Havlovické sportovní noviny 2023Čertovské cvičení rodičů a dětí

První prosincové cvičení rodičů a dětí připadlo přesně na 5. 12., tedy na podvečer, který je mnohými dětmi očekávaný a mnohými zatracovaný, kvůli čertovské a Mikulášské tradici. Našim nejmenším to ale pranic nevadilo. Užili si cvičení s ocásky, s plyšovými čertíky, s tvořením čertovské hlavy z papíru a molitanu a v závěru dostali všichni malou odměnu. Mrkněte na pár našich fotek.
Yvona Friebelová, 6.12.2023

Beseda s Jurajem Sekerákem přinesla mnoho zajímavostí

V sobotu 25. listopadu 2023 jsme byli pozváni p. Tomášem Kleňhou na setkání s p. Jurajem Sekerákem, který se zúčastnil cyklistického závodu 1000 Miles Adventure. Mnozí z nás sice o závodě něco slyšeli, ale z úst přímého účastníka jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Podrobnosti jsou ZDE. Malá fotogalerie je ZDE.
Hana Čápová, 29.11.2023

Nový cvičební rok v plném proudu

Od začátku října započaly pravidelné cvičební hodiny v tělocvičně TJ Sokol Havlovice - rozvrh je ZDE. Z tohoto rozvrhu je patrné, že se v tělocvičně sportuje každý den. Připojujeme také několik fotografií, které jsme pořídili během cvičení Rodiče a děti, Předškolní a školní žactvo, Ženy I. a Ženy II.
Yvona Friebelová, 18.10.2023

Minigolfová Tour završena, celkové prvenství patří Miloši Toholovi

Druhá říjnová neděle byla v znamení sportovních událostí - hrál se fotbal v Hradci Králové, byl tradiční dostih Velká pardubická a v podvečer zase v Hradci Králové hokejové derby. A tak i my vyznavači malého minigolfového míčku jsme se sešli k poslednímu turnaji. I přes chladné a slunečné počasí si přišlo zahrát 15 sportovců, kteří se ještě snažili o co nejlepší výsledek a bodové hodnocení do celkového pořadí. O celkovém vítězi bylo již rozhodnuto, a tak ten dal přednost fotbalu. Vítězem nedělního turnaje, letos již potřetí, se stal Tomáš Lokvenc s 34 údery. Druhé místo obsadila Alena Toholová - 36 úderů a stejný počet měla na třetím místě i Hana Kopecká, ale tady rozhodovalo druhé kolo. Další v pořadí Hana Čápová zapsala 38 úderů, Věra Pauerová 39 úderů a stejný počet měl i Petr Hejna, ale zase rozhodovalo druhé kolo. Celkovým vítězem, kdy se počítá nejlepších pět výsledků, se tedy stal Miloš Tohola, který získal 264 bodů. Druhé místo patří Tomáši Lokvencovi (244) a bronzovou příčku obsadil Petr Hejna (217). Na ostatní pořadí se můžete podívat v přiložené tabulce. Po bojích na hřišti jsme si pořídili společné foto. V klubovně jsme se nejdříve podívali na dostihy a potom došlo na vyhlášení výsledků a předání drobných cen. Po vyhlášení výsledků nám Pavel Šrámek s Yvetou Součkovou připravili malé občerstvení. Zhodnotili jsme letošní sezónu a budeme se těšit za půl roku, to jest 14. dubna 2024, že se všichni sejdeme na další minigolfové Tour.
Hana Čápová, 12.10.2023

Zářijový minigolf pod taktovkou Tomáše Lokvence. V neděli od 14 hodin!

V neděli 10. září se konal předposlední turnaj v minigolfu. Zahrát si a připsat nějaké body do tabulky přišlo 13 soutěžících. Počasí nám přálo, bylo krásné letní odpoledne, ale bohužel výsledky tomu nedpovídaly. Pouze 6 účastníků dosáhlo 40 bodů. Na ostatní bodující se můžete podívat v přiložené tabulce. Ta je již opravená - červeně je proveden odpočet nejnižších bodů, protože se počítá 5 nejlepších výkonů. Další úprava bude provedena po posledním kole. V tomto kole zvítězil Tomáš Lokvenc (31 úderů), druhé místo patří Miloši Toholovi (32), bronzovou příčku obsadila Hana Kopecká (36), na čtvrtém místě Mirek Malafa (37) a další v pořadí Alena Toholová a Petr Hejna měli stejný počet 40 úderů. Poslední turnaj bude v neděli 8. října 2023 - pozor, je tu změna začátku, turnaj zahájíme ve 14 hodin!
Hana Čápová, 5.10.2023

SUPERHAPOSTAR 2023 očima reportérů Televize JS

Letošní 22. ročník SUPERHAPOSTAR, fotbalového turnaje hráčů nad 50 let, je již minulostí. Nabídl nejen pohledné kombinační akce a spoustu pěkných gólů, ale také možnost potkat se a popovídat. Premiérové vítězství nakonec vybojoval tým Atletico Tequila Ostrava, který svou velkou radost neskrýval ani v řece Úpě při tradiční koupeli vítězného celku s vodníkem. Podívejte se na reportáž Televize JS.
Petr Záliš, 24.9.2023

Olympiáda jako balzám

„Vaše akce působí na její účastníky jako balzám,“ připodobnila účinek setkání tří set devadesáti pěti závodníků ve věku 65+ místopředsedkyně Krajské rady seniorů Valerie Lukášová. Sama jedna z aktérek Olympiády pro starší a dříve narozené. Soutěže, která se v jedinečném sportovním areálu v Havlovicích uskutečnila už popatnácté. Přečtěte si celý článek Petra Kalouska, nebo mrkněte na reportáž Televize JS.
Petr Záliš, 20.9.2023

Olympiádu v Havlovicích ozdobila skvělá účast

Všesportovní areál v Havlovicích hostil 15. ročník Olympiády pro starší a dříve narozené. Akce se konala tradičně pod organizační taktovkou Místní akční skupiny Království - Jestřebí hory, o.p.s. a Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice. Za pěkného počasí dorazilo ve čtvrtek 7. září do Havlovic 395 sportovců. Nejstarší účastníci přijeli z úpického Beránku - J. P. (ročník 1930) a J. Š. (1934). Chystáme pro Vás obšírnější zhodnocení akce, které přineseme příští týden. Velká fotogalerie z Olympiády je ZDE. Poděkování zaslouží mj. ZŠ Havlovice i místní Šlapeťáci, kteří opět pomáhali s organizací akce.
Petr Záliš, 8.9.2023

Šlapeťáci opět vyrazili na týdenní cyklistickou dovolenou

Tak jako každý rok druhý týden v srpnu vyrazili Šlapeťáci tradičně od Hejnových z Libňatova na týdenní dovolenou, tentokráte do kraje Praotce Čecha. Ubytovali jsme se v areálu "Statek 1738" v Dušníkách nad Vltavou. Přestože počasí v celé republice nestálo za nic, my jsme mohli každý den vyrážet na kolech do okolí Vltavy. Za pět dní jsme společně najeli 266 km a šestý den každý dle vlastního uvážení kilometry další. V příloze najdete mapky, obrázky a veškeré informace o navštívených místech.
Roman Žatecký, 4.9.2023

SUPERHAPOSTAR ovládli borci z Ostravy

Na letošním 22. ročníku turnaje fotbalistů nad 50 let se představilo 9 mužstev, která byla rozlosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Po odehrání základních skupin se hrála utkání o konečné umístění a semifinálová utkání. Následoval zápas o 3. místo a finálový duel. Po předání cen turnaj zakončila tradiční koupel vítězného mužstva Atletico Tequila Ostrava s havlovickým vodníkem, tentokrát v úplně hnědé a trochu vzedmuté Úpě… Celý článek čtěte zde.
Miloš Tohola, 3.9.2023

SUPERHAPOSTAR v Havlovicích už tuto sobotu

Už tuto sobotu se v Havlovicích uskuteční fotbalový turnaj pro hráče nad 50 let - 22. ročník SUPERHAPOSTAR. Dosud je přihlášeno 8 mužstev a účast zvažuje i tradiční účastník z Ostravy. Přihlášená mužstva: Dědci Náchod - obhájci, Honza Garda Most, Sedláci Chlumec, FC Sharp Pardubice, Pražská Trutnov, FC Orel Zbečník, Kopáči Červený Kostelec a domácí HAFA Havlovice. Hrát se bude po celý den na obou hřištích. Připraveno bude i výborné občerstvení včetně legendárních Čapích vajec. Tak se v sobotu zastavte v místním sportovním areálu na posledním letošním turnaji.
Miloš Tohola, 30.8.2023

Minigolfistům tentokrát vládly ženy

V neděli 13.8.2023 jsme se sešli k dalšímu kolu minigolfové tour. Třináct soutěžících se snažilo o co nejlepší umístění, protože už jen dvě kola nás čekají. Počasí nám přálo, tak i výsledky tomu odpovídaly. Každý však spokojen nebyl. Polovina soutěžících měla do čtyřiceti bodů a zbytek měl bodů o něco více. Vítězem se poprvé v letošní sezóně stala žena, která překvapila svým výsledkem všechny soutěžící. Hela Peterková s 32 údery byla na prvním místě, druhé místo obsadila Alena Toholová (33 úderů), třetí byl Miloš Tohola (35), který se tím dostal do celkového vedení. Následován je Petrem Hejnou, kterému se toto kolo nevydařilo podle jeho představ. Další pořadí: Tomáš Lokvenc (37 úderů), Hana Kopecká (39), Hana Petirová (39) a první polovinu soutěžících uzavírá Mirek Malafa se 40 údery. Na další umístění i celkové pořadí se můžete podívat v přiložené tabulce.
Hana Čápová, 19.8.2023

V Havlovicích v pátek vystoupí umělci z Holandska

V pátek 18. srpna 2023 od 15 hodin vystoupí ve sportovním areálu v Havlovicích umělecký soubor z Nizozemska. Seskupení s názvem Hai la Joc bylo založeno v roce 1979 řadou nadšených tanečníků. Soubor má rozsáhlé množství mezinárodních choreografií: od holandských po bulharské, od tureckých po mexické. Tančí v odpovídajících krojích z regionu nebo v krojích vyrobených podle originálního vzoru. Umělce ze země tulipánů doprovodí v Havlovicích mažoretky ze souboru Mona Náchod. Bližší informace jsou zde.
Pavel Šrámek, Petr Záliš, 13.8.2023

Havlovické fotbalové turnaje ovládly celky z Náchoda a Trutnova

V sobotu 29. července 2023 se v havlovickém sportovním areálu konal jubijejní 30. ročník turnaje pro hráče nad 40 let v menším fotbale, populární HAPOSTAR. Zároveň se hrál 3. ročník turnaje pro hráče nad 60 let! V turnaji 40+ se prezentovalo 5 mužstev, nejúspěšnější byli Dědci Náchod. Souběžně se v Havlovicích konal turnaj pro hráče 60+ s účastí šesti celků, z vítězství se radovala Pražská Trutnov. Více si přečtete v článku Miloše Toholy.
Petr Záliš, 1.8.2023

Blíží se další havlovické fotbalové turnaje

Blíží se sobota 29. 7. a v Havlovicích se budou hrát další dva turnaje: na 30. ročník HAPOSTAR 40+ jsou dosud přihlášená mužstva: HAFA Havlovice, Švery team Trutnov, Kopáči Červený Kostelec, Dědci Náchod, Tyrolit Úpice a Garda Most. V ten samý den se bude hrát také 3. ročník MAXISUPERHAPOSTAR - EXTRA 60+. Dosud přihlášená mužstva: HAFA Havlovice, Sedláci Chlumec, Garda Most, RH Hradec Králové a FC Sharp Pardubice. Na oba turnaje se lze ještě přihlásit. Zahájení tradičně v 8,00 hodin.
Miloš Tohola, 19.7.2023

Tropický minigolf ovládl Miloš Tohola

Další letní neděle, sportovní areál Havlovice a 4. minigolfová tour. Čtrnáct vyznavačů tohoto nenáročného sportu si přišlo zkusit, jak jim půjdou údery ve velkém vedru. Poprvé mezi nás přišel Adrian Zemba a Eva Bažantová. Naopak chyběli naši kamarádi a úspěšní soutěžící Pavel a Tomáš z Červeného Kostelce. Již podruhé v této sezóně vyhrál Miloš Tohola s 34 údery. Dalším v pořadí byl Petr Hejna (36) a stejný počet úderů měla na třetím místě Alena Toholová. Do čtyřiceti úderů se ještě dostala Hana Kopecká (37) a Hana Čápová (38). Na další pořadí se můžete podívat v tabulce, kde také zjistíte, že průběžné pořadí vede Petr Hejna.
Hana Čápová, 11.7.2023

HAPO 2023: domácí borci obhájili titul!

HAPO, turnaj, který díky svému charakteru nemá obdoby v celé České republice a zřejmě ani nikde jinde na světě! 46. ročník oblíbeného fotbalového turnaje ovládl domácí tým HAFA Havlovice A, který tak obhájil loňský titul. Stříbro vybojovali borci z Pouchova, bronz odvezli z Havlovic hráči trutnovského týmu FC Cuba Libre. Přečtěte si podrobnější článek nebo mrkněte na fotogalerii.
Miloslav Tohola, 26.6.2023

HAPO 2023 už zítra!

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice vás srdečně zve do Sportovního areálu, kde se už zítra odehraje 46. ročník Havlovického poháru ve fotbale. Vítězství z loňského roku budou obhajovat domácí Havlovice. HAPO začíná v 8 hodin a bude se hrát na obou hřištích po celý den. Od 20 hodin bude následovat diskotéka Davida Krůty. Připraveno je i bohaté občerstvení. Vstup je zdarma. Podívejte se na aktuální rozlosování HAPO 2023. Pořadatelé se těší na vaši návštěvu!
Miloslav Tohola, 23.6.2023

Minigolfistům počasí přálo, vyhrál Tomáš Lokvenc

Krásné nedělní odpoledne ve sportovním areálu bylo ve znamení dalšího minigolfového klání. Zahrát si přišlo 16 zájemců, kteří se snažili o co nejlepší výsledek. Předchozí dva turnaje byly poznamenány nepřízní počasí, ale ve výsledcích se to neprojevilo. Tuto neděli žádný rekord nepadl, pouze po sečtení výsledků nás překvapilo, že prvních pět míst obsadili pánové. A to v pořadí: Tomáš Lokvenc (33 úderů), Pavel Friede (33), Petr Hejna (36), Miloš Tohola (37) a Jarda Prouza (39). Potom již následovaly ženy, které přesáhly 40 úderů, a to v pořadí: Hana Kopecká, Mirka Stoklásková, Hela Peterková, Alena Toholová a desáté místo obsadil další muž Mirek Malafa. Na další pořadí a na body po třech kolech se můžete podívat do tabulky. Další turnaj bude 9.7.2023 od 15 hodin.
Hana Čápová, 13.6.2023

34. ročník pochodu Václavice - Havlovice již tuto sobotu! Na hradě zahraje Domamazec

Ahoj pochodníci, cyklisté a všichni kamarádi. V sobotu 20. 5. 2023 se uskuteční 34. ročník pochodu a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Letos nám již situace přeje, takže nic nebrání vyrazit. Start pochodu bude buď na nádraží ve Václavicích nebo na náměstí v Náchodě u Škvoreckého lavičky od 8 do 10 hodin. Cíl jako vždy ve sportovním areálu v Havlovicích, kde je možnost občerstvení a možná zahraje k poslechu muzikant. Na hradě Vízmburk opět zanotuje oblíbená kapela Domamazec z Machova. Každý účastník obdrží na startu jednoduchý itinerář s popisem tras, v cíli pak malý diplom. Startovné je dobrovolné. kde bude hrát živá hudba. Více na www.vaclavice-havlovice.cz nebo na plakátu. Těší se na Vás pořadatelé z Modré Střelky Náchod a Sokolu Havlovice!
Jaroslav Balcar, 15.5.2022

Miloš Tohola zapsal krásný výsledek

Druhá neděle v květnu, druhý turnaj a zase nám nevyšlo počasí tak, jak bychom si přáli. Nepřízeň počasí však neovlivnila výsledky čtrnácti soutěžících. Krásného výsledku dosáhl Miloš Tohola, který zvítězil 24 údery. Tohoto výsledku dosáhl v roce 2015 v posledním kole Petr Hejna. Tento výsledek byl překonán Pavlem Friedem v roce 2019 třiadvaceti údery. V nedělním turnaji se za vítězem umístilo dalších osm soupeřů, kteří nedosáhli ani 40 úderů. Pořadí bylo následující: Kopecká Hana - 30 úderů, Čápová Hana - též 30 úderů, Pavel Fride - 33 úderů, Petr Hejna - 34 údery, Jaroslav Prouza - 36 úderů, Mirek Malafa - 36 úderů, Tomáš Lokvenc - 38 úderů, Alena Toholová - 38 úderů. Tam, kde je stejný počet úderů, rozhoduje druhé kolo. Pořadí od desátého místa bylo následující: Zdeňka Honzerová, Hela Peterková, Mirka Stoklásková, Eva Hendrychová a Jana Sedláčková. V této soutěži se sice bojuje o nejlepší umístění, ale všichni se těší, že se zase po měsíci sejde parta kamarádů, kteří si mají co říci a neodradí je ani nepřízeň počasí. Příští turnaj se bude konat 11.6.2023 od 15 hodin. Výsledková listina je zde.
Hana Čápová, 15.5.2023

Šlapeťáci konečně na kolech

Šlapeťákům, stejně jako každý rok, začala sezóna po prvním jarním dnu. Letos nás jezdí o dvě více, zase s námi začaly jezdit Eva Friebelová a Jitka Rohanová, a tak nás je 17. Kvůli počasí zatím jezdíme jen po silnicích – řidiči z nás mají určitě radost, ale alespoň pro ně vynecháváme vždy po pěti cyklistech mezery na předjíždění (přírodní cyklostezky po neustálých deštích jsou zatím nesjízdné). Po této první vyjížďce 23.3.2023 v téměř plném počtu jsme se sešli ještě jednou v pátek 24.3.2023, abychom oslavili společné 225-té narozeniny Zdeničky Honzerové, Petra Hejny a Romana Žateckého. Pak nás nejdříve nikam nepustil déšť, 6.4.2023 byla sice zima jako v Rusku, ale nepršelo, a tak jsme v téměř plném počtu tradičně od vodníka vyrazili na okružní jízdu okolím Havlovic (31 km, převýšení 491 m). A pak zase prší a prší a teprve 20.4.2023 jsme mohli znovu vyrazit na společné kilometry, tentokráte 25 km s převýšením 399 m. Prohlédněte si mapky z cest a pár snímků (viz přiložené fotografie).
Šlapeťáci, 11.5.2023

Velikonoční minigolf šel nejlépe Petru Hejnovi

O velikonoční neděli se uskutečnil první letošní turnaj pořádaný v rámci série "Minigolfová tour 2023". Po půlroční přestávce jsme se sešli ve sportovním areálu, kde na nás čekal správce Pavel Šrámek, který pro nás měl již vše připravené. Počasí bylo proměnlivé, bohužel v prvním kole přišel i déšť. Ten však neodradil 8 soutěžících a všechny povzbudil do kola druhého. Vítězem se stal Petr Hejna s 27 údery, což je výborný výsledek. Druhé místo obsadil Pavel Friede s 33 údery, na bronzovou příčku dosáhl Jarda Prouza s 34 údery. Na "bramborovém místě" skončil Mirek Malafa s 37 údery. Další pořadí bylo Hana Čápová, Zdeňka Honzerová, Jana Sedláčková, která mezi nás přišla poprvé a závěr patřil Bertě Hladíkové. Děkuji všem, kteří o velikonoční neděli a v nejistém počasí si přišli zahrát. Další turnaj se bude konat 14.5.2023 od 15 hodin. Výsledková listina je zde.
Hana Čápová, 12.4.2023

Nohejbalový Memoriál Honzy Kleistnera se blíží

Vážení přátelé, kamarádi, milovníci nohejbalu. Zveme vás na 19. ročník nohejbalového turnaje trojic. Přijďte si zahrát tradiční turnaj na umělé trávě všesportovního areálu v Havlovicích. Akce se uskuteční v sobotu 27. května 2023. Určena je pro neregistrované hráče, maximální počet týmů je 20. Startovné je 300 Kč na tým, číslo účtu a další potřebné informace najdete v přiložené pozvánce.
Radek Kulda, 4.4.2023

Fenomén HAPO

Pod názvem Fenomén HAPO se uskutečnila v pátek 31. března 2023 v úpickém muzeu vernisáž výstavy věnované historii Havlovického poháru. Tento populární fotbalový turnaj se každoročně koná ve sportovním areálu v Havlovicích už úctyhodných 45 let. Po vydařeném loňském ročníku, kdy stovky diváků bavil výborný fotbal, pestrý doprovodný program a domácí navíc dokázali pošesté na HAPO zvítězit, se pořadatelé rozhodli přiblížit celou historii turnaje široké veřejnosti. Vernisáž zahájila ředitelka muzea Zina Rygrová, která přivítala pořadatele i příznivce HAPO. Poté se ujal slova Miloš Tohola, hlavní pořadatel a jeden ze zakladatelů Havlovického poháru. Krátce připomněl vznik a vývoj turnaje a především poděkoval všem, kteří se jakkoliv podíleli na jeho vysoké sportovní i společenské úrovni. Slova uznání přidal i současný předseda TJ Havlovice Jaroslav Balcar. A pak si už všichni mohli znovu po letech oživit okamžiky a postavy spjaté s tímto legendárním turnajem. Desítky kronik, stovky fotografií, nespočet pohárů, suvenýrů, dresů, míčů, reklamních brožur a statistik zaplnilo tři místnosti muzea. Takže, ať už jste pamětníky, aktivními hráči anebo vás jen zajímá, co všechno se na HAPO za ta desetiletí událo, nenechte si tuto výstavu ujít. Stojí to za to. Expozici můžete navštívit do konce května. A o měsíc později vás pořadatelé rádi přivítají na 46. ročníku Havlovického poháru. Přijďte si užít jeho jedinečnou atmosféru! Fotografie z vernisáže výstavy jsou zde.
Zdeněk Honzera, 2.4.2023

V Úpici bude jedinečná výstava mapující historii HAPO

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici srdečně zve na unikátní výstavu Fenomén HAPO. Vystaveny tu budou kroniky, diplomy, propozice, vlaječky, suvenýry z jednotlivých ročníků, dresy, trička pořadatelů, míče, poháry a mnoho dalšího. Návštěvníci se zde budou moci vyfotit s vodníkem nebo na vodnickém kole. V průběhu výstavy bude také promítán film z loňského mimořádně zdařilého ročníku. Výstava se koná u příležitosti 45. výročí vzniku známého fotbalového turnaje. Slavnostní vernisáž je naplánována na pátek 31. března 2023 od 17 hodin. Pozvánka je zde.
Miloslav Tohola, 24.3.2023

Miloš Tohola získal prestižní krajské ocenění

V pátek 10.3.2023 se od 18:00 uskutečnil již 12. galavečer krajského fotbalu Královéhradeckého kraje, a to ve společenském centru „UFFO“ v Trutnově. V krásných prostorách tohoto moderního sálu se sešlo na 320 hostů z řad fotbalového hnutí celého našeho kraje. Nechyběli samozřejmě známí a významní hosté, a to například hejtman Královéhradeckého kraje a senátor Mgr. Martin Červíček, místostarosta města Trutnov Mgr. Tomáš Hendrych, Mgr. Ivan Adamec, dlouholetý starosta Města Trutnov a nyní předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a také majitel firmy JAKO Roman Čáp, kteří předávali ceny oceněným. V průběhu večera došlo na předání cen oceněným osobnostem Královéhradeckého fotbalu. Zvláštní cenu časopisu „Fotbal v kraji“ získal za mnohaletou organizaci turnaje HAPO a dalších turnajů v Havlovicích Miloš Tohola. Blahopřejeme! Fotografie z Galavečera jsou zde.
Jaroslav Balcar, 13.3.2023

Pozvánka na výroční členskou schůzi TJ Sokol Havlovice

Ve čtvrtek 23. března 2023 se koná od 18,30 hodin výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Pozvánka je v příloze. Součástí schůze budou volby do výkonného výboru a revizní komise. Zájemci o práci v těchto dvou orgánech, přihlaste se nejlépe předem na mém e-mailu či telefonu. Předejte, prosím, informaci dalším členům TJ Sokol, na které nemám kontakt. Vedoucí jednotlivých sportů vyzvu tradičně k přednesení krátké zprávy o činnosti v roce 2022. Kdo máte fotografie, které bychom mohli použít k prezentaci, zašlete je e-mailem nebo přes úschovnu na j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 12.3.2023

Šlapeťáci si popovídali s havlovickým kronikářem Lubošem Řezníčkem

Trio Láďa, Věra a Hana pozvalo 9.2.2023 partu Šlapeťáků na posezení do klubovny nad OÚ. Sešli jsme se v plném počtu, protože už nám začalo chybět každotýdenní setkávání. Sice někteří chodíme ve čtvrtek do tělocvičny, ale většině se tak nějak nechce, ale pro ostatní je to pěkné zpestření v období zimních dnů. Na posezení jsme si pozvali havlovického kronikáře Luboše Řezníčka. Ten si pro nás připravil několik kronik. Tyto kroniky nejsou psané, ty musí být uloženy v archivu v Trutnově. V archivu na OÚ jsou kroniky fotografické, které jsou doplněny výstřižky z novin a časopisů. Bylo to zajímavé čtení a vzpomínky pro všechny z nás. Byla tam jedna ručně psaná kronika. Tuto kroniku panu Řezníčkovi píše od roku 1990 krásným písmem dcera Martina. Nepřinesl nám však ukázat jen kroniky obecní, ale také měl kroniky, které vytváří pro ostatní /spolek Divadelníků, Motodědci/ nebo vytvářel pro sebe /život v USA/. Jeho zajímavé vyprávění, které proložil úsměvnými historkami, se nám všem líbilo. I on byl spokojen a mezi námi se mu moc líbilo. Obrázky ze setkání jsou zde. Pane kronikáři Luboši, moc děkujeme, že jsi přišel mezi nás a mohli jsme si zavzpomínat na léta minulá. Přehled činnosti Šlapeťáků v roce 2022 je zde.
Šlapeťáci, 20.2.2023

Valentýnský volejbalový turnaj

Po dvouleté covidové odmlce se 4.2.2023 konal tradiční Valentýnský volejbalový turnaj smíšených družstev v kulturním domě v Havlovicích. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Domácí stáli před těžkým úkolem obhájit prvenství z posledního ročníku. Tento úkol se podařilo splnit. Turnaj tedy proběhl k plné spokojenosti nejen naší, ale i ostatních účastníků. Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Havlovice, 2. Betlém Bohdašín, 3. Bůčci Nová Paka, 4. TJ Sokol Suchovršice, 5. TJ Sokol Velké Svatoňovice. Fotogalerie je zde.
Miloslav Prokop, 8.2.2023

Změna v rozvrhu cvičebních hodin žactva

S ohledem na velmi malou účast cvičenců žákovských kategorií dochází ke změně v rozvrhu cvičebních hodin. Jejich čtvrteční cvičení bude přesunuto na středu od 17,00 hodin a spojeno s předškoláky. Aktualizovaný rozvrh cvičení v tělocvičně Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice je ZDE.
Yvona Friebelová, 8.1.2023

Havlovice hostily tradiční badmintonový turnaj smíšených dvojic

Dne 29. 12. 2022 se v kulturním domě v Havlovicích konal tradiční badmintonový turnaj smíšených dvojic. Turnaje se zúčastnilo 12 místních párů. Hrálo se na dvě skupiny, potom následoval klasický pavouk, ze kterého vzešli vítězně manželé Davidovi. Na druhé příčce se umístil Petr Čepelka mladší s přítelkyní Hankou, bronzovou pozici obsadili Karel Píša a Pavla Mrázková. Zde jsou obrázky.
Karel Píša, 4.1.2023

Vánoční turnaj v nohejbale 2022

Tradiční nohejbalový turnaj amatérských trojic se uskutečnil 28.12.2022 v KD v Havlovicích. Přihlášených týmů bylo celkem deset, avšak k prezentaci se dostavilo pouze 8 celků. Jeden se omluvil a jeden se ani nenamáhal omluvit. Bylo tedy jasné, že každý tým postoupí do čtvrtfinále. Za Vodníky: J. Dufek, J. Semerád, V. Cohorna. Za Hastrmany: R. Kulda, S. Stach, L. Holý. Tým Hastrmanů měl na dosah postup přes tým Tři Bratři, kdy k tomu chyběl jeden míč ve druhém setu. Bohužel v rozhodující sadě jsme podlehli a mohli tak přestat myslet na vítězství. Konečné pořádí: 1. Fronta na pivo, 2. Hejtmánkovice, 3. Bačetín, 4. Tři bratři, 5. Nováč, 6. Hastrmani, 7. Vodníci, 8. Beer team. Závěrem se sluší připomenout, že Jarda D. alias Vodník od nás dostal dres k jeho životnímu jubileu. Tímto mu přejeme spoustu zdraví a elánu do dalších let! Poděkování za turnaj také patří Péťovi Hejnovi, který nám byl opět nápomocen a díky němu měl turnaj hladký průběh. Fotogalerie z turnaje je zde. Děkujeme všem zúčastněným a v roce 2023 na viděnou!
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 28.12.2022

Havlovický pinec opět ovládl Míra Tyc

Dne 27. prosince 2022 se konal již 10. ročník (4. ročník jako memoriál Standy Čápa) turnaje v ping pongu v tělocvičně v Havlovicích. Letošního měření sil se zúčastnilo 13 hráčů. Vítězem se stal Miroslav Tyc, na druhém místě se umístil Pavel Hudý a jako třetí skončil Karel Píša. Prohlédněte si fotogalerii.
Text: Karel Píša, foto: Josef Borůvka, 4.1.2023

Členské příspěvky na rok 2023

Od 2. ledna zahajujeme vybírání členských příspěvků na kalendářní rok 2023. Prosíme o úhradu 400 Kč za dospělého sportovce a 200 Kč za děti do 18 let a důchodce. Příspěvky plaťte co nejdříve svým cvičitelům. Za uhrazení příspěvků předem děkuje Výbor TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 1.1.2023

Zprávy 2023    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší