úpění dospěla k názoru, že pošlou tuto veselici na pár let k vodě... Následně jsem oslovil organizátora Andyho, jestli to neudělat jinak. Hlavními důvody přerušení a možná i zániku Úpění byly velký úbytek plavidel, nedostatek vody a tím i pomalá a dlouhá cesta až do Ratibořic. V posledních letech trvala plavba vždy až do večera a další den bylo ještě třeba odvézt většinou téměř zničená plavidla zpět. Vznikl proto nápad uspořádat méně náročnou akci se startem u havlovického sportovního areálu a cílem po dva a půl kilometru dlouhé plavbě u Šiškovenského mostu. "Nové" Úpění bude spojené se zábavou jako při letních běžkách u Andyho v hájovně. Plavení se díky tomu budou moci zúčastnit i rodiny s dětmi. Nebude to tak náročné a dlouhé, účastníci budou pořád v Havlovicích. Počítáme, že se pojede třeba jen na nafukovačkách nebo kajacích, ale už dnes víme, že se na start postaví minimálně šest recesistických plavidel. Leták je zde.
Miloslav Tohola, 14.2.2016

Zlatý Valentýn pro domácí!

Bylo nebylo, jednoho kupodivu teplého únorového dne, kterých je tento rok více, než těch mrazivých, se sešla čtveřice týmů, které neskolila ani lákavá nabídka z okresních měst našeho okolí a našla si cestu do naší vesničky k Valentýnskému turnaji ve volejbalu. I když počet domácích v týmu byl nejslabší, tedy v počtu minus jeden (kdo neví, klasický volejbal se hraje v půl tuctu lidí), dokázali porazit největší borce z Úpice, Suchovršic a výběru zbytku obcí. Respektive se tedy umístili na nejvyšším piedestalu oceněném zlatou medailí. Hořké byly slzy soupeřů, pozdě přišly nářky trenérů, toto už je zapsáno do análů volejbalových turnajů. Mistr je jen jeden, a to z Havlovic. Konečné pořadí: 1. Havlovice, 2. Crk crk, 3. Suchovršice, 4. SuHa. Obrázky Aleny Toholové jsou zde.
Milan Menšík, 9.2.2016

Výroční schůze tentokrát v kulturáku

Ve čtvrtek 25. února se koná výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Zveme všechny členy do kulturního domu. Žádáme všechny členy o uhrazení členských příspěvků co nejdříve cvičitelům nebo p. Čápové. Členské příspěvky jsou: dospělí 200 Kč, děti a důchodci 100 Kč ročně. Zde je pozvánka. Přijďte pobejt.
Jaroslav Balcar, 3.2.2016

Úpský pohár obhájilo mužstvo Tyrolit Úpice

V sobotu 30. ledna se konal v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků již 19. ročník tradičního turnaje v malé kopané. Přihlášených 12 mužstev bylo nalosováno do dvou skupin a hrálo se systémem každý s každým. Z obou skupin postoupila první tři mužstva do šestičlenného finále. Tam byly započítány vzájemné zápasy z kvalifikačních skupin. Ve vyrovnané tabulce rozhodlo o vítězi turnaje až poslední utkání mezi mužstvy Tyrolit Úpice a 3 promile Malé Svatoňovice. V dramatickém duelu zvítězil Tyrolit a mohl se radovat nejen z dalšího triumfu, ale i velice hodnotných cen. Podrobnosti jsou v přiložené zprávě. Prohlédněte si také tabulku.
Jaroslav Kocián, 31.1.2016

V Havlovicích se hrál po delší době zase hokej

V nedělním mlhavém dopoledni se po delší době hrál v Havlovicích zase hokej. Nebyla nouze o dramatické situace a velké nasazení všech aktérů. Sousedské derby Černí - Zelení skončilo těsným vítězstvím Černých 8:7, na samostatné nájezdy pak vyhráli 1:0 Zelení. Fotoreportáž je zde. Havlovičtí hokejisté i jejich příznivci jsou zváni na zimák do Hronova, kde se 28. února od 11.45 uskuteční "Winter Classic" v hale!!! Bližší informace k tomuto megazápasu budou ještě upřesněny.
Miloslav Tohola, 24.1.2016

Úpský pohár už je rozlosován!

Havlovický svaz malé kopané uspořádá tradiční halový fotbalový turnaj Úpský pohár. Již 19. ročník turnaje bude v sobotu 30. ledna hostit Základní škola Bratří Čapků v Úpici. Hrát se bude podle pravidel malé kopané, případné výjimky budou upřesněny při nástupu mužstev. Bližší informace jsou v příloze, případně je možné kontaktovat organizátora turnaje Miloslava Toholu na telefonu 737/141504. Známe už také rozlosování týmů do skupin, podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, Miloslav Tohola, 4.1.2016

O stolní tenis byl v Havlovicích zájem

V pondělí 28. prosince 2015 se v Havlovicích konal již 4. ročník turnaje ve stolním tenise. Účast byla veliká, své umění zde předvedlo celkem 20 hráčů. Zvítězila paní Jebavá z Mladých Buků, druhé místo patřilo M. Semerákovi, třetí byl P. Hejna. Účastníky vánočního turnaje přibližuje naše fotogalerie.
Lída Wernerová, 3.1.2016


Zprávy 2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší