Havlovické sportovní noviny 2015

V Havlovicích se už bruslí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se už bruslí! Současný pokles teplot umožnil nadšencům z TJ Sokol Havlovice vytvoření přírodního kluziště. Další dobrou zprávou je, že za sportování na havlovické ledové ploše se neplatí. Je zde také možné dát si něco na zahřátí, třeba medovina v areálu teče proudem. Jak to na havlovickém ledě vypadá uvidíte zde. Přejeme nejen sportovcům úspěšný nový rok 2016!
Petr Záliš, 31.12.2015

Silvestrovský běh

Ve čtvrtek 31. prosince 2015 se v Havlovicích uskuteční tradiční Silvestrovský běh. Jde již o 41.ročník tohoto oblíbeného sportovního podniku. Zde jsou starty - 10:00 předškoláci, 10:15 žactvo, 10:30 BUĎ FIT – 1 okruh, 11:00 hlavní závod dlouhý 11 kilometrů, dorostenci, junioři a juniorky společný start – 2 okruhy. V cíli bude připraveno silvestrovské občerstvení.
Jaroslav Balcar, 30.12.2015

Poctivá čokoláda z Havlovic

V tomto krásném adventním čase pro vás máme zajímavý tip. Můžete svým blízkým i známým pořídit kvalitní čokoládu. Udělejte radost svým přátelům a darujte jim poctivou sedmdesátiprocentní hořkou čokoládu z Havlovic. Na obalu čokolády jsou havlovické motivy. Cena je pouhých 30 korun. Čokoláda je k mání u Miloše Toholy, telefonní číslo 737 141 504. Leták je zde.
Petr Záliš, 3.12.2015

Pozvánka na vánoční turnaj ve stolním tenise

Zveme všechny příznivce sportování na vánoční turnaj ve stolním tenise, který se uskuteční v pondělí 28. prosince 2015 od 14 hodin v tělocvičně TJ. Přihlášky přijímáme na telefonních číslech 721 815 371 nebo 604 702 018. Těšíme se na Vás! Pozvánku si prohlédněte zde.
Lída Wernerová, 3.12.2015

Galavečer havlovických sportovců

V sobotu 21.11. se v havlovickém kulturním domě konalo slavnostní vyhlášení fotbalových soutěží Tropical ligy, Seniorligy a Ligového poháru v Malé kopané. Celý večer probíhal ve znamenité atmosféře. Poháry, míče i spousta dalších cen byly předány těm nejlepším z rukou předsedy havlovického svazu Jaroslava Kociána, manažera MAS Království Jestřebí hory Jana Balcara a Andrey Ulrichové, která zastupovala českoskalickou restauraci Tropical. Ta opět připravila sponzorsky jedinečný raut pro více než dvě stovky účastníků! Součástí večera bylo i vyhlášení nejlepších tenistů, minigolfistů a stolních tenistů. Těm poblahopřál a ceny předal předseda TJ Sokol Jaroslav Balcar. K poslechu i tanci zahrála kapela Asitac, vystoupila taneční skupina Ballare ze Rtyně v Podkrkonoší a náchodský kouzelník Tommy, kteří svým vystoupením potěšili všechny přítomné. Tradičně pestrá tombola byla letos vyšperkována i chytrým telefonem! Večerní fotbalovou show moderoval Miloš Tohola, který zároveň děkuje všem účastníkům akce za vytvoření vynikající atmosféry v průběhu celého večera. Podrobné výsledky jsou na www.havlovickaliga.webnode.cz. Reportáž Televize JS najdete zde.
Za Havlovický svaz malé kopané Jaroslav Kocián, 24.11.2015

Havlovice budou hostit velký sportovní galavečer

Kulturní dům v Havlovicích bude v sobotu 21. listopadu od 19:30 hostit slavnostní vyhlášení Havlovické Tropical ligy. Pořadatelé slibují živou hudbu, bohatou tombolu, pestrý doprovodný program i občerstvení připravené restaurací Tropical. Pozvánka platí pro všechny havlovické sportovce! Zde je plakát.
Petr Záliš, 9.11.2015

VZP podporuje sportování

VZP podporuje v rámci podpory pohybových aktivit klientů v letošním roce též permanentky do našeho sportovního areálu ve výši 500 Kč. Cena permanentky je 800 Kč. Permanentka platí i v roce 2016. Uplatnit ji lze ale jen do 30. 11. 2015 na VZP v Trutnově. Permanentku vám prodá Miloš Tohola (telefon 737/141504). Hodně sportování vám přeje Mgr. Jaroslav Balcar, předseda TJ Sokol Havlovice, o.s.
Jaroslav Balcar, 5.11.2015

Havlovická Tropical liga: bitva o konečné druhé místo pro Ležák

V Havlovické Tropical lize se v obou soutěžích hrály zápasy posledního kola. V hlavní soutěži prokázal své kvality vítězný Barchovan Libňatov, který dvakrát jasně vyhrál v Trutnově. Ležák Česká Skalice zvládl přímý souboj o konečnou druhou příčku tabulky, dokázal dvakrát těsně zvítězit na Žernově. Seniorskou soutěž ovládli Kopáči z Červeného Kostelce, kteří naplno bodovali i v závěrečném 8. kole. V obou soutěžích zbývá dohrát jediný zápas.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 25.10.2015

Havlovická Tropical liga: fotbalisté Žernova zaskočili Barchovan

V Havlovické Tropical lize si v talubce druhý Žernov vyšlápl na vedoucí Barchovan Libňatov. Průběžně třetí Ležák Česká Skalice získal body bez boje. Beznadějně poslední zůstává žernovská rezerva. Kompletní výsledky a tabulku najdete zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 19.10.2015

Havlovický minigolf: celkovým vítězem Petr Hejna

Poslední turnaj 9. ročníku minigolfového turnaje vyhrál v mrazivém počasí během posvícení Petr Hejna. Svůj triumf ozdobil rekordním výkonem 24 ran. Vítězstvím v posledním turnaji získal i prvenství v celém ročníku. Celkově druhé místo obsadil Pavel Friede a třetí skončila překvapivě Hana Kopecká. Podívejte se na kompletní výsledkový přehled.
Stanislav Čáp, 12.10.2015

Havlovická Tropical liga: druhý už je Žernov

Barchovan Libňatov nezaváhal ani v 16. kole Havlovické Tropical ligy, jasný lídr soutěže dvakrát vyhrál na hřišti 1. FC Nemojov. Na druhé místo se vrátilo áčko Žernova, které dvakrát porazilo Hořičky. Na třetí příčku klesl Ležák, který ztratil body na hřišti TSD Trutnov. Kompletní výsledky a tabulku najdete zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 13.10.2015

Memoriál svatého Václava vyhráli opět Ballers Hořice

V sobotu 26. září 2015 se na havlovickém asfaltovém hřišti uskutečnil již XV. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Oproti loňskému roku se nám přihlásilo o jeden team více, tudíž jsme turnaj odstartovali dohromady s pěti družstvy. Tradiční turnaj nakonec ovládli stejně jako loni hořičtí Ballers. Přečtěte si celou zprávu a seznam dosavadních vítězů. Prohlédněte si také obrázky.
Za pořadatelské družstvo Lvíčat – Petra Nývltová, 7.10.2015

V Havlovické Tropical lize si polepšil Ležák

Vedení v tabulce Havlovické Tropical ligy si upevnil libňatovský Barchovan, který nezaváhal v Trutnově. Na druhé příčce se osamostatnil Ležák Česká Skalice, který dvakrát porazil kosteleckou Lavinu. V 15. kole soutěže byl zajímavý dvojzápas Nemojov - Hořičky, body se dělily a padlo celkem 17 gólů! Prohlédněte si kompletní výsledky 14. kola a 15. kola.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 7.10.2015

Havlovická Tropical liga: Barchovan opět naděloval

V Havlovické Tropical lize se překvapení na účet vedoucího týmu tabulky tentokrát nekonalo, libňatovský Barchovan si s přehledem poradil s rezervou Viktorky Žernov. Červenokostelecká Lavina si připsala dvě kontumační výhry. Divoké výsledky přinesla trutnovská derby mezi El ninos a TSD, oba týmy si body podělily. Mrkněte na kompletní výsledky a tabulku.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 20.9.2015

Šestý havlovický minigolf ovládl Miloš Tohola

V šestém turnaji minigolfu zvítězil po dlouhém čekaní na lepší výsledek několikanásobný vítěz Miloš Tohola. Na druhém místě se umístila Hana Kopecká, která díky lepšímu druhému kolu odsunula třetí Zděnku Honzerovou na třetí místo v pořadí. Čtvrtý skončil Pavel Friede a v celkovém pořadí se dostal o jediný bod do čela před Tomáše Lokvence. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 14.9.2015

SUPERHAPOSTAR: Pražská Trutnov přepisovala dějiny

V havlovickém sportovním areálu se zase jednou přepisovaly dějiny. Pražská Trutnov vyhrála o víkendu SUPERHAPOSTAR a stala se historicky nejúspěšnějším účastníkem tohoto tradičního turnaje fotbalistů nad 50 let. Letošního ročníku SUPERHAPOSTAR se zúčastnilo 10 týmů. Podrobnosti jsou v přiložené tiskové zprávě nebo na stránkách Havlovického poháru.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 14.9.2015

Havlovická Tropical liga: první prohra Barchovanu!

Havlovická Tropical liga si na uplynulý víkend naplánovala zápasy 12. kola. První prohru v soutěži utrpěl Barchovan Libňatov, suverénní lídr tabulky klopýtl na trávníku Ležáku Česká Skalice. I v dalších dvojzápasech se body spravedlivě dělily, podívejte se na kompletní výsledky a tabulku.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 14.9.2015

Memoriál svatého Václava se blíží!

Zdravím všechny příznivce podzimního streetballování. Srdečně vás zvu na další ročník Memoriálu svatého Václava, který se uskuteční v sobotu 26. září. POZOR - začínat budeme již v deset dopoledne! Mokrá varianta je zajištěna, kdyby náhodou selhala objednávka krásného počasí... ;-) Propozice turnaje jsou zde. Na setkání s vámi se velmi těšíme!
Petra Nývltová, 10.9.2015

Podzimní Havlovická tenisová liga je v plném proudu

Od pátka 14.8. můžete hrát Podzimní Havlovickou tenisovou ligu. Své soupeře a jejich kontaktní údaje naleznete v každé příslušné tabulce, která se bude týkat vaší ligy. Startovné, které činí pro všechny ligy jednotlivců stejně a to 580 Kč, zasílejte na účet vedený u ČSOB, č.ú: 166512532/0300 a do zprávy pro příjemce uveďte heslo "Tenis", své jméno a příjmení nebo osobně na adresu pořadatele: Jaroslav Balcar, Havlovice 154. Žádáme o zaplacení startovného do konce září. Pokud hráč nezaplatí startovné ani po výzvě pořadatele, bude ze soutěže vyřazen. Připomínáme všem hráčům, aby se řídili pravidly HTL! Přejeme všem hráčům pevné zdraví, krásné podzimní počasí a hodně zábavy na havlovických tenisových kurtech!
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban, 9.9.2015

V Havlovicích se bude hrát tenisový turnaj ve čtyřhře

V sobotu 19.9.2015 se na kurtech v Havlovicích uskuteční tenisový turnaj ve čtyřhře. Turnaj se uskuteční pouze v případě, že se do čtvrtka 17.9. přihlásí minimálně 5 dvojic. Zahájení turnaje bude v 8 hodin na havlovických kurtech. Startovné činí 300 kč za dvojici a zaplatíte ho až v den turnaje. Systém turnaje se určí až na místě dle počtu dvojic. Přihlášky posílejte na email leontynk@centrum.cz nebo na tel. číslo 731 295 831.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban, 8.9.2015

V Havlovické Tropical lize se dařilo trutnovským týmům a Ležáku

Havlovická Tropical liga měla na programu zápasy 11. kola. Vedoucí tým tabulky FC Barchovan Libňatov měl tentokrát volno. Dařilo se českoskalickému Ležáku a trutnovským týmům El Ninos a TSD, které bodovaly naplno. Kompetní výsledky a tabulka jsou zde. Zápasy 4. a 5. kola pokračovala také HT senior liga, výsledky jsou zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 8.9.2015

5. ročník Knedlíkového turnaje pro SEŠ-LOST

Poslední srpnová sobota se stala téměř tradicí pro konání turnaje v plážovém volejbale v Havlovicích. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. Pořadatele těší zájem o netradiční ceny (pro tento turnaj tradiční) - švestkové knedlíky. Letos se zúčastnilo 10 mužstev a výrazně se posílila kvalita turnaje. Ranní rozlosování proběhlo ještě v bundách, ale při prvním úderu do míče se mraky rozhrnuly a sluníčko si hru také vychutnávalo (kolem poledne trochu až moc). Hrálo se ve dvou skupinách. Potom o umístění vždy družstva na stejném pořadí ve skupině proti sobě. Pořadatelé si i tentokrát odběhli mezi zápasy uplácat cca 370 knedlíků a poté je pro všechny účastníky uvařit. Pořadí: 1. SEŠ-LOST, 2. ŠNYŤÁCI, 3. DIVOČÁCI, 4. CRK-CRK, 5. HONOBOJ, 6. ŠKOBRTI, 7. HAVLOVICE 2, 8. RŮŽOVKY, 9. - 10. HAVLOVICE 1 a MIMONI. Obrázky jsou zde.
Alena Toholová, 2.9.2015

Na havlovickém dětském hřišti jsou nové herní prvky

Přestřižením pásky předal havlovický vodník v neděli 9. srpna dětem do užívání dva nové herní prvky, který byly nainstalovány na dětském hřišti. Jednalo se o pirátskou loď a minikolotoč, které nahradily původní již dosloužilé herní prvky. Celkové náklady na tuto akci byly 600.000,- Kč. Z toho 400.000,- Kč přispělo prostřednictvím dotace Ministerstvo pro místní rozvoj, 150.000,- Kč přidala TJ Sokol Havlovice a zbytek obec Havlovice. Obrázky jsou zde.
Pavel Dvořáček, starosta, 12.8.2015

Když to ženy natřou mužům... (v minigolfu)

Je neděle 9. srpna 2015, havlovický sportovní areál a 5. kolo minigolfové ligy. Šokující vedra pokračují a další šok, hlavně zúčastněným mužům, způsobily výsledky kola. Hana Kopecká a Alena Toholová dosáhly shodných výsledků 29 bodů a v horším kole 45 bodů. Rozstřel, který následoval, vyhrála Hana Kopecká a tím kolo vyhrála. Zdeněk Honzera a Pavel Friede měli shodně 31 bodů, ale lepším druhým kolem obsadil Zdeněk Honzera 3. místo. Také shodný počet 36 bodů dosáhli Bohdan Růžička a Miloš Tohola, opět lepším druhým kolem se dostal na pátou příčku Bohdan Růžička. A nakonec shodný počet bodů 37 dosáhli i Tomáš Lokvenc a Zdenka Honzerová. Tomáš obsadil 7. místo a Zdenka 8. místo. Příště tedy zase za měsíc. Celkové výsledky zde.
Alena Toholová, 9.8.2015

Letní běh na běžkách

V Havlovicích se v sobotu 8. srpna 2015 od 14 hodin uskuteční 5. ročník oblíbené akce "Letní běh na běžkách". Účastníci urazí dvě kolečka kolem Hájovny v délce jednoho kilometru. Závodník s nejlepším převlekem dostane soudek piva, pro nejmenší bude připravený skákací hrad. Akce se koná pod záštitou obce Havlovice, její výtěžek podpoří činnost psího útulku. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, 6.8.2015

Slavnostní otevření dětského hřiště

Zveme všechny děti a rodiče na zpřístupnění nových hracích prvků na dětském hřišti ve sportovním areálu v Havlovicích. V neděli 9. srpna 2015 ve 14 hodin bude hřiště otevřeno a od 15 hodin se na něm uskuteční doprovodný program. Podrobnější informace najdete v příloze.
Jaroslav Balcar, 3.8.2015

Havlovický akvapark na Úpě

U Všesportovního stadionu v Havlovicích mají další atrakci. Hlavně v horkých letních dnech se zde těší velké oblibě Havlovický akvapark na Úpě. Osvěžení ve vlnách řeky si často užívá mládež, areál vodních radovánek ale nedávno otestovali například také účastníci Hapostar. Prohlédněte si obrázky.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 4.8.2015

HAPOSTAR ovládli fotbalisté Teplic nad Metují

Všesportovní stadion v Havlovicích hostil první srpnovou sobotu tradiční turnaj fotbalistů nad 40 let, oblíbené HAPOSTAR. Vítězem se staly Teplice nad Metují. Parta kolem člena české fotbalové reprezentace starostů Milana Brandejse ve finále překvapila našlapaný Švery tým Trutnov, Tepličtí vyhráli 2:1 gólem v závěru prodloužení. Na havlovickém pažitu jsme viděli hned několik bývalých ligistů, například bývalého útočníka Bohemians Praha a otce současného kanonýra Slavie Milana Škodu. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také fotogalerii nebo foto vítězného týmu.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 2.8.2015

Přijímáme přihlášky do Podzimní Havlovické tenisové ligy

Start Podzimní Havlovické tenisové ligy je naplánován na pátek 14. srpna 2015! Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do úterý 11.8.2015.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 30.7.2015

Vítězem Jarní Havlovické tenisové ligy 2015 se stal podruhé za sebou bez jediné porážky Pavel Dohnal!

Vítězem Jarní Havlovické tenisové ligy 2015 se stal Pavel Dohnal, který pokračuje na vítězné vlně z minulého roku a je již 26 zápasů bez porážky! Druhou ligu vyhrál Leoš Klaban. Zrcadlo výsledků, první liga: 1. Dohnal P., 2. Kábrt J., 3. Dvořáček J. Druhá liga: 1. Klaban L., 2. Růžička M., 3. Smékal P. Fotografii úspěšných tenistů si prohlédněte zde.
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 30.7.2015

Koloběžky zdarma!

Ve sportovním areálu v Havlovicích bude nadcházející sobotu 25. července probíhat akce nazvaná "Koloběžky zdarma". Mezi devátou a osmnáctou hodinou si zde budeme moci vyzkoušet 20 různých koloběžek. Za jejich otestování se platit nebude. Případné dotazy zodpoví na telefonním čísle 737 141 504. Zde je plakát.
Petr Záliš, 22.7.2015

Olympiáda pro starší a dříve narozené

Rádi bychom Vás opět po roce pozvali na připravovanou akci. Jedná se o OLYMPIÁDU PRO STARŠÍ A DŘÍVE NAROZENÉ. Olympiáda je určena hlavně pro starší a dříve narozené z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory, o.p.s. Mohou se však zúčastnit i zájemci z širšího okolí, tak jak to bylo v minulých letech. Letošní ročník Olympiády je již sedmým v řadě. Akce se koná vždy na začátku září v havlovickém Všesportovním areálu. Pro tento rok bylo zvoleno datum 3. září a začátek akce je stanoven na 13 hodin. Olympiády se mohou účastnit senioři s rokem narození 1950 a starší. Více na pozvánce nebo na plakátu.
Kateřina Valdová, 22.7.2015

Havlovický minigolf zase v režii Matěje Růžičky

V neděli 12.7. se v Havlovicích uskutečnil čtvrtý turnaj v minigolfu. Ve svém druhém letošním startu opět zvítězil Matěj Růžička výkonem 30 ran a tím se dostal na čtvrté místo v celkovém pořadí. Na druhém místě skončil s 33 body Tomáš Lokvenc a vyhoupl se do čela celkového pořadí. Třetí skončila Alena Toholová se stejným výkonem jako druhý Tomáš. Celkové výsledky tour najdete zde.
Stanislav Čáp, 14.7.2015

Libňatovský Barchovan opět stoprocentní

Havlovická Tropical liga měla na programu zápasy 10. kola. Vedoucí tým tabulky FC Barchovan Libňatov zase bodoval naplno, na Hořičkách vybojoval dvě jasné výhry. Dařilo se také červenokostelecké Lavině, která nedala šanci Nemojovu. Volno měl tým TSD Trutnov, čtyři zápasy byly odloženy. Kompetní výsledky a tabulka jsou zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 30.6.2015

HAPO 2015 vyhrál tým KOKA Trutnov

Havlovický pohár 2015 vyhráli fotbalisté týmu KOKA Trutnov. Ve finále porazili jasně 5:1 královéhradecký Academix, za který nastoupil náš bývalý reprezentant Ruda Skácel. Bronz vybojoval trutnovský Švery Team. HAPO nabídlo i zajímavý doprovodný program, například vystoupení mažoretek nebo představení simulátoru dopravní nehody. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také kompletní výsledkovou listinu nebo fotografie. Velká fotogalerie je zde.
Miloslav Tohola, Petr Záliš, 30.6.2015

HAPO rozehráno

Boje o Havlovický pohár 2015 byly rozehrány. Sobotní kvalifikaci, která se hrála zároveň jako Ligový pohár Havlovické Tropical ligy, ovládl českoskalický Ležák. Nedělní kvalifikaci zvládlo nejlépe mužstvo KOKA Trutnov. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také kompletní výsledkový servis z kvalifikačních skupin K1 a K2 nebo výsledky Ligového poháru Havlovické Tropical ligy. Další dvě kvalifikační skupiny HAPO se odehrají příští sobotu 27. června.
Petr Záliš, 21.6.2015

Havlovický minigolf ovládl Tomáš Lokvenc

V neděli 14.6.2015 se v Havlovicích uskutečnil třetí turnaj v minigolfu. Za účasti devíti borců se vítězem stal Tomáš Lokvenc před Petrem Hejnou, na třetí příčce se umístil Pavel Friede. Tito tři borci okupují i první tři místa v celkovém pořadí "Havlovické minigolfové tour". Kompletní výsledky tour najdete zde.
Stanislav Čáp, 16.6.2015

Libňatovský Barchovan zase bodoval naplno

Havlovická Tropical liga pokračovala zápasy 9. kola. Lídr tabulky FC Barchovan Libňatov zase bodoval naplno, jeho dvojzápas s El Ninos Trutnov byl bohatý na góly. Dařilo se také Nemojovu a červenokostelecké Lavině. Volno měli tentokrát borci z Hořiček. Kompetní výsledky a tabulka jsou zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 15.6.2015

Havlovický volejbalový turnaj ovládli Tragédi

Sobota 6. června 2015, sportovní areál v Havlovicích. Na nebi ani mráček, slunce pálí, ideální čas k vodě. Ale milovníci volejbalu se přesto opět sešli v Havlovicích na turnaji smíšených družstev. Tak jako v minulém roce se sešlo 8 družstev. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech. Poté se utkala družstva na stejných místech ve skupinách o konečné pořadí. Velký boj byl o 1. místo. Tam si to rozdal loňský vítěz Směs s Tragédy. Po vskutku napínavém boji zvítězili Tragédi nejtěsnějším rozdílem 2:1. A závěrečná koupel pro vítěze v řece Úpě byla příjemnou odměnou po horkém, propoceném dni. Družstva byla odměněna tradičními utopenci a drobnými cenami s diplomem. Konečné pořadí: 1. Tragédi, 2. Směs, 3. Experti, 4. Kde je parkoviště, 5. Crk Crk, 6. Havlovice, 7. Suchovršice, 8. Juventus. Obrázky jsou zde.
Alena Toholová, 12.6.2015

Závěr cvičebního roku ozdoben vítězstvím

Matěj Kaizr ozdobil závěr cvičebního roku zlatou medailí z krajského kola v atletickém čtyřboji. Naprosto s přehledem vyhrál v Jičíně mezi staršími žáky. Gratulujeme! Za dobrou reprezentaci si zaslouží pochvalu také Martin Spielberger ml., Michal Vosáhlo, Ondřej Bekr a Ondřej Vlček. Všichni cvičenci z dětských kategorií se s cvičebním rokem rozloučili na společné výpravě k hradu Vízmburk. Děti zvládly pěší pochod, sportovní úkoly, postřehovku i opékání buřtů. Při závěrečném luštění tajenky všem vyšlo: "V září se na vás těšíme!" ...a to je fakt! Fotogalerie je Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 10.6.2015

Rozlosování HAPO 2015

Rozlosování Havlovického poháru v kopané už je známo. Účastníci HAPO 2015 byli rozděleni do šesti skupin, jejich složení je zde. Kvalifikační boje budou probíhat o víkendu 20. a 21. června a také v sobotu 27. června. Poslední červnovou neděli pak bude na programu finále. Loňské prvenství bude na havlovickém pažitu obhajovat Academix Hradec Králové.
Petr Záliš, 9.6.2015

V seniorské lize se dařilo skalickému Ležáku

Další zápasy měla na programu Havlovická Tropical (senior) liga, které se účastní kostelečtí Kopáči, HAFA Havlovice, OTS Hurikán Trutnov a českoskalický Ležák. V 3. kole soutěže se nejvíce dařilo Ležáku, který vyhrál oba své zápasy. Kopáči měli volno. Výsledky a tabulka jsou zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 8.6.2015

Májový streetballový turnaj ovládli Giboni

V sobotu 16. května 2015 se na havlovickém asfaltovém hřišti uskutečnil XV. ročník Májového streetballového turnaje. Sjelo se na něj celkem šest teamů z blízka i z dáli. Oproti dřívějším ročníkům si všichni museli maličko přivstat, jelikož jsme kvůli odpolednímu zápasu českých hokejových reprezentantů s Kanaďany začínali již v 10 hodin dopoledne. Z vítězství se nakone radovali Giboni, podrobnosti čtěte v přiložené tiskové zprávě. Prohlédněte si také výsledkovou listinu nebo přehled vítězů turnaje. Přikládáme rovněž fotogalerii.
Petra Nývltová, 25.5.2015

Barchovan Libňatov se veze na vítězné vlně

Další zápasy měla na programu Havlovická Tropical liga. Výsledky jednotlivých zápasů a tabulku soutěže najdete zde. Hrála se také Havlovická Tropical (senior) liga, které se účastní Kopáči z Červeného Kostelce, HAFA Havlovice, OTS Hurikán Trutnov a českoskalický Ležák. Výsledky a tabulka jsou zde.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 25.5.2015

Havlovické Tropical lize vládne Barchovan Libňatov

Tabulku Havlovické Tropical ligy vedou fotbalisté Barchovanu Libňatov, kteří zatím v soutěži neztratili ani bod. Druzí jsou trutnovští El Ninos, průběžná třetí příčka patří áčku žernovské Viktorky. Aktuální pořadí uzavírá žernovská rezerva. Podívejte se na výsledky posledního kola.
Jaroslav Kocián, Petr Záliš, 20.5.2015

Vyrovnaný minigolf vyhrál Matěj Růžička

Ve druhém kole minigolfové tour se po velmi vyrovnaném souboji stal vítězem Matěj Růžička, který absolvoval svůj letošní první turnaj. Se ziskem 28 bodů zvítězil před druhým Pavlem Friedem s 29 body a třetím Tomášem Lokvencem, který získal 30 bodů. V celkovém pořadí se udržel na prvním místě Petr Hejna s těsným náskokem před Pavlem Friedem. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 14.5.2015

"Zlatá neděle" na atletických závodech

Zlatá neděle nemusí být jen v prosinci, ale třeba i 3. května! Pokud na okresní kolo atletických závodů v Trutnově odjede dvanáct šikovných sportovců z naší TJ a sprint, skok daleký, hod a vytrvalostní běh zvládnou v plném nasazení, putují do Havlovic čtyři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile. Jmenovitě: zlato - Linda Dibelková, Štěpán Smékal, Michal Vosáhlo a Matěj Kaizr. Stříbro - Martin Spielberger a bronz - Ondřej Vlček. Díky všem reprezentantům a hodně úspěchů 23. 5. v krajském kole v Jičíně. Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 5.5.2015

Zkušební provoz končí

Nová vzduchová trampolína ve sportovním areálu prošla úspěšně zkušebním provozem. Od soboty 18. 4. bude již zpoplatněna. Děti do 6 let mají vstup na trampolínu zdarma. Starší děti a dospělí zaplatí za 1 den 20 Kč. Každý obdrží pásek na ruku s datem skákání. Havlovické děti od 7 do 18 let dostanou od správce p. Toholy dárkovou permanentku, která je opravňuje k bezplatnému celoročnímu skákání. Jedinou podmínkou je slušné a ohleduplné chování na trampolíně. Na dětském hřišti bude vyvěšen provozní řád. Příjemné chvíle na našem dětském hřišti přeje výbor TJ Sokol.
Jaroslav Balcar, 16.4.2015

Májový streetball v Havlovicích

Zdravím všechny příznivce házení do bezedných košů. V příloze posíláme propozice k dalšímu ročníku Májového streetu, který bude opět hostit Všesportovní areál TJ Sokol Havlovice. Přihlášky přijímáme telefonicky nebo mailem do 11. května 2015. Budeme se těšit na vaši účast!
Petra Nývltová, 12.4.2015

Úvodní kolo minigolfové tour ovládl Petr Hejna

Vítězem prvního turnaje 9. ročníku minigolfové Havlovické tour se sta Petr Hejna, který uhrál 31 bodů. Na druhém místě se stejným počtem bodů se umístil Standa Čáp. Třetí skončil s 35 body Pavel Friede. Favorité Miloš Tohola a Zdeněk Honzera skončili na chvostu startovního pole. Prvního turnaje se zúčastnilo 11 borců. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 12.4.2015

Start pochodu Václavice Havlovice nově v Havlovicích a ve Slatině

Pořadatelé 26. ročníku pochodu Václavice - Havlovice připravili pro letošní rok řadu novinek. Již nebude vypravován autobus do Václavic. Na start dojdete v sobotu 2. května pěšky do havlovického sportovního areálu. Více najdete zde. Opět bude dětská trasa z Červeného Kostelce. Součástí letošního ročníku bude také otevírání hradu Vízmburk. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 8.4.2015

Jarní Havlovická tenisová liga 2015 začíná

Od pátku 27.3. můžete hrát Jarní Havlovickou tenisovou ligu. Své soupeře a jejich kontaktní údaje naleznete v každé příslušné tabulce, která se bude týkat vaší ligy. Startovné činí pro obě ligy jednotlivců 700 Kč. Částku zasílejte na účet vedený u ČSOB, č.ú: 166512532/0300 a do zprávy pro příjemce uveďte heslo "Tenis", své jméno a příjmení nebo osobně na adresu pořadatele: Jaroslav Balcar, Havlovice 154. Žádáme o zaplacení startovného do 30.4.2015. Pokud hráč nezaplatí startovné ani po výzvě pořadatele, bude ze soutěže vyřazen. Připomínáme všem hráčům, aby se řídili pravidly HTL! Přejeme všem hráčům pevné zdraví, krásné jarní počasí a hodně zábavy na havlovických tenisových kurtech!
S pozdravem za pořadatele HTL Leoš Klaban a Jarda Balcar, 8.4.2015

Staré dřevěné rakety

V neděli 19. dubna se v Havlovicích uskuteční tradiční jarní turnaj Staré dřevěné rakety. Hrát se bude pouze v případě, že se přihlásí do čtvrtka 16.4. více jak 5 hráčů. Zahájení turnaje bude v 8 hodin na kurtech v Havlovicích. Startovné je 200 kč. Zaplatíte ho až ráno v den turnaje, bude použito na úhradu nájmu kurtů, 2x míčky a drobné ceny. Nabízím také možnost půjčení dřevěné rakety, která je hlavní podmínkou pro start v turnaji. Přihlašte se, prosím, na email leontynk@centrum.cz nebo na tel. číslo 731 295 831.
Jaroslav Balcar, 8.4.2015

Začíná Havlovická minigolfová tour 2015

Již v neděli 12.4.2015 v 16,00 hod. začíná 9. ročník Havlovické minigolfové tour. Každou druhou neděli v měsíci (duben - říjen) od 16 hodin v Havlovickém sportovním areálu proběhne turnaj v minigolfu. Vítězem tour se stane ten, kdo získá nejvíce bodů z každého turnaje. Započítává se pět nejlepších výsledků ze sedmi turnajů. Další termíny jsou: 10.5., 14.6., 12.7., 9.8., 13.9. a 11.10. Zveme všechny, kteří si chtějí zahrát minigolf.
Stanislav Čáp, 3.4.2015

Zimní pětiboj v Úpici

V neděli 1. března 2015 odjelo 13 našich žáků a žákyň spolu se dvěma cvičitelkami do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici. Tam změřili své síly v pěti disciplínách okresní soutěže Zimního pětiboje - skok z místa, šplh nebo šikmá lavička, hod na koš, člunkový běh, švihadlo nebo poskoky. Všichni naši reprezentanti „bojovali“ na sto procent. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale takový už je sport. Zde jsou medailisté: zlato – Kotlovská K., stříbro: Bekr V. a Gazda V., bronz: Čepelka M., Vosáhlo M. a Kotlovský F.. Gratulujeme! Fotogalerie je zde.
Yvona Friebelová, 10.3.2015

Přijímáme přihlášky do Jarní Havlovické tenisové ligy 2015

Start Jarní Havlovické tenisové ligy je naplánován na pátek 27.3.2015. Přihlášky posílejte na e-mail leontynk@centrum.cz nebo na telefonní číslo 731 295 831, a to do středy 25.3.2015! Žádáme všechny tenisty, aby si pozorně přečetli a seznámili se se všemi body v našich Havlovických tenisových pravidlech pro rok 2015! V Havlovickém kalendáři akcí na rok 2015 také najdete 2 termíny turnajů, které plánujeme uskutečnit (turnaj starých raket a turnaj čtyřher). Také na tyto turnaje se již nyní můžete přihlásit.
Za TJ Sokol Havlovice Leoš Klaban a Jarda Balcar, 10.3.2015

Ahoj pochodníci, cyklisté, přátelé,

26. ročník pochodu Václavice Havlovice se uskuteční už v sobotu 2. května 2015. Začínáme druhé čtvrtstoletí naší turistické akce a letos chystáme řadu inovací. Kromě tradiční trasy z Václavic do Havlovic bude možno odstartovat pochod či cyklotrasu také ze Slatiny nad Úpou a Havlovic. Cíl bude též ve Slatině nebo Havlovicích. To nám umožní nejen tvorbu nových tras v místech, kde se ještě nejezdilo a nechodilo, ale i možnost startu a cíle na jednom místě, takže budou i trasy okružní. V areálu na Slatině bude samozřejmě občerstvení, bude hrát živá kapela a budou připraveny atrakce pro děti. Další podrobnosti včetně popisu jednotlivých tras budeme zveřejňovat postupně během jara, důležité je teď datum naší akce, které si můžete zaznamenat do svých plánů.
Jaroslav Balcar, 21.2.2015

A JE TO DOMA!!!

Sobota 7. února 2015 byla šťastným dnem pro havlovické volejbalisty. Z Valentýnského turnaje, kterého se zúčastnilo 6 družstev, si domácí borci odnesli vítězství. Vše se odehrálo v kulturním domě v Havlovicích. Jako každoročně touto dobou se sjela smíšená družstva. Podmínkou je vždy alespoň jedna žena na hřišti (ať je na co se dívat). Tradiční účastníky Betlem City, Crk Crk, Havlovice, Juventus a Suchovršice tentokrát doplnili Super Star - bývalí hráči Havlovic. Souboje každý s každým nejlépe zvládly Havlovice, a to bez ztráty bodu. Na druhém místě skončil Juventus, třetí Betlém City, na čtvrtém místě král remíz Suchovršice. Páté místo obsadili Crk Crk, a to jen kvůli vzájemnému zápasu se Suchovršicemi, kde byli horší na body 35:36. Velmi dobrý dojem zanechali Super Star, kteří se pár let trochu drželi zpátky od volejbalu, ale bylo vidět, že to mají stále v krvi. Na konci turnaje byl vyhlášen nejstarší hráč Řezníček Láďa ze Suchovršic, který hrdě nosí na zádech číslo 70, ale to už nějaký ten pátek neplatí. Obdržel od pořadatelů dřevěné berle. Na hřišti hraje společně s nejmladší účastnicí turnaje Martinkou, svojí vnučkou. Na závěr si všichni pochutnali na cenách, již tradičních tlačenkách. Prohlédněte si obrázky z turnaje.
Alena Toholová, 13.2.2015

Informace o HAPO, HAPOSTAR a SUPERHAPOSTAR najdeme na novém webu

Pro příznivce fotbalových turnajů pořádaných v Havlovicích máme dobrou zprávu. Veškeré informace o turnajích HAPO, HAPOSTAR a SUPERHAPOSTAR najdeme na nových stránkách na adrese havlovickypohar.webnode.cz. Jsou zde přihlášky na tyto turnaje nebo přehledy vítězů jednotlivých ročníků. Najdeme zde také informace o Úpském poháru, který Havlovický svaz Malé kopané pořádá v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici.
Petr Záliš, 8.2.2015

Výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice

Zveme všechny členy TJ Sokol Havlovice na výroční členskou schůzi, která se tradičně koná v hostinci Amerika dne 9. 2. 2015. Zazní zde zprávy o činnosti oddílů nebo o hospodaření TJ v roce 2014. Bude se také plánovat rok 2015 a v neposlední řadě dojde na volby do výkonného výboru. Kompletní program najdete na pozvánce.
Jaroslav Balcar, 21.1.2015

Tradiční turnaj na Blahovce vyhrál Tyrolit Úpice

V sobotu 17. ledna uspořádal Havlovický svaz Malé kopané (HSMK) o.s. v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků již 18. ročník tradičního turnaje. V jedné sedmičlenné skupině se hrálo systémem každý s každým. Po odehrání všech 21 zápasů se z vítězství radovalo mužstvo Tyrolit Úpice, které získalo 16 bodů a přerušilo tříletou nadvládu Draků z Odolova. Pořadí na dalších místech: 2. Lucky Team 13 bodů, 3. RFC AVERZE A 12, 4. 3 Promile M. Svatoňovice 12, 5. RFC AVERZE B 4, 6. Draci Odolov 3, 7. Bílej Balet Žacléř 1. Během turnaje padlo 99 branek. Celý turnaj s malou výpomocí Jirky Říhy s přehledem rozhodoval Aleš Havlík. Hodnotné ceny předal všem mužstvům Miloslav Tohola a předseda HSMK Jaroslav Kocian pořídil fotodokumentaci. Více o turnaji na www.havlovickaliga.webnode.cz nebo na Facebooku.
Jaroslav Kocián, 18.1.2015

Havlovický svaz malé kopané pořádá nábor týmů

Havlovický svaz malé kopané pořádá nábor týmů do těchto soutěží: Havlovická Tropical liga a Havlovická senior liga. V případě zájmu kontaktujte pořadatele Jaroslava Kociána na telefonu 777 583 602, případně na e-mailové adrese jkocian@raz-dva.cz. Náborový plakát je zde.
Jaroslav Kocián, 15.1.2015

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenise si přišlo zahrát 12 hráčů. Vítězství bylo těsné, se stejným počtem 12 bodů nakonec zvítězil Petr HEJNA před druhým Petrem Luštincem. Třetí místo se shodným počtem deseti bodů obsadil Matěj Růžička před čtvrtou Lídou Wernerovou. Obrázky z turnaje jsou zde. Sportujeme dále, a to každé pondělí od 18 hodin v tělocvičně. Přivítáme nové příznivce stolního tenisu.
Lída Wernerová, 6.1.2015

Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší