Pochod Václavice - Havlovice

Pochod Václavice – Havlovice je tradiční akce pro celou rodinu. Poslední roky je start ve Václavicích a u Švoreckého lavičky na náměstí v Náchodě. Už se nechodí přes Slatinu, ale přes hrad Vízmburk. V roce 2021 tam byla i hudba, letos by měla být na havlovickém hřišti. Zúčastnit se můžete pěšky nebo na kole, cestu Vám budou zpříjemňovat občerstvovací stanice i kontrolní stanoviště se zajímavými hrami a úkoly, především pro ty nejmenší.
35. ročník pochodu Václavice - Havlovice se uskuteční v sobotu 18. 5. 2024.
Spolupořadatelem akce je Modrá střelka Náchod.


Pochod Václavice Havlovice už 18. května!

Příští sobotu 18. května 2024 se vydáme na již 35. ročník pochodu Václavice Havlovice. Tradičně vycházíme z Václavic a Náchoda. Po pěti letech jsme připravili stezku od Devíti křížů pro děti. Pozor, startuje jen od 10 do 11 hodin. Tradiční Domamazec na Vízmburku a kytarová parta BK Band na hřišti v Havlovicích. Více informací najdete na plakátu nebo ZDE.
Jaroslav Balcar, 11.5.2024

34. ročník pochodu Václavice - Havlovice již tuto sobotu! Na hradě zahraje Domamazec

Ahoj pochodníci, cyklisté a všichni kamarádi. V sobotu 20. 5. 2023 se uskuteční 34. ročník pochodu a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Letos nám již situace přeje, takže nic nebrání vyrazit. Start pochodu bude buď na nádraží ve Václavicích nebo na náměstí v Náchodě u Škvoreckého lavičky od 8 do 10 hodin. Cíl jako vždy ve sportovním areálu v Havlovicích, kde je možnost občerstvení a možná zahraje k poslechu muzikant. Na hradě Vízmburk opět zanotuje oblíbená kapela Domamazec z Machova. Každý účastník obdrží na startu jednoduchý itinerář s popisem tras, v cíli pak malý diplom. Startovné je dobrovolné. kde bude hrát živá hudba. Více na www.vaclavice-havlovice.cz nebo na plakátu. Těší se na Vás pořadatelé z Modré Střelky Náchod a Sokolu Havlovice!
Jaroslav Balcar, 15.5.2022

33. ročník pochodu Václavice - Havlovice

Ahoj pochodníci, cyklisté a všichni kamarádi. V sobotu 21. 5. 2022 se uskuteční 33. ročník pochodu a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Start pochodu bude buď na nádraží ve Václavicích nebo na náměstí v Náchodě u Škvoreckého lavičky od 8 do 10 hodin. Cíl jako vždy ve sportovním areálu v Havlovicích, kde je možnost občerstvení a k poslechu zahraje živá hudba. Na hradě Vízmburk opět zahraje oblíbená kapela Domamazec z Machova. Každý účastník obdrží na startu jednoduchý itinerář s popisem tras, v cíli pak malý diplom. Startovné je dobrovolné. Plakát je zde. Těší se na Vás pořadatelé z Modré Střelky Náchod a Sokola Havlovice!
Jaroslav Balcar, 12.5.2022

Pochod Václavice - Havlovice nezhatil ani déšť

Již po 32. dnes pěší turisté i cyklisté vyrazili na tradiční pochod a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Navzdory deštivému počasí vyrazili v sobotu na zhruba dvacetikilometrovou trasu legendárního pochodu desítky výletníků. V Náchodě a Václavicích odstartovalo 148 účastníků, ale kontrolou na Vízmburku jich prošlo už 300 a do cíle v Havlovicích nakonec dorazilo kolem čtyř stovek lidí. Více se dočtete v článku Krkonošského deníku.
Petr Záliš, 26.5.2021

Pochod Václavice - Havlovice

V sobotu 22. května se vydáme na již 32. ročník legendárního pochodu. Plakát najdete ZDE a bližší informace ZDE. Startujeme tak jako vloni z náměstí v Náchodě a z Václavic. Na trase navštívíte nově otevřený Vízmburk, kde vás potěší skupina Domamazec a cíl je tradičně v Havlovicích ve sportovním areálu. Startovné je dobrovolné. Linkový autobus jede z Úpice do Náchoda v 6,34 a v 8,34 hodin. Přijďte se pokochat jarní přírodou.
Lenka Procházková, 13.5.2021

Václavice Havlovice

31. ročník pochodu Václavice-Havlovice startuje v sobotu 16. května mezi 8. a 10. hodinou z náchodského Masarykova náměstí od Škvoreckého lavičky. Do Náchoda se můžete dostat autobusem z Úpice (8,34) přes Červený Kostelec nebo z Úpice (8,35) přes Hořičky, v Náchodě 9,50 hod. Přímá trasa vede přes Zámek, Kramolnu, Špinku (občerstvení) a Vízmburk (občerstvení, hudba Domamazec 12 - 16 hod.). Cíl je tradičně v Havlovicích na hřišti sportovního areálu. Věříme, že budeme dodržovat vládní nařízení a krásně si pochod užijeme. Bližší informace najdete zde.
Jaroslav Balcar, 5.5.2020

30. ročník pochodu Václavice Havlovice

Již od brzkého rána se zdálo, že pochod se vydaří. Vysvitlo sluníčko a i teplota stoupala. Ze startu ve Václavicích vyrazilo asi 300 pochodníků a cyklistů. Do vláčku nastoupilo asi 350 dětí a dospělých. Na cestu vyrazili i turisté z Havlovic a ze Slatiny. Ve Slatině příchozí čekalo občerstvení a živá hudba Domamazec. Na rytířské stezce si děti i dospělí mohli vyzkoušet skládání puzzle, střílení z luku a trebuchetu, poznávání bylin, házení kroužku na hradní věže i otázky z historie. Na hradě bylo klasické občerstvení, v cíli pak parta "nádražáků" uvítala turisty ve stanici Havlovice - hlavní nádraží. Takže si to všichni patřičně užili. Zde je reportáž Televize JS.
Jaroslav Balcar, 16.5.2019

29. ročník pochodu Václavice Havlovice

V sobotu 12. května 2018 se koná další ročník pochodu. Startovat můžete z Václavic, ze Slatiny a z Havlovic. Tradiční dětská trasa opět startuje v Červeném Kostelci na vlakovém nádraží a vede přes Vízmburk do Havlovic. Více se dozvíte na plakátku zde.
Jaroslav Balcar, 18.4.2017

Václavice - Havlovice

Tradiční putování jarní přírodou pod taktovkou Modré střelky Náchod a TJ Sokol Havlovice uzavřelo 13. 5. 2017 svou již 28. kapitolu. Nejvíce pochodníků a cyklistů tradičně vyrazilo na trať z Václavic. Hlavní kontrola byla i letos ve Slatině nad Úpou, kde účastníci plnili úkoly tradiční postřehovky a dobrou náladu všem zpříjemňovala hudební skupina Proradost. Slatina nabídla také skvělé masíčko na lorně, domáci pomazánky a koláčky. Byl zde i start okružní kratší trasy, která vedla do Havlovic a zpět. Zúčastnilo se jí 36 osob. Opačným směrem se startem v Havlovicích vyrazilo rovných 100 účastníků. Oblíbenou trasou se stává dětská trasa z vlakového nádraží v Červeném Kostelci přes hrad Vízmburk s tradičními soutěžemi a cílem v Havlovicích. Na trať vyrazilo 75 účastníků. I přes několik přeháněk letos absolvovalo zmíněné trasy 632 malých i velkých, psy nepočítaje. V havlovickém areálu byla k dispozici všechna sportoviště, skákací hrad pro děti i kolo štěstí. Tak zase za rok, kamarádi. Obrázky z pochodu jsou zde.
Miloslav Tohola, 14.5.2017

Pochod Václavice - Havlovice se blíží

V sobotu 13. května 2017 se uskuteční už 28. ročník oblíbeného pochodu a cyklistické projížďky Václavice - Havlovice. Stejně jako vloni bude možnost absolvovat trasy pochodu několika způsoby. Klasická trasa z václavického nádraží bude startovat od 7 do 11 hodin a budou připraveny dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklisty. Cíl tras bude v Havlovicích ve sportovním areálu. Další možnost je odstartovat ze Slatiny nad Úpou z „parketu“ na místě tradiční kontroly a objet či obejít okružní trasu přes Havlovice zpět do Slatiny. Pořadatelé nabízejí i dětskou trasu Červený Kostelec - Vízmburk - Havlovice nebo možnost zapůjčit si v Havlovicích koloběžky. Bližší informace najdete zde.
Petr Záliš, 30.3.2017

Pochod Václavice - Havlovice se vydařil

Tradiční květnová akce měla letos už 27. pokračování. I přes nepříliš příznivou předpověď počasí se putování jarní přírodou vydařilo, protože avizovaný déšť si vybral jiný kout republiky... A tak z Václavic, Slatiny, Červeného Kostelce a Havlovic vyrazilo na tratě různých délek i obtížností na 650 pochodníků, cyklistů i koloběžkářů. Tradičně nechyběli ani čtyřnozí miláčci svých paniček a páníčků... Na kontrole ve Slatině hrála skupina Domamazec, hrad Vízmburk se chlubil řadou novinek a Havlovice měly pouťové veselí. Také moderní dětské hřiště s oblíbenou obří nafukovací trampolínou bylo neustále plné dětí. Na všechny účastníky bylo na tradičních místech připraveno také skvělé občerstvení. V cílových místech dostávali účastníci opět vydařené pamětní listy. Den se tedy vydařil. Podívejte se na fotogalerii. Tak zase za rok, přátelé a kamarádi. Už se na Vás moc těšíme.
Pořadatelé TJ Sokol Havlovice a Modrá Střelka Náchod, 16.5.2016

Pozvánka na pochod Václavice - Havlovice

V sobotu 14. května 2016 se koná již 27. ročník legendárního pochodu a cyklistické projížďky Václavice - Havlovice. Klasická trasa z václavického nádraží bude startovat od 7 do 11 hodin. Připraveny budou dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklisty. Cíl tras bude ve všesportovním areálu v Havlovicích. Vše podstatné najdete zde.
Jaroslav Balcar, 13.5.2016

26. ročníku pochodu Václavice - Havlovice přálo počasí

Pořadatelé z oddílu Modrá Střelka Náchod a Sokolu Havlovice děkují všem pochodníkům a cyklistům za účast. Letos jsme měli po třech nepříznivých letech konečně štěstí na počasí a tomu také odpovídala účast. Ze čtyř míst odstartovalo cca 700 účastníků – pěšáků, cyklistů i rodin s kočárky. Největší skupina odstartovala tradičně z václavického nádraží, ale 150 lidí využilo možnosti absolvovat okružní trasy ze Slatiny a Havlovic. Dalších 150 si projelo dětskou trasu z Červeného Kostelce přes Vízmburk do Havlovic. Podrobnosti jsou zde.
Petr Záliš, květen 2015

Start pochodu Václavice Havlovice nově v Havlovicích a ve Slatině

Pořadatelé 26. ročníku pochodu Václavice - Havlovice připravili pro letošní rok řadu novinek. Již nebude vypravován autobus do Václavic. Na start dojdete v sobotu 2. května pěšky do havlovického sportovního areálu. Více najdete zde. Opět bude dětská trasa z Červeného Kostelce. Součástí letošního ročníku bude také otevírání hradu Vízmburk. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 8.4.2015

Ahoj pochodníci, cyklisté, přátelé,

26. ročník pochodu Václavice Havlovice se uskuteční už v sobotu 2. května 2015. Začínáme druhé čtvrtstoletí naší turistické akce a letos chystáme řadu inovací. Kromě tradiční trasy z Václavic do Havlovic bude možno odstartovat pochod či cyklotrasu také ze Slatiny nad Úpou a Havlovic. Cíl bude též ve Slatině nebo Havlovicích. To nám umožní nejen tvorbu nových tras v místech, kde se ještě nejezdilo a nechodilo, ale i možnost startu a cíle na jednom místě, takže budou i trasy okružní. V areálu na Slatině bude samozřejmě občerstvení, bude hrát živá kapela a budou připraveny atrakce pro děti. Další podrobnosti včetně popisu jednotlivých tras budeme zveřejňovat postupně během jara, důležité je teď datum naší akce, které si můžete zaznamenat do svých plánů.
Jaroslav Balcar, 21.2.2015

Václavice – Havlovice po pětadvacáté

V sobotu 17. května se uskutečnil jubilejní 25. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Letošního ročníku se zúčastnilo přibližně 200 pochodníků. Na vině je především nejisté počasí, na které již v týdnu upozorňovala předpověď. Vytrvalý déšť, který se protáhl do odpoledních hodin, odradil velké množství návštěvníků a šli jen ti nejvěrnější. Do cíle tak dojelo, či došlo jen 150 turistů. Opět nám nezbývá po roce doufat, že příští rok bude z pohledu počasí lepší. Zde je několik obrázků z pohádkové říše v cíli pochodu. Především prevence proti klíšťové encefalitidě byla na programu letošního ročníku a ti, kteří dorazili po strastiplné cestě do cíle, měli možnost se proti této zákeřné nemoci na chvíli ubránit.
Martin Kult, 27.5.2014

Pochod Václavice - Havlovice se půjde 17. května

V loňském roce poprvé vyrazili pochodníci legendárního pochodu Václavice - Havlovice nejen z Václavic, ale i z Červeného Kostelce. Trať pro nejmenší turisty je i letos připravena z vlakového nádraží kolem Devíti křížů směrem k Vízmburku. Tam je pro děti připravena postřehovka s razítky. Na Vízmburku budou ti, kteří objevili po cestě všechna razítka se zvířátky odměněni. Také si zde budou moci vyzkoušet některé zábavné hry. Do Havlovic na pouť už to bude potom jen kousek. Věříme, že se vám trať bude líbit. Tradiční autobus do Václavic vyráží z úpického autobusového nádraží opět v 7 hodin směrem na Havlovice, Libňatov atd. Zde je plakátek.
Jaroslav Balcar, 17.4.2013

Do Václavic počtyřiadvacáté

V sobotu 11. května se uskuteční již 24. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Pořadatelé z obou oddílů pro Vás opět připravili tradiční pěší i cyklistické trasy. V cíli vás čeká diplom, možnost občerstvení, pouť a odpočinek na travnatém hřišti. Letos připravujeme novinku – dětskou trasu z Červeného Kostelce přes hrad Vízmburk do Havlovic dlouhou cca 5 km, vhodnou pro pěší, cyklisty i kočárky. Start pochodu je mezi 7. a 11. hodinou z Václavic, kontrola na Slatině do 16 hodin a cíl v Havlovicích do 17 hodin. Start dětské trasy mezi 9. a 11. hodinou z nádraží ČD v Červeném Kostelci. Každý účastník obdrží na startu itinerář s popisem trasy, na kontrole horalku a v cíli pamětní list. Startovné je pro dospělého 25 Kč, pro děti do 15 let 20 Kč, dětská trasa z Č. Kostelce 15 Kč. Pro pochodníky z Havlovic je opět připraven autobus. Bližší informace jsou zde a plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 16.4.2013

Pochod Václavice – Havlovice je za dveřmi

V sobotu 12. května se půjde oblíbený pochod Václavice - Havlovice již potřiadvacáté. Autobus pojede tradičně v 7 hodin z Úpice z autobusového nádraží přes Havlovice, Libňatov a Hořičky do Václavic. Dopravu si rezervujte na adrese j.bekur@tiscali.cz. Pokud nebudete objednaní, může se stát, že se do autobusu nevejdete. Zde je plakát.
Jaroslav Balcar, 15.4.2011

23. ročník pochodu Václavice - Havlovice se uskuteční 12. května

V sobotu 12. května 2012 opět ožijí trasy mezi Václavicemi a Havlovicemi. Letos už po třiadvacáté uspořádá náchodský oddíl Modrá Střelka společně se Sokolem Havlovice akci, která se, hlavně díky Vám, za dvě desítky let stala pojmem. Připravujeme pro Vás opět šest tras, dvě pěší a čtyři cyklistické. Popsány budou v itineráři, který každý obdrží na startu u nádraží ČD ve Václavicích. Trasy budou v terénu označeny kartonem s tradičním srdíčkem a odlišeny barvou pro každou trasu. Podrobnější informace k vyhlášenému pochodu Václavice - Havlovice jsou na stránkách Modré střelky Náchod.
Petr Záliš, 27.12.2011

Pochod Václavice - Havlovice neměl chybu

Skvělé počasí, zajímavé trasy, příjemná kamarádská atmosféra, živá hudba na startu ve Václavicích i na kontrole ve Slatině, poučná postřehovka, nevšední péče o znavené účastníky pochodu v cíli v podání sestřiček a doktorů ordinace Úžovka, pouťové atrakce na hřišti v Havlovicích, chutné občerstvení, řízný Primátor i Krakonoš pro žíznivé a hlavně tisícovka spokojených účastníků letošního ročníku tohoto populárního pochodu. To vše v režii pořadatelů z Modré střelky Náchod a TJ Havlovice. Atmosféru dokumentují následující fotografie.
Zdeněk Honzera, 15.5.2011

14. května 2011 se koná 22. ročník pochodu Václavice - Havlovice

V sobotu 14. května opět ožijí trasy mezi Václavicemi a Havlovicemi. Letos už po dvaadvacáté uspořádá náchodský oddíl Modrá Střelka společně se Sokolem Havlovice akci, která se, hlavně díky Vám, za dvě desítky let stala pojmem. Věříme, že i tento ročník se vydaří ke spokojenosti všech účastníků i pořadatelů. Připravujeme pro vás opět šest tras, dvě pěší a čtyři cyklistické, trasy budou popsány v itineráři, který každý obdrží na startu u nádraží ČD ve Václavicích. Trasy budou v terénu označeny kartonem s tradičním srdíčkem a odlišeny barvou pro každou trasu. Pouze 55km silniční nebude značena. Po cestě bude opět naše Postřehovka s deseti otázkami na procvičení mozku. Všechny trasy se protnou na kontrole ve Slatině nad Úpou, kde bude občerstvení – pečené maso, párky z udírny, pivo a limo Primátor a jiné dobroty. K poslechu i tanci zahraje country skupina Domamazec z Machova. Cíl bude ve sportovním areálu v Havlovicích, kde účastníci obdrží pamětní list a kde si mohou odpočinout na trávě hřiště, občerstvit se nebo navštívit pouťové atrakce. Účastníci z Havlovic, Úpice a okolí mohou ráno využít speciální autobus jedoucí z Úpice do Václavic na start. Autobus odjíždí v 7 hodin z Úpice. TJ Sokol Havlovice také nabízí možnost ubytování v Havlovicích v turistické ubytovně. Bližší informace o autobuse a ubytování je možno získat u p. Balcara na tel. 777 005 790. Těšíme se na vaší účast a přejeme krásné počasí na cestu! Plakátek je zde.
Jaroslav Balcar, 6.5.2011

Letos již 22. ročník pochodu

22. ročník pochodu Václavice - Havlovice se koná v sobotu 14. 5. 2011. Trasy jsou tradiční: pěší 20 a 35 km, cyklo silniční 30 a 80 km a cyklo horské 30 a 45 km. Začátek je od 7 do 11 hodin ve Václavicích na vlakové zastávce a konec je v Havlovicích. Občerstvení je na Boušíně a v cíli je pouť. Z Havlovic jedeme ráno v 7 hodin autobusem do Václavic. Můžeme zajistit v Havlovicích ubytování za 150 Kč na noc.
Jaroslav Balcar, 15.1.2011

Turisté opět vyrazí z Václavic do Havlovic

V sobotu 15.5.2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který vyjede z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Dopravu z Úpice si zájemci musí objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 11.5.2010

Pochod z Václavic do Havlovic pojednadvacáté

V sobotu 15. května 2010 se koná 21. ročník turistického a cykloturistického pochodu Václavice - Havlovice. TJ Sokol bude opět vypravovat autobus, který bude vyjíždět z Havlovic v 7 hodin směrem na Libňatov. Pokud bude chtít někdo vyrazit z Úpice, musí si dopravu objednat. Také Havlováci, kteří chtějí mít jistotu, že se do autobusu vejdou, musí poslat mail na j.bekur@tiscali.cz. Více informací obsahuje plakát.
Jaroslav Balcar, 14.4.2010

Jubilejní pochod Václavice - Havlovice neměl chybu!

V sobotu 9.5.2009 se za krásného počasí konal jubilejní 20. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Na startu u vlakového nádraží ve Václavicích se sešlo necelých tisíc příznivců pěší turistiky a hlavně cyklistiky. Cíl byl tradičně v Havlovicích v novém sportovním areálu. Zde každý obdržel pamětní list a nafouknutý balónek. Balónky byly krátce po 14. hodině slavnostně vypuštěny na počest 20. ročníku. Kontrola byla na známém místě u přírodního podia ve Slatině nad Úpou. Trasy byly také tradiční – pěší 20 a 35 km, cyklo silniční 30 a 80 km a cyklo horské 30 a 45 km. Na trase si účastníci pochodu také mohli zasoutěžit v postřehovce, a to od Bílého mostu k bývalému jezu na Pohodlí. Tradiční ale nebyla trasa okolo hradu Vizmburk, kde předvedli své vystoupení rytíři a na dudy, harfu a niněru provázel turisty potulný Bard z Prahy. Bohaté občerstvení, vystoupení náchodské kapely Klapeto a i pouťové atrakce vytvořily v cíli skvělou atmosféru. A tak není divu, že travnatá plocha fotbalového hřiště byla doslova poseta lidmi a koly do pozdních odpoledních hodin. Tady jsou obrázky. Na stránkách Televize JS je videoreportáž.
Pavel Dvořáček a Jaroslav Balcar, 11.5.2009

Letošní pochod bude plný novinek a překvapení

V sobotu 9. května se opět probudí pochodnická a cykloturistická trasa z Václavic do Havlovic. Věřte, nevěřte, bude to již podvacáté. Historicky první neopakovatelný ročník se konal v květnu 1990, kdy v nově nabyté svobodě přišlo vzdát hold Václavu Havlovi okolo sedmi tisícovek účastníků. Symbolický pochod Václav-ice Havl-ovice se tehdy stal politickou manifestací a mítinkem nově vznikající politické strany Občanské Fórum. Letošní ročník má několik překvapení a zpestření. Živá hudba na startu a v cíli, promítání filmů ze sportovních i kulturních akcí v Havlovicích a též hrad Vizmburk, jež se tyčí nad Havlovicemi. I když návštěvníci nebudou moci nahlédnout do nádvoří hradu, určitě nebudou své návštěvy litovat. Informační panely, kulturní program, průvodci v dobových kostýmech a soutěže pro děti nabízí Sdružení pro Vízmburk, které se o hrad v letošní sezóně bude starat. A pokud si zakoupíte Tasův groš, či přívěsek s erbem Třmene, dostanete v cíli nanuka zdarma. Z Úpice (7,00), Havlovic (7,10) a Libňatova (7,15) jsou vypraveny opět autobusy do Václavic. Na návštěvníky se těší Modra Střelka Náchod a TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 26.4.2009

Archiv starších zpráv