Havlovické sportovní noviny34. ročník pochodu Václavice - Havlovice již tuto sobotu! Na hradě zahraje Domamazec

Ahoj pochodníci, cyklisté a všichni kamarádi. V sobotu 20. 5. 2023 se uskuteční 34. ročník pochodu a cyklojízdy Václavice - Havlovice. Letos nám již situace přeje, takže nic nebrání vyrazit. Start pochodu bude buď na nádraží ve Václavicích nebo na náměstí v Náchodě u Škvoreckého lavičky od 8 do 10 hodin. Cíl jako vždy ve sportovním areálu v Havlovicích, kde je možnost občerstvení a možná zahraje k poslechu muzikant. Na hradě Vízmburk opět zanotuje oblíbená kapela Domamazec z Machova. Každý účastník obdrží na startu jednoduchý itinerář s popisem tras, v cíli pak malý diplom. Startovné je dobrovolné. kde bude hrát živá hudba. Více na www.vaclavice-havlovice.cz nebo na plakátu. Těší se na Vás pořadatelé z Modré Střelky Náchod a Sokolu Havlovice!
Jaroslav Balcar, 15.5.2022

Miloš Tohola zapsal krásný výsledek

Druhá neděle v květnu, druhý turnaj a zase nám nevyšlo počasí tak, jak bychom si přáli. Nepřízeň počasí však neovlivnila výsledky čtrnácti soutěžících. Krásného výsledku dosáhl Miloš Tohola, který zvítězil 24 údery. Tohoto výsledku dosáhl v roce 2015 v posledním kole Petr Hejna. Tento výsledek byl překonán Pavlem Friedem v roce 2019 třiadvaceti údery. V nedělním turnaji se za vítězem umístilo dalších osm soupeřů, kteří nedosáhli ani 40 úderů. Pořadí bylo následující: Kopecká Hana - 30 úderů, Čápová Hana - též 30 úderů, Pavel Fride - 33 úderů, Petr Hejna - 34 údery, Jaroslav Prouza - 36 úderů, Mirek Malafa - 36 úderů, Tomáš Lokvenc - 38 úderů, Alena Toholová - 38 úderů. Tam, kde je stejný počet úderů, rozhoduje druhé kolo. Pořadí od desátého místa bylo následující: Zdeňka Honzerová, Hela Peterková, Mirka Stoklásková, Eva Hendrychová a Jana Sedláčková. V této soutěži se sice bojuje o nejlepší umístění, ale všichni se těší, že se zase po měsíci sejde parta kamarádů, kteří si mají co říci a neodradí je ani nepřízeň počasí. Příští turnaj se bude konat 11.6.2023 od 15 hodin. Výsledková listina je zde.
Hana Čápová, 15.5.2023

Šlapeťáci konečně na kolech

Šlapeťákům, stejně jako každý rok, začala sezóna po prvním jarním dnu. Letos nás jezdí o dvě více, zase s námi začaly jezdit Eva Friebelová a Jitka Rohanová, a tak nás je 17. Kvůli počasí zatím jezdíme jen po silnicích – řidiči z nás mají určitě radost, ale alespoň pro ně vynecháváme vždy po pěti cyklistech mezery na předjíždění (přírodní cyklostezky po neustálých deštích jsou zatím nesjízdné). Po této první vyjížďce 23.3.2023 v téměř plném počtu jsme se sešli ještě jednou v pátek 24.3.2023, abychom oslavili společné 225-té narozeniny Zdeničky Honzerové, Petra Hejny a Romana Žateckého. Pak nás nejdříve nikam nepustil déšť, 6.4.2023 byla sice zima jako v Rusku, ale nepršelo, a tak jsme v téměř plném počtu tradičně od vodníka vyrazili na okružní jízdu okolím Havlovic (31 km, převýšení 491 m). A pak zase prší a prší a teprve 20.4.2023 jsme mohli znovu vyrazit na společné kilometry, tentokráte 25 km s převýšením 399 m. Prohlédněte si mapky z cest a pár snímků (viz přiložené fotografie).
Šlapeťáci, 11.5.2023

Velikonoční minigolf šel nejlépe Petru Hejnovi

O velikonoční neděli se uskutečnil první letošní turnaj pořádaný v rámci série "Minigolfová tour 2023". Po půlroční přestávce jsme se sešli ve sportovním areálu, kde na nás čekal správce Pavel Šrámek, který pro nás měl již vše připravené. Počasí bylo proměnlivé, bohužel v prvním kole přišel i déšť. Ten však neodradil 8 soutěžících a všechny povzbudil do kola druhého. Vítězem se stal Petr Hejna s 27 údery, což je výborný výsledek. Druhé místo obsadil Pavel Friede s 33 údery, na bronzovou příčku dosáhl Jarda Prouza s 34 údery. Na "bramborovém místě" skončil Mirek Malafa s 37 údery. Další pořadí bylo Hana Čápová, Zdeňka Honzerová, Jana Sedláčková, která mezi nás přišla poprvé a závěr patřil Bertě Hladíkové. Děkuji všem, kteří o velikonoční neděli a v nejistém počasí si přišli zahrát. Další turnaj se bude konat 14.5.2023 od 15 hodin. Výsledková listina je zde.
Hana Čápová, 12.4.2023

Nohejbalový Memoriál Honzy Kleistnera se blíží

Vážení přátelé, kamarádi, milovníci nohejbalu. Zveme vás na 19. ročník nohejbalového turnaje trojic. Přijďte si zahrát tradiční turnaj na umělé trávě všesportovního areálu v Havlovicích. Akce se uskuteční v sobotu 27. května 2023. Určena je pro neregistrované hráče, maximální počet týmů je 20. Startovné je 300 Kč na tým, číslo účtu a další potřebné informace najdete v přiložené pozvánce.
Radek Kulda, 4.4.2023

Fenomén HAPO

Pod názvem Fenomén HAPO se uskutečnila v pátek 31. března 2023 v úpickém muzeu vernisáž výstavy věnované historii Havlovického poháru. Tento populární fotbalový turnaj se každoročně koná ve sportovním areálu v Havlovicích už úctyhodných 45 let. Po vydařeném loňském ročníku, kdy stovky diváků bavil výborný fotbal, pestrý doprovodný program a domácí navíc dokázali pošesté na HAPO zvítězit, se pořadatelé rozhodli přiblížit celou historii turnaje široké veřejnosti. Vernisáž zahájila ředitelka muzea Zina Rygrová, která přivítala pořadatele i příznivce HAPO. Poté se ujal slova Miloš Tohola, hlavní pořadatel a jeden ze zakladatelů Havlovického poháru. Krátce připomněl vznik a vývoj turnaje a především poděkoval všem, kteří se jakkoliv podíleli na jeho vysoké sportovní i společenské úrovni. Slova uznání přidal i současný předseda TJ Havlovice Jaroslav Balcar. A pak si už všichni mohli znovu po letech oživit okamžiky a postavy spjaté s tímto legendárním turnajem. Desítky kronik, stovky fotografií, nespočet pohárů, suvenýrů, dresů, míčů, reklamních brožur a statistik zaplnilo tři místnosti muzea. Takže, ať už jste pamětníky, aktivními hráči anebo vás jen zajímá, co všechno se na HAPO za ta desetiletí událo, nenechte si tuto výstavu ujít. Stojí to za to. Expozici můžete navštívit do konce května. A o měsíc později vás pořadatelé rádi přivítají na 46. ročníku Havlovického poháru. Přijďte si užít jeho jedinečnou atmosféru! Fotografie z vernisáže výstavy jsou zde.
Zdeněk Honzera, 2.4.2023

V Úpici bude jedinečná výstava mapující historii HAPO

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici srdečně zve na unikátní výstavu Fenomén HAPO. Vystaveny tu budou kroniky, diplomy, propozice, vlaječky, suvenýry z jednotlivých ročníků, dresy, trička pořadatelů, míče, poháry a mnoho dalšího. Návštěvníci se zde budou moci vyfotit s vodníkem nebo na vodnickém kole. V průběhu výstavy bude také promítán film z loňského mimořádně zdařilého ročníku. Výstava se koná u příležitosti 45. výročí vzniku známého fotbalového turnaje. Slavnostní vernisáž je naplánována na pátek 31. března 2023 od 17 hodin. Pozvánka je zde.
Miloslav Tohola, 24.3.2023

Miloš Tohola získal prestižní krajské ocenění

V pátek 10.3.2023 se od 18:00 uskutečnil již 12. galavečer krajského fotbalu Královéhradeckého kraje, a to ve společenském centru „UFFO“ v Trutnově. V krásných prostorách tohoto moderního sálu se sešlo na 320 hostů z řad fotbalového hnutí celého našeho kraje. Nechyběli samozřejmě známí a významní hosté, a to například hejtman Královéhradeckého kraje a senátor Mgr. Martin Červíček, místostarosta města Trutnov Mgr. Tomáš Hendrych, Mgr. Ivan Adamec, dlouholetý starosta Města Trutnov a nyní předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a také majitel firmy JAKO Roman Čáp, kteří předávali ceny oceněným. V průběhu večera došlo na předání cen oceněným osobnostem Královéhradeckého fotbalu. Zvláštní cenu časopisu „Fotbal v kraji“ získal za mnohaletou organizaci turnaje HAPO a dalších turnajů v Havlovicích Miloš Tohola. Blahopřejeme! Fotografie z Galavečera jsou zde.
Jaroslav Balcar, 13.3.2023

Pozvánka na výroční členskou schůzi TJ Sokol Havlovice

Ve čtvrtek 23. března 2023 se koná od 18,30 hodin výroční členská schůze TJ Sokol Havlovice. Pozvánka je v příloze. Součástí schůze budou volby do výkonného výboru a revizní komise. Zájemci o práci v těchto dvou orgánech, přihlaste se nejlépe předem na mém e-mailu či telefonu. Předejte, prosím, informaci dalším členům TJ Sokol, na které nemám kontakt. Vedoucí jednotlivých sportů vyzvu tradičně k přednesení krátké zprávy o činnosti v roce 2022. Kdo máte fotografie, které bychom mohli použít k prezentaci, zašlete je e-mailem nebo přes úschovnu na j.bekur@tiscali.cz.
Jaroslav Balcar, 12.3.2023

Šlapeťáci si popovídali s havlovickým kronikářem Lubošem Řezníčkem

Trio Láďa, Věra a Hana pozvalo 9.2.2023 partu Šlapeťáků na posezení do klubovny nad OÚ. Sešli jsme se v plném počtu, protože už nám začalo chybět každotýdenní setkávání. Sice někteří chodíme ve čtvrtek do tělocvičny, ale většině se tak nějak nechce, ale pro ostatní je to pěkné zpestření v období zimních dnů. Na posezení jsme si pozvali havlovického kronikáře Luboše Řezníčka. Ten si pro nás připravil několik kronik. Tyto kroniky nejsou psané, ty musí být uloženy v archivu v Trutnově. V archivu na OÚ jsou kroniky fotografické, které jsou doplněny výstřižky z novin a časopisů. Bylo to zajímavé čtení a vzpomínky pro všechny z nás. Byla tam jedna ručně psaná kronika. Tuto kroniku panu Řezníčkovi píše od roku 1990 krásným písmem dcera Martina. Nepřinesl nám však ukázat jen kroniky obecní, ale také měl kroniky, které vytváří pro ostatní /spolek Divadelníků, Motodědci/ nebo vytvářel pro sebe /život v USA/. Jeho zajímavé vyprávění, které proložil úsměvnými historkami, se nám všem líbilo. I on byl spokojen a mezi námi se mu moc líbilo. Obrázky ze setkání jsou zde. Pane kronikáři Luboši, moc děkujeme, že jsi přišel mezi nás a mohli jsme si zavzpomínat na léta minulá. Přehled činnosti Šlapeťáků v roce 2022 je zde.
Šlapeťáci, 20.2.2023

Valentýnský volejbalový turnaj

Po dvouleté covidové odmlce se 4.2.2023 konal tradiční Valentýnský volejbalový turnaj smíšených družstev v kulturním domě v Havlovicích. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Domácí stáli před těžkým úkolem obhájit prvenství z posledního ročníku. Tento úkol se podařilo splnit. Turnaj tedy proběhl k plné spokojenosti nejen naší, ale i ostatních účastníků. Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Havlovice, 2. Betlém Bohdašín, 3. Bůčci Nová Paka, 4. TJ Sokol Suchovršice, 5. TJ Sokol Velké Svatoňovice. Fotogalerie je zde.
Miloslav Prokop, 8.2.2023

Změna v rozvrhu cvičebních hodin žactva

S ohledem na velmi malou účast cvičenců žákovských kategorií dochází ke změně v rozvrhu cvičebních hodin. Jejich čtvrteční cvičení bude přesunuto na středu od 17,00 hodin a spojeno s předškoláky. Aktualizovaný rozvrh cvičení v tělocvičně Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice je ZDE.
Yvona Friebelová, 8.1.2023

Havlovice hostily tradiční badmintonový turnaj smíšených dvojic

Dne 29. 12. 2022 se v kulturním domě v Havlovicích konal tradiční badmintonový turnaj smíšených dvojic. Turnaje se zúčastnilo 12 místních párů. Hrálo se na dvě skupiny, potom následoval klasický pavouk, ze kterého vzešli vítězně manželé Davidovi. Na druhé příčce se umístil Petr Čepelka mladší s přítelkyní Hankou, bronzovou pozici obsadili Karel Píša a Pavla Mrázková. Zde jsou obrázky.
Karel Píša, 4.1.2023

Vánoční turnaj v nohejbale 2022

Tradiční nohejbalový turnaj amatérských trojic se uskutečnil 28.12.2022 v KD v Havlovicích. Přihlášených týmů bylo celkem deset, avšak k prezentaci se dostavilo pouze 8 celků. Jeden se omluvil a jeden se ani nenamáhal omluvit. Bylo tedy jasné, že každý tým postoupí do čtvrtfinále. Za Vodníky: J. Dufek, J. Semerád, V. Cohorna. Za Hastrmany: R. Kulda, S. Stach, L. Holý. Tým Hastrmanů měl na dosah postup přes tým Tři Bratři, kdy k tomu chyběl jeden míč ve druhém setu. Bohužel v rozhodující sadě jsme podlehli a mohli tak přestat myslet na vítězství. Konečné pořádí: 1. Fronta na pivo, 2. Hejtmánkovice, 3. Bačetín, 4. Tři bratři, 5. Nováč, 6. Hastrmani, 7. Vodníci, 8. Beer team. Závěrem se sluší připomenout, že Jarda D. alias Vodník od nás dostal dres k jeho životnímu jubileu. Tímto mu přejeme spoustu zdraví a elánu do dalších let! Poděkování za turnaj také patří Péťovi Hejnovi, který nám byl opět nápomocen a díky němu měl turnaj hladký průběh. Fotogalerie z turnaje je zde. Děkujeme všem zúčastněným a v roce 2023 na viděnou!
Za Vodníky a Hastrmany Radek Kulda, 28.12.2022

Havlovický pinec opět ovládl Míra Tyc

Dne 27. prosince 2022 se konal již 10. ročník (4. ročník jako memoriál Standy Čápa) turnaje v ping pongu v tělocvičně v Havlovicích. Letošního měření sil se zúčastnilo 13 hráčů. Vítězem se stal Miroslav Tyc, na druhém místě se umístil Pavel Hudý a jako třetí skončil Karel Píša. Prohlédněte si fotogalerii.
Text: Karel Píša, foto: Josef Borůvka, 4.1.2023

Členské příspěvky na rok 2023

Od 2. ledna zahajujeme vybírání členských příspěvků na kalendářní rok 2023. Prosíme o úhradu 400 Kč za dospělého sportovce a 200 Kč za děti do 18 let a důchodce. Příspěvky plaťte co nejdříve svým cvičitelům. Za uhrazení příspěvků předem děkuje Výbor TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 1.1.2023

Zprávy 2023    2022    2021    2020    2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    Starší