Havlovické sportovní noviny 2017

Pozvánka na tradiční Silvestrovský běh

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice si vás dovoluje pozvat na tradiční Silvestrovský běh Havlovicemi. Pokud chcete běžet, přijďte nejprve k registraci v hlavní budově. Připojujeme harmonogram 44. ročníku oblíbeného běhu: 10:00 starty dětských kategorií, 10:30 BUĎ FIT – 1 okruh, 11:00 hlavní závod na 6,6 km (dospělí, junioři, juniorky a dorostenci - společný start).
Jaroslav Balcar, 30.12.2017

Propozice na HAPO, HAPOSTAR A SUPERHAPOSTAR

Vážení sportovní přátelé, kamarádi, máme pro vás propozice s přihláškou na naše tradiční fotbalové turnaje. Jubijejní 25. ročník HAPOSTAR se bude hrát 4. srpna 2018. Propozice jsou zde. 17. ročník SUPERHAPOSTAR pak přijde ke slovu 1. září 2018, propozice najdete zde. Počet týmů obou turnajů je omezen na dvanáct, proto neotálejte s přihláškou a zaplacením startovného. Připojujeme také přihlášku na 41. ročník Havlovického poháru. Do Nového roku přeji všem pevné zdraví, sportovní úspěchy a těším se na setkání v Havlovicích!
Miloslav Tohola, 28.12.2017

Na Blahovce se bude hrát 21. ročník Úpského poháru

Havlovický svaz malého fotbalu z.s. zve Vaše družstvo na Úpský pohár. 21. ročník halového fotbalového turnaje se bude hrát v sobotu 20. ledna 2018 v tělocvičně Základní školy Bratří Čapků v Úpici. Turnaj se hraje podle pravidel malého fotbalu, střídání probíhá hokejovým způsobem v přerušené hře. Startovné zaslané předem na účet pořadatele činí 800, na místě pak 1200 Kč. Podrobnosti jsou v příloze.
Miloslav Tohola, 28.12.2017

Mikulášské a čertovské cvičební hodiny

V úterý 5. 12. navštívil cvičení rodičů s dětmi Mikuláš s krásným andílkem. Přinesl každému malému cvičenci pěkný balíček a pochválil za společné sportování. To na starší děti přiběhl ve čtvrtek 7. 12. do tělocvičny opravdický čert. Nejdříve všechny řádně prohnal s koštětem, ale když viděl, jak se děti snaží cvičit na velké kladině nebo na bradlech, uklidnil se. Prohlédl si vyrobené čertovské masky, překontroloval skoky a salta na malé trampolíně a dokonce si také s chutí zacvičil sám. Ještě než zmizel, předal dětem drobné odměny a nové míče do tělocvičny. Zde jsou obrázky. Děkujeme a za rok přijďte zas!
Yvona Friebelová, 13.12.2017

Svátky v Havlovicích zpestří Vánoční turnaj stolních tenistů

Tělocvična Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice bude hostit Vánoční turnaj stolních tenistů. Neregistrovaní hráči změří síly ve středu 27. prosince, začíná se ve 14 hodin. Startovné činí 50 korun, pořadatelé se těší na Vaši účast!
Ludmila Wernerová, 1.12.2017

V Havlovicích slavnostně vyhlásili sportovní soutěže

V sobotu 25. listopadu se v sále Kulturního domu v Havlovicích konalo tradiční zakončení celoročních sportovních soutěží. Osmičlennou Havlovickou Tropical ligu letos po roční pauze ovládl Barchovan Libňatov. V seniorské lize triumfovali opět Kopáči z Červeného Kostelce. Letos ale rozhodla jediná (!) branka, navíc ze vzájemných zápasů s domácím týmem HAFA Havlovice. V individuálních soutěžích zvítězil v tenisové lize Jirka Dvořáček, ve stolním tenise získal celkové prvenství Petr Luštinec a v minigolfu Petr Hejna. Součástí vyhlášení sportovních soutěží byl bohatý raut od hlavního sponzora - Restaurace Tropical z České Skalice. Ti nejlepší převzali množství cen a nádherné poháry. Po celý večer vyhrávala úpická kapela Asitac, vystoupily tu mažoretky a opět byla i bohatá tombola. O dobrou náladu se po celý večer staral také neúnavný havlovický vodník Jarda Dufek. Ten také společně s Jaroslavem Kociánem z havlovického svazu Malého fotbalu a ředitelem MAS Království - Jestřebí hory Honzou Balcarem předával ceny. Za domácí TJ Sokol Havlovice se role moderátora zhostil Miloš Tohola. Reportáž Televize JS je zde.
Petr Záliš, 28.11.2017

Opravy tělocvičny jsou pro letošek ukončeny

Během června, října a části listopadu probíhaly v havlovické tělocvičně stavební práce. Zdeněk Vít na objektu měnil žlaby, svody a krytinu na velké části střechy. Petr Havlas zateploval objekt od silnice, od obecního úřadu a zezadu. Letošní opravy si vyžádaly takřka půl milionu korun. Budova zkrásněla a zároveň zateplení umožnilo, že jsme mohli zvednout celotýdenní teplotu v tělocvičně. Zde je několik fotografií. Věříme, že se sportovcům bude u nás cvičit lépe. Další volné termíny čekají na vás.
Jaroslav Balcar, 27.11.2017

Aktualizovaný rozvrh cvičebních hodin v tělocvičně TJ Sokol

Rozvrh cvičebních hodin v tělocvičně TJ Sokol Havlovice byl aktualizován. Cvičení žactva se přesouvá z úterý na pondělí. Nový rozvrh je zde.
Yvona Friebelová, 12.11.2017


Havlovickou Tropical ligu vyhrál Barchovan Libňatov

Jelikož v Havlovické Tropical lize proběhla dohrávka ve 12. kole a tím došlo ke změně výsledků v kolech následujících, přinášíme hned tři tabulky včetně konečné (12., 13. a 14. kolo). Vítězem Havlovické Tropical ligy v malém fotbale se stal tým FC Barchovan Libňatov. Pořadatelé gratulují hráčům Barchovanu k získání titulu v celoroční soutěži HTL malého fotbalu.
Jaroslav Kocián, 7.11.2017

Známe výherce cestovatelské hry Toulavý baťoh

Celou letní sezonu se mohli návštěvníci regionu již počtvrté zúčastnit cestovatelské hry Toulavého baťohu a získat tak jednu z 10 atraktivních cen. A o co se tedy letos soutěžilo a kdo si výhry odnesl? Hlavní cenou byl víkend na broumovské farmě Wenet pro dvě osoby, kterou získala soutěžící Iva Radoňová. Druhá a třetí cena, kterou si domů odnesli Simon Roško a Lukáš Kotronias, zahrnovala víkendový pobyt ve všesportovním areálu v Havlovicích pro celou rodinu včetně permanentky. Podrobnosti jsou v příloze.
Petr Záliš, 10.10.2017

Minigolfovou tour už vede Petr Hejna

Havlovická minigolfová tour byla ukončena 8.10.2017. Vítězem posledního klání se stala Alena Toholová se ziskem 32 bodů, stejného výsledku dosáhl na druhém místě Petr Hejna. O pořadí rozhodlo horší kolo, ve kterém měla Alena 38 bodů a Petr 43 bodů. Na třetím místě se umístil Miloš Tohola s 35 údery na čtrnáctijamkovém hřišti. Celkovým vítězem minigolfové tour 2017 se stal Petr Hejna s téměř padesátibodovým náskokem před Alenou Toholovou. Na třetím místě skončila v celkovém pořadí Hana Kopecká. Příští ročník bude zahájen druhou neděli v dubnu 2018. Těšíme se opět na lité boje v příštím roce a zveme všechny zájemce o minigolf. Kompletní výsledky najdete zde.
Stanislav Čáp, 10.10.2017

Havlovickou senior ligu vyhráli Kopáči z Červeného Kostelce

V Havlovické senior lize je rozhodnuto. Odehráno bylo již poslední 6. kolo a vítězem soutěže se stali Kopáči z Červeného Kostelce. Při rovnosti bodů s HAFA Havlovice v konečné tabulce rozhodovaly vzájemné zápasy, které ale také vítěze ještě neurčily. Pořadí tak definitivně stanovilo až vzájemné skóre, které vyznělo o jediný gól pro Kostelecké. Pořadatelé HSMF z.s. vítězi senior ligy gratulují. V Havlovické Tropical lize bylo na programu několik dohrávek, připojujeme kompletní výsledky zápasů 8., 9., 10., 11. a 12. kola.
Petr Záliš, 9.10.2017

Memoriál svatého Václava vyhráli XBallers

V neděli 17. září 2017 se uskutečnil XVII. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu, který je pravidelně pořádán ve sportovním areálu v Havlovicích. Oproti loňskému ročníku jsme datum posunuli malinko dopředu, kvůli ligovým soutěžím, a vyplatilo se to – sešlo se krásných osm teamů a dokonce všechny se čtyřmi hráči na soupisce. Tradiční turnaj nakonec vyhráli XBallers. Nejlepším střelcem Memoriálu svatého Václava se stal David Zeman s 41 body. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také výsledkovou listinu nebo tabulku střelců. Mrkněte i na fotoreportáž.
Petra Nývltová, 26.9.2017

V Havlovicích začínají pravidelné cvičební hodiny

Výbor a cvičitelé Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice Vás od října 2017 zvou na pravidelné cvičební hodiny do tělocvičny i na další sportoviště. Rozvrh cvičebních hodin v havlovické tělocvičně najdete zde. Pravidelná cvičení tu budou probíhat v úterý a ve čtvrtek.
Yvona Friebelová, 25.9.2017

Minigolfovou tour už vede Petr Hejna

Předposlední turnaj minigolfové tour se uskutečnil v neděli 10. září 2017. Mezi kapkami deště za chladného počasí se zúčastnilo 9 borců. Vítězem se stal Petr Hejna s 33 body a vyhoupl se tak na první příčku celkového pořadí. Druhý v turnaji se umístil Miloš Tohola se ziskem 35 jamek, stejně jako na třetím místě Pavel Friede. V celkovém pořadí klesla Hana Kopecká na druhé místo a Alena Toholová zatím uhájila celkově třetí pořadí. Poslední letošní turnaj se uskuteční 8. října již ve 14 hodin. Kompletní výsledky najdete zde.
Stanislav Čáp, 12.9.2017

SUPERHAPOSTAR ovládli zase náchodští Dědci

Za účasti havlovického vodníka byl v sobotu 2.9. ve Všesportovním areálu v Havlovicích rozlosován další ročník populárního turnaje pro hráče nad 50 let. V rámci 16. ročníku SUPERHAPOSTAR se prezentovalo devět mužstev rozdělených do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Po odehrání základních skupin došlo na semifinálová utkání. Vítězství na turnaji nakonec obhájili Dědci Náchod. Podrobnosti jsou zde. Obrázky Aleny Toholové přibližující boje v Havlovicích jsou zde. Přehled dosavadních vítězů SUPERHAPOSTAR je zde.
Miloslav Tohola, 3.9.2017

"Svatý Václav" klepe na dveře

Zdravím všechny příznivce hry na jeden bezedný koš a připojuji propozice 17. ročníku našeho tradičního Memoriálu. Hrát se bude v neděli 17. září tradičně ve Všesportovním areálu TJ Sokol Havlovice. Všichni jste srdečně zváni, mokrá varianta zajištěna, pohostinnost našeho areálu taktéž... ;-) Na vaše přihlášení se budeme předem těšit. Krásné dny!
Petra Nývltová, 30.8.2017

Hattrick pro SEŠ-LOST na knedlíkovém turnaji

7. ročník knedlíkového turnaje v beach volejbale opět ovládlo družstvo SEŠ-LOST, už potřetí v řadě. Letošního ročníku, který se konal ve sportovním areálu v Havlovicích v sobotu 26. srpna, se zúčastnilo sedm tříčlenných družstev, kdy v týmu musí být alespoň jedna žena. Nejvíce si na vítězství brousil zuby tým SEŠ-LOST, který zvítězil i v minulých dvou letech. Hrálo se ve dvou skupinách, potom semifinálové zápasy, boj o 3. místo a finálový zápas. Další umístění se určilo dle výsledků ve skupině. Ve skupině A byli bezkonkurenčně nejlepší SEŠ-LOST, kteří se utkali v semifinále se druhým ze skupiny B CRK CRK. Do druhého semifinále se dostali ÚČASTNÍCI a HAVLOVICE A. I přes snahu hráčů to dopadlo "papírově" - do finále postoupili SEŠ-LOST a ÚČASTNÍCI. Nejdříve ale proběhl zápas o 3. místo, kde těsným rozdílem zvítězili HAVLOVICE A. Finále se stalo kořistí pro SEŠ-LOST. Celkové pořadí: 1. SEŠ-LOST, 2. ÚČASTNÍCI, 3. HAVLOVICE A, 4. CRK CRK, 5. SORRY JAKO, 6. ČTYŘKA, 7. HAVLOVICE B. Počasí jsme nasmlouvali opět ukázkové, všechna družstva podala krásné sportovní výkony, divácky mnohdy líbivé, knedlíky na závěr též nezklamaly - viz foto. Děkujeme všem zúčastněným za krásný den a těšíme se na další setkání!
Alena Toholová, 29.8.2017

Minigolfistům v Havlovicích kraloval Petr Hejna

V neděli 13. srpna 2017 byl odehrán 5. turnaj Havlovické Minigolfové Tour. Ze sedmi zúčastněných borců byl nejlepší Petr Hejna s 29 body a tím se dostal v celkovém pořadí na druhé místo. Alena Toholová na druhé pozici zahrála 31 úder a poskočila na třetí místo v celkovém pořadí. Na bronzové příčce skončil Miloš Tohola s 32 body a celkově se posunul na páté místo. I přes šesté pořadí v nedělním turnaji uhájila celkové vedení Hana Kopecká. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 9.7.2017

HAPOSTAR vyhrál Švery Team Trutnov, Havlovice štikou turnaje

Všesportovní areál v Havlovicích hostil první srpnovou sobotu HAPOSTAR, tradiční fotbalový turnaj hráčů nad 40 let. Za slunečného počasí bojovalo o cennou trofej sedm týmů. Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým, ze skupin postoupily vždy dva nejlepší celky do semifinále. Postup mezi elitní čtyřku utekl o jediný gól týmu HAFA Havlovice, který hrál výborně, připsal si ve skupině dvě cenné výhry, obsadil pátou příčku a stal se možná největším překvapením turnaje. Havlovický brankář Radim Čáp si odnesl domů cenu pro nejlepšího brankáře HAPOSTAR 2017. Vítězem turnaje se stal nakonec Švery Team Trutnov, který hrál v dramatickém finále s polským týmem Jelenia Góra i po prodloužení 1:1, na penalty pak Trutnovští i díky skvělému Petru Kobosovi v brance vyhráli 2:0. Dlužno dodat, že dobře hrající Poláci měli jen dva hráče na střídání a ve vedru jim v závěru možná trochu došly síly. Utkání o bronz nabídlo souboj dvojnásobných vítězů turnaje. Lépe si v něm vedl Weber Team Jilemnice, který zdolal teplické Old Boys. Poděkování zaslouží rozhodčí Říha a Pracný a také všichni obětaví organizátoři akce. Přehled dosavadních vítězů HAPOSTAR je zde.
Petr Záliš, 6.8.2017

Výběrové řízení

Tělovýchovná jednota Sokol Havlovice vypisuje výběrové řízení na správce havlovického sportovního areálu s nástupem 1. září 2017. Uzávěrka přihlášek uchazečů je 1. srpna 2017. Bližší informace podá osobně Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 15.7.2017

Havlovický minigolf ovládla Hana Kopecká

Ve čtvrtém kole Havlovické minigolfové tour se za krásného letního počasí podařilo zvítězit Haně Kopecké s 31 údery a tím se dostala do čela celkového pořadí. Na druhém místě se umístil Bohdan Růžička rovněž s 31 body, ale horším druhým kolem. Třetí skončil Pavel Friede, a tím poskočil na celkové druhé místo v celkovém pořadí. Nováček Jirka Stierand skončil na čtvrém místě s 34 údery a v celkové klasifikaci je již na krásném pátem místě. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 borců. Další turnaj se v havlovickém sportovním areálu uskuteční opět za měsíc 13. srpna 2017 od 16 hodin. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 9.7.2017

40. ročník HAPO, to byla óda na fotbal!

První červencový víkend se konal ve sportovním areálu v Havlovicích 40. ročník fotbalového turnaje HAPO. Pořadatelé pojali toto jubileum jako velkou, nejen fotbalovou, oslavu. Ta se stoprocentně vydařila. Pro stovky malých i velkých diváků byl vedle fotbalu připraven bohatý doprovodný program. Létalo se vrtulníkem, soutěžilo v netradičních sportech (fotbal pool, fotbal v koulích). Děti si vyzkoušely řadu herních disciplín v rámci dne s Toulavým batohem. V areálu nabízeli své výrobky regionální výrobci. Byl zde i simulátor dopravní nehody a výstava historických motocyklů. Diváci si zde mohli půjčit koloběžky nebo shlédnout v akci RC modely truck kamionů. Zdařilá byla také exhibiční vystoupení mistra světa v benchpressu Petra Hrona nebo akrobata Másla na slack line nad řekou. Součástí akce byla i bohatá tombola s hlavní cenou - leteckým zájezdem do Egypta. Sobotní večer navíc zpestřila divadelní scénka ala Ivánku, kamaráde, ve které došlo k pranýřování nešvarů v našem současném fotbale. Večer plný hudby a veselí gradoval při nádherném ohňostroji. Zdařilou finálovou neděli podpořili svými výkony i fotbalisté přímo na hřišti. Atmosféra závěrečných zápasů si v ničem nezadala s finálem Ligy mistrů, ME nebo MS. Před finálovým zápasem přiletěl až na hrací plochu vrtulník. Z něho vystoupil čestný host turnaje, prvoligový hráč a trenér Karel Havlíček v doprovodu havlovického vodníka. Poté za zvuků znělky Champions league nastoupili na hřiště hráči, doprovázeni malými fotbalisty. Při následné státní hymně v podání Evy Matouškové se málokdo ubránil lehkému dojetí. Ještě intenzivnější pocity štěstí zažívali vítězové po skončení dramatického finále. Pro všechny zúčastněné bylo vyvrcholení 40. ročníku HAPO zážitkem, na který budou určitě dlouho vzpomínat. Prestižní trofej vybojoval v nervydrásajícím finále Švery Team Trutnov. Podrobnosti jsou zde. Přečtěte si také články o povedeném Fotbalovém víkendu HAPO na regionálním portálu Trutnovinky.cz, v Krkonošském deníku nebo si pusťte reportáž Televize JS. Přehled dosavadních vítězů HAPO je zde.
Miloslav Tohola, 3.7.2017

Závěr cvičebního roku 2016-2017

Cvičitelky jednotlivých složek (rodiče a děti, žactvo, ženy a jóga) ukončily v průběhu června celoroční cvičení. Zvolily netradiční průběh hodiny, malé dárky, odměny nejúspěšnějším závodníkům, opékání nebo společné posezení po vlastním cvičení. Několik fotografií poslouží "jako důkaz".
Yvona Friebelová, 3.7.2017

Fotbalový víkend HAPO nabídne spoustu atrakcí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích bude pořádně živo. Proběhne zde Fotbalový víkend HAPO! O slavnou trofej, známé "háčko" na podstavci se bude o nadcházejícím víkendu bojovat po čtyřicáté. U příležitosti velkého jubilea připravili pořadatelé v čele s Milošem Toholou řadu atrakcí - vyhlídkové lety vrtulníkem, vystoupení mistra světa v benchpressu Petra Hrona nebo třeba předpremiéru fotbalové tragikomedie Ivánku, kamaráde 2 (duo Lábus - Čtvrtníček). Hlavním sponzorem fotbalového svátku v Havlovicích je firma JAKO. Více informací je v přiložené pozvánce. Přehled zápasů, které už byly v rámci HAPO 2017 odehrány, najdete zde. Rozlosování turnaje je zde.
Petr Záliš, 26.6.2017

Ligový pohár Havlovické Tropical ligy vyhrály Hořičky

V neděli 25. června se hrál v Havlovicích Ligový pohár Havlovické Tropical ligy. Z vítězství se radoval tým FK Hořičky 07, který ve finále přehrál Barchovan Libňatov 4:1. Bronzovou příčku vybojovali studničtí Kohouti. Držitele Ligového poháru čekala tradiční koupel v řece Úpě, foto je zde. Podrobnější informace s přehledem výsledků jsou zde. Vítězné Hořičky si zajistily právo účasti na jubilejním 40. ročníku HAPO, předvedou se v sobotu 1.7. od 13 hodin.
Petr Záliš, 26.6.2017

Havlovická Tropical liga: Nemojov už je druhý

V Havlovické Tropical Lize měl vedoucí Barchovan Libňatov tentokrát volno, jeho dvojzápas s kosteleckou Lavinou byl odložen. Ležák Česká Skalice v přímém souboji o druhou příčku nestačil na Nemojov. Poslední Hořičky vybojovaly bod v souboji s AS Roma. Kompletní výsledky zápasů 7. kola a tabulka soutěže jsou zde. "Seniorskou" DRFG ligu vedou Havlovice, výsledky a tabulka jsou zde.
Petr Záliš, 22.6.2017

Jubilejní 40. ročník Havlovického poháru se blíží, už známe los

Jubilejní 40. ročník Havlovického poháru už je rozlosován! Do kvalifikačních bojů zasáhne celkem 36 týmů, rozdělené budou do osmi skupin. O postup do finále se bude v Havlovicích bojovat poslední červnovou neděli a první červencovou sobotu. Samotné finálové boje přijdou ke slovu v neděli 2. července. A bude to opravdový svátek fotbalu a dobré zábavy! Bohatý doprovodný program nabídne vyhlídkové lety vrtulníkem, historická vozidla, autogramiádu osobností i bohatou tombolu o lákavé ceny. Podrobnější informace jsou zde.
Petr Záliš, 22.6.2017

Havlovická Tropical liga: vedoucí Barchovan nezaváhal

Havlovické Tropical Lize stále vládnou fotbalisté Barchovanu Libňatov. Suverénní lídr tabulky v šestém kole soutěže zkrotil studnické Kohouty. Druhý je stále Ležák Česká Skalice, třetí Nemojov se na něj ale dotahuje. Vyrovnaný dvojzápas sehráli AS Roma a Viktorka Žernov, úspěšnější byli Viktoriáni a posunuli se na čtvrtou příčku. Kompletní výsledky a tabulku najdete zde.
Petr Záliš, 13.6.2017

Třetí kolo havlovického minigolfu pro Zdeňka Honzeru

Třetí kolo Havlovického minigolfového Open proběhlo za krásného letního počasí v neděli 11.6.2017. Vítězem se stal po delší odmlce Zdeněk Honzera ziskem 29 úderů před druhou Hanou Kopeckou s 32 jamkami a třetím Milošem Toholou. V celkovém pořadí si udržel vedení Petr Hejna před Hanou Kopeckou a třetím Pavlem Friede. Turnaje se po dlouhé době zúčastnilo 14 borců (mj. i dva z Brna). Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 11.6.2017

Havlovická Tropical liga: v čele Barchovan

Havlovickou Tropical Ligu vede po pátém kole Libňatov. Barchovan si první příčku upevnil dvěma výhrami nad Viktorkou Žernov. V tabulce druhý Ležák Česká Skalice nevyzrál na studnické Kohouty. Výsledky a tabulku najdete zde. Hrálo se i druhé kolo seniorské 1. DRFG ligy, všechny tři týmy mají po šesti bodech. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, 5.6.2017

Tragédi nedosáhli na hattrick

Ve sportovním areálu v Havlovicích se v sobotu 3. 6. 2017 konal 28. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev, opět za horkého slunečného dne. Na dvou hřištích se potilo celkem 10 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti. Po odehrání skupin se utkala družstva na druhých místech, Wobobegde a Směs, o celkové 3. místo a vítězové skupin, Tragédi a Humláci, si zopakovali loňský finálový zápas. Tragédi usilovali o třetí vítězství v řadě. Tentokrát ale byli úspěšnější Humláci, kteří zvítězili těsně 2:1 na sety. Letošní nováček sympatičtí Wobobegde si vybojovali 3. místo se Směsí. Další umístění se určovalo podle výsledků ve skupinách. 5. místo Přespolní, 6. místo Juventus, 7. místo Havlovice A, 8. místo Havlovice B, 9. místo Suchovršice, 10. místo Crk Crk. Sponzorem letošního ročníku se stala Pizza Express Trutnov. Její výrobky se staly lákavou odměnou pro některá družstva. Další obdrželi již tradiční utopence. Zdá se, že tato změna byla účastníky velice vítaná. Vezmeme si ponaučení pro příští rok a už teď se těšíme na opětovné setkání pod vysokou sítí. Obrázky z turnaje jsou zde.
Alena Toholová, 4.6.2017

Dva přeborníci kraje a jedno zlato z republiky!!!

V krajském kole atletických závodů (Jičín, 21. 5. 2017) naši TJ reprezentovali tři závodníci. Adéla Dvořáčková obsadila ve své kategorii celkově sedmé místo a se svým družstvem získala za okres Trutnov bronzovou medaili. Štěpán Smékal i Matěj Kaizr pak vybojovali zlato v jednotlivcích i v družstvech. Super! (3x foto). Do republikového měření sil se o týden později (Třebíč, 28. 5. 2017) neohroženě pustil Štěpán. Ani v republice nenašel přemožitele a stal se tak přeborníkem republiky. Svým úžasným výkonem přispěl i k celkovému vítězství Královéhradeckého kraje (8x foto). Gratulujeme a děkujeme panu P. Smékalovi za zajištění dopravy a doprovodu dětí na závody.
Yvona Friebelová, 4.6.2017

Májový streetballový turnaj 2017

V neděli 21. května se uskutečnil již XVII. ročník Májového streetballového turnaje na havlovickém asfaltovém hřišti. Po dlouhé době dosáhl počet přihlášených teamů dvoumístného čísla, tudíž to na hřišti opravdu žilo. Ze zbytku plochy se stal doslova „vozový park“. :-) Vítěznou trofej nakonec získali hořičtí Ballers. Přečtěte si celou tiskovou zprávu, tabulky i seznam dosavadních vítězů. Prohlédněte si také obrázky.
Za pořadatelské družstvo Lvíčat – Petra Nývltová, 26.5.2017

Havlovická Tropical liga: Viktorka Žernov už vede tabulku

Havlovická Tropical liga měla na programu zápasy 3. kola. Do čela tabulky soutěže se dostala Viktorka Žernov, přestože na Hořičkách jeden zápas prohrála. Dosud vedoucí Barchovan Libňatov přivezl ze hřiště skalického Ležáku jen bod. Kompletní výsledky zápasů 3. kola a tabulka soutěže jsou zde. Havlovický svaz malého fotbalu z.s. pořádá také DRFG ligu (pro seniory, nad 40 let). Výsledky této soutěže jsou zde.
Petr Záliš, 26.5.2017

Poděkování TJ za rozvoj sportovních aktivit

Touto cestou bych chtěla poděkovat TJ Sokol Havlovice za zakoupení nového stolu na stolní tenis. Můžeme nyní chodit hrát do tělocvičny a dále se zdokonalovat v tomto sportu. Vítáme nové příznivce. Chodíme hrát každé pondělí od 18 hodin. Podívejte se na několik fotek.
Lída Wernerová, 25.5.2017

Další havlovický minigolf v režii Aleny Toholové

V neděli 14. května bylo za deštivého počasí odehráno druhé kolo Havlovické minigolfové tour. Zvítězila v něm Alena Toholová s 31 body, druhé místo získal s 32 body Stanislav Čáp a třetí skončil vítěz první tour Petr Hejna se ziskem 33 bodů. V celkovém pořadí uhájil 1. místo Petr Hejna, který má zatím 109 bodů. Druhým v celkovém pořadí je Pavel Friede se ziskem 91 bodů a na 3. místě se usadila dvojice hráčů Hana Kopecká a Standa Čáp se ziskem 69 bodů. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 16.5.2017

Havlovická Tropical liga: Viktorka Žernov zaskočila lídra

V Havlovické Tropical lize se do čela tabulky dostal Barchovan Libňatov, který přivezl dvě jasné výhry z Hořiček. Dosud vedoucí žernovská Viktorka totiž klopýtla s Nemojovem. Průběžné třetí místo patří týmu FC Ležák Česká Skalice, který si poradil s AS Roma. Kompletní výsledky zápasů druhého kola a tabulka soutěže jsou zde.
Petr Záliš, 15.5.2017

Václavice - Havlovice

Tradiční putování jarní přírodou pod taktovkou Modré střelky Náchod a TJ Sokol Havlovice uzavřelo 13. 5. 2017 svou již 28. kapitolu. Nejvíce pochodníků a cyklistů tradičně vyrazilo na trať z Václavic. Hlavní kontrola byla i letos ve Slatině nad Úpou, kde účastníci plnili úkoly tradiční postřehovky a dobrou náladu všem zpříjemňovala hudební skupina Proradost. Slatina nabídla také skvělé masíčko na lorně, domáci pomazánky a koláčky. Byl zde i start okružní kratší trasy, která vedla do Havlovic a zpět. Zúčastnilo se jí 36 osob. Opačným směrem se startem v Havlovicích vyrazilo rovných 100 účastníků. Oblíbenou trasou se stává dětská trasa z vlakového nádraží v Červeném Kostelci přes hrad Vízmburk s tradičními soutěžemi a cílem v Havlovicích. Na trať vyrazilo 75 účastníků. I přes několik přeháněk letos absolvovalo zmíněné trasy 632 malých i velkých, psy nepočítaje. V havlovickém areálu byla k dispozici všechna sportoviště, skákací hrad pro děti i kolo štěstí. Tak zase za rok, kamarádi. Obrázky z pochodu jsou zde.
Miloslav Tohola, 14.5.2017

Atletické závody v okresním měřítku

Okresní kolo atletického čtyřboje se konalo v sobotu 6. května na stadionu ZŠ Komenského v Trutnově. Se skokem dalekým, sprintem, hodem do dálky i vytrvalostním během se našich jedenáct závodníků popralo dle svých možností a výsledky byly následující. Celkem tři zlaté medaile získali ve svých kategoriích: Jakub Balcar, Štěpán Smékal a Matěj Kaizr. Bronzovou příčku obsadil David Hilsch a Adéla Dvořáčková. Všem medailistům gratulujeme, ostatním dětem děkujeme za snahu a rodičům i cvičitelkám za pomoc.
Yvona Friebelová, 12.5.2017

V Úpici se představila čtyřicetičlenná štafeta Havlováků

V pondělí 1. 5. se uskutečnilo v Úpici na Lánech slavnostní otevření sportovního areálu. Byli jsme pozváni, abychom utvořili čtyřicetičlennou štafetu Havlováků. Každý měl za úkol uběhnout 250 m. Nakonec se Milošovi Toholovi povedlo sehnat ještě více než 40 běžců a dalších minimálně 20 běželo za své školy. Výborná atmosféra, úžasné fandění a super výkony 3-4 letých dětí i bývalé paní učitelky p. Honzerové - to vše bylo ozdobou této akce. Děkujeme všem, kteří neváhali a přišli si ve jménu TJ Sokol Havlovice zasportovat a užít si slunečné odpoledne. Zde je několik obrázků.
Jaroslav Balcar, 3.5.2017

Úvodní minigolfový turnaj ovládl Petr Hejna

V neděli 9. dubna byla zahájena další sezóna Minigolfové tour. Úvodního turnaje se zúčastnilo 11 hráčů, z toho byli 3 nováčkové. V prvním turnaji byl nejúspěšnější Petr Hejna s 29 body, na druhém místě se umístil loňský šampion Pavel Friede a na třetím místě se umístila Hana Kopecká. Oba nasbírali shodně 31 bodů a o pořadí rozhodl výsledek horšího kola (viz výsledky).
Stanislav Čáp, 9.4.2017

Krajské kolo zimního pětiboje v Hořicích

V sobotu 1. dubna 2017 nás v krajském kole zimního pětiboje v Hořicích reprezentovali medailisté z okresu: Jakub Balcar a Adéla Dvořáčková. V konkurenci těch nejlepších jim jen „o fous“ uniklo medailové umístění. Ve své kategorii skončila Adélka na krásném pátém místě z dvaceti děvčat a Kuba byl dokonce čtvrtý z patnácti! Gratulujeme závodníkům a děkujeme manželům Dvořáčkovým za doprovod. Fotografie jsou zde.
Yvona Friebelová, 6.4.2017

Havlovická minigolfová tour začíná 9. dubna 2017

11. ročník Havlovické minigolfové tour začíná již v neděli 9. dubna 2017 v 16 hodin. Zveme všechny příznivce a hráče, kteří si chtějí zahrát minigolf v Havlovicích. Hraje se každou druhou neděli v měsíci od dubna do října. Začátek je vždy v 16 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Další termíny jsou: 14.5., 11.6., 9.7., 13.8., 10.9. a 8.10.2017.
Stanislav Čáp, 3.4.2017

Pochod Václavice - Havlovice se blíží

V sobotu 13. května 2017 se uskuteční už 28. ročník oblíbeného pochodu a cyklistické projížďky Václavice - Havlovice. Stejně jako vloni bude možnost absolvovat trasy pochodu několika způsoby. Klasická trasa z václavického nádraží bude startovat od 7 do 11 hodin a budou připraveny dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklisty. Cíl tras bude v Havlovicích ve sportovním areálu. Další možnost je odstartovat ze Slatiny nad Úpou z „parketu“ na místě tradiční kontroly a objet či obejít okružní trasu přes Havlovice zpět do Slatiny. Pořadatelé nabízejí i dětskou trasu Červený Kostelec - Vízmburk - Havlovice nebo možnost zapůjčit si v Havlovicích koloběžky. Bližší informace najdete zde.
Petr Záliš, 30.3.2017

Nový rezervační systém na kurty a beachvolejbal

Rezervační systém byl vytvořen na základě poptávky sportovců po zjednodušení a transparentnosti objednávání sportovišť. V případě, že nechcete objednávat sportoviště elektronicky, můžete objednat kurty nadále telefonicky u správce či osobně u obsluhy ve stánku. Cílem je umožnit sportovcům lepší vzájemnou komunikaci a uvolnit zátěž správci. Bližší informace najdete zde nebo zavolejte J. Balcarovi (777005790) či správci havlovického sportovního areálu P. Šrámkovi (605384544).
Jaroslav Balcar, 22.3.2017

Nábor týmů do fotbalových soutěží

Havlovický svaz malé kopané pořádá nábor týmů do svých soutěží. Jedná se o Havlovickou Tropical ligu a Havlovickou senior ligu. V případě zájmu kontaktujte pořadatele na telefonu 777/583602 nebo na e-mailu jkocian@raz-dva.cz. Bližší informace jsou také na stránkách havlovickaliga.webnode.cz. Náborový leták je zde.
Jaroslav Kocián, 6.3.2017

Výročka

Ve čtvrtek 2. března 2017 se konala výroční členská schůze naší organizace. 35 přítomných členů bylo seznámeno s průběhem roku 2016, zprávou o hospodaření, ale také s plánem práce na rok 2017 a rozpočtem. TJ Sokol má v plánu zorganizovat sportovní akce ve stejném počtu jako vloni. Největší investiční akcí bude výměna střešní krytiny a zateplení celé budovy tělocvičny. Část bude realizována na jaře a zbytek na podzim. Změna bude v objednávání kurtů. Bude možné objednávat přes internet. Bližší informace dodáme během 14 dnů. Potěšitelnou zprávou je zvyšující se využívání tělocvičny i zvyšující se počet členů TJ Sokol. Několik fotek z jednání je zde.
Jaroslav Balcar, 4.3.2017

Okresní kolo Zimního pětiboje

V sobotu 25. února 2017 se v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici konalo okresní kolo Zimního pětiboje žactva. Kategorie nejmladších dětí závodí ve skoku dalekém z místa, přitahování se po šikmé lavičce, v rychlosti a počtu poskoků za půl minuty, v člunkovém běhu a v hodu na koš. Ti starší pak zápolí se soupeři a hlavně také se svojí rychlostí při člunkovém běhu, se svojí silou při šplhu na tyči, s obratností při skoku z místa, s přesností při hodu na koš a se svojí vytrvalostí při minutovém skákání přes švihadlo. V Úpici reprezentovalo naši TJ Sokol devět dětí. Na stupně vítězů dosáhla Natali Davidová – 3. místo, Adéla Dvořáčková – 2. místo a Jakub Balcar vybojoval 1. místo. Všem medailistům gratulujeme k postupu do krajského kola. Ostatním dětem děkujeme za účast a snahu, cvičitelkám Lence Bakové, Nikole Kábrtové a Yvoně Friebelové pak za doprovod a zajištění akce. Fotoreportáž je zde.
Yvona Friebelová, 3.3.2017

Jubilejní 40. HAPO bude velké!

Světoznámý a velice populární Havlovický pohár v kopané letos slaví 40. výročí. Jubilejní HAPO by mělo být velké i z hlediska doprovodného programu. Specialitou je, že když se družstvo přihlásí a zaplatí startovné do konce února, tak se bude startovné vracet v plné výši. Bližší informace jsou zde. Připojujeme také přihlášku.
Jaroslav Balcar, Petr Záliš, 17.2.2017

Výročka se blíží

Ve čtvrtek 2. března 2017 se od 18 hodin uskuteční v kulturním domě výroční členská schůze naší TJ Sokol Havlovice. Srdečně zveme všechny naše členy. Program schůze najdete zde. Zároveň žádáme o urychlené zaplacení členských příspěvků na rok 2017 svým cvičitelům či p. Čápové: děti do 18 let a důchodci 100 Kč, ostatní 200 Kč.
Jaroslav Balcar, 9.2.2017

O Havlovický biatlon byl zájem

V neděli 5. února se uskutečnil v Havlovicích historicky 1. Havlovický biatlon. Akce se zúčastnilo celkem 80 závodníků a i když hlavním cílem bylo zúčastnit se, přesto je nutné zmínit vítěze. V kategorii do 10 let zvítězil Ondra Souček, druhý byl Šimon Souček a třetí Matěj Čížek. Výsledky jsou zde. V kategorii do 15 let zvítězil Petr Miler, druhý byl Jaroslav Kábrt a třetí Jan Kraus. Výsledky najdete zde. V kategorii do 100 let byl první Láďa Kubeček, druhý Zdeněk Honzera a třetí Pavel Melichar. Výsledky jsou zde. Děti běžely asi 300 metrů a střílely ze vzduchovky na tři terče. V případě, že netrefily, nemusely jet trestné kolo. Dospěláci to měli těžší. Po 950m běhu je čekaly tři rány na terče. Připraveno bylo asi 70m trestné kolo. Takže, kdo netrefil nic, závod si prodloužil asi o 200 metrů. Závody se vydařily, přišlo hodně diváků. Video najdete již brzy na stránkách Televize JS. Fotky jsou zde.
Jaroslav Balcar, 6.2.2017

Havlovický biatlon

Zveme všechny rekreační běžce na lyžích do sportovního areálu. V neděli 5. února se od 14 hodin koná neoficiální mistrovství Havlovic v biatlonu. Přijďte se projet a zastřílet si ze vzduchovky. Nejde o výsledky, ale o zábavu. Všichni účastníci dostanou odměnu. Více na plakátku zde.
Jaroslav Balcar, 31.1.2017

Valentýn pro Rtyni

Svátek zamilovaných oslavili volejbalisté trochu s předstihem v kulturním domě v Havlovicích. Valentýnský turnaj se konal v sobotu 28.1.2017. Přijelo 5 družstev a jedno se pro nemoc odhlásilo. Systém je na jednom hřišti jasný, tedy každý s každým a nejlepší je vítězem. Nováček Rtyně byl papírovým favoritem a svoji kvalitu dokázal i na hřišti. Sympatický tým Crk Crk se po tichém rozjezdu (většinou jsou více slyšet) rozjel a nakonec získal krásné druhé místo. Na třetí příčku se výhrou nad Suchovršicemi v posledním zápase vyšvihl tým Betlém City. Domácí Havlovice obsadily čtvrtou příčku s jednou výhrou a jednou remízou. Páté místo patří Suchovršicím. Důležitá byla radost ze hry. Na závěr dostali všichni tradiční cenu - výbornou tlačenku a tentokrát obzvlášť vyvedený "zamilovaný" diplom. Děkujeme všem zúčastněným i přihlížejícím za účast a těšíme se na letní turnaj, který se letos koná v sobotu 3. června na kurtech ve sportovním areálu. Fotoreportáž je zde.
Alena Toholová, 31.1.2017

Úpský pohár ovládla Káňata z Broumova

V sobotu 28. ledna 2017 uspořádali pořadatelé z Havlovického svazu malého fotbalu už 20. ročník Úpského poháru. Tradičního turnaje v halové kopané se v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků v Úpici mělo původně zúčastnit 8 družstev. Lucky Team ale nedorazil a SK Dubina Pardubice byl ze soutěže pro nesportovní chování vyloučen. Vítězem se stala Káňata Broumov. Podrobnosti jsou v tiskové zprávě Jaroslava Kociána. Prohlédněte si také výsledkovou tabulku. Turnaj s přehledem řídili rozhodčí Michal Mlynář a Jirka Říha.
Petr Záliš, Jaroslav Kocián, 28.1.2017

Masopustní karneval se vydařil

V neděli 15. ledna 2017 uspořádaly školka, škola a TJ Sokol Havlovice Karneval na ledě. Letos jsme využili mrazivého počasí a provedli jsme drobnou změnu. Masky nešly v průvodu, netancovaly lidové tanečky a nezpívaly, ale závodily na ledě. Děti dostaly kartičku a po krátké rozcvičce musely splnit šest úkolů na rozmanitých stanovištích - slalom s míčkem na lžíci, střelba na branku, podlézání a překračování překážek, shození kuželek, převezení nákladu na pekáči... Kdo všechno zvládl, mohl si jít ke stánku pro teplý čaj a sladkou odměnu. Nedělní odpoledne se vydařilo. Fotografie Jaroslava Boháče jsou zde.
Hana Prokopová, 17.1.2017

FOTO: v Havlovicích si zatrénovali druholigoví hokejisté Trutnova

Na mnoha místech východních Čech se teď bruslí na přírodních kluzištích. Velké oblibě se těší například venkovní hokejové hřiště v Havlovicích, které ožilo nevšední událostí. Ve čtvrtek 12. ledna 2017 od 17 hodin si tady zatrénovali druholigoví hokejisté Trutnova. Havlovice mají v týmu svého zástupce, dres trutnovských Draků obléká jednadvacetiletý útočník David Smékal. Fotografie z open air tréninku hokejistů HC Trutnov v Havlovicích jsou zde. V neděli pak v Havlovicích uspořádají Karneval na ledě.
Petr Záliš, 11.1.2017

Havlovice budou hostit karneval na ledě

Přírodní kluziště ve sportovním areálu v Havlovicích ožije. V neděli 15. ledna se zde od 15 hodin bude konat Havlovický karneval na ledě. Malí i velcí by měli rozhodně přijít v maskách, každá maska totiž dostane dobrotu. Občerstvení na hřišti bude otevřené. Pořadateli karnevalu jsou ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol Havlovice. Plakát je zde.
Petr Záliš, 10.1.2017

Turnaj ve stolním tenise ovládlo duo Petr Hejna - Karel Píša

Turnaje ve stolním tenise se v Havlovicích účastnilo 19 neregistrovaných hráčů. V letošním roce jsme hráli v losovaných čtyřhrách. Vítězem se stalo duo Petr Hejna a Karel Píša, druhou příčku obsadil Miloš Tohola a Petr Luštinec, třetí místo patřilo J. Kábrtovi a L. Luštincovi. Fotoreportáž Pepy Borůvky můžete vidět na stránkách obce. Chtěla bych poděkovat sponzorům (OÚ Havlovice, Jutě a.s., Bytesu Tábor - Ondřeji Semerákovi, Štell - P. Mílovi, Jako - R. Čápovi, TJ Havlovice) za jejich dary. Těšíme se za rok na další ročník vánočního turnaje. Sportu zdar.
Ludmila Wernerová, 4.1.2017

V Havlovicích se už zase bruslí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se už bruslí! Současný pokles teplot umožnil nadšencům z TJ Sokol Havlovice vytvoření přírodního kluziště. Dobrou zprávou je, že za sportování na havlovické ledové ploše se neplatí. Aktuální dění na havlovickém kluzišti můžete sledovat díky dvěma webkamerám - klikněte sem nebo sem. Přejeme všem návštěvníkům těchto stránek úspěšný nový rok 2017!
Petr Záliš, 1.1.2017

Přihláška na jubilejní 40. ročník Havlovického poháru

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se na přelomu června a července 2017 bude hrát jubilejní 40. ročník Havlovického poháru! Týmy se opět utkají o putovní trofej vážící úctyhodných 18,5 kilogramu. Přihláška je zde. Rozlosování HAPO se uskuteční 28. května 2017 v 15:00 v Havlovicích. Na Vaši účast a předvedené výkony se těší pořadatelé, kteří Vám zároveň přejí hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce!
Petr Záliš, 21.12.2016

Zprávy 2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší