Havlovické sportovní noviny 2013

Tělocvična bude hostit turnaj stolních tenistů

V tělocvičně Sokola v Havlovicích se bude hrát turnaj ve stolním tenise. Krotitelé celuloidového míčku se utkají v neděli 29. prosince, turnaj začne ve 14 hodin. Startovné činí 50 korun. Zájemci se mohou hlásit předem na adrese stanislavcap@seznam.cz.
Miloslav Tohola, 12.12.2013

Vyhlášení Tropical ligy obohatil vzácný host

Tak jako Státní opera v Praze hostila v sobotu 23.11. vyhlášení Českého slavíka, uskutečnilo se v havlovickém kulturním domě slavnostní vyhlášení tamní fotbalové Tropical ligy. Ta i letos zahrnovala vedle první a druhé ligy také tříčlennou soutěž seniorů. Dekorovat vítěze přijel také prezident Světové federace malého fotbalu, která sdružuje 141 zemí a v počtu hráčů je druhou největší organizací na světě - Filip Juda. Podrobnosti najdete v příloze. Prohlédněte si také obrázky z vyhlašování. Obšírnější fotogalerie je zde. Pusťte si také reportáž Televize JS.
Petr Záliš, 25.11.2013

Havlovický svaz malé kopané uspořádá tradiční Úpský pohár

Havlovický svaz malé kopané o.s. uspořádá 17. ročník Úpského poháru. Halový fotbalový turnaj se uskuteční v lednu v tělocvičně Základní školy Bří Čapků v Úpici. Turnaj se bude hrát dle pravidel malé kopané. Máte - li zájem o účast na turnaji, zašlete co nejdříve název mužstva, adresu kapitána i kontaktní telefon na adresu uvedenou v přihlášce.
Petr Záliš, 25.11.2013

Havlovického ceremoniálu se zúčastní i prezident Světové asociace malého fotbalu!

V Kulturním domě v Havlovicích se v sobotu 23. listopadu od 19 hodin uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků Havlovické Tropical ligy v malé kopané. Ceremoniálu dodá lesk účast prezidenta Světové asociace malého fotbalu Filipa Judy! Letos se hrála první a druhá Tropical liga a také seniorská soutěž. Pohár pro vítěze ligy převezmou zástupci Ležáku Česká Skalice. "Přitom dojde i k vyhlášení Havlovické minigolfové tour, tenisových lig a prázdninových turnajů ve stolním tenisu. Kulturní vložku obstarají mažoretky, světelná show i živá hudba," popisuje Miloš Tohola (na snímku) z Havlovického svazu malé kopané, který akci společně s TJ Sokol Havlovice pořádá.
Petr Záliš, 22.11.2013

Poslední díl Havlovické minigolfové tour vyhrál Miloš Tohola

V neděli 20.10.2013 byl ukončen 7. ročník Havlovické minigolfové tour. Vítězem posledního turnaje 7. ročníku se stal Miloš Tohola. Přesto, že v letošním ročníku vyhrál 3 turnaje, skončil na celkovém druhém místě. Vítězem celé Tour 2013 se stal Pavel Friede o 3 body před Milošem Toholou. Na třetím místě skončil Bohdan Růžička. Úspěšní hráči minigolfu budou odměněni na slavnostním vyhlášení 23.11.2013 v kulturním domě v Havlovicích. Konečné pořadí účastníků letošního ročníku je zde.
Stanislav Čáp, 24.10.2013

Memoriál svatého Václava ovládli Giboni

Dne 28. září 2013, tedy přesně v den svátku svatého Václava, se uskutečnil XIII. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Oproti jarní části bylo počasí naprosto ukázkové, slunko svítilo po celé odpoledne, a proto se celé klání mohlo uskutečnit v překrásném prostředí havlovického sportovního areálu. Nakonec vyhráli Giboni před týmy XStream Ballers, Sharks a Nepostradatelní. Soutěž o nejlepšího trojkaře vyhrál Pepa Koprnický naprosto suverénním výkonem – vstřelil jedinou trojku v celé soutěži! :-) Podrobnější informace najdete v přiložené tiskové zprávě. Podívejte se i na fotogalerii.
Petra Nývltová, 7.10.2013

V Havlovicích si zacvičí děti i dospělí

Přijďte si zasportovat do tělocvičny v rámci pravidelných cvičebních hodin oddílu Sport pro všechny. Například rodiče s dětmi protáhnou těla v úterý, stejně jako žactvo a ženy. Ve středu dojde na nohejbal a jógu. Aktuální rozpis cvičebních hodin Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice najdete v příloze.
Yvona Friebelová, 30.9.2013

Ohlédnutí za velmi úspěšným závěrem cvičebního roku 2012 – 2013

Okresní kolo atletického čtyřboje, 11. květen 2013, Trutnov - text a foto zde. Krajské kolo atletického čtyřboje, 26. květen 2013, Týniště nad Orlicí - text a foto zde. Republikové finále, 8. červen 2013, stadion TJ Stará Boleslav - text a foto zde.
Yvona Friebelová, 30.9.2013

V Havlovicích sportovali školáci

Minikopaná, streetball, minigolf a beach-přehazovaná. Čtyři disciplíny, které v pátek 6. září 2013 v Havlovicích prověřily výkonnost zástupců škol z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Sešlo se celkem 6 škol: Základní škola Úpice-Lány, ZŠ Radvanice, ZŠ Pilníkov, ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší, ZŠ Malé Svatoňovice a Městské gymnázium a střední odborná škola (SOŠ) Úpice. Soutěž ve Všesportovním areálu byla první větší akcí, kterou spolupořádal Studentský parlament Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Více si přečtěte zde, prohlédněte si i fotogalerii.
Kateřina Valdová, 10.9.2013

Olympiáda pro seniory předčila všechna očekávání

Na Olympiádu, která je zaměřená na seniory z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s., přijelo letos soutěžit rekordních 180 účastníků. „Je to zase víc účastníků než v loňském roce, tentokrát asi o dvacet, a navíc se přihlásili i senioři z obcí, kteří u nás zatím nebyli, třeba z Chotěvic,“ hodnotí účast hlavní organizátor Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice. Senioři nakonec dorazili celkem ze čtrnácti míst, včetně tří domovů pro seniory. Pro všechny bylo opět připraveno občerstvení a společné posezení a svoz do Havlovic i odvoz zpět. Tradiční disciplíny – hod válečkem pro ženy a paličkou pro muže, hod tenisákem, skok z místa a minigolf – letos okořenily ukázky skladby s názvem „Waldemariáda“, kterou zacvičily členky T. J. Sokol Úpice a ukázka sportovního oddílu Agility Sultánci Havlovice, kteří se věnují tréninku psů pro závody agility. Přečtěte si celou zprávu a prohlédněte si také obrázky.
Kateřina Valdová, 9.9.2013

Upozornění na havlovická tenisová pravidla

Připomínáme všem hráčům Podzimní Havlovické tenisové ligy, že se blíží konec září a podle nových Havlovických tenisových pravidel dle bodu 4.4 také podmínka sehrát 2/3 svých tenisových zápasů právě do konce tohoto měsíce! Tato podmínka se vztahuje na všechny tenisové ligy jednotlivců a také na ligu čtyřher! Konkrétně je tedy potřeba sehrát pro 1. ligu 6(5) utkání, pro 2. ligu jsou to 4(3) utkání a pro 3. ligu jsou to 2(1) utkání. Pro čtyřhry je potřeba sehrát 3(2) utkání. Budeme tedy ještě tolerovat o jedno odehrané utkání méně (vyznačeno v závorkách)! Pokud hráči tuto podmínku nesplní, bude se proti nim postupovat dále dle platných Havlovických tenisových pravidel v bodu 4.4.
S pozdravem za TJ Sokol Havlovice Leoš Klaban, 9.9.2013

Podzimní turnaj ve čtyřhře

V sobotu 21.9.2013 se uskuteční na havlovických tenisových kurtech turnaj ve čtyřhře. Přihlášky posílejte na leontynk@centrum.cz nebo na tel. číslo 731 295 831, a to nejlépe do čtvrtka 19.9. Prezentace dvojic proběhne od 7:30 do 8:00, podle počtu účastníků se vytvoří hrací systém. Startovné je 300 kč za dvojici. Těším se, že se přijdete pobavit a dobře si zahrajete. Budu rád, když oslovíte další tenisty. Stánek bude otevřen, a tak hlady ani žízní trpět nebudete.
S pozdravem za TJ Sokol Havlovice Leoš Klaban, 9.9.2013

Minigolfistům vévodil Tomáš Lokvenc

V neděli 8.9.2013 se uskutečnil v Havlovicích 6. turnaj Havlovické minigolfové Tour. Čtvrtým letošním vítězem se stal ve svém třetím turnaji nováček z Červeného Kostelce Tomáš Lokvenc. Zvítězil po velice dobrém výkonu s 27 údery před Pavlem Friedem s 28 údery a třetím Milošem Toholou s 30 údery. Před posledním turnajem je téměř jistým vítězem letošní Tour Pavel Friede z Červeného Kostelce. Průběžné pořadí je zde.
Stanislav Čáp, 9.9.2013

Havlovice nedostaly gól, na SUPERHAPOSTAR braly stříbro!

12. ročník SUPERHAPOSTAR se povedl domácímu týmu. Parta kolem Miloše Toholy během poslední červencové soboty nedostala ani jeden gól! Havlovičtí došli až do finále, kde po bezbrankovém výsledku podlehli týmu ZaP Nové Město až na penalty. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů, které se utkaly ve dvou skupinách. Z každé skupiny postoupily dva nejlepší celky do play off. Semifinále: ZaP - Pražská Trutnov 0:0, na penalty 4:3. HAFA Havlovice - Dukla Žamberk 1:0 (branka De Groot). O 3. místo: Žamberk - Pražská 2:2 (Košátko, Božič - Franc, Zengler), na penalty 3:2. Finále: ZaP - HAFA 0:0, na penalty 5:4. Další pořadí: 5. Kopáči Č. Kostelec, 6. Klasici Jihlava, 7. Sokol Pustkovec, 8. Rudá hvězda Hradec Králové, 9. Sedláci Chlumec. Nejstarší hráč: Plašil Mirek (HAFA, 69 let). Nejlepší brankář: Čáp Zdeněk (Dukla). Nejlepší hráč: Finger Jiří (Pražská). Nejlepší střelci: Čížek Roman (ZaP, 3 branky), Zengler Josef (Pražská TU, 3 branky). Rozhodčí: Soukup, Prouza.
Miloš Tohola, Petr Záliš, 3.9.2013

Nedělní knedlíkový turnaj se povedl

V neděli 25. srpna se konal již 3. ročník knedlíkového turnaje v plážovém volejbale. Pozvaných bylo 10 družstev, podmínkou byla jedna žena na hřišti a počet hráčů tři, případně dva. Všechna družstva se sešla a po rozlosování do dvou skupin začaly boje o body. Vítězové skupin se nakonec utkali ve finále a druzí ze skupin sehráli zápas o 3. místo. Podívaná byla úžasná a některé výměny neměly konce. O 3. místo se utkali Volejte 155 a A je to, kteří odehráli celý turnaj ve dvou - a výtečně. Bronz nakonec získali Volejte 155, ale rozhodovalo se až ve 3. setu, který skončil nejtěsnějším možným výsledkem. Ve finále si to rozdali Šnyťáci (rodinný tým) s týmem Tragédi a zvítězili 2 : 0. Pořadí: 1. Šnyťáci, 2. Tragédi, 3. Volejte 155, 4. A je to, 5. Havlovice II, 6. Havlovice I, 7. Markoušovice, 8. Crk Crk, 9. Ti poslední, 10. Vůbec netušim. Jelikož všechna družstva podávala obětavé výkony, rozhodli pořadatelé, že knedlíky budou rozděleny všem zúčastněným. Vždyť vlastně kvůli tomu neváhají přijet i v neděli. A tak pořadatelé "plácali" knedlíky ve chvílích mezi zápasy a bylo jich na 300. Poměli se všichni! Nadšení, kvalitu, výbornou atmosferu a pohodu dokumentují fotky.
Alena Toholová, 27.8.2013

Olympiáda pro starší a pokročilé

Opět po roce mohou senioři reprezentovat svoji obec, a to při Olympiádě pro starší a dříve narozené. Letošní ročník je určený pro všechny s rokem narození 1948 a starší. Připraveny jsou opět disciplíny jako hod válečkem nebo hod paličkou, hod tenisákem nebo skok z místa (není třeba se obávat náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak jako není nutné se všech účastnit). V letošním roce by se Olympiády měli účastnit i senioři z partnerské Místní akční skupiny z Polska (Kwiat lnu, se sídlem v Lubawce). Akce se koná ve čtvrtek 5. září ve Všesportovním areálu v Havlovicích. Autobusová doprava je hrazena organizátory, proto Vás žádáme, abyste se pro snadnější organizaci nejlépe do 29. srpna zaregistrovali na telefonním čísle 737 141 504 (Miloslav Tohola).
Kateřina Valdová, 26.8.2013

5. kolo minigolfové tour ovládl Miloš Tohola

V 5. kole minigolfové tour při největší letošní účasti borců zvítězil podruhé v tomto ročníku Miloš Tohola. Ve vyrovnaném souboji tří hráčů, kteří uhráli krásných 28 bodů, se díky lepšímu druhému kolu umístil před 2. Bohdanem Růžičkou a 3. Matějem Růžičkou. Dosavadní lídr Pavel Friede skončil s 32 body na 4. místě. Průběžné pořadí je zde.
Stanislav Čáp, 12.8.2013

Letní běh na běžkách se opět povedl

V sobotu 3. 8. se v Havlovicích uskutečnil již 3. ročník tohoto vypečeného běhu. Zvítězil každý, kdo v pětatřicetistupňovém vedru doběhl do cíle. I diváků bylo na trati dost a dost. Podívejte se na reportáž nebo si prohlédněte fotky. Na příští ročník se již nyní těší pořadatel Andy a všichni soutěžící.
Jaroslav Balcar, 7.8.2013

Hapostar ovládla Sonia Žacléř

Vítěz HAPOSTAR 2013 Jubilejní tropické HAPOSTAR pro partu Bondi Mědílka! Zkušený a velice kvalitní tým SONIA Žacléř si po zásluze došel pro cennou trofej, další odměnou mu bylo zchlazení s Vodníkem ve vodách Úpy. Dvacátého ročníku fotbalového turnaje hráčů nad 40 let se zúčastnilo celkem 9 týmů. Po rozlosování se ve dvou skupinách /4 a 5 mužstev/ hrálo systémem každý s každým. Nejlepší dvě družstva z každé skupiny postoupila do semifinále, kde Old Boys Teplice porazili 3:0 Union Beroun, zatímco SONIA Žacléř přehrála 5:2 ostravské Trosky. O bronz se v tropickém počasí nehrálo, rozhodly jen pokutové kopy - Ostrava v nich pokořila 3:1 Beroun. Finále pak bylo jednoznačné, SONIA přejela 3:0 Teplice (branky Vejprava J., Zajíček a Pěnička). Nejlepší střelec: Majkut Vladimír - Ostrava (6 branek). Nejlepší brankář: Vojnar Jan - Žacléř. Nejlepší hráč: Hosnedl Milan - Beroun. Konečné pořadí: SONIA ŽACLÉŘ (Vojnar - Šnajdr, Pfohl, Horák, Zajíček, Pěnička, Vejprava J., Vejprava M., Novotný, Mert, Souček, Hašek, Mědílek), OLD BOYS TEPLICE n Met., TROSKY OSTRAVA, UNION BEROUN, KOPÁČI Č. KOSTELEC, HAFA HAVLOVICE, SLAVOJ SKŘIVANY, HALDY ŽETONŮ Hradec Králové, PRAŽSKÁ TRUTNOV. Zde je fotogalerie. Pusťte si i reportáž Televize JS. Proslýchá se, že manažer a mecenáš týmu SONIA Žacléř Bonďa Mědílek chce po triumfu na letošních turnajích HAPO a HAPOSTAR uspět i na posledním podniku pro hráče nad 50 let - SUPERHAPOSTAR, které se bude konat 31. srpna. Žacléřští by tak byli první, komu by se podařilo završit "zlatý hattrick" v jediném roce!
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 29.7.2013

Hapostar ovládla Sonia Žacléř

HAPOSTAR 2011 Všesportovní areál v Havlovicích hostil poslední červencovou sobotu v tropickém počasí jubilejní 20. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 40 let Hapostar. Na pomyslný trůn se tak po roční pauze vrátila Sonia Žacléř, která si ve finále poradila s loňským vítězem turnale Old Boys Teplice nad Metují. Třetí příčku obsadil další sympatický tým Trosky Ostrava. Prohlédněte si přehled vítězů Hapostar. Připravujeme i fotoreportáž a video z turnaje.
Petr Záliš, 28.7.2013

Do bojů zasáhli noví účastníci

Ve 4. kole Havlovické minigolfové ligy se pořadí na prvních třech místech "okopírovalo" z předchozího kola. Zvítězil Pavel Friede, druhý byl Bohdan Růžička a těsně za ním syn Matěj. Tím se dostal do trháku Pavel Friede z Červeného Kostelce. Kostelec měl i další zastoupení, když se do soutěže zapojili i Tomáš Lokvenc a Petr Sádovský. Zatím si místní hřiště "oťukávají". Uvidíme příště - neděle 11. srpna. A třeba se sejde ještě více soutěžících. Průběžné pořadí v tabulce.
Alena Toholová, 15.7.2013

Letní běh na běžkách se blíží

V Havlovicích se v sobotu 3. srpna uskuteční 3. ročník oblíbeného Letního běhu na běžkách. Poběží se dvě kolečka okolo hájovny, závodníky tak čeká trať dlouhá asi jeden kilometr. Sežeňte staré běžky, srandovní oblečení a přijďte! Závody začnou v 15 hodin, doprovodný program odstartuje o hodinu dříve. Bližší informace jsou na plakátu.
Petr Záliš, 11.7.2013

Podzimní tenisová liga se blíží

Letošní Podzimní tenisová liga začne již v sobotu 20.7.2013 a bude končit v neděli 27.10.2013. Přihlášky spolu se zaplacením startovného zasílejte opět J. Balcarovi na jeho účet nebo osobně tak, aby platba byla připsána nejdéle do středy 17.7, jinak nebude hráč do soutěže přihlášen. Důkladně si, prosím, prostudujte a postupujte dle platných Havlovických tenisových pravidel, která doznala menších změn a najdete je v příloze tohoto mejlu či později na webových stránkách tenisu. V případě nejasností můžete volat J. Balcarovi na tel. 777 005 790 nebo L. Klabanovi na tel. 731 295 831. Pokud se pro malý počet zájemkyň neotevře ženská liga, nabízíme možnost hrát ve 3. lize mužů. Liga čtyřher bude otevřena jen za předpokladu, že se přihlásí a zaplatí min. 5 dvojic. Budeme rádi, když oslovíte ve Vašem okolí nové zájemce o Havlovickou tenisovou ligu.
Jaroslav Balcar, 7.7.2013

Vítězem první tenisové ligy se stal Mirek Kábrt

Vítězem jarní části Havlovické tenisové ligy se stal Mirek Kábrt. Druhou ligu vyhrál Lukáš Bárta před Petrem Smékalem. V třetí lize se nejvíce dařilo Kábrtové. Zrcadlo výsledků, první liga: 1. Kábrt M., 2. Kábrt J., 3. Kašpar. Druhá liga: 1. Bárta L., 2. Smékal P., 3. Smékal L. Třetí liga: 1. Kábrtová H., 2. Tohola, 3. Balcar. Čtyřhra: 1. Kábrt M. a J., 2. Kábrt J. a P., 3. Luštinec, Hübner. Fotografie úspěšných tenistů si prohlédněte zde. Podzimní část Havlovické tenisové ligy začne už v sobotu 20. července.
Jaroslav Balcar, 7.7.2013

HAPO vyhrála opět SONIA Žacléř

HAPO ovládla také letos SONIA Žacléř. Ve finále deklasovala 10:1 nadějný tým FC Sukíno Praha a pospíchala do Úpy, kde ji čekala tradiční koupel s Havlovickým vodníkem. Finálový den probíhal v parádní fotbalové atmosféře před zraky 800 diváků. Dalších bezmála 400 fandů si v průběhu dne přiblížilo dění v Havlovickém sportovním areálu z online webkamery. Podrobnější informace o tradičním turnaji najdete v přiložené tiskové zprávě nebo na stránkách www.havlovickypohar.webnode.cz. Prohlédněte si také fotogalerii.
Miloš Tohola, 2.7.2013

Ligový pohár Havlovické Tropical ligy vybojoval skalický Ležák

Ligový pohár Havlovické Tropical ligy pro ročník 2013 získalo družstvo FC Ležák Česká Skalice, které si zajistilo účast na Poháru vítězů pohárů městských lig v malé kopané. Tento prestižní podnik se uskuteční v roce 2014 v Havlovickém sportovním areálu. FC Ležák Česká Skalice zároveň postoupil do finálové osmičky HAPO, a protože ze sobotní kvalifikace měla nárok na postup dvě mužstva, měl postoupit i druhý finalista, Piškotky Doubravice. Ty se ale z důvodu oslav fotbalu v obci při finálovém dni turnaje HAPO účasti museli vzdát, proto se kvalifikoval FC Barchovan Libňatov ze 3. místa. Po oba dva hrací dny provázelo turnaj příjemné počasí s dobrou diváckou kulisou a všechny zápasy s přehledem odřídili rozhodčí Říha, Beránek a Ziegler. Podrobnosti jsou zde.
Miloš Tohola, 25.6.2013

Vyhráli ti nejvyšší

Byli sice nejvyšší, ale také nejlepší. Družstvo Experti vyhrálo letošní ročník volejbalového turnaje v Havlovicích. Hrál se v sobotu 15. června 2013 v havlovickém sportovním areálu. Sešlo se zde 10 smíšených družstev. Bojovalo se nejprve ve dvou skupinách. O první místo v turnaji se utkali vítězové skupin Experti a Směs, o 3. místo si to rozdali Dobráci a Úpice a o 5. místo Tragédi a Markoušovice. O další umístění se nehrálo. Pořadí 24. ročníku: 1. Experti, 2. Směs, 3. Dobráci, 4. Úpice, 5. Tragédi, 6. Markoušovice, 7. - 8. Juventus a Suchovršice, 9. - 10. 50 na 50 a Havlovice. Prohlédněte si také fotogalerii.
Alena Toholová, 18.6.2013

Minigolfistům v Havlovicích kraluje Pavel Friede

V třetím podniku Havlovické Minigolfové Tour 2013 zvítězil Pavel Friede a dostal se na 1. místo v průběžném pořadí. Na druhém místě se umístil Bohdan Růžička a na třetím místě byl Matěj Růžička. Překvapením bylo 7. místo Petra Hejny (dosavadního leadera) a 9. místo Miloše Toholy (loňského vítěze celé tour). Dnešní vítěz Pavel Friede měl v ochozech své příznivce z Červeného Kostelce, kteří přislíbili svoji účast v příštím kole 14. července. Výsledky si můžete prohlédnout zde.
Stanislav Čáp, 16.6.2013

HAPO 2013 je rozlosováno

Pořadatelé letošního 36. ročníku Havlovického poháru rozlosovali účastníky do celkem deseti skupin. Rozlosování je zde. Hrát se bude o víkendu 22. a 23. června, turnaj pak vyvrcholí o dalším víkendu 29. a 30. června. Pořádající Havlovická fotbalová asociace nám slibuje i bohatý doprovodný program. Cennou trofej bude v Havlovicích obhajovat tradiční účastník turnaje - SONIA Žacléř.
Miloš Tohola, 4.6.2013

Májový streetball se musel schovat do tělocvičny

V neděli 26. května 2013 se uskutečnil již XIII. ročník tradičního Májového streetballového turnaje, který pořádá SC TJ Sokol Havlovice ve spolupráci se ZŠ Úpice-Lány. Jistě předpokládáte, že se veškerá klání uskutečnila v havlovickém sportovním areálu, ale opak je pravdou. Z důvodu velmi studeného, větrného a zčásti i deštivého počasí jsme byli nuceni přesunout celé dění do tělocvičny ZŠ Úpice-Lány, za což panu řediteli ještě jednou velmi děkujeme. Jak všechno dopadlo? Přečtěte si zprávu. Přikládáme také tabulky a přehled nejlepších střelců. Nepřijdete ani o fotogalerii.
Petra Nývltová, 30.5.2013

Tenisté pozor: blíží se konec května a povinnost sehrát 2/3 zápasů!

Připomínáme všem hráčům Jarní Havlovické tenisové ligy, že se blíží konec května a podle nových Havlovických tenisových pravidel dle bodu 4.4 také podmínka sehrát 2/3 svých tenisových zápasů do konce května. Tento termín rozšiřujeme o víkend 1. a 2. června! Výsledky zaslané do 3.6. včetně se tedy budou počítat do této podmínky. Tato podmínka se vztahuje na všechny tenisové ligy jednotlivců a také na ligu čtyřher! Konkrétně je tedy potřeba sehrát pro 1. a 2. ligu 6 utkání, pro 3. ligu jsou to 4 utkání a pro ligu čtyřher 3 utkání! Pokud hráči tuto podmínku nesplní, bude se proti nim postupovat dle platných Havlovických tenisových pravidel v bodu 4.4.
Leoš Klaban, 20.5.2013

Poslední hrací den Jarní Havlovické tenisové ligy se posouvá

Vážení tenisté, poslední hrací den Jarní Havlovické tenisové ligy se posouvá na neděli 23.6.2013. Výsledky ze zápasů zašlete nejpozději do následujícího pracovního dne. Do středy se body sčítají, dořeší se případné korekce vyplývající z bodu 4.4 dle našich pravidel či jiné kontumace. Ve čtvrtek dne 27.6.2013 od 18 hodin se uskuteční v Havlovickém sportovním areálu (pod pergolou) slavnostní vyhlášení výsledků. Všichni účastníci jsou srdečně zváni. Zároveň budete mít možnost přihlásit se do Podzimní Havlovické tenisové ligy, která bude začínat již 15.7.2013!
Leoš Klaban, 20.5.2013

Mistrovství Evropy atletů – veteránů přinese v Havlovicích omezení v dopravě

24.-26.5.2013 se uskuteční 13. mistrovství Evropy atletů – veteránů v silničním běhu, chůzi a krosu. Hlavním pořadatelem je TJ Maratonstav Úpice ve spolupráci s městem Úpice a obcemi Havlovice, Radvanice a Malé Svatoňovice. Je to nejvýznamnější událost našeho regionu v letošním roce. Přihlásilo se na ní 646 závodníků z 28 zemí Evropy. Účast potvrdila i celá řada vrcholných představitelů Českého i Evropského atletického svazu a i řada bývalých vynikajících atletů. Nenechte si ujít tento svátek atletiky! Se závody budou spojená i určitá dopravní omezení v naší obci, která naleznete zde. Podrobné informace k akci jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 17.5.2013

Pouťový minigolf ovládl Miloš Tohola

V neděli 12. května se konalo 2. kolo "pouťového" minigolfu (v Havlovicích byla pouť). Po dešti se sešlo pouze 9 účastníků a ani výkony nebyly oslňující. Vítěz Miloš Tohola (na snímku) nasázel 31 bodů, druhé místo se bralo za 35 bodů a třetí 36. Že by byly výsledky ovlivněny jízdami na řetízáku....? Věříme, že 9. června se přidají další účastníci a nastane zdravá konkurence. Výsledky jsou zde.
Alena Toholová, 12.5.2013

Minigolfová liga zahájena!

V neděli 14. dubna 2013 byla zahájena minigolfová liga. Hraje se ve sportovním areálu v Havlovicích, každou druhou neděli v měsíci od dubna do října. Jedná se o open turnaj, tedy příležitost pro každého. První kolo bylo vskutku excelentní, a to nejen počasím. Bodové rozdíly minimální. Prvenství získal Zdeněk Honzera (27 bodů), na druhém místě Hana Čápová (28) a třetí Matěj Růžička (29). Další pořadí se dozvíte v tabulce. Celkový počet zúčastněných byl 10. Kdo nezačal teď, může za měsíc 12. května, holí je dostatek.
Alena Toholová, 19.4.2013

Do Václavic počtyřiadvacáté

V sobotu 11. května se uskuteční již 24. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Pořadatelé z obou oddílů pro Vás opět připravili tradiční pěší i cyklistické trasy. V cíli vás čeká diplom, možnost občerstvení, pouť a odpočinek na travnatém hřišti. Letos připravujeme novinku – dětskou trasu z Červeného Kostelce přes hrad Vízmburk do Havlovic dlouhou cca 5 km, vhodnou pro pěší, cyklisty i kočárky. Start pochodu je mezi 7. a 11. hodinou z Václavic, kontrola na Slatině do 16 hodin a cíl v Havlovicích do 17 hodin. Start dětské trasy mezi 9. a 11. hodinou z nádraží ČD v Červeném Kostelci. Každý účastník obdrží na startu itinerář s popisem trasy, na kontrole horalku a v cíli pamětní list. Startovné je pro dospělého 25 Kč, pro děti do 15 let 20 Kč, dětská trasa z Č. Kostelce 15 Kč. Pro pochodníky z Havlovic je opět připraven autobus. Bližší informace jsou zde a plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 16.4.2013

Staré dřevěné rakety

V sobotu 20. 4. se koná tradiční jarní tenisový turnaj Staré dřevěné rakety. Zahájení turnaje je v 8 hodin na kurtech v Havlovicích. Startovné je 200, zaplatíte ho až ráno v den turnaje - použito bude na úhradu nájmu kurtů, 2x míčky a drobné ceny. Přihlašte se, prosím, na mail Leoše Klabana leontynk@centrum.cz.
Jaroslav Balcar, 10.4.2013

Úspěch v krajském kole Zimního pětiboje v Hořicích!

V sobotu 6. dubna 2013 reprezentovalo naši TJ Sokol osm žáků a žákyň na krajských soutěžích Zimního pětiboje = šplh, člunkový běh, skok z místa, švihadlo a hod na koš. Z tohoto klání přivezli dvě čtvrtá místa Vojta Gazda a Ondra Vlček, bronzovou medaili vybojovala Kája Smékalová a stříbro Petr Luštinec a Matěj Kaizr. Blahopřejeme! Tady jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 9.4.2013

Tenisová liga začíná 1. dubna

Během minulých dní byla zpracována nová pravidla tenisových lig, na kterých se podíleli sami tenisté. Snahou je eliminovat neodehraná utkání, hraní v posledních dnech sezóny a pozdní placení startovného. Nyní se musí hráč přihlásit a zaplatit nejdéle 5 dní před 1. 4. (v hotovosti či na účet J. Balcara tak, aby platba byla připsána nejdéle 29.3.), jinak nebude do soutěže přihlášen. Dále musí odehrát 2/3 zápasů v prvních dvou měsících ligy. Je povinen hlásit výsledky včas atd. Při nedodržení pravidel může být hráč vyloučen či finančně postižen. Pravidla jsou přísná, přesto věříme, že pomůžeme hráčům, kteří hrát tenis chtějí a kteří jsou zodpovědní. Uvítáme zaslání fotografií ze zápasů, které bychom mohli umístit na web. Důkladně si prostudujte pravidla. V případě nejasností můžete volat na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 12.3.2013
Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší