Havlovické sportovní noviny 2014

Vánoční dárek havlovickým dětem

Na Štědrý den ve 14,30 hodin byla veřejnosti oficiálně představena nová atrakce na dětském hřišti ve sportovním areálu v Havlovicích. Vzduchová trampolína o rozměrech 15 x 10 metrů včetně okolní umělé trávy a zemních prací stála bezmála 300 tisíc Kč. Věříme, že malé i větší děti budou spokojené. Nová zajímavost jistě přiláká další malé i velké sportovce. Představení nové havlovické atrakce přibližuje naše fotoreportáž.
Jaroslav Balcar, 29.12.2014

Silvestrovský běh

Ve středu 31. prosince se uskuteční již 41. ročník „Silvestrovského běhu Havlovicemi“. Jako první vyrazí na trať v 10 dopoledne předškoláci. V 10:20 přijde řada na žactvo. O půl jedenácté dojde na kategorii "Buď fit + svišti/ce", čeká je trať dlouhá 2195 metrů. Hodinu před polednem pak v Havlovicích začne hlavní závod na 11 kilometrů. Přijďte si zaběhat!
Jaroslav Balcar, 24.12.2014

Vánoční pingpongový turnaj

V neděli 28. 12. se koná od 13,30 hodin v tělocvičně TJ Sokol Havlovice Vánoční turnaj ve stolním tenise. Více najdete na plakátku zde. Zveme všechny, kteří se o vánočních svátcích nudí.
Ludmila Wernerová, 10.12.2014

Havlovický svaz Malé kopané uspořádal Galavečer

V sobotu 22.11.2014 se v havlovickém kulturním domě vyhlašovaly výsledky první a druhé Tropical ligy, Seniorligy a Ligového poháru. Celý večer probíhal ve znamenité atmosféře. Poháry, míče i další ceny byly předány těm nejlepším z rukou předsedy havlovického svazu Jaroslava Kociána, manažera MAS Království - Jestřebí hory Jana Balcara, havlovického vodníka Jardy Dufka, který v průběhu večera předvedl i skvělé taneční číslo a Michala Ulricha mladšího, který zastupoval českoskalickou restauraci Tropical. Podrobnosti v přiložené zprávě. Prohlédněte si také obrázky nebo reportáž Televize JS.
Jaroslav Kocián, 2.12.2014

Slavnostní vyhlášení Havlovické Tropical ligy se blíží

Havlovický svaz malé kopané zve na slavnostní vyhlášení Havlovické Tropical ligy v kopané, které se uskuteční v sobotu 22. listopadu od 19:30 v havlovickém kulturním domě. Dojde přitom také na vyhlášení stolního tenisu, minigolfu a čtyř tenisových lig. Hrát bude živá hudba, připravený bude i doprovodný program, stejně jako bohatá tombola a občerstvení z restaurace Tropical. Pozvánka je zde.
Miloslav Tohola, 18.11.2014

Ocenění se dočkají i stolní tenisté

Na slavnostním vyhlášení 22.11.2014 budou oceněni i nejlepší stolní tenisté z prázdninových turnajů, které se konaly ve sportovním areálu v Havlovicích. Připojujeme nejlepších 5 hráčů jednotlivých turnajů: Erik Hübner (80 b.), Petr Luštinec (75) Petr Hejna (72), Miloš Tohola (49), Lída Wernerová. Turnajů se celkem zúčastnilo 16 borců z Havlovic a okolí.
Stanislav Čáp, 13.10.2014

Minigolfová tour má nový rekord

V neděli 12. října 2014 proběhl na minigolfovém hřišti v Havlovicích poslední turnaj Havlovické minigolfové tour. Vítězem se stal Bohdan Růžička s 29 údery, na druhém místě skončila Hana Čápová s 30 údery a třetí se umístil Zdeněk Honzera s 31 údery. Výsledkovou listinu máte zde. Díky vítězství v posledním turnaji se stal celkovým vítězem Bohdan Růžička před druhým Petrem Hejnou, na třetím místě skončil loňský vítěz Pavel Friede. Nejlepší hráči z minigolfu budou oceněni na slavnostním vyhlášení, které se uskuteční 22.11.2014 v 19:30 v Kulturním domě v Havlovicích.
Stanislav Čáp, 17.10.2014

Provoz sauny bude zahájen ve středu 22. října

Provoz sauny bude v kulturním domě v Havlovicích zahájen ve středu 22. října 2014. Relaxovat tady bude možné každou středu od 15:00 do 20:30. Vstupné bude časově neomezené. Děti do 10 let zaplatí 10 korun, děti do patnácti let dvacetikorunu a dospělí 60 Kč. Permanentka pro dospělé na 10 návštěv vyjde na 500 Kč. Sauna je společná. Zde je plakát.
Martin Kult, 7.10.2014

Memoriál svatého Václava ovládli hořičtí Ballers

V sobotu 27. září 2014 byl na havlovickém asfaltovém hřišti odehrán XIV. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Oproti dobře obsazenému májovému turnaji se zde sešly pouze čtyři teamy. Tento počet je minimální hranicí pro samotné konání turnaje, jsme tedy velice rádi, že se zástupci těchto družstev dostavili a turnaj se mohl uskutečnit. Vzhledem k tak malému počtu družstev jsme v základní skupině hráli dvoukolově. Všichni s velkou slávou postoupili do semifinálových zápasů. Jak vše dopadlo přibližuje přiložená tisková zpráva. Prohlédněte si fotoreportáž. Připojujeme také tabulky nebo seznam dosavadních vítězů turnaje. Všem věrným příznivcům havlovického streetballu moc děkujeme za účast! Věříme, že se v početnější sestavě sejdeme v květnu znovu.
Petra Nývltová, 5.10.2014

Začínají pravidelné cvičební hodiny

Od tohoto týdne v Havlovicích začínají pravidelné cvičební hodiny oddílu Sport pro všechny. V úterý bude tělocvična patřit ženám, žactvu i rodičům s dětmi. Ve středu se tady vyřádí nohejbalisté a příznivci jógy, čtvrtek je vyhrazený hlavně malým sportovcům. Přikládáme rozvrh cvičebních hodin.
Yvona Friebelová, 22.9.2014

Ping pong se stěhuje do tělocvičny

Prázdninové turnaje ve stolním tenise jsme zakončili hrou s netradičním náčiním (dřevěným prknem, pálkou na tenis, sítem, umělohmotným víkem,…) a deformovaným míčkem. Byla to velká legrace, prohlédněte si obrázky. Hrát začínáme opět v pondělí 29. září 2014 od 18 hodin v tělocvičně. Pokud máte zájem, přijďte si zahrát!
Lída Wernerová, 18.9.2014

Minigolfová tour má nový rekord

Šestý turnaj Havlovické minigolfové open má šestého vítěze letošního ročníku. Tentokrát zvítězil Petr Sádovský s pětadvaceti údery, čímž překonal rekord Zdeňka Honzery s 27 údery. Na prvních čtyřech místech se umístili hned tři borci z Červeného Kostelce. Kompletní výsledky jsou zde. Série vyvrcholí posledním sedmým turnajem 12. října.
Stanislav Čáp, 17.9.2014

SUPERHAPOSTAR: obhajoba prvenství týmu ZaP Nové Město

V sobotu 13.9.2014 se konal v havlovickém sportovním areálu již 13. ročník tradičního turnaje v malé kopané pro hráče nad 50 let SUPERHAPOSTAR. Zúčastnilo se ho 7 mužstev. Loňské prvenství obhájil tým ZaP Nové Město, který ve finále porazili těsně 1:0 Klasiky z Jihlavy. Podrobnosti jsou v příloze. Prohlédněte si také obrázky.
Miloslav Tohola, 15.9.2014

4. ročník Knedlíkového turnaje se vydařil

Sobota 30. srpna 2014 byla v Havlovicích ve znamení 4. ročníku Knedlíkového beachvolleybalového turnaje smíšených družstev. Patrně i počasí minulých dnů způsobilo, že se zúčastnilo "jen" osm týmů. Je pravda, že na první zápasy se moc z teplých ponožek nechtělo, ale sluníčko se přeci jen přes den ukázalo a příjemně hřálo (a nepříjemně svítilo do očí :)). Ráno se družstva rozlosovala do dvou skupin. Po odehrání zápasů ve skupinách si poslední a předposlední zahráli o umístění. První ze skupiny A hráli s druhým ze skupiny B a naopak a z toho se vykrystalizovalo finále Škobrti proti Denčiny Ředkvičky, kde nakonec těsným rozdílem zvítězily Ředkvičky 2:1. O 3. místo se utkali DaP Havlovice s Tragédy. Tragédi byli nakonec lepší (2:0). Turnaj se vyvedl, zápasy byly plné nasazení, elánu, nebyla nouze o humorné chvilky. Při zápase o 3. místo plakala i oblaka nad blížícím se koncem... Velice kvalitní finálový zápas naopak dokreslila duha, neboť sluníčko zase vyhrálo. Konečné umístění: 1. Denčiny ředkvičky, 2. Škobrti, 3. Tragédi, 4. DaP Havlovice (Dopijem a půjdem), 5. Mimoni, 6. Umej si ho, 7. Crk Crk, 8. Silní. Mrkněte na obrázky.
Alena Toholová, 4.9.2014

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Přesně o devadesát sedm více žen než mužů se 4. září sešlo v havlovickém Všesportovním areálu, aby si společně zasoutěžili v netradičních olympijských disciplínách. A devadesát sedm let také letos bylo nejstarší soutěžící. Šestý ročník akce se opět konal pod záštitou TJ Sokol Havlovice, o.s. a Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. a senioři se na něj sjeli celkem ze dvanácti míst. Organizátoři pro ně připravili dvě trasy, kde bylo možné se svézt autobusem do Havlovic a to samé platilo i pro cestu zpět. Zároveň bylo v areálu připravené zázemí, senioři mohli posedět pod velkým stanem, dát si drobné občerstvení a shlédnout kulturní program, který pro ně tentokrát připravily ženy z havlovického Sokola. V roce 2014 byla Olympiáda určená pro seniory s rokem narození 1949 a nižším a letošní účast opět svědčí o tom, že akce je povedená a lidé se do Havlovic rádi vracejí, a to všechny soutěžní kategorie. Více si přečtěte ve zprávě, prohlédněte si také obrázky nebo reportáž Televize JS.
Kateřina Valdová, 8.9.2014

Opět po roce Olympiáda pro starší a dříve narozené!

Opět po roce mohou senioři reprezentovat svoji obec, a to při Olympiádě pro starší a dříve narozené. Letošní ročník je určený pro všechny s rokem narození 1949 a starší. Připraveny jsou opět disciplíny jako hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa (není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit). Akce se koná ve čtvrtek 4. září ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Autobusová doprava je hrazena organizátory, proto Vás žádáme, abyste se pro snadnější organizaci se nejlépe do 29. srpna zaregistrovali na telefonním čísle 737 141 504 (Miloslav Tohola) – nebudeme muset vypravovat autobus do míst, odkud nikdo nevyrazí a budeme moci zajistit kvalitnější dopravu tam, kde bude třeba. Přečtěte si více.
Kateřina Valdová, 21.8.2014

Podzimní Havlovická tenisová liga začíná

Od soboty 9.8. můžete hrát Podzimní Havlovickou tenisovou ligu. Své soupeře a jejich kontaktní údaje naleznete v každé příslušné tabulce, která se bude týkat vaší ligy. Startovné, které činí pro všechny ligy jednotlivců stejně 640 Kč a pro ligu čtyřher 680 Kč (za dvojici) zasílejte na účet vedený u ČSOB, č.ú: 166512532/0300 a do zprávy pro příjemce uveďte heslo "Tenis", své jméno a příjmení nebo osobně na adresu pořadatele: Jaroslav Balcar, Havlovice 154. Žádáme o zaplacení startovného do 30 dnů od začátku HTL. Pokud hráč (hráči) nezaplatí startovné ani po výzvě pořadatele, bude ze soutěže vyřazen. Připomínáme všem hráčům, aby se řídili pravidly HTL! Přejeme všem hráčům pevné zdraví, krásné podzimní počasí a hodně zábavy na havlovických tenisových kurtech!
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 18.8.2014

Páté kolo minigolfové tour ovládl Miloš Tohola

Pátým vítězem Havlovické minigolfové tour se stal Miloš Tohola a vypálil tak rybník všem favoritům z čela tabulky. Na druhém místě se umístil Pavel Friede a celkově se posunul na 3. místo. Třetí byl Petr Hejna, který se po zaváhání Bohdana Růžičky vyšvihl do čela celkového pořadí. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 12.8.2014

Přijímáme přihlášky do Podzimní Havlovické tenisové ligy

Start Podzimní Havlovické tenisové ligy je naplánován na 9. srpna 2014! Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do čtvrtka 7.8.2014.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar

Hapostar 2014 vyhrál Weber team Jilemnice

21. ročníku HAPO STAR (turnaje v havlovické kopané pro hráče nad 40 let) se letos zúčastnilo 9 mužstev. Po ranním rozlosování do dvou skupin (4 a 5 týmů) se po odehraných zápasech do semifinále probojovala vždy dvě nejlepší mužstva. Z vítězství se nakonec radoval Weber team Jilemnice. Podrobnosti jsou v příloze. Prohlédněte si také fotogalerii.
Miloslav Tohola, 4.8.2014

Letní běžkování v Havlovicích už počtvrté

V Havlovicích se v sobotu 9. srpna uskuteční 4. ročník populárního Letního běhu na běžkách. Opět se poběží dvě kolečka okolo hájovny a závodníky tak čeká trať dlouhá přibližně jeden kilometr. Sežeňte staré běžky, srandovní oblečení a přijďte! Závody začnou v 15 hodin, doprovodný program s trampskou country folk kapelou JEN TAK z Trutnova odstartuje o hodinu dříve. Bližší informace jsou na plakátu.
Martin Kult, 4.8.2014

Čtvrté kolo minigolfové tour vyhrála Hana Kopecká

13. července byl odehrán další turnaj Havlovické minigolfové tour. I čtvrtý turnaj má jiného vítěze. Tentokrát vyhrála Hana Kopecká, která 28 údery vypálila rybník všem favoritům turnaje. Druhý skončil vedoucí celé tour Bohdan Růžička, který si upevnil vedení před třetím Petrem Hejnou. Kompletní výsledky najdete zde.
Stanislav Čáp, 27.7.2014

Vítězem Jarní Havlovické tenisové ligy se stal bez jediné porážky Václav Mach!

Vítězem Jarní Havlovické tenisové ligy 2014 se stal Václav Mach. Druhou ligu vyhrál Pavel Dohnal a třetí Luboš Ševera. Doplňkovou ligu čtyřher ovládla dvojice Petr Luštinec a Erik Hübner. Zrcadlo výsledků, první liga: 1. Mach V., 2. Kábrt J., 3. Kašpar P. Druhá liga: 1. Dohnal P., 2. Dvořáček J., 3. Smékal P. Třetí liga: 1. Ševera L., 2. Borůvka J., 3. Hejna P. Čtyřhra: 1. Luštinec P. a Hübner E., 2. Kábrtovi J. a P., 3. Semerádovi J. a J. Fotografie úspěšných tenistů si prohlédněte zde. Podzimní část Havlovické tenisové ligy začne už v sobotu 9. srpna 2014. Přihlášky posílejte na leontynk@centrum.cz nebo na tel. číslo 731 295 831, a to do čtvrtka 7.8.2014.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 24.7.2014

Pohár vítězů pohárů putoval z Havlovic do Lhoty

Havlovický svaz malé kopané o.s. uspořádal ve dnech 19. – 20. července 2014 ve sportovním areálu v Havlovicích Pohár vítězů pohárů v malém fotbalu. Šlo o druhý nejprestižnější tuzemský turnaj. Z původně deklarovaných 20 týmů se dostavilo pouze 15 nejlepších celků z celé ČR. Sobotní kvalifikace tak sloužila k nedělnímu nasazení týmů do skupin. Cenný titul nakonec na havlovickém pažitu vybojovala Lhota u Lysic. Podrobnosti jsou v příloze. Obrázky najdete na www.fotokocian.eu. Pusťte si také reportáž, která byla součástí hlavních zpráv východočeské televize V1. Odkaz na mediální zprávy o akci najdete zde.
Jaroslav Kocián, 23.7.2014

V Havlovicích se předvedou nejlepší týmy malého fotbalu z celé ČR!

Ve Sportovním areálu v Havlovicích se bude hrát 19. a 20. července 2014 Pohár vítězů pohárů. Představí se zde 20 nejlepších týmů malého fotbalu z celé České republiky! Pořadatelem akce je Havlovický svaz malé kopané o.s. V sobotu se budou hrát základní skupiny, do nedělního semifinále postoupí z každé skupiny tři nejlepší. Klání pak vyvrcholí vyřazovacími boji. Vyhlášení výsledků je očekáváno kolem nedělní 17. hodiny. Bližší informace jsou zde, prohlédněte si také leták.
Jaroslav Kocián, 10.7.2014

HAPO vyhrál Academix, Poláci poprvé ve finále

Letošního 37. ročníku Havlovického poháru (HAPO) se zúčastnilo celkem 29 týmů. Z vítězství se nakonec radoval hradecký Academix, který ve finále porazil těsně 1:0 polský celek Krycha Pub Jelenia Góra. Poláci hráli finále HAPO vůbec poprvé v historii. Bronzovou příčku obsadil Švery Team Trutnov, který v nervydrásajícím souboji o třetí místo porazil na penalty dalšího tradičního účastníka turnaje Soniu Žacléř. Podrobnější informace jsou zde. Prohlédněte si také fotoreportáž.
Jaroslav Balcar a Miloslav Tohola, 30.6.2014

Třetí kolo minigolfové tour ovládl Zdeněk Honzera

V neděli 8.6.2014 se odehrál třetí turnaj Havlovické minigolfové tour. A ve třetím turnaji si nejlépe vedl Zdeněk Honzera, který se stal letošním třetím vítězem. Ve velice vyrovnané celkové tabulce si vedoucí příčku udržel Bohdan Růžička s jednobodovým náskokem před Petrem Hejnou. Nedělní vítěz se probojoval již na čtvrté místo celkového pořadí přesto, že odehrál zatím dva ze tří turnajů. Kompletní výsledky najdete zde.
Stanislav Čáp, 17.6.2014

25. ročník volejbalového turnaje

Je tomu už čtvrtstoletí, co se pořádá v Havlovicích letní turnaj ve volejbale smíšených družstev. V letošním roce se hrálo v sobotu 7.6.2014 ve sportovním areálu. Možná až trochu dost teplé počasí přivítalo osm družstev. Hrálo se ve dvou skupinách a potom o umístění podle toho, jak se tým umístil ve skupině. O 3. místo bojovali Experti a Tragédi, kde Experti byli úspěšnější. Ve finále si to rozdali Směs a Úpice. Třísetový boj nakonec vyhrála Směs. Letošní ročník byl první ročník "utopencový" a v této tradici by pořadatelé chtěli pokračovat i v dalších letech. Proto věříme, že si družstva najdou v nabitém programu turnajů čas i na Havlovice a setkáme se opět za rok. Prohlédněte si fotografie.
Alena Toholová, 10.6.2014

HAPO 2014 rozlosováno!

Pořadatelé 37. ročníku Havlovického poháru rozlosovali účastníky do celkem osmi skupin. V jedné skupin na sebe narazí například KK Mozky Police a Academix Hradec Králové, legendární FC Sychrov změří síly s Poláky. Kompletní rozlosování je zde. Hrát se bude o víkendu 21. a 22. června, turnaj pak vyvrcholí o dalším víkendu 28. a 29. června. Nablýskanou trofej bude v Havlovicích obhajovat tradiční účastník turnaje - SONIA Žacléř.
Miloš Tohola, 6.6.2014

Vzpomínka na bikery - unikátní záběry časoměrné kamery

V sobotu 24. května 2014 se v Havlovicích konal další ročník cyklistických závodů horských kol Jestřebí hory České spořitelny 2014. Jednalo se o další díl ze seriálu závodů Kolo pro život. Zúčastnilo se ho přes tisíc závodníků. Vytrvalý odpolední déšť dokonale prověřil schopnosti závodníků i pořadatelů. Zde jsou unikátní záběry časoměrné kamery z proměn našeho hřiště a přilehlé louky o celkové ploše téměř 4 hektarů.
Pavel Dvořáček, starosta, 29.5.2014

Václavice – Havlovice po pětadvacáté

V sobotu 17. května se uskutečnil jubilejní 25. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Letošního ročníku se zúčastnilo přibližně 200 pochodníků. Na vině je především nejisté počasí, na které již v týdnu upozorňovala předpověď. Vytrvalý déšť, který se protáhl do odpoledních hodin, odradil velké množství návštěvníků a šli jen ti nejvěrnější. Do cíle tak dojelo, či došlo jen 150 turistů. Opět nám nezbývá po roce doufat, že příští rok bude z pohledu počasí lepší. Zde je několik obrázků z pohádkové říše v cíli pochodu. Především prevence proti klíšťové encefalitidě byla na programu letošního ročníku a ti, kteří dorazili po strastiplné cestě do cíle, měli možnost se proti této zákeřné nemoci na chvíli ubránit.
Martin Kult, 27.5.2014

V Havlovicích se bude hrát tenisový turnaj ve čtyřhře

V sobotu 31.5.2014 se na kurtech v Havlovicích uskuteční tenisový turnaj ve čtyřhře. Turnaj se uskuteční pouze v případě, že se do čtvrtka 29.5. přihlásí minimálně 5 dvojic. Zahájení turnaje bude v 8 hodin na Havlovických kurtech. Startovné činí 300 kč za dvojici a zaplatíte ho až v den turnaje. Systém turnaje se určí až na místě dle počtu dvojic. Přihlášky posílejte na email leontynk@centrum.cz nebo na tel. číslo 731 295 831.
Leoš Klaban, pořadatel HTL, 19.5.2014

Druhé kolo minigolfové tour pro Bohdana Růžičku

Druhého kola minigolfové tour se zúčastnilo 13 hráčů. Vítězem turnaje se stal Bohdan Růžička, který se v loňské sezoně několikrát umístil na druhém místě. Lídr a vítěz loňské minigolfové tour se tentokrát umístil až na 12. místě. Kompletní výsledky jsou zde. Jak slavil své první vítězství Bohdan Růžička se můžete podívat na přiložené fotografii.
Stanislav Čáp, 14.5.2014

XIV. ročník Májového streetballového turnaje ovládl MAREK VAŠUT

V sobotu 10. května 2014 hostil sportovní areál v Havlovicích XIV. ročník Májového streetballového turnaje. K velké radosti pořadatelů se sjelo deset družstev odhodlaných řádně si zasportovat a prožít příjemné odpoledne pod bezednými koši. Díky sudému počtu teamů byly utvořeny dvě skupiny po pěti družstvech, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Dva nejúspěšnější celky pak postoupily do semifinále. Družstva na zbylých příčkách si zahrála o konečné umístění. Přečtěte si celou zprávu. Přikládáme také fotoreportáž, snímky Patrika Nguyena, pořadí nejlepších střelců a přehled dosavadních vítězů turnaje.
Za pořadatelská Lvíčata Petra Nývltová, 12.5.2014

Májový street už 10. května!

Vážení a milí streetballáci! Všechny Vás srdečně zveme na XIV. ročník Májového streetballového turnaje, který se uskuteční o něco dříve, než jste byli v posledních letech zvyklí... ;-) Tentokráte se sejdeme na havlovickém asfaltovém hřišti v sobotu 10. května 2014. Mokrá varianta zajištěna, občerstvení také. Rozptýlení v podobě pejskařského sportu agility bude jistě také dobrou kulisou, i když trochu uňafanou... Podrobnosti k turnaji jsou zde. Pište, pište, pište,... čekáme netrpělivě Vaše přihlášky. Těšíme se!
Za pořadatelská Lvíčata Petra Nývltová, 17.4.2014

Pochod Václavice - Havlovice se půjde 17. května

V loňském roce poprvé vyrazili pochodníci legendárního pochodu Václavice - Havlovice nejen z Václavic, ale i z Červeného Kostelce. Trať pro nejmenší turisty je i letos připravena z vlakového nádraží kolem Devíti křížů směrem k Vízmburku. Tam je pro děti připravena postřehovka s razítky. Na Vízmburku budou ti, kteří objevili po cestě všechna razítka se zvířátky odměněni. Také si zde budou moci vyzkoušet některé zábavné hry. Do Havlovic na pouť už to bude potom jen kousek. Věříme, že se vám trať bude líbit. Tradiční autobus do Václavic vyráží z úpického autobusového nádraží opět v 7 hodin směrem na Havlovice, Libňatov atd. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 17.4.2013

První letošní minigolf kořistí Tomáše Lokvence

První letošní turnaj v minigolfu se uskutečnil v neděli 13.4.2014. Ve vyrovnaném poli deseti účastníků si nejlépe vedl Tomáš Lokvenc, který zahrál 30 úderů. Druhý skončil s 32 údery Petr Hejna a třetí s 35 údery Pavel Friede (loňský vítěz). Zde jsou výsledky. Příští turnaj bude v neděli 11. května ve sportovním areálu v Havlovicích. Těšíme se na hojnou účast dalších borců.
Stanislav Čáp, 15.4.2014

Staré dřevěné rakety

V sobotu 19. dubna se v Havlovicích uskuteční tradiční jarní turnaj Staré dřevěné rakety. Hrát se bude pouze v případě, že se přihlásí do čtvrtka 17.4. více jak 5 hráčů. Zahájení turnaje bude v 8 hodin na kurtech v Havlovicích. Startovné je 200 kč. Zaplatíte ho až ráno v den turnaje, bude použito na úhradu nájmu kurtů, 2x míčky a drobné ceny. Nabízím také možnost půjčení dřevěné rakety, která je hlavní podmínkou pro start v turnaji. Přihlašte se, prosím, na email leontynk@centrum.cz nebo na tel číslo 731 295 831.
Leoš Klaban, 11.4.2014

Začíná Havlovická minigolfová Tour 2014

Zveme všechny příznivce a hráče minigolfu na 8. ročník Havlovické minigolfové tour. Každou druhou neděli v měsíci v 16 hodin v havlovickém všesportovním areálu proběhne turnaj v minigolfu. Začínáme již tuto neděli 13. dubna 2014! Další termíny: 10.5., 14.6., 12.7., 9.8., 13.9., 11.10.2014.
Stanislav Čáp, 8.4.2014

Jarní Havlovická tenisová liga začíná!

Od soboty 22.3 můžete začít hrát Jarní Havlovickou tenisovou ligu. Své soupeře a jejich kontaktní údaje naleznete v každé příslušné tabulce, která se bude týkat vaší ligy. Startovné, které činí pro 1. a 2.ligu 640 Kč, pro 3.ligu 460 Kč a pro ligu čtyřher 680 Kč (za dvojici) zasílejte na účet vedený u ČSOB, č.ú: 166512532/0300 a do zprávy pro příjemce uveďte heslo "Tenis", své jméno a příjmení nebo osobně na adresu pořadatele: Jaroslav Balcar, Havlovice 154. Žádáme o zaplacení startovného do 14 dnů od začátku HTL. Pokud hráč (hráči) nezaplatí startovné ani po výzvě pořadatele, bude ze soutěže vyřazen. Připomínám všem hráčům, aby se řídili pravidly HTL! Přejeme všem hráčům pevné zdraví, krásné počasí a hodně zábavy na havlovických tenisových kurtech!
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 20.3.2014

Okresní kolo Zimního pětiboje, sobota 8. března 2014 v Úpici

Sportovní klání na okresní úrovni zvládlo patnáct našich žáků a žákyň oddílu Sport pro všechny se ctí. Ostatně devět získaných medailí hovoří za vše. Zlato vybojovala Karolína Smékalová, stříbro Martin Spielberger, Vít Bekr, Ondřej Vlček a Roman Čáp, bronz si do Havlovic odvezli Michal Vosáhlo, Vojtěch Gazda, Radka Friebelová a Petr Luštinec. Do krajského kola v Hořicích ještě ze čtvrtého místa postupuje Jaroslav Balcar. Gratulujeme všem! Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 14.3.2014

Historii a současnost TJ Sokol Havlovice mapují almanachy a sborník

Ke 100. výročí od zahájení sportovní činnosti v Havlovicích byl vydán v pořadí již druhý almanach. Před 15 lety byl vydán první, který mapoval historii od roku 1914 do roku 1999. Současný almanach navazuje a představuje posledních 15 let od roku 1999 do současnosti. Oba můžete zakoupit u Jaroslava Balcara. V elektronické podobě nabízíme k nahlédnutí Almanach 1914 - 1999, Almanach 2000 - 2014 a také Sborník 1914 - 1948.
Jaroslav Balcar, 4.3.2014

Oslava 100. výročí je za námi

TJ Sokol Havlovice oslavil v sobotu 1. března v kulturním domě 100 let od zahájení sportovní činnosti. V programu byly představeny jednotlivé historické etapy vývoje organzace. Vznik jednoty a cvičení F. Kuldy připomnělo gymnastické cvičení mužů. Věhlasná plovárna za Mandlem byla připomenuta ve cvičení mladších žáků. Starší žáci zavzpomínali na K. Lelkovou a na skokanský můstek naproti dnešnímu mostu U Lávky. Turismus a Jestřebí boudu připomnělo cvičení předškoláků. Na spartakiády ze 70. let zavzpomínaly ženy s gymbally. Fotbalová 90. léta předvedly mladší ženy a nohejbalisté. Závěr byl ve znamení současných sportovních aktivit ve sportovním areálu. Video z nadmíru vydařené akce můžete shlédnout zde. Prohlédněte si také obrázky.
Jaroslav Balcar, 4.3.2014

Start Jarní Havlovické tenisové ligy se blíží!

Start Jarní Havlovické tenisové ligy je naplánován na 22.3.2014! Proto neváhejte a kontakujte pořadatele soutěže do středy 19.3.2014, kdy se přihlášky uzavřou. Tentokrát se startovné bude platit až po zveřejnění počtu přihlášených (vše je popsáno v pravidlech). Od letošní sezóny se stává hlavním pořadatelem Havlovické tenisové ligy Leoš Klaban, proto na jeho e-mail leontynk@centrum.cz posílejte přihlášky.
Jaroslav Balcar, Miloš Tohola, 3.3.2014

V Havlovicích se bude slavit 100 let organizované tělovýchovy v obci

V sobotu 1. března 2014 od 16 hodin budou v kulturním domě v Havlovicích probíhat oslavy stého výročí zahájení organizované tělovýchovy v Havlovicích a 95 let od vzniku samostatné TJ Sokol. Veřejným cvičením žáků, žákyň a dospělých, výstavkou i novým almanachem bude připomenuta historie i současnost tělovýchovné jednoty. Datum akce není vybráno náhodně. Právě 1. března roku 1914 byl v hostinci paní Františky Nývltové v Havlovicích ustanoven prozatimní výbor, který začal pracovat jako pobočka odboru Sokola v Úpici. Více informací je v příloze.
Yvona Friebelová, 25.2.2014

Valentýnský volejbal v Havlovicích

Opět je tady Valentýn a s ním turnaj smíšených družstev ve volejbale v Havlovicích. V sobotu 15. února se na letošní ročník sešlo šest družstev, což je maximum pro konání turnaje na jednom hřišti. Tím je i dáno, že hraje každý s každým a ten nejlepší je vítěz! Hrálo se na dva sety a zápasy byly poměrně vyrovnané. Nejlepší výkon předvedl Juventus, který se dostavil v silné sestavě a vedl si nejlépe. Druhé místo vybojovali Betlém City, třetí skončily Havlovice K, a dále Suchovršice, Crk Crk a Havlovice D. Každé družstvo obdrželo kromě diplomu i tlačenku, což není zrovna valentýnský dárek, ale nikdo si nestěžoval. Zde jsou obrázky.
Alena Toholová, 21.2.2014

Pozvánka na výročku TJ Sokol Havlovice

V pondělí 24. února se uskuteční výroční členská schůze Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Srdečně zveme všechny členy tělovýchovy! Na programu bude bilancování roku 2013 a představení plánů na rok letošní. Zazní zde také zpráva revizní komise. Během výroční členské schůze bude podáváno tradiční občerstvení. Prohlédněte si pozvánku.
Jaroslav Balcar, 7.2.2014

Také letošní rok přinese řadu zajímavých akcí

Na našich stránkách najdete plán akcí na rok 2014. Nejbližší událostí bude 15. února volejbalový turnaj v havlovickém kulturním domě. Následovat bude Masopustní pochod a karneval na ledě. Březen odstartuje oslava stého výročí založení TJ Sokol Havlovice. V polovině března přijde ke slovu jeden ze společensko - kulturních vrcholů roku, Česko - moravský košt slivovice. Určitě bude z čeho vybírat!
Petr Záliš, 27.1.2014

V Havlovicích se už bruslí!

Z Havlovic máme dobré zprávy pro milovníky zimních sportů! Správce všesportovního areálu Miloš Tohola využil mrazivého počasí a vyrobil led na kluzišti u školy. V Havlovicích se tak už bruslí, kluziště bude veřejnosti zdarma přístupné sedm dní v týdnu!
Petr Záliš, 25.1.2014

Jubilejní Silvestrovský běh s oslavou

Tradiční havlovický Silvestrovský běh oslavil úctyhodné jubileum. Poslední den loňského roku se konal již po čtyřicáté! U jeho zrodu stál v roce 1974 Karel Šklíba. Ten s úzkou partou svých kamarádů pořádal tento populární závod neúnavně po čtyři desetiletí. A to si zasloužilo patřičnou oslavu. Ta se i díky pěknému počasí a hlavně skvělé účasti běžců i diváků opravdu vydařila. Havlováci si navíc připravili pro hlavní pořadatele z TJ Maratonstav nečekané překvapení. Na start veřejného závodu Buď fit se postavila i kompletní čtyřicítka „dětí Silvestrovského běhu“. Za každý rok v rozmezí let 1974 – 2013 minimálně jeden běžec (nebo chodec …) narozený v daném roce. Navíc byl K. Šklíba korunován na „krále Karla I. – otce běhu“ a následně absolvoval korunovační jízdu na káře v čele svých poddaných. A kdo letos vyhrál? Přece všichni, kteří nelenili a přišli oslavit závěr loňského roku i kus sportovní havlovické historie. Prohlédněte si reportáž Televize JS. Připojujeme také obrázky. Tak ať Vám to běhá i šlape i v roce 2014!
Zdeněk Honzera, 7.1.2014

Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší