Havlovické sportovní noviny 2012

Úpský pohár 2013

Havlovický svaz Malé kopané uspořádá Úpský pohár. Hrát se bude 26. a 27. ledna 2013 v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici. Půjde o jubilejní 15. ročník turnaje v halové kopané. Počet mužstev omezen na 24! V případě Vašeho zájmu se ozvěte pořadatelům co nedříve. Těšit se můžete na super ceny! Přihláška na turnaj je zde.
Miloš Tohola, 11.12.2012

V Havlovicích se už bruslí

V Havlovicích je bruslařská sezona v plném proudu. Díky výraznému poklesu teplot jsme mohli začít stříkat, teď už je kluziště ve všesportovním areálu za školou v provozu. A tak neváhejte a přijďte si před vánočními svátky protáhnout "faldy"! Aktuální obsazenost kluziště zjistíte na webkameře. V minulé sezoně se v Havlovicích poprvé bruslilo až 28. ledna, tentokrát jsme se tedy dočkali o poznání dříve.
Jaroslav Balcar, 9.12.2012

Kulturní dům bude 17. listopadu patřit sportovcům

V sobotu 17. listopadu se v havlovickém Kulturním domě uskuteční vyhlášení minigolfové tour, tenisových lig a prázdninového turnaje ve stolním tenisu. Hlavním programem bude vyhlášení výsledků Havlovické Tropical ligy (1. a 2. liga a senior liga). Součástí večera, který začíná v 19:30, bude i doprovodný program a taneční zábava pro účastníky soutěží a jejich doprovod.
Miloslav Tohola, 13.11.2012

A je dobojováno

Sluníčko, modrá obloha a pohodové odpoledne, to byla atmosféra závěrečného kola havlovické minigolfové ligy, které proběhlo v neděli 14. října. Sešlo se 12 účastníků. První tři měli stejný počet bodů a rozhodovalo tedy druhé kolo. Zdeněk Honzera přišel jen párkrát, ale nedělním vítězstvím se "vymrštil" na celkové 4. místo. O celkovém vítězi bylo rozhodnuto již minule, Miloš Tohola se nedal překonat, avšak boj byl o 2. místo. To nakonec získala Hana Kopecká, která tak odsunula Petra Hejnu na místo třetí. Úplná tabulka je v příloze. Letošní ročník končí, ale už se těšíme na rok 2013, kdy se bude začínat opět v dubnu. Těšíme se na vás všechny, kteří rádi soutěžíte.
Alena Toholová, 15.10.2012

Cvičení ZUMBA startuje

Cvičení ZUMBA opět začíná. Konat se bude každý čtvrtek od 18,15 do 19,15 v tělocvičně TJ Sokol. Poplatek na hodinu je 50 Kč. Zájemci, určitě přijďte!!! Pokud bude počet účastnic příliš nízký, budeme muset cvičení zrušit.
Jaroslav Balcar, 7.10.2012

Memoriál svatého Václava ovládla Lvíčata

Přesně v den svátku svatého Václava, tedy 28. září roku 2012, se uskutečnil již XII. ročník Memoriálu svatého Václava ve streetballu. Jako každoročně ho hostil havlovický všesportovní areál. I když se po celé dopoledne proháněly po obloze naducané mraky, po obědě se počasí uklidnilo a dopřálo nám naplno si vychutnat turnajovou atmosféru. Podrobnosti jsou zde. Mrkněte také na fotoreport z turnaje.
Petra Nývltová, 4.10.2012

Memoriál svatého Václava už v pátek!

Všesportovní areál v Havlovicích hostí v pátek 28. září Memoriál svatého Václava. Dvanáctý ročník turnaje ve streetballu začne v pravé poledne. Utkají se týmy tvořené chlapci i děvčaty. Loňské prvenství bude obhajovat družstvo Xstream Ballers, které ve finále porazilo hradecký team Baskfet 16:8. Propozice jsou zde.
Petr Záliš, 24.9.2012

Zahajujeme cvičení v nové tělocvičně

V pondělí 24.9. se odpoledne uskuteční Olympiáda dvojic (viz plakátek). Od úterý již zahajujeme pravidelná cvičení v nově zrekonstruované tělocvičně dle rozvrhu cvičebních hodin, který najdete zde. Ostatní termíny (pátek - pondělí) jsou volné pro cvičení či sportování zájmových skupin cvičenců, pro příležitostné florbalové, nohejbalové či fotbalové turnaje apod. Cena za používání tělocvičny mimo cvičební hodiny je 80 Kč za hodinu. Máte - li zájem o pronájem, zavolejte na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 21.9.2011

SUPERHAPOSTAR pro Duklu Žamberk

Za příjemného počasí v nádherném prostředí havlovického areálu se konal již 11. ročník turnaje pro fotbalisty nad 50 let - SUPERHAPOSTAR. Zúčastnilo se ho 9 mužstev a premiérové vítězství vybojovala Dukla Žamberk složená z hráčů, kteří před desítkami let právě v Dukle vojákovali a hráli fotbal. Klikněte na podrobnější referát nebo na obrázky.
Miloš Tohola, 11.9.2012

Olympiáda pro starší a pokročilé

Téměř 160 soutěžících se sešlo ve čtvrtek 6. září v havlovickém Všesportovním areálu. Své dovednosti tu totiž již počtvrté porovnali senioři ze širokého okolí, a to ve čtyřech disciplínách Olympiády pro starší a pokročilé. Soutěžit letos mohli všichni, kteří mají v občanském průkazu rok narození 1947 a nižší, to znamená, že těm nejmladším mohlo být šedesát pět let. Olympiáda je určená pro starší a pokročilé především z území Místní akční skupiny Království – Jestřebí hory. „Těch obcí je zatím přihlášeno skutečně hodně a myslím, si, že i oproti loňskému roku tu posun bude,“ předvídal před začátkem hlavní organizátor Miloslav Tohola z TJ Sokol Havlovice a jeho slova se naplnila. Letos se soutěžící sešli celkem ze třinácti míst – Vítězné, Vlčic, Pilníkova, Chvalče, Libňatova, Úpice, Havlovic, Rtyně v Podkrkonoší, Velkých Svatoňovic - Markoušovic, Domova důchodců Tmavý důl (Rtyně v Podkrkonoší), Trutnova, Červeného Kostelce a Lampertic (poslední tři leží mimo území MAS). Přečtěte si celou zprávu k akci. Prohlédněte si fotografie. Reportáž Televize JS je zde.
Kateřina Valdová, 10.9.2012

Zdena H. všem vytřela zrak

Velký výkonnostní skok předvedla v neděli 9. 9. 2012 při 6. kole minigolfové ligy v Havlovicích Zdena Honzerová. Zvítězila výkonem 31 bodů! Druhé místo obsadil Miloš Tohola a dobrý výkon předvedl i Pavel Friede na místě třetím. Tentokrát byly mezi všemi účastníky jen minimální rozdíly. Před posledním kolem, které bude 14. října, je sice celkový vítěz známý, ale bude se bojovat o další místa, kde je vše ještě otevřené. Výsledky jsou zde.
Alena Toholová, 10.9.2012

Nejlepší byli BARABERE

Většinu noci ze soboty na neděli 26. srpna propršelo. Ráno se pořadatelé sešli v havlovickém areálu u hřiště na beach volejbal s otazníkem v očích, zda se 2. ročník "knedlíkového" turnaje uskuteční. Pohybuchtiví jedinci se však našli a sešlo se 10 družstev. Družstva byla po třech osobách a podmínkou byla jedna žena. Hrálo se ve dvou skupinách po pěti. První dva ze skupin hráli do kříže a vítězové se utkali o celkové prvenství. Další družstva dohrávala o konečné pořadí. Přestože při prvních zápasech ještě zábly nohy v mokrém písku, během dne se počasí umoudřilo a strávili jsme všichni na hřišti pěknou neděli plnou sportu. Družstva na prvních třech místech obdržela mísu výborných jablkových knedlíků, což se stává tradicí. Prohlédněte si obrázky z turnaje. Konečné pořadí: 1. BARABERE, 2. Kábrti, 3. Markoušovice, 4. Havlovice 2, 5. Tragédi, 6. Pivo zdarma, 7. Havlovice 1, 8. Na3to, 9. VAT69, 10. Brazilci.
Alena Toholová, 28.8.2012

Nováček soutěže překvapil!

V neděli 12. srpna se konalo v Havlovicích ve sportovním areálu již 5. kolo minigolfového turnaje. Přibyl nám jeden nováček, pan Friede Pavel. Hned na úvod nám dal najevo, že vlastně žádný "nováček" není. Umístil se na druhém místě za Milošem Toholou, který si jde tvrdě za vítězstvím. Toholová Alena měla stejný počet bodů jako Pavel Friede, ale horším druhým kolem přišla o pár bodů do celkového hodnocení. "Zvláštním úkazem" byl Petr Hejna, který zahrál zatím nejhorší kolo soutěže. Nejhorší dvě kola se ale škrtají. Výsledky jsou zde. Podrobnější informace najdete v sekci Minigolf. 6. kolo se uskuteční v neděli 9. září, všichni jste srdečně zváni.
Alena Toholová, 13.8.2012

Nevídané penaltové drama pro Old Boys Teplice nad Metují!

Ve sportovním areálu v Havlovicích se uskutečnil již 19. ročník turnaje v menší kopané pro hráče nad 40 let. Ve dvou skupinách bojovalo po celý den 10 mužstev. Do semifinále Hapostar se probojovali loňský vítěz Sonia Źacléř, Pražská Trutnov, Old Boys Teplice nad Metují a Haldy Žetonů. Premiérový titul vybojovali "staří chlapci" z Teplic. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také obrázky vítězného celku. Připojujeme i přehled vítězů Hapostar.
Miloš Tohola, 30.7.2012

HAPOSTAR vyhráli bojovníci z Teplic

Tradiční turnaj fotbalistů nad 40 let HAPOSTAR vyhrály v Havlovicích Teplice nad Metují, které v dramatickém finále porazily favorizovaného obhájce trofeje, tým Sonia Žacléř. Bronzovou příčku vybojovala Pražská Trutnov, čtvrté místo obsadilo překvapení turnaje, mužstvo Haldy Žetonů. Hrálo se na hlavním i vedejším hřišti, turnaje se celkem zúčastnilo deset týmů. O zábavu přítomných se opět postaral i havlovický vodník (na snímku), který zájemce povozil na svém speciálně upraveném bicyklu.
Petr Záliš, 28.7.2012

Havlovice hostily nejlepší české týmy v malé kopané

Havlovice hostily o víkendu nejlepší tuzemské týmy v malé kopané. Ve Všesportovním areálu se uskutečnil Pohár vítězů pohárů městských lig. Z vítězství se radovalo družstvo AC Everlast Příbram, které si ve finále poradilo s týmem FC Borcibalona. Oslavy vítězů přibližují naše obrázky. Náš region dobře reprezentoval českoskalický Ležák, který v elitní společnosti vybojoval velmi dobré páté místo. Poděkování patří havlovickým organizátorům, kteří opět odvedli skvělou práci. Podrobnosti jsou zde. Můžete také shlédnout reportáž Televize JS nebo reportáž východočeské televize Internetovka.
Petr Záliš, 23.7.2012

Jarní liga konečně uzavřena

Oficiální vyhlášení jarní tenisové ligy se bohužel pro nepřízeň počasí neuskutečnilo ve správném termínu. Nakonec však byly ceny předány a liga uzavřena. V 1. lize zvítězil Petr Kašpar před Janem Kábrtem a Mirkem Kábrtem. V 2. lize přebral pohár pro mistra Petr Smékal, druhý byl Jiří Řezníček a třetí Martin Adámek. V 3. lize exceloval Leoš Klaban před Pavlem Radou a Lubošem Ševerou. Od 1. srpna se pustíme do podzimní části. Do 3. ligy můžeme přijmout 2 – 3 nové hráče. Přihlaste se na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 22.7.2012

Olympiáda v Havlovicích úspěšně zakončena

Od neděle do pátku se uskutečnil 1. sportovní tábor pořádaný TJ Sokol Havlovice. Zúčastnilo se jej 22 dětí. Pod vedením J. Honzerové a B. Janovské děti absolvovaly havlovickou olympiádu. Všechny děti odjížděly maximálně spokojené a již nyní se těší na příští rok. Na další turnus od 19. do 24. 8. máme ještě 3 volná místa. Fotografie z tábora najdete zde.
Jaroslav Balcar, 14.7.2012

Havlovice budou hostit Mistrovství ČR v malé kopané

Havlovický svaz malé kopané o.s. uspořádá ve spolupráci s Českomoravským svazem malé kopané Pohár vítězů pohárů 2012. Mistrovství České republiky v malé kopané se v havlovickém všesportovním areálu uskuteční o víkendu 21. a 22. července. Těšit se můžeme na dvacítku elitních tuzemských týmů, sobotní program zpestří večerní taneční zábava! Prohlédněte si plakát.
Petr Záliš, 11.7.2012

Minigolf: vítězkou "extrémní" Hana Kopecká

Hana Kopecká má asi ráda extrémy, neboť vítězí buď v extrémní zimě nebo v extrémním teple. To předvedla i v neděli 8. července v rámci 4. kola turnaje v minigolfu. Po ne zcela vydařeném úvodním kole se jí povedlo druhé kolo a vyrovnala si tak svůj rekord dráhy - 28 bodů! Favorité se museli tentokrát spokojit s dalším umístěním. Výsledky jsou zde. Za měsíc (v neděli 12. srpna) opět na shledanou!
Alena Toholová, 9.7.2012

Havlovický pohár vyhrála opět SONIA Žacléř

I přes vysoké teploty přinesl 35. ročník Havlovického poháru krásnou fotbalovou podívanou. Po dvou odehraných kvalifikačních víkendech proti sobě ve finálovém zápase nastoupily týmy SONIA Žacléř a KOKA Trutnov. Mužstvo SONIA obhájilo loňské prvenství, a to s výsledkem 2:0. Konečné pořadí: 1. Sonia Žacléř, 2. KOKA Trutnov, 3. Švery Trutnov, 4. TMK Loosers Hradec Králové, 5. Stará Garda Náchod, 6. FC Sychrov, 7. HAFA Havlovice, 8. Krycha Bus Jelenia Góra. Nejlepší hráč: Petr Makovský (KOKA Trutnov). Nejlepší střelec: Daniel Zinke (Sonia Žacléř). Nejlepší brankář: Jiří Mašek (TMK Loosers Hradec Králové). Podívejte se na reportáž východočeské televize Internetovka.
Libor Tohola, 2.7.2012

HAPO slaví výročí, v Havlovicích se bude hrát i vodní fotbal

Již 35. ročník turnaje HAPO nabízí tentokrát spoustu atrakcí. O víkendu 30.6. a 1.7. si mimo fotbalu mohou všichni užít suprové atrakce. Vodní fotbal je nejlepší zábava pro malé i velké, pro partičky i jednotlivce. Dále bude připraven skákací hrad, soutěže pro děti i dospělé, simulátor dopravní nehody a tombola. V sobotu večer se koná diskotéka pod širým nebem a ve 23 hod bude tradiční ohňostroj. V neděli se na havlovickém hřišti představí extraligový hokejový pohár v rámci Mistrovské Tour 2012 s dvěma hráči mistrovských Pardubic. Návštěvníci se budou moci s pohárem vyfotit a možná dojde i na autogramiádu. Neváhejte a přijďte s námi naše jubileum oslavit! Nabízíme také kvíz týkající se Havlovického poháru, vyhrávat můžete hodnotné ceny!
Jaroslav Balcar, 21.6.2012

Letní turnaj ve volejbale ovládla Směs

V sobotu 16. června se na kurtech v Havlovicích konal 23. ročník letního turnaje ve volejbale smíšených družstev. Přestože počasí lákalo k vodě, zúčastnilo se turnaje 10 mužstev. Po celodenních bojích si vítězství odneslo družstvo Směs, které tak obhájilo loňské prvenství. Ve finále porazilo předloňského vítěze Experti. Na třetím místě skončili Dobráci a hned za nimi Tragédi. Další umístění: 5. 6 bublinek 7. Kleště a Sikovky 8. Juventus 9. Havlovice 10. Betlém City. Prohlédněte si fotogalerii. Dík všem účastníkům za příjemné zážitky a za rok zase na viděnou!
Alena Toholová, 20.6.2012

Minigolfistům v Havlovicích kraluje Miloš Tohola

V neděli 17. června se uskutečnilo již 3. kolo havlovické minigolfové ligy. Vskutku letní počasí přilákalo 12 účastníků. Mezi nimi byl nejlepší Miloš Tohola s 26 body. Na paty mu šlapal Bohdan Růžička, který měl 29 bodů. Kompletní výsledky jsou zde. Doufejme, že se v následujících kolech najde více takových, kteří se postarají o atraktivnost soutěže a nenechají Miloše Toholu moc jednoduše vyhrát. Máme před sebou ještě další 4 kola. To nejbližší v neděli 8. července!
Alena Toholová, 19.6.2012

Havlovický pohár rozlosován

35. ročník Havlovického poháru je rozlosován. Úvodním hracím dnem bude sobota 23. června, v odpoledních skupinách se představí FC Sychrov, Blahováci Úpice nebo Academix Hradec Králové. Na havlovický pažit vyběhne také Straž požarna Jelenia Góra i další polské týmy. Finále HAPO se bude hrát v neděli 1. července. Prvenství obhajuje SONIA Žacléř. Prohlédněte si kompletní rozlosování turnaje.
Petr Záliš, 13.6.2011

Putovní pohár si odvezla Úpice

Nohejbalový turnaj „O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA“, hraný též jako 3. ročník memoriálu Honzíka Kleistnera, zná od sobotního podvečera svého vítěze. Stalo se jím po stále se zlepšujících výkonech v turnaji družstvo KHB Úpice ve složení Jindra Kupský, Petr Horák a Míša Bönisch. Ti ve finále porazili jednoho z favoritů a několikanásobného vítěze turnaje - Bílou Třemešnou. Podrobnosti jsou zde. Prohlédněte si také obrázky z turnaje.
Jiří Pitaš, 3.6.2011

Už máme hotovo

V úterý 5. června od 17,30 hodin se uskuteční slavnostní otevírání tělocvičny TJ Sokol. Během jarních měsíců došlo k rekonstrukci podlahy tělocvičny. Na tuto akci jsme získali 750 tisíc Kč z programu Leader EU prostřednictvím MAS Království - Jestřebí hory. Dále jsme obdrželi od obce Havlovice 100 tisíc Kč. Částku 200 tisíc zafinancujeme z naší činnosti. Na brigádnických pracích jsme ušetřili okolo 150 tisíc Kč. Zveme všechny havlovické sportovce a příznivce TJ Sokol na zahájení činnosti spojené s prezentací na téma: "Jak se nám to podařilo".
Jaroslav Balcar, 31.5.2011

Havlovice budou opět hostit Festival cyklistiky

V Havlovicích startuje v pátek 1. června Festival cyklistiky 2012. Úvodní závod – sprint horských kol se pojede od 19 hodin. Večerní zábava v havlovickém všesportovním areálu pak začíná ve 20:15. Nabitý sobotní program začíná úderem desáté hodiny. Dojde na dětské závody i MTB maratón. Vše završí večerní Bike Party v klubu Pálenka Úpice. Podrobnosti najdete na www.festivalcyklistiky.cz.
Petr Záliš, 31.5.2011

Propršené Václavice

V sobotu 12. května se uskutečnil rekordní 23. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Proč rekordní? Rekordem je počet účastníků. Letošního ročníku se zúčastnilo pouhých 185 pochodníků. Na vině je ranní počasí. Souvislý déšť a zima odradila obvyklých 1000 návštěvníků a šli jen ti nejvěrnější. Za vytrvalého deště došlo či dojelo do cíle jen 110 turistů. Budeme věřit, že příští rok bude lepší. Zde je několik obrázků z psychiatrické ambulance v cíli pochodu. Léčili tam RUMem ty nešťastníky, kteří dorazili po strastiplné cestě do cíle.
Jaroslav Balcar, 14.5.2011

"Chlebový turnaj" v minigolfu

V neděli přivítal havlovický sportovní areál opět účastníky Havlovické minigolfové ligy. Tentokrát dostalo kolo název "chlebové", neboť odměna čekala na všechny účastníky, a to v podobě bochníku chleba. O prvenství urputně bojovali Zdeněk Honzera a Miloš Tohola. Oba dosáhli 29 bodů a o pořadí rozhodovalo druhé kolo, které měl lepší Miloš Tohola. Petr Hejna se teprve "rozjíždí" a se svými 34 body obsadil 3. místo. Zklamaná byla asi Hana Kopecká, které se tentokrát nedařilo. Ostatní celkem udrželi svůj standard. Nově "naskočila" do turnaje Zdena Honzerová a těšíme se na její výkony i v dalších kolech. Počasí nepřálo, přeci jen se projevili "zmrzlí". Další kolo je ale 10. června, očekáváme teplé počasí a tím i příliv nových hráčů... Tabulka je v příloze.
Alena Toholová, 14.5.2011

Atletické soutěže vrcholí – Ondra Vlček pojede na republikové finále!!!

Krajské kolo atletického čtyřboje se konalo v neděli 13. května 2012 v Týništi nad Orlicí. Kvalitní atletický ovál viděl klání těch nejlepších z okresů Trutnov, Rychnov, Náchod a Jičín (je tedy jasné, jak těžké bylo získat cenný kov). Deváté místo obsadili Matěj Kaizr a Jaroslav Balcar, sedmá byla ve své kategorii Karolína Smékalová a na pátém místě se umístil Jaroslav Balcar. Ohromná gratulace patří Ondřeji Vlčkovi. Se zlatou medailí postupuje do republikového finále!!! To se uskuteční 2. června 2012 ve Staré Boleslavi. Ondro, super, držíme palce!!! V soutěži družstev jsme byli dvakrát druzí a jednou třetí. Všichni tedy odjížděli domů s medailí na hrudi. Dík patří také všem ochotným rodičům, kteří nezištně zajistili dopravu dětí na závody a zpět. Tady jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 14.5.2011

Mladí havlovičtí sportovci ovládli okresní kolo atletického čtyřboje

V neděli 29. dubna 2012 odjelo po lehké jarní přípravě jedenáct našich dětí reprezentovat TJ Sokol Havlovice do Trutnova na okresní kolo atletického čtyřboje. Konečné výsledky byly velice příznivé. V nejmladší kategorii byl Štěpán Smékal první, Natálie Kociánová druhá a Nelly Pinkavová třetí. Medailisté ze starších kategoriích již postupovali do krajského kola. Byli to: Jaroslav Kábrt a Karolína Smékalová ze třetího místa, Matěj Kaizr ze druhého místa a Ondřej Vlček a Jaroslav Balcar z místa prvního. Dobré výkony předvedli i Radka Friebelová, Petra Stará a Michal Vosáhlo. Prohlédněte si fotogalerii.
Yvona Friebelová, 14.5.2011

Sedm statečných na in-linech

Na úterý 1. 5. 2012 bylo vypsáno zahájení bruslařské in-line sezony v Havlovicích. Sraz byl stanoven na 14. hodinu. Asi kvůli počasí, které přálo spíše koupání, se sešlo 7 účastníků. Na příjezdové cestě ke stánku si všichni postupně projeli překážkovou dráhu. Potom se konala společná jízda po "malé straně" směrem k dřevěné lávce a okolo Lelkova zahradnictví zpět do sportovního areálu. Odměnou za účast byla kofola nebo pivo, které přišly náramně vhod. Vždyť teplota vzduchu dosahovala bezmála 30°C. Prohlédněte si obrázky. Díky tomuto setkání vznikla myšlenka, že se na příjezdové cestě ke stánku namaluje cvičná dráha pro bruslaře. Přijďte vyzkoušet!
Alena Toholová, 29.4.2011

Pestré jaro v Havlovicích: čarodějnice a start bruslařské sezony

V Havlovicích bude v úterý prvního května zahájena sezona inline bruslařů. Pestrý program zahrnuje například jízdu zručnosti, těšit se můžeme na kofolu či pivo zdarma. V havlovickém všesportovním areálu se začíná ve 14 hodin. Už v pondělí 30. dubna se koná masopustní pochod k čarodějnické vatře. Škola společně s hasiči připravuje tuto akci již popáté. Pod panelovou cestou U Burešových se začíná v 18:30. Oheň bude zapálen ve 20 hodin.
Petr Záliš, 29.4.2011

Vodníci a Hastrmani zvou do Havlovic na nohejbal

Vodníci a Hastrmani z Havlovic Vás zvou na 8. ročník nohejbalového turnaje neregistrovaných "O DUŠIČKY HAVLOVICKÉHO VODNÍKA". Memoriál Honzy Kleistnera se bude hrát v sobotu 2. června 2012 od 9 hodin ve Všesportovním areálu v Havlovicích za školou. Přihlášky posílejte do konce května na dpitas@seznam.cz nebo volejte na číslo 603/751357. Prohlédněte si plakát.
Jiří Pitaš, 26.4.2011

Pochod Václavice – Havlovice je za dveřmi

V sobotu 12. května se půjde oblíbený pochod Václavice - Havlovice již potřiadvacáté. Autobus pojede tradičně v 7 hodin z Úpice z autobusového nádraží přes Havlovice, Libňatov a Hořičky do Václavic. Dopravu si rezervujte na adrese j.bekur@tiscali.cz. Pokud nebudete objednaní, může se stát, že se do autobusu nevejdete. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 15.4.2011

MINIGOLFOVÁ SEZONA ZAHÁJENA

V neděli 8. dubna jsme zahájili ve sportovním areálu v Havlovicích letošní minigolfovou ligu. Počasí bylo vskutku zimní, včetně sněhové přeháňky. Neodradilo však skalní účastníky, kterých se sešlo jedenáct a s elánem se pustili do boje. Hned na úvod sezony si vytvořila rekord Hana Kopecká (viz foto), která se svými 28 body suverénně vyhrála. Nestačili na ni ani takoví borci jako Petr Hejna a Miloš Tohola, kteří se umístili až za ní a podělili se o 2. a 3. příčku. Měli shodný počet bodů a pořadí určovalo lepší druhé kolo. Celkové pořadí po 1. kole je uvedeno v tabulce. Další klání nás čeká opět za měsíc, v neděli 13. května. Na pomyslnou startovní čáru se může postavit kdokoliv, kdo se dostaví do areálu a přihlásí se před 16. hodinou před prodejním stánkem.
Alena Toholová, 11.4.2012

Oddíl Sport pro všechny hodnotí další povedený rok

V letech minulých byli všichni členové naší TJ Sokol zároveň členy oddílu SPV. Nedávno ale vstoupilo v platnost nařízení, že za každého člena budou jednoty odvádět na ústředí ASPV členský příspěvek ve výši 100,- Kč za dospělého a 50,- Kč za dítě. To vedlo výbor TJ k rozhodnutí, že tyto příspěvky zaplatí pouze za aktivní dětské cvičence, kteří tak nepřijdou o možnost účasti na okresních a krajských závodech ASPV. Kompletní zpráva je zde.
Yvona Friebelová, 31.3.2011

Zpráva o činnosti volejbalového oddílu za rok 2011

Volejbalový oddíl TJ Sokol Havlovice se schází pravidelně každou sobotu v zimě od 18:00 v tělocvičně ve Velkých Svaotoňovicích a v létě vždy v pátek v havlovickém sportovním areálu za školou. Na tréninky dochází kolem osmi až deseti hráčů. Každoročně pořádáme dva volejbalové turnaje, jeden v únoru v kulturním domě a druhý v červnu ve sportovním areálu. Celou zprávu najdete zde.
Volejbalový oddíl TJ Sokol Havlovice, 31.3.2012

LEADER: Havlovičtí zahájili druhou etapu oprav tělocvičny

Minulou a tuto sobotu byly zahájeny práce na výměně podlahy v havlovické sokolské tělocvičně. V rámci brigádní akce přišli nejvěrnější pomoci, a tak byla odvezena stará dřevěná podlaha a obložení a celá podlaha byla vyčištěna. V pondělí 19. března nastoupí firma MOVIS Hronov a pustí se do práce. Výsledkem akce bude úplně nová podlaha včetně hydroizolace, kobercového obložení a vymalování tělocvičny. TJ Sokol Havlovice o.s. získala na tuto akci 750 tisíc Kč prostřednictvím MAS Království Jestřebí hory v programu Leader EU. Akce bude ukončena v polovině června. Cvičenci budou zatím cvičit v kulturním domě. Několik fotografií z prací je zde.
Jaroslav Balcar, 28.3.2012

Kuželky v Červeném Kostelci

Na únorové výroční schůzi naší TJ byli za celoroční práci symbolicky odměněni členové výboru, cvičitelé, vedoucí oddílů, kronikářka, starosta obce a náš maskot vodník. Součástí této odměny bylo sportovní odpoledne v kuželně v Červeném Kostelci. Naše výprava nebyla sice kompletní, zato boje na dvou drahách probíhaly na 100%. Jinak tomu ani být nemohlo, neboť soupeřilo družstvo žen proti mužům. A kdo zvítězil? Pohyb, dobrá nálada, nové zážitky… a ženy „o prsa“. Prohlédněte si fotografie. P.S. Odveta za rok!!!
Yvona Friebelová, 28.3.2011

Předehrou semifinále hokejové extraligy byl duel Pravý vers. Levý břeh!

Vyparáděná ČEZ aréna v Pardubicích, připravená televizní technika, hráči ČSOB Pardubice na rozbruslení - to byly kulisy derby v ledním hokeji Pravý vers. Levý břeh. Hrálo se v neděli 25. března odpoledne jako předzápas druhého semifinále extraligy. V tradičním havlovickém duelu hraném na dva vítězné zápasy zvítězili v prvním utkání ve Dvoře Králové n. L. borci z Levého břehu přesvědčivě 12:2. Odveta na extraligovém ledě však byla mnohem vyrovnanější. Pravobřežáci dlouho drželi naději na vyrovnání série. Do půlky zápasu dokonce těsně vedli. Závěr ale patřil soupeřům. Levý břeh nakonec zvítězil 7:2 a po předloňském a loňském triumfu mohl slavit „zlatý hattrick“. Podívejte se na obrázky.
Zdeněk Honzera, 26.3.2012

1. Mistrovství Havlovic v běhu na lyžích

Dlouho očekávané 1. Mistrovství Havlovic v běhu na lyžích podařilo uskutečnit poslední únorové nedělní odpoledne. Za sportovním areálem byl připraven běžkařský okruh pro děti o délce 250 metrů a pro dospělé o délce asi 700 metrů. V sedmi kategoriích se představilo celkem 27 závodníků. I když počasí nevěstilo nic dobrého a ráno ještě pršelo, na start závodu se přišlo podívat okolo 60 obyvatel Havlovic a okolí. I během odpoledne se počasí několikrát změnilo a příjemné sluníčko střídala sněhová fujavice. Každý dětský sportovec obdržel tatranku a kofolu a dospěláci si pochvalovali ohřátou medovinu. Toto mistrovství bylo ve znamení výkonů rodiny Kubečkových. Dnes se dá říci, že u Kubečkových nemá zlatou medaili jen pes. Všichni 4 členové této sportovní havlovické rodiny si odnesli ze závodů nejcennější kov, takže velká gratulace! A nyní zrcadlo výsledků: v kategorii do 8 let zvítězila Katka Vodičková, kategorie 9 - 15 let ovládly Radka Kubečková ml. a Matěj Kaizr, kategorie 15 - 50 let pak Radka Kubečková a Ladislav Kubeček ml., v kategorii nad 50 let neměli konkurenci Jitka Machová a Ladislav Kubeček st. Fotografie najdete zde. Prohlédněte si také reportáž Televize JS.
Jaroslav Balcar, 27.2.2012

Změna: 1. mistrovství Havlovic v běhu na lyžích v neděli 26.2.

TJ Sokol Havlovice ve spolupráci s obcí Havlovice pořádají v neděli 26. února 2012 od 13:30 ve sportovním areálu 1. mistrovství Havlovic v běhu na lyžích. Závodit se bude v klasickém stylu na okruhu dlouhém 850 metrů formou časovky, pro děti bude okruh zkrácen na polovinu. Na startu budou závodníci rozděleni do kategorií podle věku. Děti 0 - 8 let, 9 - 15 let, muži 15 - 50 let, ženy 15 - 50 let, veteráni nad 50 let, veteránky nad 50 let. V cíli všichni obdrží zdarma teplý čaj nebo ohřátou medovinu a první tři v každé kategorii i medaile. Přijďte se pobavit a zároveň si i zasportovat! Plakát je zde.
Pavel Dvořáček, 20.2.2012

Valentýnský volejbal v Havlovicích ovládli domácí!!!

V sobotu 11. února se konal Valentýnský turnaj ve volejbale v sále kulturního domu v Havlovicích. Zúčastnilo se 6 smíšených družstev. Hrálo se systémem každý s každým na dva sety. O pořadí na prvních místech rozhodl až předposlední zápas mezi domácími Havlovicemi a Juventusem. Po překvapivém, ale zaslouženém těsném vítězství se domácí stali vítězem celého turnaje, na druhém místě skončily Suchovršice a třetí Juventus. Dík všem zúčastněným a těšíme se na letní červnový turnaj v areálu za školou. Konečné pořadí: 1. Havlovice, 2. Suchovršice, 3. Juventus, 4. Vono to pude, 5. Kleště a sikovky, 6. Úpice. Prohlédněte si obrázky.
Alena Toholová, 14.2.2012

Masopust a karneval na ledě se blíží

Ve čtvrtek 16. února se v Havlovicích uskuteční tradiční masopustní průvod a karneval na ledě. Sejdeme se pod Královým kopcem v maskách a vyrazíme na pochod. Cestou si zazpíváme masopustní písničky. Dojdeme na kluziště, kde začne karnevalovový rej, tance, soutěže pro děti o ceny...atd. Bude hrát muzika, v provozu bude občerstvení u stánku. Zde je plakát. Srdečně zveme děti i dospělé!
Jaroslav Balcar, 14.2.2012

V Havlovicích se běžkovalo i bruslilo

Další zimní víkend v Havlovicích neměl chybu. Na kluzišti bylo několik set lidí z obce i širokého okolí. Zimním radovánkám se oddávaly také desítky běžkařů v běžeckých stopách upravených obecním skůtrem. Rušný víkend v havlovickém sportovním areálu přibližují fotografie Miloše Toholy.
Petr Záliš, 13.2.2012

Pozvánka na výročku TJ Sokol Havlovice

V pondělí 13. února se uskuteční výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Srdečně zveme všechny členy! Na programu je bilancování roku 2011 a představení plánů na rok 2012. Bude podáváno tradiční občerstvení. Viz pozvánka.
Jaroslav Balcar, 7.2.2012

Nabídka dětských táborů, výletů i soustředění v Havlovicích

Pro rok 2012 jsme připravili v našem sportovním areálu nabídku dětských táborů, školních výletů či sportovních soustředění. Samozřejmě zde rádi uvítáme i rodinné dovolené či víkendové pobyty Vás i Vašich známých. Možná se zde setkáte i s havlovickým vodníkem. Doufáme, že Vám tímto rozšíříme nabídku volnočasových aktivit.
Jaroslav Balcar, 29.1.2012

V Havlovicích se už bruslí!

Na havlovickém hokejovém stadionu je připraven kvalitní led pro všechny zájemce o bruslení. Přijďte si k nám zabruslit. Doporučujeme přijít již ráno, led je kvalitnější a nemusíte se mačkat s dalšími bruslaři a malými hokejisty. Aktuální obsazenost kluziště zjistíte na webkameře. Bruslení pro veřejnost je bezplatné. Školní skupiny platí 10 Kč za osobu a musí se objednat u pana Toholy telefonicky na čísle 737/141504. Pěkné sportování přeje J. Balcar!
Jaroslav Balcar, 28.1.2012

V Havlovicích jsou poprvé stopy pro běžkaře

Obec Havlovice v loňském roce koupila starší sněžný skůtr a za finančního přispění Svazku obcí Jestřebí hory k tomu pořídila i zařízení na výrobu běžeckých stop. Po několikaměsíčním čekání na sníh jsme se konečně dočkali. Pro vyznavače bílé stopy byly vyrobeny dva kvalitní okruhy. První, asi jeden kilometr dlouhý vznikl na louce vedle sportovního areálu, druhý dlouhý dva a půl kilometru najdeme na pozemcích u rybníka Jindra směrem na Ratibořice. Pokud se ještě zvýší sněhová pokrývka, mohou se běžkaři těšit na stopu až do Ratibořic a na další okruh od rybníka Jindra přes Náchodec k Devíti křížům, dále okolo lomu Krákorka k hradu Vízmburku a zpět do Náchodce.
Pavel Dvořáček, 25.1.2012

Kalendář akcí na rok 2012

V minulých dnech byl zpracován kalendář společenských, kulturních a sportovních akcí na rok 2012. Jsou zde zahrnuty veškeré aktivity v naší obci. Pokud by chtěl někdo aktivity doplnit, nechť napíše na j.bekur@tiscali.cz. U některých turnajů není termín ještě přesně stanoven, je zde uveden jen měsíc uskutečnění. Věříme, že si každý z široké nabídky vybere.
Jaroslav Balcar, 2.1.2012
Zprávy 2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší