Šlapeto Havlovice

Zpráva o činnosti 2021

Zpráva o činnosti 2020

Šlapeto v roce 2023

I v loňském roce vyráželi "Šlapeťáci" každý čtvrtek na výlety po okolí Havlovic. Během prázdnin absolvovali také společnou cyklistickou dovolenou. Prohlédněte si kroniku "Šlapeťáků", kde jsou všechny výlety pečlivě a poutavým způsobem zdokumentovány Romanem Žateckým.
Jaroslav Balcar, 2.1.2024

Šlapeťáci opět vyrazili na týdenní cyklistickou dovolenou

Tak jako každý rok druhý týden v srpnu vyrazili Šlapeťáci tradičně od Hejnových z Libňatova na týdenní dovolenou, tentokráte do kraje Praotce Čecha. Ubytovali jsme se v areálu "Statek 1738" v Dušníkách nad Vltavou. Přestože počasí v celé republice nestálo za nic, my jsme mohli každý den vyrážet na kolech do okolí Vltavy. Za pět dní jsme společně najeli 266 km a šestý den každý dle vlastního uvážení kilometry další. V příloze najdete mapky, obrázky a veškeré informace o navštívených místech.
Roman Žatecký, 4.9.2023

Šlapeťáci konečně na kolech

Šlapeťákům, stejně jako každý rok, začala sezóna po prvním jarním dnu. Letos nás jezdí o dvě více, zase s námi začaly jezdit Eva Friebelová a Jitka Rohanová, a tak nás je 17. Kvůli počasí zatím jezdíme jen po silnicích – řidiči z nás mají určitě radost, ale alespoň pro ně vynecháváme vždy po pěti cyklistech mezery na předjíždění (přírodní cyklostezky po neustálých deštích jsou zatím nesjízdné). Po této první vyjížďce 23.3.2023 v téměř plném počtu jsme se sešli ještě jednou v pátek 24.3.2023, abychom oslavili společné 225-té narozeniny Zdeničky Honzerové, Petra Hejny a Romana Žateckého. Pak nás nejdříve nikam nepustil déšť, 6.4.2023 byla sice zima jako v Rusku, ale nepršelo, a tak jsme v téměř plném počtu tradičně od vodníka vyrazili na okružní jízdu okolím Havlovic (31 km, převýšení 491 m). A pak zase prší a prší a teprve 20.4.2023 jsme mohli znovu vyrazit na společné kilometry, tentokráte 25 km s převýšením 399 m. Prohlédněte si mapky z cest a pár snímků (viz přiložené fotografie).
Šlapeťáci, 11.5.2023

Šlapeťáci si popovídali s havlovickým kronikářem Lubošem Řezníčkem

Trio Láďa, Věra a Hana pozvalo 9.2.2023 partu Šlapeťáků na posezení do klubovny nad OÚ. Sešli jsme se v plném počtu, protože už nám začalo chybět každotýdenní setkávání. Sice někteří chodíme ve čtvrtek do tělocvičny, ale většině se tak nějak nechce, ale pro ostatní je to pěkné zpestření v období zimních dnů. Na posezení jsme si pozvali havlovického kronikáře Luboše Řezníčka. Ten si pro nás připravil několik kronik. Tyto kroniky nejsou psané, ty musí být uloženy v archivu v Trutnově. V archivu na OÚ jsou kroniky fotografické, které jsou doplněny výstřižky z novin a časopisů. Bylo to zajímavé čtení a vzpomínky pro všechny z nás. Byla tam jedna ručně psaná kronika. Tuto kroniku panu Řezníčkovi píše od roku 1990 krásným písmem dcera Martina. Nepřinesl nám však ukázat jen kroniky obecní, ale také měl kroniky, které vytváří pro ostatní /spolek Divadelníků, Motodědci/ nebo vytvářel pro sebe /život v USA/. Jeho zajímavé vyprávění, které proložil úsměvnými historkami, se nám všem líbilo. I on byl spokojen a mezi námi se mu moc líbilo. Obrázky ze setkání jsou zde. Pane kronikáři Luboši, moc děkujeme, že jsi přišel mezi nás a mohli jsme si zavzpomínat na léta minulá. Přehled činnosti Šlapeťáků v roce 2022 je zde.
Šlapeťáci, 20.2.2023

Šlapeťáci mají za sebou další povedenou akci

Konečně rok bez kovidových restrikcí. A tak v sobotu 6.8.2022 – tradičně od Hejnových z Libňatova – po 150 km v autě (s přestávkou v Žamberku) jsme dorazili do Hotelu Colchi ve Střelicích u Uničova. Zbytek dne, kromě jízdy samotné, se odehrál při ubytování, uložení kol a rekognoskaci Střelic (součást vlastního města Uničov) a nejbližšího okolí. A od neděle jsme každý den vyrazili po Litovelském Pomoraví. Celkem jsme najezdili 229 km (Lušťovi dokonce 282 km). V příloze najdete obrázky, mapy a informace o navštívených místech.
Roman Žatecký, 17.8.2022

Šlapeťáci v květnu

I když květnové počasí nebylo k vyjížďkám vždy příznivé, nenechali se Šlapeťáci odradit a každý čtvrtek vyvětrali svá elektrokola. Většina výletů směřovala na jih k České Skalici a někdy se trasy i překrývaly z důvodů doposud zabahněných přírodních tras, ale láska ke kolům vždy převážila a vyjížďky jsme si užili. V příloze najdete obrázky a mapy. PS: navázali jsme na dubnovou oslavu stopadesátin Milady a Mirka Starých a 5.5. jsme oslavili 75-tiny Hanky Dibelkové. „Hlavně zdraví a hodně společných kilometrů“.
Roman Žatecký, 4.6.2022

Šlapeťáci vyrazili k chvalkovickému zámku

Cyklistický oddíl Šlapeto podnikl další zajímavý výlet. Tentokrát se vydal do sousedního náchodského okresu, konkrétně do Chvalkovic. Cílem vyjížďky byl chvalkovický zámek. Po návratu do Havlovic následovalo nezbytné doplnění tekutin a také nevšední módní přehlídka. Více v přiloženém článku.
Roman Žatecký, 16.4.2022

Členové oddílu Šlapeto mají za sebou první letošní vyjížďku

Členové oddílu Šlapeto se zase opřeli do pedálů. Jejich první letošní vyjížďka vedla za krásného počasí na Vízmburk a ke Stolínským vodopádům. Podívejte se na obrázky. Šlapeťáci jsou velmi aktivní, nezaháleli ani v loňském roce. Přečtěte si jejich výroční zprávu za rok 2021. Je v ní popsána spousta krásných cyklovýletů, text je doplněn množstvím fotografií a map s vyznačením ujeté trasy.
Roman Žatecký, 26.3.2022