Havlovické sportovní noviny 2011

Výběrové řízení na rekonstrukci podlahy v tělocvičně

TJ Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavebních prací na akci Rekonstrukce podlahy v tělocvičně. Jedná se o podsekání obvodových zdí, vytvoření izolace, betonových podlah a položení nové dřevěné podlahy, včetně nalepení obložení ze zátěžového koberce a vymalování. Akce se uskuteční od 19.3. do 8.6.2012. Uchazeči si mohou vyžádat dokumentaci v el. podobě včetně výkazu výměr u Jaroslava Balcara na tel. 777005790 nebo na e-mailu: j.bekur@tiscali.cz. Termín odevzdání nabídek je 16.12.2011 do 12 hodin.
Jaroslav Balcar, 27.11.2011

Fotbalové, tenisové, minigolfové a pingpongové ligy byly slavnostně ukončeny

V sobotu 19. listopadu se v havlovickém kulturním domě sešli sportovci z širokého okolí. Nejprve Miloš Tohola a Jarda Kocián vyhlásili výsledky Havlovické Tropical ligy. Vítězem 1. ligy se stali hráči týmu Piškotky Doubravice. Více se již brzy dozvíte na http://havlovickaliga.webnode.cz/novinky. Vítězem 1. tenisové ligy se stal již počtvrté L. Lysický. Prvním v 2. lize byl J. Kábrt a vítězem 3. ligy se stal K. Šafář. Nejlepší ženou je I. Kábrtová a vítězi 2. ligy ve čtyřhře se stali J. Šeda a R. Veselá. Bohužel 1. liga čtyřher nebyla ještě dohrána, a proto vyčkáme s předáváním cen až po odehrání ligy. Vítězem celoročního minigolfového turnaje se stal Miloš Tohola. Prázdninové turnaje v pingpongu ovládl Petr Hejna. Fotografie z předávání cen najdete zde a videoreportáž zde. Zájemci o jarní tenisovou ligu se mohou přihlásit na tel. 777 005 790.
Jaroslav Balcar, 23.11.2011

Podkrkonošský "Davis Cup" pro Havlovice

V sobotu 5. listopadu na havlovických kurtech proběhlo tradiční podzimní utkání tenisových družstev Havlovic a Batňovic. Za naši obec nastoupili Bohdan a Matěj Růžičkové, Pavel Melichar, Pavel Dvořáček a Zdeněk Hrabánek. Batňovičtí přijeli tradičně v silné sestavě v čele s bratry Melicharovými (dalšími v sestavě byli Bárta, Adámek a Mach). Hrálo se 25 zkrácených singlů a dva debly. O těsném vítězství havlovických tenistů rozhodl až poslední debl, ve kterém naši tenisté Dvořáček s Hrabánkem vyhráli 6:3 a zajistili konečný výsledek 14:13 na zápasy pro Havlovice. Další ročník začíná na jaře na batňovické antuce. Rozpis a výsledky najdete v přiložené tabulce.
Zdeněk Hrabánek, 8.11.2011

Vyhlášení tenisové i fotbalové ligy se blíží

V sobotu 19.11. se koná slavnostní vyhlášení tenisových lig společně s vyhlášením Havlovické Tropical ligy ve fotbale. Všichni tenisté, kteří hráli v letošním roce Havlovickou tenisovou ligu, jsou společně se svými protějšky srdečně zváni na tuto akci! Jediné, co je třeba, je zamluvit si místa u Miloše Toholy. Prosím ještě o dohrání všech zápasů do čtvrtka 17.11. a o kontrolu a nahlášení všech výsledků. Zdravím všechny!
Jarda Balcar, 4.11.2011

Nabídka pro sportuchtivé spoluobčany

TJ Sokol nabízí svoji tělocvičnu k využití ostatním skupinám občanů, kteří mají chuť si zasportovat či jinak využít tyto prostory. V pátek, v sobotu i v neděli je možné využít tělocvičnu od 8 do 22 hodin. V pondělí, úterý, středu a ve čtvrtek nabízíme tělocvičnu zhruba do 15 hodin. Poplatek za použití tělocvičny (energie, úklid) je ve výši 80 Kč za hodinu při pravidelném používání. Při jednorázovém použití činí cena 120 Kč za hodinu. Tělocvična má rozměry 16 x 11 m. Fotografie najdete zde. Informace podáme všem na telefonu 777 005 790.
Jaroslav Balcar, 18.10.2011

Tenisový turnaj ve čtyřhře ovládli opět Hrabánek s Antošem

V sobotu 15. října se uskutečnil již 7. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře na havlovických kurtech. Celkem 8 týmů se utkalo o putovní pohár. Za jasného, i když mrazivého počasí získala prvenství v turnaji již potřetí dvojice Hrabánek - Antoš. Na druhém místě se umístili Vojtíšek a Groh, na bronzové příčce skončila dvojice Vondráček - Bílý. Účastníky turnaje si můžete prohlédnout zde.
Jaroslav Balcar, 17.10.2011

A je dohráno!

V neděli 9. října, hned po přenosu Velké pardubické, začal boj o konečné pořadí v letošní lize minigolfu. O špici bylo sice rozhodnuto již dříve, ale ve hře bylo umístění na dalších příčkách. Velice dobře zabojoval Standa Čáp, v tomto kole skončil druhý a tím pro sebe "urval" třetí příčku v celkovém pořadí. O bod za ním skončila první žena Alena Toholová. Celkové prvenství patří Miloši Toholovi. Na vysvětlení tabulky: do konečného pořadí se započítává nejlepších 5 kol, nejnižší se škrtají (červená barva). Vyhlášení vítězů bude na setkání 19. listopadu 2011 v Kulturním domě v Havlovicích. Výsledky jsou zde. Již teď se těšíme na další ročník a doufáme, že se sejdeme v ještě hojnějším počtu.
Alena Toholová, 10.10.2011

Moravské vinobraní se blíží

V sobotu 15. října se koná tradiční Moravské vinobraní v kulturním sále v Havlovicích. Burčák zdarma a velké množství různých druhů vín již tradičně láká milovníky lahodného moku na tuto povedenou akci. Letos bude opět hrát hudební skupina Fontána z Náchoda. Vstupenky si objednejte u Miloše Toholy na čísle 737/141504. Zde je tradiční plakátek.
Jaroslav Balcar, 3.10.2011

Havlovická olympiáda

Sobota 1. října odpoledne, nádherné letní počasí, dramatické sportovní souboje a infarktové rozhodnutí, to byly kulisy dalšího ročníku prestižního souboje reprezentantů Pravého a Levého břehu obce Havlovice. Akci zahájily souboje dětí, kde nakonec těsně zvítězila omladina z pravého břehu řeky Úpy. Následně mezi dospělými uspěli pravobřežáci v ping pongu, ruských kuželkách a nohejbalu. Levobřežáci byli lepší ve fotbalu, volejbalu, petanque a minigolfu. Patový stav musela rozhodnout poslední disciplína - hod na koš. V ní až ve čtvrtém kole po téměř sto hodech se štěstěna přiklonila na stranu Levého břehu. Následná malá oslava s maxipohárem udělala tečku za další vydařenou akcí ve sportovním areálu. Prohlédněte si obrázky.
Zdeněk Honzera, 3.10.2011

Memoriál svatého Václava opět pro Xstream Ballers

V neděli 18. září 2011 se v havlovickém sportovním areálu otevřela nová dekáda streetbalových turnajů. Zdejší SC TJ Sokol Havlovice společně se ZŠ Úpice-Lány uspořádal již 11. ročník Memoriálu svatého Václava. Počasí navzdory všem předpovědím venkovnímu turnaji přálo – i přes mraky, které pluly po obloze, slunce krásně hřálo – a proto není divu, že se přihlásilo 7 velmi dobře připravených družstev. Z vítězství se nakonec radoval tým Xstream Ballers. Podrobnosti jsou v závěrečné zprávě.
Petra Nývltová, 26.9.2011

Hradecké krajské dožínky navštívil i havlovický vodník

V rámci prezentace Místních akčních skupin Královéhradeckého kraje se prezentovalo i Království - Jestřebí hory. Havlovice zde představily minigolfové hřiště, vodníka, sportovní areál, ubytování a zříceninu hradu Vízmburk. O náš stánek a propagační materiály byl velký zájem nejen mezi školami, ale též u rodin s dětmi. Prohlédněte si malou fotoreportáž. V sobotu v 15 hodin byla vylosována jedna třída a 5 rodin, které budou mít dvoudenní pobyt v Havlovicích zcela zdarma. Věříme, že takovéto aktivity naleznou další návštěvníky obce Havlovice.
Jaroslav Balcar, 18.9.2011

Šlapeto v Jizerkách

Parta Šlapeťáků vyrazila na prodloužený víkend do Jizerských hor. Nejprve vlakem a potom na vlastních bicyklech dorazili havlovičtí cykloturisté do Horního Maxova na chatu Barborka. Na společně prožité dny v krásném prostředí Jizerských hor budou dlouho vzpomínat. Bude-li jim zdraví přát i příští rok, chtěli by navštívit zase nějaké krásné místo v naší republice. Více se dozvíte zde a fotografie najdete zde.
Hana Čápová, 14.9.2011

Minigolf: favoritům se tentokrát nedařilo

Neděle 11. září byla krásně slunečná, ale na minigolfu se nás sešlo snad nejméně za celou dobu konání turnaje. Pouze šest. Že by ostatní rezignovali a odradilo je 300 bodů Miloše Toholy s tím, že již nedosáhnou na 1. místo v celkovém umístění? Favorité tentokrát trochu zaostali. Miloš 5. místo až za Hanou Čápovou a Petr Hejna místo třetí se stejným počtem bodů jako Standa Čáp, avšak s horším druhým kolem. Erik Hübner vybojoval 24 bodů do celkového hodnocení. Na vítězství tentokrát dosáhla Alena Toholová po pěkném výkonu 31! Souhrnné výsledky jsou zde. O konečném pořadí rozhodne neděle 9. října, kdy se hraje poslední kolo celé tour.
Alena Toholová, 12.9.2011

Havlovice budou zase hostit Memoriál svatého Václava

Všesportovní areál TJ Sokol Havlovice bude v neděli 18. září opět hostit Memoriál svatého Václava. 11. ročník streetballového turnaje smíšených družstev uspořádají společně Streetball club TJ Sokol Havlovice a ZŠ Úpice - Lány. Přihlášky se přijímají telefonicky nebo mailem do 16.9.2011. Podrobnosti jsou v pozvánce.
Petra Nývltová, 11.9.2011

SUPERHAPOSTAR ovládli Klasici z Jihlavy

V sobotu 3. září 2011 se uskutečnil v havlovickém areálu již 10. ročník fotbalového turnaje SUPERHAPOSTAR. Je to poslední ze seriálu HAPO (Havlovický pohár), tentokrát pro hráče nad 50 let. Sjelo se 12 mužstev, která byla nalosována do dvou skupin. Prestižní pohár si z Havlovic odvezli Klasici z Jihlavy, kteří ve finále porazili v prodloužení Duklu Žamberk. Tým Sonia Žacléř se musel spokojit s bronzem, přestože po triumfech na HAPO a HAPOSTAR pomýšlel na zlatý hattrick. Podrobnosti jsou zde. Fotogalerii najdete zde.
Alena Toholová, 5.9.2011

V Havlovicích změřili své síly senioři

Čtvrteční odpoledne prvního září se Všesportovní areál v Havlovicích naplnil seniory, kteří si mezi sebou přijeli zasoutěžit v Olympiádě pro starší a pokročilé. Tu pořádal TJ Sokol Havlovice společně s Místní akční skupinou Království – Jestřebí hory. Sto tři seniorů z Havlovic, Libňatova, Úpice, Markoušovic, Batňovic, Trutnova, Tmavého dolu, Pilníkova a Hajnice závodilo ve čtyřech disciplínách – muži v hodu paličkou, ženy v hodu válečkem a společně pak v hodu tenisákem, skoku z místa a v minigolfu. Podívejte se na fotografie. Reportáž Televize JS najdete zde.
Kateřina Valdová, 2.9.2011

0. ročník turnaje v beach volejbale

Poslední neděli v srpnu si vybrali pořadatelé z volejbalového oddílu v Havlovicích k uspořádání nultého ročníku turnaje. Původní myšlenka byla na kombinaci volejbalu a beach volejbalu. Vzhledem k okolnostem se nakonec hrál pouze beach volejbal ve trojičkách za účasti devíti mužstev. Počasí nám dopřálo pěknou zábavu, a tak máme nejen trochu odřená kolena, ale i spálené nosy. Odměnou za bojovnost, obětavé výkony a volejbalové umění byla mísa švestkových knedlíků pro vítěze, menší mísa pro 2. družstvo a miska pro třetího v pořadí (nakonec se dostalo i na všechny ostatní účastníky). Dík patří obsluze stánku na hřišti za "upatlání" 300 ks této dobroty. Konečné pořadí: 1. PEHOMA, 2. PPL, 3. CKRCRK2, 4. CRKCRK1, 5. HAVL, 6. SIS, 7. TICHOTAM, 8. 1582, 9. BLUDNÍ HOLANĎANI. Zde je fotogalerie.
Alena Toholová, 30.8.2011

Kdo porazí M. Toholu!!!

Po nedělním 5. kole minigolfové ligy si získal nebezpečný náskok Miloš Tohola (na snímku). První místo si vysloužil ziskem 33 bodů (ve druhém kole však 48!), v závěsu za ním skončil Petr Hejna s 34 body (druhé kolo 36) a velice dobře si vedl i Matěj Růžička s vyrovnanými oběma koly 37 a 38 bodů. Někteří ostatní měli také vyrovnaná obě kola, bohužel s poněkud vyšším bodovým ziskem... Zde jsou výsledky. Předposlední kolo ligy bude opět za měsíc, v neděli 11. září 2011.
Alena Toholová, 16.8.2011

18. ročník HAPOSTAR pro Soniu Žacléř

V sobotu 30.7.2011 se do havlovického sportovního areálu sjelo 10 mužstev, aby bojovala prvenství v dalším, již 18. ročníku fotbalového turnaje nad 40 let HAPOSTAR. Družstva byla nalosována do dvou skupin, z nichž si účast v semifinále vybojovala mužstva Sonia Žacléř, Pražská Trutnov, Trosky Ostrava a domácí HAFA Havlovice. Cestu do finále si zajistila Sonia Žacléř vítězstvím nad HAFA Havlovice 3:0 a Pražská Trutnov porazila Trosky Ostrava 4:1. V boji o 3. místo podlehly domácí Havlovice ostravským Troskám 0:6. Stejným výsledkem skončilo i finále mezi Pražskou Trutnov a Soniou Žacléř. Sonia Žacléř se tak pokouší o hattrick. Vyhrála HAPO, HAPOSTAR a 3. září bude bojovat o vítězství na SUPERHAPOSTAR. Konečné pořadí HAPOSTAR 2011: 1. SONIA Žacléř, 2. Pražská Trutnov, 3. Trosky Ostrava, 4. HAFA Havlovice, 5. Old Boys Teplice, 6. Kopáči Červený Kostelec, 7. FC Sharp Pardubice, 8. Pub Gol Jelenia Gora, 9. SK Černošice, 10. DEPRAG Lázně Bělohrad. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Pěnička Pavel ze Sonii, brankářem Vojnar Jan ze Sonii a střelcem Stařičný Vlastimil z Trosek s 8 brankami. Zveme tímto na SUPERHAPOSTAR, který se koná v sobotu 3.9. a začínáme už v 7,30 hodin. Prohlédněte si obrázky.
Alena Toholová, 31.7.2011

HAPOSTAR je za dveřmi

Již tuto sobotu 30. 7. se koná již 18. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 40 let HAPOSTAR. V letošním roce by se mělo spolu utkat 12 družstev. Loňský ročník vyhrál tým Pražská Trutnov - fotografie je zde. Druhá příčka patřila před rokem trojnásobnému vítězi turnaje z let 2007 - 2009, týmu SONIA Žacléř. Přijďte se podívat.
Jaroslav Balcar, 26.7.2011

Minigolfistům tentokrát kraloval Petr Hejna

Ani pěkné počasí nepřilákalo více účastníků na další kolo minigolfové ligy. Slabší účast ale znamenala i slabší, byť vyrovnané výkony. Tentokrát stačilo na vítězství Petru Hejnovi 36 bodů. Stejný počet měli i Miloš Tohola a Hana Čápová, kteří měli o něco slabší druhé kolo. Další kolo nás čeká 7. 8. a věřím, že zamíchá dosavadním pořadím (aktuální tabulka zde).
Alena Toholová, 12.7.2011

Jarní tenisová liga ukončena

Ve středu 6. července byla vyhlášena jarní část tenisových lig. První ligu vyhrál Lysický před Hrabánkem a Š. Melicharem. Druhou ligu ovládl Mach před D. Smékalem a Adámkem. V 3.A lize bral první místo J. Kábrt před druhým Ryšavým a třetím Balcarem. V 3.B lize se z prvenství radoval M. Kábrt před Hrabou a Neumanem. A konečně mezi ženami nakonec kralovala I. Kábrtová, druhá skončila Borůvková a třetí H. Kábrtová. Zájemci o podzimní část se mohou přihlásit u p. Balcara na tel. 777005790 co nejdříve. Od 1. srpna začínáme podzimní ligy.
Jaroslav Balcar, 8.7.2011

Bonda Mědílek vystoupal na havlovický fotbalový Olymp

Finálový den 34. ročníku fotbalového turnaje HAPO se nesl v ubrečeném duchu, celý den střídavě pršelo a lilo. Ve finále turnaje se potkala družstva SONIA Žacléř a Švery Team z Trutnova. I po prodloužení byl stav utkání 2:2. V penaltovém rozstřelu byli šťastnější hráči SONII Žacléř. Boj o třetí místo vyhrál loňský vítěz KOKA Trutnov nad Jokr Clubem z Prahy. Pátou příčku obsadila HAFA Havlovice, 6. místo Stará Garda, 7. místo Beer Boys Praha a na 8. místě skončil Academix Hradec Králové. Zde jsou fotografie.
Jaroslav Balcar, 3.7.2011

V tělocvičně už zase můžeme cvičit

Ve středu 15. června se od 15 hodin konalo slavnostní představení výsledku projektu 1. etapa oprav v tělocvičny (oprava šaten a wc). Během dubna a května se podařilo zrekonstruovat šatny a toalety na vysokou úroveň. Díky MAS Království Jestřebí hory získala TJ Sokol 441 000 Kč. Obec přispěla částkou 100 000 Kč a zbytek financovala TJ Sokol ze svých prostředků. Děkujeme za spolupráci MAS Království Jestřebíhory a Zastupitelstvu obce Havlovice za uvolněné finance. Video z prezentace můžete shlédnout zde. Tělocvična je tak opět přístupná všem sportovcům. Informace na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 23.6.2011

HAPO již tento víkend

Již tento víkend 25. a 26. června se konají kvalifikační boje o pohár HAPO. Vždy od 12 hodin uvidíme zajímavá fotbalová klání. I letošní 34. ročník slibuje velkou fotbalovou podívanou. Obhájí titul KOKA Trutnov nebo se najde nový vítěz? To vše se dozvíte ve sportovním areálu.
Jaroslav Balcar, 23.6.2011

XXII. ročník letního turnaje ve volejbale

V sobotu 18.6. se konal v Havlovicích již XXII. ročník letního turnaje pro smíšená družstva. Zúčastnilo se 10 družstev, hrálo se ve dvou skupinách každý s každým. O konečném pořadí rozhodly zápasy mužstev, které se umístily na stejném pořadí ve skupinách. Vítězové skupin bojovali o 1. místo, druzí ve skupinách o 3. místo atd. Největší odvahu nutno vyzdvihnout u mužstva nebo lépe družstva Malý píva, neboť nastoupili ve složení 5 děvčat a jeden muž (tedy v obráceném gardu než ostatní) a jejich věkový průměr byl cca 15 let. Pro svoje kvality se však velice dobře umístili. Konečné pořadí: 1. SMĚS (Trutnov), 2. MÍCHAČKY (Rudník), 3. EXPERTI (Trutnov), 4. JUVENTUS (Trutnov), 5. VODOLOF, 6. MALÝ PÍVA (Rtyně), 7. HAVLOVICE, 8. NA POHODU (Úpice), 9. MARKOUŠOVICE, 10. RŮŽOVKY (Trutnov). Fotografie jsou zde. Mrkněte i na reportáž z turnaje.
Alena Toholová, 21.6.2011

A zase Miloš Tohola

Máme za sebou 3. kolo minigolfové ligy. V neděli 12.6. se ve sportovním areálu v Havlovicích sešlo 9 účastníků, z nichž nejlépe absolvoval celou trasu opět Miloš Tohola, který nasbíral 27 bodů. Druhý Zdeněk Honzera uhrál 34 body a na 3. místě skončil Péťa Luštinec s 35 body. I další místa byla pouze s jednobodovým rozdílem. Vždyť poslední v tomto kole měl jen 39 bodů, což by jindy stačilo na velice pěkné umístění. Stále má možnost kdokoliv z vás přijít a zapojit se do soutěže. Další kolo je v neděli 10. července. Aktuální výsledky jsou zde.
Alena Toholová, 14.6.2011

Nohejbal v Havlovicích ovládl BEER TEAM ze Suchovršic

Sedmý ročník nohejbalového turnaje "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA", hraný též jako druhý ročník memoriálu Honzy Kleistnera, proběhl na kurtech sportovního areálu v Havlovicích Za školou. Krásné počasí, dochvilnost všech 20 zaregistrovaných družstev a připravenost pořadatelů, kterými byla "Patra amatérských nohejbalistů z Havlovic", to vše mohlo odstartovat turnaj přesně o deváté hodině v sobotu 4. června 2011. Družstva nalosovaná do čtyř skupin odehrála během celého dne téměř 50 utkání, z nichž hlavně ta závěrečná měla vynikající úroveň. Vítězně celým turnajem prošel BEER TEAM ze Suchovršic a zaslouženě si tak převzal velký a unikátní putovní pohár z rukou havlovického Vodníka. Pro prvních osm družstev byly připraveny věcné ceny pořadatelů i hlavních sponzorů celého turnaje, pojišťovny GENERALI zastoupené paní Havelkovou a firmy MEKRS. Podrobnosti jsou zde. Klikněte na fotogalerii.
Jirka Pitaš, 6.6.2011

Festival cyklistiky startuje v Havlovicích už v pátek!

Už tento pátek 3.6. zahájí v Havlovicích nad Úpou 8. ročník Festivalu cyklistiky. Hlavním bodem programu bude sobotní závod seriálu Kolo pro život České Spořitelny - Jestřebí hory Škoda auto. Festival však nabídne i další doprovodné aktivity. Místem konání Bujaré Úpice pak bude v sobotu 18. června klub Pálenka a přilehlé prostranství. Program bude pouze jednodenní, za to ale bude probíhat na 3 hudebních scénách, a to 18 hodin nonstop. Vystoupí zde například v Úpici dobře známá kapela Sto Zvířat. Bližší informace jsou také zde. Výhled počasí na nadcházející víkend je zatím velice slibný. Přijeďte si ho tedy užít do Jestřebích hor!
Lukáš Bárta, 1.6.2011

XI. ročník Májového streetbalového turnaje ovládli Xstream Ballers

V neděli 29. května 2011 se stal havlovický sportovní areál dějištěm již XI. ročníku Májového streetballového turnaje. Pro novou dekádu si pořadatelé připravili novinku v podobě putovního poháru pro vítězné družstvo. O tuto cenou trofej se utkalo celkem 9 teamů nejen z blízkého okolí, ale i zpoza hranic Královéhradeckého kraje. Nakonec vyhráli Xstream Ballers. Podrobnosti jsou zde. Klikněte i na fotogalerii.
Fr a Kj, 1.6.2011

Havlovické házenkářky hrály i vzpomínaly

V sobotu 28. května se ve Všesportovním areálu v Havlovicích po několika letech sešly bývalé hráčky házené a společně zavzpomínaly na dobu, kdy obec Havlovice reprezentovaly. O uplynulém víkendu proběhlo setkání po 7 letech od konce činnosti oddílu, kterého se zúčastnilo přibližně 30 bývalých házenkářek. Na dřívější časy zavzpomínaly přátelským utkáním a prohlížením kroniky. Po velkém úspěchu se již nyní plánuje setkání i v příštím roce. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si i fotogalerii nebo reportáž.
Michaela Dědková, 28.5.2011

HAPO 2011 rozlosováno

Do Havlovic se zase chystají fotbalové týmy z celé České republiky i z ciziny. HAPO 2011 bude rozehráno poslední červnovou sobotu, kdy uvidíme v akci například Academix Hradec Králové nebo polské přátele hájící barvy týmu PUB Gol Jelenia Góra. Boje v kvalifikaci vyvrcholí v sobotu 2. července, kdy se divákům představí Švéry Team Trutnov či Stará Garda Náchod. Prohlédněte si rozlosování turnaje.
Petr Záliš, 17.5.2011

Pochod Václavice - Havlovice neměl chybu

Skvělé počasí, zajímavé trasy, příjemná kamarádská atmosféra, živá hudba na startu ve Václavicích i na kontrole ve Slatině, poučná postřehovka, nevšední péče o znavené účastníky pochodu v cíli v podání sestřiček a doktorů ordinace Úžovka, pouťové atrakce na hřišti v Havlovicích, chutné občerstvení, řízný Primátor i Krakonoš pro žíznivé a hlavně tisícovka spokojených účastníků letošního ročníku tohoto populárního pochodu. To vše v režii pořadatelů z Modré střelky Náchod a TJ Havlovice. Atmosféru dokumentují následující fotografie.
Zdeněk Honzera, 15.5.2011

Neděle patřila minigolfu

Druhým kolem pokračovala v neděli 8. května Havlovická minigolfová liga. Deset účastníků bojovalo o cenné bodíky, stejně jako naše hokejové mužstvo na MS. Zápas s Ruskem jsme poslouchali alespoň z amplionů na hřišti. Konec vítězného zápasu se sledoval už pod pergolou. Mezi golfisty se stal vítězem Miloš Tohola, druhý skončil Péťa Luštinec a na třetím místě skončil Petr Hejna. Podrobnější výsledky jsou zde. Další klání nás a třeba i vás čeká v neděli 12. června.
Alena Toholová, 10.5.2011

14. května 2011 se koná 22. ročník pochodu Václavice - Havlovice

V sobotu 14. května opět ožijí trasy mezi Václavicemi a Havlovicemi. Letos už po dvaadvacáté uspořádá náchodský oddíl Modrá Střelka společně se Sokolem Havlovice akci, která se, hlavně díky Vám, za dvě desítky let stala pojmem. Připravujeme pro vás opět šest tras, dvě pěší a čtyři cyklistické. Všechny trasy se protnou na kontrole ve Slatině nad Úpou, kde bude občerstvení. K poslechu i tanci zahraje country skupina Domamazec z Machova. Cíl bude ve sportovním areálu v Havlovicích. Účastníci z Havlovic, Úpice a okolí mohou ráno využít speciální autobus jedoucí z Úpice do Václavic na start. TJ Sokol Havlovice také nabízí možnost ubytování v Havlovicích. Podrobnosti jsou v sekci Pochod Václavice. Plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 6.5.2011

Zahájení Havlovické Minigolf Open Ligy

V neděli 10. dubna byla za aprílového počasí zahájena ve sortovním areálu Havlovice Minigolf Open Liga. Oproti loňskému ročníku se zde objevili dva nováčci a hned na úvod ukázala Iva Pacáková, že se s nimi bude muset počítat. Po nepříliš zdařilém prvním kole se s tím v kole druhém nepárala a nasbírala pouze 28 bodů. Takže zasloužené vítězství - blahopřejeme. Přikládáme výsledky. Kdo chce měřit síly v dalším kole, bude vítán 8. května v 16 hodin.
Alena Toholová, 13.4.2011

Rekonstrukce tělocvičny zahájena

V pátek a v sobotu 8. a 9. dubna jsme zahájili bourací práce v sokolské tělocvičně. Během těchto dnů nám přišlo pomoci 20 brigádníků z řad členů TJ Sokol i tatínků dětí, které pravidelně tělocvičnu navštěvují. Moc jim děkujeme, neboť jsme touto akcí ušetřili asi 35 tisíc Kč. Ušetřené peníze využijeme na podsekání zdí, které nebylo v rozpočtu plánováno. Letošní opravy přijdou takřka na 700 tisíc Kč. Z evropského dotačního programu Leader jsme získali 450 tisíc Kč a obec přispěje částkou 100 tisíc Kč. V současné době nám chybí 150 tisíc, které pokryjeme z vlastní výdělečné činnosti. V úterý nastoupí stavební firma a počátkem června se můžeme všichni těšit na zbrusu nové prostory. Zatímco budeme v tělocvičně pracovat, cvičenci mohou cvičit v kulturním domě nebo ve sportovním areálu. O dalším průběhu prací budeme veřejnost informovat. Fotogalerie je zde.
Jaroslav Balcar, 10.4.2011

Den otevřených dveří v turistické ubytovně

Vážení známí a přátelé, v přiložené pozvánce Vás zveme na Den otevřených dveří v turistické ubytovně v Havlovicích (za obecním úřadem). Ubytovací prostory nad tělocvičnou U Čápů obsahují šest dvou až pětilůžkových pokojů, vybavenou kuchyňku a toalety a sprchy pro muže i ženy. Celková kapacita činí 22 míst.
Jaroslav Balcar, 31.3.2011

Infarktové hokejové derby

Zápas o všechno, kdo z koho, buď a nebo. Tak nějak byl nalinkován rozhodující duel havlovických hokejistů o mistra Havlovic pro rok 2011. Děj sportovního dramatu se odehrál na ZS ve Dvoře Králové n. L. v neděli 20.3. v podvečer. Na jedné straně ligou neregistrovaných zocelené mužstvo Pravého břehu. Proti nim sestava Levého břehu s věkovým rozpětím 40 let. Přiložený referát prozradí, jak všechno dopadlo. Prohlédněte si také obrázky.
Zdeněk Honzera, 20.3.2011

Ve Dvoře Králové se rozhodne o hokejovém mistrovi Havlovic

Jako každoročně je vrcholem havlovické hokejové sezony souboj místních týmů Pravý vers. Levý břeh. Letos se hraje na dva vítězné zápasy. Po úvodních utkáních, která se uskutečnila na ZS v Jaroměři, je zatím stav nerozhodný. V prvním duelu se radovali pravobřežáci, když zvítězili 6:3. Odveta však byla zcela v režii Levého břehu, který soupeře převálcoval 8:2. Vše tedy rozhodne třetí zápas, který se uskuteční v neděli 20.3. od 17:00 hod. na ZS ve Dvoře Králové. Fanoušci a fanynky obou týmů jsou srdečně zváni.
Zdeněk Honzera, 14.3.2011

21. března startuje Jarní havlovická tenisová liga

V pondělí 21. března zahajuje Jarní havlovická tenisová liga. Termín ukončení soutěží je 30. června. Čtyřhry se budou hrát až do podzimu a budou vyhlášeny koncem roku. Zájemci se mohou přihlásit do 18. března. Finance vyberu až po přihlášení 700 Kč v singlu, čtyřhra podle počtu účastníků. Systém ligy se nemění. Do vyšší ligy postupují dva a v případě, že bude někdo končit, bude postupujících více. Prosím, potvrďte účast v jarní lize a oslovte další potencionální hráče. Díky a tenisu zdar!
Jarda Balcar, 2.3.2011

Okresní kolo Zimního pětiboje

V sobotu 26. února 2011 odjelo 17 našich žáků a žákyň do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici. Tam změřili své síly v pěti disciplínách okresní soutěže Zimního pětiboje - skok z místa, šplh, hod na koš, člunkový běh a švihadlo. Všichni naši reprezentanti „bojovali“ na sto procent. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale takový už je sport. Zde jsou podrobnosti.
Yvona Friebelová, 27.2.2011

Výroční členská schůze je za námi

V pondělí 14. února se uskutečnila výročka TJ Sokol Havlovice v hostinci Amerika. Členové výboru TJ přednesli zprávy o činnosti jednotlivých sportů. Havlovičtí sportovci byli seznámeni s hospodařením i s plány na rok 2011. Největší akcí bude rekonstrukce WC a šaten v tělocvičně, na kterou získala TJ Sokol dotaci z Království - Jestřebí hory. Celkové náklady akce budou přes 600 tisíc Kč a dotace činí 441 tisíc Kč. Od obce máme příslib ve výši 100 tisíc Kč a zbytek uhradíme z naší výdělečné činnosti. Zde je několik fotografií z jednání.
Jaroslav Balcar, 15.2.2011

Valentýnský turnaj ve volejbale

V sobotu 12. února 2011 se v KD Havlovice konal Valentýnský turnaj smíšených družstev ve volejbale. Zúčastnilo se ho 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety. Vzhledem k vyrovnanosti zápasů se rozhodovalo o všem až v posledním duelu Havlovice B – Suchovršice. Konečné pořadí: 1. Suchovršice, 2. Juventus Trutnov, 3. Havlovice A, 4. Crk Crk Úpice, 5. Havlovice B. Velký dík patří všem zúčastněným a těšíme se na další měření sil – třeba 18. června na letním turnaji. Obrázky jsou zde. Podrobnosti najdete v sekci Volejbal.
Alena Toholová, 13.2.2011

TJ Sokol Havlovice zve na výroční členskou schůzi

V pondělí 14. února se uskuteční výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice, o.s. V hostinci Amerika začne v 18 hodin. Bude se hodnotit činnost a hospodaření TJ v roce 2010, budou se také plánovat akce na rok letošní. Chybět nebude tradiční občerstvení. Srdečně zveme všechny členy! Zde je pozvánka.
Jaroslav Balcar, 10.2.2011

Masopust a karneval na ledě

Ve čtvrtek 3. února se v Havlovicích uskutečnil tradiční masopustní pochod spojený s karnevalem na ledě. Tuto akci uspořádala ZŠ a MŠ ve spolupráci s obcí Havlovice a místní TJ Sokol. Od soboty TJ Sokol připravovala led na kluzišti, obec financovala odměny pro děti a pedagogové ze školy a školky celou akci zorganizovali a zakjistili. Počasí se vydařilo, akce se povedla, děti odcházely spokojené - a to je nejdůležitější. Pár obrázků můžete vidět zde, prohlédněte si také video.
Jaroslav Balcar, 8.2.2011

Výběrové řízení na rekonstrukci WC a šaten v tělocvičně U Čápů

TJ Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na dodavatele stavebních prací na akci Rekonstrukce WC a šaten v tělocvičně U Čápů. Akce se uskuteční v dubnu a květnu 2011. Uchazeči si mohou vyžádat dokumentaci včetně výkazu výměr u J. Balcara na tel. 777005790. Termín odevzdání nabídek je 11. 2. 2011.
Jaroslav Balcar, 14.1.2011

Termínový kalendář na rok 2011 je připraven

V plánu akcí na letošní rok 2011 najdete termíny všech důležitých sportovních akcí. Ve svých diářích si zaškrtněte fotbalové, volejbalové, nohejbalové, minigolfové a streeetbalové turnaje. Příznivci těchto sportů se již dnes mohou přihlásit na mailu j.bekur@tiscali.cz. Rozhodně se vyplatí navštívit náš moderní sportovní areál!
Jaroslav Balcar, 13.1.2011

Havlovičtí volejbalisté uspěli v Suchovršicích

Úspěchu dosáhlo havlovické družstvo volejbalu na vánočním turnaji v Suchovršicích 26. 12. 2010. Umístilo se na 2. místě za domácími Suchovršicemi A. Celkem se zúčastnilo 6 týmů. Složení havlovického celku: Prokop Milan, Vít Miloš, Havránek Petr senior a junior, Toholová Alena.
Alena Toholová, 7.1.2011
Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší