Havlovické sportovní noviny

Májový streetballový turnaj 2017

V neděli 21. května se uskutečnil již XVII. ročník Májového streetballového turnaje na havlovickém asfaltovém hřišti. Po dlouhé době dosáhl počet přihlášených teamů dvoumístného čísla, tudíž to na hřišti opravdu žilo. Ze zbytku plochy se stal doslova „vozový park“. :-) Vítěznou trofej nakonec získali hořičtí Ballers. Přečtěte si celou tiskovou zprávu, tabulky i seznam dosavadních vítězů. Prohlédněte si také obrázky.
Za pořadatelské družstvo Lvíčat – Petra Nývltová, 26.5.2017

Havlovická Tropical liga: Viktorka Žernov už vede tabulku

Havlovická Tropical liga měla na programu zápasy 3. kola. Do čela tabulky soutěže se dostala Viktorka Žernov, přestože na Hořičkách jeden zápas prohrála. Dosud vedoucí Barchovan Libňatov přivezl ze hřiště skalického Ležáku jen bod. Kompletní výsledky zápasů 3. kola a tabulka soutěže jsou zde. Havlovický svaz malého fotbalu z.s. pořádá také DRFG ligu (pro seniory, nad 40 let). Výsledky této soutěže jsou zde.
Petr Záliš, 26.5.2017

Poděkování TJ za rozvoj sportovních aktivit

Touto cestou bych chtěla poděkovat TJ Sokol Havlovice za zakoupení nového stolu na stolní tenis. Můžeme nyní chodit hrát do tělocvičny a dále se zdokonalovat v tomto sportu. Vítáme nové příznivce. Chodíme hrát každé pondělí od 18 hodin. Podívejte se na několik fotek.
Lída Wernerová, 25.5.2017

Další havlovický minigolf v režii Aleny Toholové

V neděli 14. května bylo za deštivého počasí odehráno druhé kolo Havlovické minigolfové tour. Zvítězila v něm Alena Toholová s 31 body, druhé místo získal s 32 body Stanislav Čáp a třetí skončil vítěz první tour Petr Hejna se ziskem 33 bodů. V celkovém pořadí uhájil 1. místo Petr Hejna, který má zatím 109 bodů. Druhým v celkovém pořadí je Pavel Friede se ziskem 91 bodů a na 3. místě se usadila dvojice hráčů Hana Kopecká a Standa Čáp se ziskem 69 bodů. Kompletní výsledky jsou zde.
Stanislav Čáp, 16.5.2017

Havlovická Tropical liga: Viktorka Žernov zaskočila lídra

V Havlovické Tropical lize se do čela tabulky dostal Barchovan Libňatov, který přivezl dvě jasné výhry z Hořiček. Dosud vedoucí žernovská Viktorka totiž klopýtla s Nemojovem. Průběžné třetí místo patří týmu FC Ležák Česká Skalice, který si poradil s AS Roma. Kompletní výsledky zápasů druhého kola a tabulka soutěže jsou zde.
Petr Záliš, 15.5.2017

Václavice - Havlovice

Tradiční putování jarní přírodou pod taktovkou Modré střelky Náchod a TJ Sokol Havlovice uzavřelo 13. 5. 2017 svou již 28. kapitolu. Nejvíce pochodníků a cyklistů tradičně vyrazilo na trať z Václavic. Hlavní kontrola byla i letos ve Slatině nad Úpou, kde účastníci plnili úkoly tradiční postřehovky a dobrou náladu všem zpříjemňovala hudební skupina Proradost. Slatina nabídla také skvělé masíčko na lorně, domáci pomazánky a koláčky. Byl zde i start okružní kratší trasy, která vedla do Havlovic a zpět. Zúčastnilo se jí 36 osob. Opačným směrem se startem v Havlovicích vyrazilo rovných 100 účastníků. Oblíbenou trasou se stává dětská trasa z vlakového nádraží v Červeném Kostelci přes hrad Vízmburk s tradičními soutěžemi a cílem v Havlovicích. Na trať vyrazilo 75 účastníků. I přes několik přeháněk letos absolvovalo zmíněné trasy 632 malých i velkých, psy nepočítaje. V havlovickém areálu byla k dispozici všechna sportoviště, skákací hrad pro děti i kolo štěstí. Tak zase za rok, kamarádi. Obrázky z pochodu jsou zde.
Miloslav Tohola, 14.5.2017

Atletické závody v okresním měřítku

Okresní kolo atletického čtyřboje se konalo v sobotu 6. května na stadionu ZŠ Komenského v Trutnově. Se skokem dalekým, sprintem, hodem do dálky i vytrvalostním během se našich jedenáct závodníků popralo dle svých možností a výsledky byly následující. Celkem tři zlaté medaile získali ve svých kategoriích: Jakub Balcar, Štěpán Smékal a Matěj Kaizr. Bronzovou příčku obsadil David Hilsch a Adéla Dvořáčková. Všem medailistům gratulujeme, ostatním dětem děkujeme za snahu a rodičům i cvičitelkám za pomoc.
Yvona Friebelová, 12.5.2017

V Úpici se představila čtyřicetičlenná štafeta Havlováků

V pondělí 1. 5. se uskutečnilo v Úpici na Lánech slavnostní otevření sportovního areálu. Byli jsme pozváni, abychom utvořili čtyřicetičlennou štafetu Havlováků. Každý měl za úkol uběhnout 250 m. Nakonec se Milošovi Toholovi povedlo sehnat ještě více než 40 běžců a dalších minimálně 20 běželo za své školy. Výborná atmosféra, úžasné fandění a super výkony 3-4 letých dětí i bývalé paní učitelky p. Honzerové - to vše bylo ozdobou této akce. Děkujeme všem, kteří neváhali a přišli si ve jménu TJ Sokol Havlovice zasportovat a užít si slunečné odpoledne. Zde je několik obrázků.
Jaroslav Balcar, 3.5.2017

Úvodní minigolfový turnaj ovládl Petr Hejna

V neděli 9. dubna byla zahájena další sezóna Minigolfové tour. Úvodního turnaje se zúčastnilo 11 hráčů, z toho byli 3 nováčkové. V prvním turnaji byl nejúspěšnější Petr Hejna s 29 body, na druhém místě se umístil loňský šampion Pavel Friede a na třetím místě se umístila Hana Kopecká. Oba nasbírali shodně 31 bodů a o pořadí rozhodl výsledek horšího kola (viz výsledky).
Stanislav Čáp, 9.4.2017

Krajské kolo zimního pětiboje v Hořicích

V sobotu 1. dubna 2017 nás v krajském kole zimního pětiboje v Hořicích reprezentovali medailisté z okresu: Jakub Balcar a Adéla Dvořáčková. V konkurenci těch nejlepších jim jen „o fous“ uniklo medailové umístění. Ve své kategorii skončila Adélka na krásném pátém místě z dvaceti děvčat a Kuba byl dokonce čtvrtý z patnácti! Gratulujeme závodníkům a děkujeme manželům Dvořáčkovým za doprovod. Fotografie jsou zde.
Yvona Friebelová, 6.4.2017

Havlovická minigolfová tour začíná 9. dubna 2017

11. ročník Havlovické minigolfové tour začíná již v neděli 9. dubna 2017 v 16 hodin. Zveme všechny příznivce a hráče, kteří si chtějí zahrát minigolf v Havlovicích. Hraje se každou druhou neděli v měsíci od dubna do října. Začátek je vždy v 16 hodin ve sportovním areálu v Havlovicích. Další termíny jsou: 14.5., 11.6., 9.7., 13.8., 10.9. a 8.10.2017.
Stanislav Čáp, 3.4.2017

Pochod Václavice - Havlovice se blíží

V sobotu 13. května 2017 se uskuteční už 28. ročník oblíbeného pochodu a cyklistické projížďky Václavice - Havlovice. Stejně jako vloni bude možnost absolvovat trasy pochodu několika způsoby. Klasická trasa z václavického nádraží bude startovat od 7 do 11 hodin a budou připraveny dvě trasy pro pěší a dvě pro cyklisty. Cíl tras bude v Havlovicích ve sportovním areálu. Další možnost je odstartovat ze Slatiny nad Úpou z „parketu“ na místě tradiční kontroly a objet či obejít okružní trasu přes Havlovice zpět do Slatiny. Pořadatelé nabízejí i dětskou trasu Červený Kostelec - Vízmburk - Havlovice nebo možnost zapůjčit si v Havlovicích koloběžky. Bližší informace najdete zde.
Petr Záliš, 30.3.2017

Nový rezervační systém na kurty a beachvolejbal

Rezervační systém byl vytvořen na základě poptávky sportovců po zjednodušení a transparentnosti objednávání sportovišť. V případě, že nechcete objednávat sportoviště elektronicky, můžete objednat kurty nadále telefonicky u správce či osobně u obsluhy ve stánku. Cílem je umožnit sportovcům lepší vzájemnou komunikaci a uvolnit zátěž správci. Bližší informace najdete zde nebo zavolejte J. Balcarovi (777005790) či správci havlovického sportovního areálu P. Šrámkovi (605384544).
Jaroslav Balcar, 22.3.2017

Nábor týmů do fotbalových soutěží

Havlovický svaz malé kopané pořádá nábor týmů do svých soutěží. Jedná se o Havlovickou Tropical ligu a Havlovickou senior ligu. V případě zájmu kontaktujte pořadatele na telefonu 777/583602 nebo na e-mailu jkocian@raz-dva.cz. Bližší informace jsou také na stránkách havlovickaliga.webnode.cz. Náborový leták je zde.
Jaroslav Kocián, 6.3.2017

Výročka

Ve čtvrtek 2. března 2017 se konala výroční členská schůze naší organizace. 35 přítomných členů bylo seznámeno s průběhem roku 2016, zprávou o hospodaření, ale také s plánem práce na rok 2017 a rozpočtem. TJ Sokol má v plánu zorganizovat sportovní akce ve stejném počtu jako vloni. Největší investiční akcí bude výměna střešní krytiny a zateplení celé budovy tělocvičny. Část bude realizována na jaře a zbytek na podzim. Změna bude v objednávání kurtů. Bude možné objednávat přes internet. Bližší informace dodáme během 14 dnů. Potěšitelnou zprávou je zvyšující se využívání tělocvičny i zvyšující se počet členů TJ Sokol. Několik fotek z jednání je zde.
Jaroslav Balcar, 4.3.2017

Okresní kolo Zimního pětiboje

V sobotu 25. února 2017 se v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici konalo okresní kolo Zimního pětiboje žactva. Kategorie nejmladších dětí závodí ve skoku dalekém z místa, přitahování se po šikmé lavičce, v rychlosti a počtu poskoků za půl minuty, v člunkovém běhu a v hodu na koš. Ti starší pak zápolí se soupeři a hlavně také se svojí rychlostí při člunkovém běhu, se svojí silou při šplhu na tyči, s obratností při skoku z místa, s přesností při hodu na koš a se svojí vytrvalostí při minutovém skákání přes švihadlo. V Úpici reprezentovalo naši TJ Sokol devět dětí. Na stupně vítězů dosáhla Natali Davidová – 3. místo, Adéla Dvořáčková – 2. místo a Jakub Balcar vybojoval 1. místo. Všem medailistům gratulujeme k postupu do krajského kola. Ostatním dětem děkujeme za účast a snahu, cvičitelkám Lence Bakové, Nikole Kábrtové a Yvoně Friebelové pak za doprovod a zajištění akce. Fotoreportáž je zde.
Yvona Friebelová, 3.3.2017

Jubilejní 40. HAPO bude velké!

Světoznámý a velice populární Havlovický pohár v kopané letos slaví 40. výročí. Jubilejní HAPO by mělo být velké i z hlediska doprovodného programu. Specialitou je, že když se družstvo přihlásí a zaplatí startovné do konce února, tak se bude startovné vracet v plné výši. Bližší informace jsou zde. Připojujeme také přihlášku.
Jaroslav Balcar, Petr Záliš, 17.2.2017

Výročka se blíží

Ve čtvrtek 2. března 2017 se od 18 hodin uskuteční v kulturním domě výroční členská schůze naší TJ Sokol Havlovice. Srdečně zveme všechny naše členy. Program schůze najdete zde. Zároveň žádáme o urychlené zaplacení členských příspěvků na rok 2017 svým cvičitelům či p. Čápové: děti do 18 let a důchodci 100 Kč, ostatní 200 Kč.
Jaroslav Balcar, 9.2.2017

O Havlovický biatlon byl zájem

V neděli 5. února se uskutečnil v Havlovicích historicky 1. Havlovický biatlon. Akce se zúčastnilo celkem 80 závodníků a i když hlavním cílem bylo zúčastnit se, přesto je nutné zmínit vítěze. V kategorii do 10 let zvítězil Ondra Souček, druhý byl Šimon Souček a třetí Matěj Čížek. Výsledky jsou zde. V kategorii do 15 let zvítězil Petr Miler, druhý byl Jaroslav Kábrt a třetí Jan Kraus. Výsledky najdete zde. V kategorii do 100 let byl první Láďa Kubeček, druhý Zdeněk Honzera a třetí Pavel Melichar. Výsledky jsou zde. Děti běžely asi 300 metrů a střílely ze vzduchovky na tři terče. V případě, že netrefily, nemusely jet trestné kolo. Dospěláci to měli těžší. Po 950m běhu je čekaly tři rány na terče. Připraveno bylo asi 70m trestné kolo. Takže, kdo netrefil nic, závod si prodloužil asi o 200 metrů. Závody se vydařily, přišlo hodně diváků. Video najdete již brzy na stránkách Televize JS. Fotky jsou zde.
Jaroslav Balcar, 6.2.2017

Havlovický biatlon

Zveme všechny rekreační běžce na lyžích do sportovního areálu. V neděli 5. února se od 14 hodin koná neoficiální mistrovství Havlovic v biatlonu. Přijďte se projet a zastřílet si ze vzduchovky. Nejde o výsledky, ale o zábavu. Všichni účastníci dostanou odměnu. Více na plakátku zde.
Jaroslav Balcar, 31.1.2017

Valentýn pro Rtyni

Svátek zamilovaných oslavili volejbalisté trochu s předstihem v kulturním domě v Havlovicích. Valentýnský turnaj se konal v sobotu 28.1.2017. Přijelo 5 družstev a jedno se pro nemoc odhlásilo. Systém je na jednom hřišti jasný, tedy každý s každým a nejlepší je vítězem. Nováček Rtyně byl papírovým favoritem a svoji kvalitu dokázal i na hřišti. Sympatický tým Crk Crk se po tichém rozjezdu (většinou jsou více slyšet) rozjel a nakonec získal krásné druhé místo. Na třetí příčku se výhrou nad Suchovršicemi v posledním zápase vyšvihl tým Betlém City. Domácí Havlovice obsadily čtvrtou příčku s jednou výhrou a jednou remízou. Páté místo patří Suchovršicím. Důležitá byla radost ze hry. Na závěr dostali všichni tradiční cenu - výbornou tlačenku a tentokrát obzvlášť vyvedený "zamilovaný" diplom. Děkujeme všem zúčastněným i přihlížejícím za účast a těšíme se na letní turnaj, který se letos koná v sobotu 3. června na kurtech ve sportovním areálu. Fotoreportáž je zde.
Alena Toholová, 31.1.2017

Úpský pohár ovládla Káňata z Broumova

V sobotu 28. ledna 2017 uspořádali pořadatelé z Havlovického svazu malého fotbalu už 20. ročník Úpského poháru. Tradičního turnaje v halové kopané se v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků v Úpici mělo původně zúčastnit 8 družstev. Lucky Team ale nedorazil a SK Dubina Pardubice byl ze soutěže pro nesportovní chování vyloučen. Vítězem se stala Káňata Broumov. Podrobnosti jsou v tiskové zprávě Jaroslava Kociána. Prohlédněte si také výsledkovou tabulku. Turnaj s přehledem řídili rozhodčí Michal Mlynář a Jirka Říha.
Petr Záliš, Jaroslav Kocián, 28.1.2017

Masopustní karneval se vydařil

V neděli 15. ledna 2017 uspořádaly školka, škola a TJ Sokol Havlovice Karneval na ledě. Letos jsme využili mrazivého počasí a provedli jsme drobnou změnu. Masky nešly v průvodu, netancovaly lidové tanečky a nezpívaly, ale závodily na ledě. Děti dostaly kartičku a po krátké rozcvičce musely splnit šest úkolů na rozmanitých stanovištích - slalom s míčkem na lžíci, střelba na branku, podlézání a překračování překážek, shození kuželek, převezení nákladu na pekáči... Kdo všechno zvládl, mohl si jít ke stánku pro teplý čaj a sladkou odměnu. Nedělní odpoledne se vydařilo. Fotografie Jaroslava Boháče jsou zde.
Hana Prokopová, 17.1.2017

FOTO: v Havlovicích si zatrénovali druholigoví hokejisté Trutnova

Na mnoha místech východních Čech se teď bruslí na přírodních kluzištích. Velké oblibě se těší například venkovní hokejové hřiště v Havlovicích, které ožilo nevšední událostí. Ve čtvrtek 12. ledna 2017 od 17 hodin si tady zatrénovali druholigoví hokejisté Trutnova. Havlovice mají v týmu svého zástupce, dres trutnovských Draků obléká jednadvacetiletý útočník David Smékal. Fotografie z open air tréninku hokejistů HC Trutnov v Havlovicích jsou zde. V neděli pak v Havlovicích uspořádají Karneval na ledě.
Petr Záliš, 11.1.2017

Havlovice budou hostit karneval na ledě

Přírodní kluziště ve sportovním areálu v Havlovicích ožije. V neděli 15. ledna se zde od 15 hodin bude konat Havlovický karneval na ledě. Malí i velcí by měli rozhodně přijít v maskách, každá maska totiž dostane dobrotu. Občerstvení na hřišti bude otevřené. Pořadateli karnevalu jsou ZŠ a MŠ Havlovice a TJ Sokol Havlovice. Plakát je zde.
Petr Záliš, 10.1.2017

Turnaj ve stolním tenise ovládlo duo Petr Hejna - Karel Píša

Turnaje ve stolním tenise se v Havlovicích účastnilo 19 neregistrovaných hráčů. V letošním roce jsme hráli v losovaných čtyřhrách. Vítězem se stalo duo Petr Hejna a Karel Píša, druhou příčku obsadil Miloš Tohola a Petr Luštinec, třetí místo patřilo J. Kábrtovi a L. Luštincovi. Fotoreportáž Pepy Borůvky můžete vidět na stránkách obce. Chtěla bych poděkovat sponzorům (OÚ Havlovice, Jutě a.s., Bytesu Tábor - Ondřeji Semerákovi, Štell - P. Mílovi, Jako - R. Čápovi, TJ Havlovice) za jejich dary. Těšíme se za rok na další ročník vánočního turnaje. Sportu zdar.
Ludmila Wernerová, 4.1.2017

V Havlovicích se už zase bruslí!

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se už bruslí! Současný pokles teplot umožnil nadšencům z TJ Sokol Havlovice vytvoření přírodního kluziště. Dobrou zprávou je, že za sportování na havlovické ledové ploše se neplatí. Aktuální dění na havlovickém kluzišti můžete sledovat díky dvěma webkamerám - klikněte sem nebo sem. Přejeme všem návštěvníkům těchto stránek úspěšný nový rok 2017!
Petr Záliš, 1.1.2017

Přihláška na jubilejní 40. ročník Havlovického poháru

Ve Všesportovním areálu v Havlovicích se na přelomu června a července 2017 bude hrát jubilejní 40. ročník Havlovického poháru! Týmy se opět utkají o putovní trofej vážící úctyhodných 18,5 kilogramu. Přihláška je zde. Rozlosování HAPO se uskuteční 28. května 2017 v 15:00 v Havlovicích. Na Vaši účast a předvedené výkony se těší pořadatelé, kteří Vám zároveň přejí hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce!
Petr Záliš, 21.12.2016

Zprávy 2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší