Havlovický pohár

Superhapostar 2007 pro ZaP Nové Město

Superhapostar 2007 I přes nepřízeň počasí proběhl v Havlovicích úspěšně 6. ročník fotbalového turnaje hráčů nad 50 let - SUPERHAPOSTAR 2007. Z osmi mužstev, která celý turnaj absolvovala, vyšlo vítězně zkušené, a pravidelně se účastnící mužstvo, ZaP Nové Město nad Matují. Ve finálovém zápase nastoupil ZaP proti vítězi loňského ročníku, týmu PRAŽSKÁ Trutnov. V normální hrací době finálového zápasu nepadlo rozhodnutí a skóre 0:0 poslalo ihned oba soupeře do penaltového rozstřelu, kde bylo úspěšnější mužstvo Nového Města. Jeho hráči proměnili dvě penalty ze tří a Pražská neproměnila penaltu ani jednu, když dvakrát nastřelila tyč. Domácí HAFA obsadila páté místo. Zde je podrobnější fotoreportáž.

SUPERHAPOSTAR: Havlovice se utkají s Bělovsí i Novým Městem

SUPERHAPOSTAR 2007 Populární havlovický turnaj SUPERHAPOSTAR byl rozlosován. Deset vybraných mužstev tvoří hráči nad 50 let. Los rozdělil týmy do dvou skupin. Skupina A: SK Běloves, SK Černošice, ZaP Nové Město nad Metují, HAFA Havlovice, KOPÁČI Červený Kostelec. Skupina B: Rudá Hvězda Hradec Králové, SONIA Žacléř, PRAŽSKÁ Trutnov, Pardubice, TBC Čudil Club Horní Maršov. Turnaj se koná v sobotu 8. září od 8 hodin ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice. Prvenství z loňského ročníku bude obhajovat Pražská Trutnov.

Jirka Pitaš

HAPOSTAR ovládla Sonia Žacléř

HAPOSTAR 2007 Havlovický sportovní areál hostil v sobotu 11.8.2007 populární fotbalový turnaj HAPOSTAR. O putovní pohár bojovalo deset mužstev hráčů starších 40 let. Zápasy ve dvou skupinách byly zajímavé až do posledních utkání, protože stále nebylo rozhodnuto o postupujících. Nakonec rozhodovala ve skupině A jediná branka, která poslala do boje o třetí místo domácí HAFA Havlovice. Tam hráči Havlovic přehráli již poměrně unavené družstvo AFK Nymburk 3:0 dvěma góly Mirka Soukupa a jednou trefou Zaňky. Vyvrcholením celého turnaje bylo finále mezi mužstvy SONIA Žacléř a PRAŽSKÁ Trutnov. V normálním čase skončilo dramatické utkání 1:1, když za Soniu skóroval M. Vejprava a za Pražskou Teichman. Na řadě byl penaltový rozstřel, ve kterém se vyznamenal brankář Žacléře - chytil dvě penalty hráčů Pražské. Putovní pohár nakonec zvedla nad hlavu Sonia Žacléř. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Petr Masopust ze Sonii Žacléř. Z mužstva Kopáčů Červený Kostelec byl vybrán nejlepší brankář podniku Viktor Fiala. Nejlepšího střelce Martina Starého měli ve svém mužstvu hráči AFK Nymburk. Nejstarším hráčem turnaje se stal šedesátiletý Franta Beránek z RH Hradec Králové. Klikněte na podrobnou fotoreportáž.

Jirka Pitaš

Los HAPOSTAR: Havlovice narazí na ZaP Nové Město!

Hapostar Havlovický pohár 2007 skončil a už se blíží termín fotbalového turnaje hráčů nad 40 let HAPOSTAR 2007. Uskuteční se už počtrnácté ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice v sobotu 11. srpna 2007. Při finálovém dni HAPO bylo 10 mužstev rozlosováno do dvou skupin. Los rozdělil přihlášená mužstva následovně - skupina A: ZaP Nové Město nad Metují, KOPÁČI Červený Kostelec, HAFA Havlovice, SONIA Žacléř, SK Černošice. Skupina B: FK Nymburk, ACADEMIX Hradec Králové, RH Hradec Králové, PRAŽSKÁ Trutnov, SHARP Pardubice. Začátek turnaje je v 8 hodin, loňské prvenství budou obhajovat hráči RH Hradec Králové.

HAPO Krakonoš Cup 2007 vyhráli Náchodští

Stará garda Náchod Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané vyhrála Stará garda Náchod. Hodně omlazený tým dirigovaný zkušeným Vejpravou ve finále porazil domácí Havlovice 4:0, cennou trofej vybojoval vůbec poprvé. Bronzovou příčku obsadil celek ZaP Nové Město nad Metují, který v utkání o konečné třetí místo deklasoval 6:1 polické Mozky. Tisícovka diváků sledovala i vložený duel finalistů prvního ročníku turnaje, Havlovice hrály v repríze finále z roku 1978 s Hořičkami 1:1. "Skvělou atmosféru turnaje umocnila fantastická divácká kulisa, před kterou si hráči sáhli na dno svých sil. Velké poděkování patří desítkám věrných sponzorů a také všem členům Havlovické fotbalové asociace za zvládnutí mimořádně náročné organizace a především zajištění celého širokého sortimentu občerstvení. Jubilejní třicáté HAPO mohlo být díky tomu velkou fotbalovou a společenskou událostí celého regionu," hodnotí jeden z organizátorů podniku Miloš Tohola. Nejlepším střelcem turnaje se stal pětigólový kanonýr Havlovic Martin Merganc, trofej pro nejlepšího gólmana získal Martin Tomek z týmu ZaP Nové Město, nejlepším hráčem byl vyhlášen Marcel Janovský z vítězné Staré gardy Náchod. Prohlédněte si fotoreportáž z finálového dne nebo přehled účastníků letošního ročníku. Pro milovníky statistik máme výsledkovou listinu letošního ročníku a historické pořadí účastníků Havlovického poháru. V Havlovicích letos nechyběl ani známý kameraman Jiří Středa, jeho akční reportáž je na stránkách nového média Naše televize.

Historickou tabulku HAPO vedou fotbalisté z Trutnovska

Havlovice 1978 V Havlovicích se už potřicáté bojuje o prestižní trofej s dominantou ve tvaru písmene H. Jelikož se letos velmi daří týmům z Náchodska, jistě nebude od věci připomenout si, jak si v historii známého fotbalového turnaje vedly celky z jednotlivých regionů. Nejlépe je na tom Trutnovsko - týmy z tohoto okresu se z celkového prvenství radovaly hned šestnáctkrát. Fotbalisté z Náchodska zvedali nad hlavu slavný pohár šestkrát, hráči z Hradecka se radovali čtyřikrát. Hegemonii tří východočeských okresů narušily jen týmy z Prahy a Ostravy. Připravili jsme fotopřehled vítězů HAPO.

Havlovický pohár zatím ovládají týmy z Náchodska

Jirka Podolník (Academix HK) Jubilejní třicátý ročník Havlovického poháru v kopané se stává tak trochu přeborem Náchodska. Postup do finále si o prvním hracím víkendu zajistily týmy Mozky Police, ZaP Nové Město a Stará garda Náchod. Spolu s nimi postupuje tradiční účastník Academix Hradec Králové. Omlazený tým sehrál rozhodující zápas s KNK Úpice, jehož dres oblékli zkušení ligisté. Hradečtí se v tomto duelu museli obejít bez své největší hvězdy Rudy Skácela, přesto uspěli. Rozhodnutí zařídil Jirka Podolník (na snímku), který v závěru utkání zahrával trestný kop z poloviny hřiště a trefil se nádherně do šibenice. Výsledky finálových zápasů kvalifikace: 1. KK Mozky Police – Babylon Jaroměř 7:0, Stará Garda Náchod – Draci Odolov 6:0, ZaP Nové Město – Švéry Team 3:2, KNK Úpice – Academix Hradec Králové 1:3. "Hodně zajímavá a hlavně kvalitní bude tato sobota. Na postup do nedělního finále může reálně pomýšlet až deset družstev," tipuje duchovní otec kultovního turnaje Miloš Tohola. Postupující celky doplní pořádající HAFA Havlovice a obhájce trofeje Miláno Jaroměř. Pořadatelé chystají na neděli bohatou tombolu. Vyhrát budeme moci například leteckou dovolenou na Chalkidiki, kterou věnovala Cestovní kancelář OSNADO.

Havlovický pohár potřicáté!

HAPO Fotbaloví příznivci se konečně dočkali! V obci, která v těchto dnech získala prestižní titul Vesnice roku, bude v sobotu 23. června rozehrán jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Kvalifikační boje pak budou probíhat ještě v neděli a také příští sobotu 30.6. Očekávané finále budeme v havlovickém sportovním areálu sledovat první červencovou neděli. Titul bude obhajovat technická partička Miláno Jaroměř. Prohlédněte si kompletní los turnaje. Pořadatelé z Havlovické fotbalové asociace nám slibují nejedno překvapení, během turnaje prý například uvidíme živého velblouda!

Havlovický pohár vyhrávají nejčastěji domácí borci

Hapostar Jen pár týdnů zbývá do startu jubilejního třicátého ročníku Havlovického poháru. Určitě tedy nebude od věci zavzpomínat a říci si, komu se na slavném turnaji nejvíce daří. Můžeme s potěšením konstatovat, že nejúspěšnějším týmem v historii jsou domácí Havlovice - vyhrály pětkrát! O jeden triumf méně má hradecký Academix. Tento tým je zase se souborem ZaP Nové Město nejúspěšnějším účastníkem Hapostar. Superhapostar svědčí nejvíce týmům Pražská Trutnov a Sonia Žacléř. Prostudujte přehledy vítězů Havlovického poháru , Hapostar a Superhapostar.

Havlovický pohár 2007 rozlosován

Losování HAPO 2007 V Havlovicích byl v neděli 13. května v 15 hodin vylosován jubilejní třicátý ročník turnaje o havlovický pohár - HAPO 2007. Organizátoři Miloš Tohola a Zdeněk Honzera za pomoci svých asistentů určili, které týmy se utkají v rámci celostátního turnaje ve dnech 23., 24. a 30.6. a 1. července 2007. Havlovické béčko se domácímu publiku předvede hned první hrací den, ve skupině má Yong boyes Jaroměř, Green Devils a KK Mozky Police. Těšit se můžeme opět také na zahraniční týmy. Například z Polska přijedou celky PSP Kowary, PUB GOL nebo Krycha Bus Jelenia Góra. Můžete si prohlédnout aktuální fotoreportáž z losování a kompletní los turnaje.