Pochod Václavice - Havlovice (starší zprávy)

Aktuální zprávy

Pochod Václavice - Havlovice každoročně pořádají TJ Sokol Havlovice a Modrá střelka Náchod.

Pochodu Václavice - Havlovice se zúčastnilo 1020 registrovaných turistů!

V sobotu 10. května se konal již 19. ročník pochodu Václavice - Havlovice. Z Havlovic byl vypraven tradiční autobus a tentokrát praskal ve švech. Pochodu se zúčastnilo celkem 1020 registrovaných turistů a cykloturistů. Nádherné počasí, krásná trať a osvědčené kontroly dodávaly pochodu tradiční náladu. Postřehovka, tentokrát na Žernově a občerstvení ve Slatině nemělo chybu, prohlédněte si obrázky. A závěr? Havlovická pouť, skvělý areál a dokonalé občerstvení, co víc jsme si mohli přát. A slova na závěr? Je vidět, že pochod má své jasné místo na slunci a ani pochod Babička, ani Hořičská pouť pochodníky neodradí. Už se těším na příští jubilejní 20. ročník. Již teď kamarádi z Modré Střelky Náchod a TJ Sokol Havlovice pro vás vymýšlejí překvapení.
Jaroslav Balcar, 12.5.2008

Pochod Václavice - Havlovice již v sobotu!

Srdečně zveme na 19. ročník pochodu Václavice - Havlovice, který se koná tuto sobotu 10. května. Start ve Václavicích je od sedmi hodin. Tradiční autobus jede z autobusového nádraží v Úpici v 6:50, u Kulturního domu v Havlovicích zastaví v 7:00 a v Libňatově bude v 7:10. Příjemnou procházku nebo projížďku přeje Jarda Balcar!
Jaroslav Balcar, 7.5.2008

Pochod Václavice Havlovice přilákal tisíc lidí!

Pochod Václavice Havlovice 2007 Již 18. ročník pochodu Václavice – Havlovice se uskutečnil v sobotu 12. května. Z Havlovic se vydal naplněný autobus směrem do Václavic v sedm hodin a okolo osmé hodiny jsme vyráželi z Václavic směrem k domovu. Během dne se střídal déšť se sluníčkem a každý minimálně dvakrát zmokl. Ve Slatině na všechny turisty čekalo občerstvení s živou hudbou a na konci strastiplné cesty nás očekávala havlovická pouť. Dle dostupných informací přišlo na start takřka 1000 platících pochodníků a cykloturistů a mnoho dalších, kterým se zdá být dvacet korun přespříliš. Děkujeme pořadatelům z Modré Střelky Náchod a Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice za nevšední zážitek! Prohlédněte si fotogalerii.

18. ročník se kvapem blíží!

Pochod Václavice Havlovice V sobotu 12. května 2007 se uskuteční již 18. ročník pochodu Václavice Havlovice. Akce se běžně účastní okolo tisícovky pěších a cykloturistů. Připraveny jsou tradiční trasy. Aktualizovaný jízdní řád autobusu do Václavic: 6:50 Libňatov - prodejna, 7:00 Havlovice - Kulturní dům, 7:10 autobusové nádraží v Úpici. Doprava stojí 30,- Kč pro dospělého a 20,- Kč pro dítě. Opět budou k prodeji šátky s emblémem v autobuse. Ve Slatině se znovu můžeme těšit na občerstvení, v cíli pak na Havlovickou pouť. Prohlédněte si plakát, případné dotazy zodpovíme na tjsokol@havlovice.cz.

17. ročník pochodu Václavice - Havlovice

V sobotu 13. května 2006 se konal již 17. ročník pochodu Václavice Havlovice. Do Václavic se odebralo autobusem asi 60 dětí i dospělých. Tradiční trasa, postřehová soutěž s vyhodnocením na pohodlí, střelba z luku, hlavolamy a další úkoly, občerstvení a živá hudba a déšť v cíli se již řadu let opakuje. Modrá Střelka i volejbalisté z Havlovic tradičně splnili pořadatelský úkol. Odměnou bylo i letos poježdění na kolotoči na havlovické pouti. Více než 900 pochodníků, cyklistů a cykloturistů si mohlo zakoupit šátky s emblémem pochodu. Po stovce suvenýrů se jen zaprášilo. Na další v pořadí již 18. ročník se těší nejen pochodníci, ale i pořadatelé.