Sport pro všechny

Projekt "Celoroční cvičení dětí a mládeže v Havlovicích" byl realizován
za finanční podpory Královéhradeckého kraje.


Projekt "Sportuje celá vesnice" v roce 2018 byl realizován za finanční podpory MŠMT
ve výši 70 500 Kč.

Čertovské cvičení rodičů a dětí

První prosincové cvičení rodičů a dětí připadlo přesně na 5. 12., tedy na podvečer, který je mnohými dětmi očekávaný a mnohými zatracovaný, kvůli čertovské a Mikulášské tradici. Našim nejmenším to ale pranic nevadilo. Užili si cvičení s ocásky, s plyšovými čertíky, s tvořením čertovské hlavy z papíru a molitanu a v závěru dostali všichni malou odměnu. Mrkněte na pár našich fotek.
Yvona Friebelová, 6.12.2023

Nový cvičební rok v plném proudu

Od začátku října započaly pravidelné cvičební hodiny v tělocvičně TJ Sokol Havlovice - rozvrh je ZDE. Z tohoto rozvrhu je patrné, že se v tělocvičně sportuje každý den. Připojujeme také několik fotografií, které jsme pořídili během cvičení Rodiče a děti, Předškolní a školní žactvo, Ženy I. a Ženy II.
Yvona Friebelová, 18.10.2023

Změna v rozvrhu cvičebních hodin žactva

S ohledem na velmi malou účast cvičenců žákovských kategorií dochází ke změně v rozvrhu cvičebních hodin. Jejich čtvrteční cvičení bude přesunuto na středu od 17,00 hodin a spojeno s předškoláky. Aktualizovaný rozvrh cvičení v tělocvičně Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice je ZDE.
Yvona Friebelová, 8.1.2023

Členské příspěvky na rok 2023

Od 2. ledna zahajujeme vybírání členských příspěvků na kalendářní rok 2023. Prosíme o úhradu 400 Kč za dospělého sportovce a 200 Kč za děti do 18 let a důchodce. Příspěvky plaťte co nejdříve svým cvičitelům. Za uhrazení příspěvků předem děkuje Výbor TJ Sokol Havlovice.
Jaroslav Balcar, 1.1.2023

Čertoviny 2022

Čertovská cvičení proběhla v úterý 6. a ve čtvrtek 8. prosince 2022. To první připravila cvičitelka Yvona Friebelová pro rodiče a děti, druhé bylo v režii Lenky Bakové, Michala Sobotky a Honzy Krause šité na míru pro mladší a starší žactvo. Nechyběl ani "opravdovský" čert, dárkové balíčky a plný pytel nového náčiní. Škoda jen, že do cvičení žactva dochází tak málo cvičenců... tak snad se to zlepší! Foto zde.
Yvona Friebelová, 15.12.2022

Předvánoční čertoviny

Cvičitelé TJ Sokol Havlovice zvou všechny děti na "Předvánoční čertoviny". Společná akce pro předškolní děti, mladší a starší žactvo se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2022 od 16 do 18 hodin v havlovické tělocvičně. Středeční cvičení předškoláčků 7. prosince se tímto ruší. Těšíme se na vás!
Yvona Friebelová, 23.11.2022

Nový cvičební rok začíná...

V příloze najdete aktuální rozvrh cvičebních hodin v havlovické tělocvičně. Kategorie Rodiče a děti, Děti od tří do šesti let, Mladší a starší žactvo a Ženy I. začínají cvičit v týdnu od 3. října, ostatní složky dle vlastní domluvy. Hodně radosti z pohybu vám přeje výbor Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice!
Yvona Friebelová, 26.9.2022

Zatím ještě cvičíme

Od pondělí 22. 11. jsou upravena proticovidová opatření. Ode dneška mohou cvičit jen děti do 12 let bez testu, 12 - 18 s PCR testem, nad 18 let pouze očkovaní či s dokladem o prodělání covidu v posledních 180 dnech. Ostatní na cvičení nechoďte. Za dodržování opatření zodpovídá cvičitel či pořadatel aktivity.
Jaroslav Balcar, 22.11.2021

Od pondělí 4.10. cvičíme

Od 4. 10. bude zahájeno cvičení všech věkových kategorií cvičenců v naší tělocvičně. Své cvičení najdete v rozvrhu cvičebních hodin zde. Je však nutné dodržovat hygienické předpisy, které jsou uvedeny zde. Prosíme, seznamte se s nimi, neboť mohou být pro některé z vás hodně omezující. V případě, že nemáte očkování ani jeden z testů, je možné za 40 Kč absolvovat test na místě, nebo absolvovat na místě svůj test. S dětmi do 10 let musí přijít poprvé rodiče. Takže hurá do tělocvičny. Bližší informace podají vaši cvičitelé nebo mi zavolejte na telefonní číslo 777 005 790.
Jaroslav Balcar, 28.9.2021

Členské příspěvky za rok 2021 se vybírat nebudou

Vážení sportovci, výbor TJ na svém prosincovém jednání rozhodl, že členské příspěvky za rok 2021 se vybírat nebudou. V roce 2020 byla tělocvična od března uzavřena a i podzimní cvičení bylo z důvodu covidu zrušeno. Doufejme, že letošní cvičební rok brzy nastartuje a cvičenci se budou moci do tělocvičny vrátit. Přejeme všem hodně zdraví v roce 2021.
Jaroslav Balcar, 10.1.2021

Zákaz sportování v tělocvičně sokola

Tělocvična TJ Sokol Havlovice je na základě rozhodnutí vlády ČR až do odvolání uzavřena. Po dohodě s cvičiteli je zatím možné cvičit venku do počtu 20 osob.
Jaroslav Balcar, 12.10.2020

Pravidelné cvičební hodiny startují 21. září

Od pondělí 21. září 2020 zahajujeme pravidelné cvičební hodiny. Rozvrh najdete zde a na havlovických vývěsních plochách. Pravidelné sportovní aktivity budou opět probíhat nejen v tělocvičně Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice, ale také na dalších sportovištích v obci.
Petr Záliš, 14.9.2020

Zimní pětiboj se havlovickým sportovcům vydařil

Celkem 12 dětí z našeho oddílu odjelo v sobotu 29. února do úpické tělocvičny ZŠ Bratří Čapků na okresní kolo Zimního pětiboje. Naši sportovci v nových sokolských tričkách poměřili své síly a dovednosti s ostatními závodníky ve skocích přes švihadlo, šplhu, skoku z místa, hodu na koš a člunkovém běhu. V konkurenci se určitě neztratili hlavně naši zkušenější a starší reprezentanti. Jakub Balcar se ve své kategorii umístil na druhé příčce, Marie Vlčková byla třetí, Štěpán Smékal stříbrný a postup ze čtvrtého místa si také zajistil Štěpán Astr. Tito čtyři borci postupují do krajského kola, které se koná 29. 3. 2020 v Hořicích. Gratulujeme! Všem ostatním závodníkům děkujeme za snahu a cvičitelům: Veronice Krausové, Michalu Sobotkovi, Lence Bakové a Yvoně Friebelové za zajištění závodů. Foto zde.
Yvona Friebelová, 4.3.2020

Předvánoční cvičební hodiny

V pondělí 16. 12. a v úterý 17. 12. proběhly v naší tělocvičně předvánočně laděné cvičební hodiny. Rodiče s dětmi, předškolní i školní žactvo - ti všichni si zacvičili při zvuku koled a s rozsvíceným vánočním stromečkem. Mohli si též vyrobit vánoční hvězdu. V závěru cvičební hodiny si společně rozkrojili jablko, jehož hvězdička symbolizuje pevné zdraví a spokojenost do nového roku. Pod stromečkem se pak objevily naše společné "sokolské" dárky. Nová trička pro děti, které budou reprezentovat TJ na různých závodech a balanční cvičební náčiní Bossa. Také cvičenky i cvičitelky žen se předvánočně naladily … Fotografie jsou zde. Přikládáme také další obrázky. A co dodat závěrem? Všem ochotným cvičitelům patří velký dík za jejich nezištnou práci pro TJ Sokol. Jim i všem členům naší TJ pak přeji krásné a pohodové svátky. Do nového roku pevné zdraví, klídek a spokojenost, hodně lásky, radosti při sportování a splnění všech přání.
Yvona Friebelová, 19.12.2019

Cvičení "Rodiče a děti"

Každé úterý od 17,00 hodin se naše tělocvična zaplní těmi nejmenšími cvičenci v doprovodu svých rodičů nebo prarodičů. Moc nás těší, že děti chodí do tělocvičny rády a je znát, že dělají pokroky. První prosincové úterý bylo naše cvičení motivováno čertíkem Lukášem. Došlo také na vyrábění čerta, který umí dělat kotrmelce, veselé cvičení i malou odměnu - fotogalerie je zde. Pro cvičence předškolního a školního věku je letos připraveno společné vánoční cvičení v pondělí 16. 12. od 16,30 hodin.
Yvona Friebelová, 5.12.2019

Nový cvičební rok začíná

Od pondělí 30. 9. 2019 začíná nový cvičební rok v naší tělocvičně. Rozvrh hodin naleznete zde. Dlužno ještě dodat, že v samém závěru toho minulého cvičebního roku zaznamenali dva naši mladší žáci veliký úspěch. Oba se probojovali do republikového kola v atletice, které se konalo 8. 6. 2019 v Třebíči. Jakub Balcar obsadil krásné 10. místo a Štěpán Smékal přivezl do Havlovic republikový bronz! Prohlédněte si obrázky. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Panu Smékalovi pak za dozor a zajištění dopravy. Přejme si, ať se i letošní cvičební rok vydaří! Spoustu radosti z pohybu, prima zážitků, pevného zdraví a pěkných výsledků vám všem přeje výbor TJ Sokol.
Yvona Friebelová, 25.9.2019

Republikové finále v atletice s dvojitou účastí z Havlovic

Na republikovém finále v atletice v Třebíči (8. 6. 2019) reprezentovali naši jednotu dva žáci. Jakub Balcar se ve své kategorii umístil na 10. místě a Štěpán Smékal vybojoval krásnou bronzovou medaili. Děkujeme za vzornou reprezentaci a chuť poměřit se s těmi nejlepšími z celé republiky. Panu Smékalovi pak za zajištění doprovodu na závody.
Yvona Friebelová, 7.8.2019

Krajské kolo v atletickém čtyřboji

Krajské měření sil proběhlo v neděli 26. 5. 2019 v Týništi nad Orlicí. Kuba Balcar se v kategorii mladších žáků I. umístil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě a Štěpán Smékal získal stříbrnou medaili za druhé místo v kategorii mladších žáků II. Pro nás jste však oba „jedničky“! Společné foto Kuby a Štěpána je zde. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na republikových závodech 8. 6. 2019 v Třebíči. Děkujeme též manželům Smékalovým za dopravu dětí na závody.
Yvona Friebelová, 29.5.2019

Tři medaile a dva postupy do krajského kola v atletice

Na regionální kolo v atletickém čtyřboji odjela ve sváteční středu 8. 5. 2019 malá skupinka reprezentantů naší TJ. Sprintu, skoku dalekého, hodu a vytrvalostního běhu se nezalekli Eliška Balcarová, Majda Christoforou, Nikolka Menšíková, Kuba Balcar, Lukáš Vodička ani Štěpán Smékal. Potěšující výsledky si můžete prohlédnout zde. Kuba Balcar byl zároveň oceněn jako jeden ze tří nejúspěšnějších sportovců regionálního centra SPV v roce 2018. Poděkování patří také rodičům, kteří své děti na závody doprovodili. Pomoc při organizaci a dozor nad závodníky z řad cvičitelů zajišťovali: Jaroslav Balcar, Karolína Smékalová a Yvona Friebelová. Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 14.5.2019

Krajské kolo soutěže Zimní pětiboj

Krajské kolo soutěže "Zimní pětiboj" se uskutečnilo 23. 3. 2019 v Hořicích. Soutěžilo celkem 154 závodníků ve věkových kategoriích od předškolních dětí po dorost. S organizací pomáhalo celkem 35 instruktorů z celého kraje. Naši TJ reprezentovali: Tobiáš Hejna, Emil Kraus, Jakub Balcar, Lenka Bekrová, Pavel Kraus a Tomáš Tomčiak. Na stupně vítězů letos dosáhl Jakub Balcar – 3. místo. Gratulujeme! Všem závodníkům děkujeme za snahu i předvedené výkony, rodičům za dovoz dětí na závody a cvičiteli Pavlu Astrovi za dohled nad závodníky. Obrázky z krajského kola Zimního pětiboje jsou zde.
Yvona Friebelová, 3.4.2019

Zimní pětiboj 2019

Okresní kolo Zimního pětiboje proběhlo v sobotu 9. 3. 2019 v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici. Naši tělovýchovnou jednotu reprezentovalo celkem 14 závodníků v kategoriích nejmladšího a mladšího žactva. V konečném hodnocení se na prvním místě umístil Jakub Balcar a Tomáš Tomčiak, stříbrnou příčku obsadil Štěpán Smékal a Sára Nývltová, na třetím místě byl Tobiáš Hejna. Do krajského kola, které se koná 23. 3. 2019 v Hořicích, ještě ze čtvrtých a pátých míst postoupil Emil Kraus, Pavel Kraus a Lenka Bekrová. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci a podané výkony. Rodičům dětí pak za podporu a pomoc s dopravou dětí na závody. Fotogalerie přibližující okresní kolo Zimního pětiboje je zde.
Yvona Friebelová, 13.3.2019

Čertoviny 2018

Úterý 4. 12., 16,30 hodin a naše tělocvična plná těch nejmenších cvičenců se svými rodiči. Přivítání s plyšovým čertíkem Lukášem, čertovská rozcvička, výroba vlastního ocásku nebo obrázku čerta, cvičení na nářadí... a než se všichni nadáli, objevil se ve dveřích hodný čertík v životní velikosti. Odvážní se s ním přivítali, bojácní pozorovali jen z dálky. Všichni si však odnesli malý dáreček a nové zážitky (18x foto). Čtvrtek 6. 12., 16,00 hodin a naše tělocvična plná mladšího i staršího žactva. Podobný scénář, jen čert v závěru poněkud razantnější s těžšími úkoly, ale stejnou odměnou pro děti (10x foto). Všem cvičitelům moc děkujeme za přípravu obou zdařilých cvičebních hodin.
Yvona Friebelová, 11.12.2018

Nový cvičební rok v TJ Sokol Havlovice začíná

Malé i velké sportovce zveme od pondělí 24. září 2018 do tělocvičny na pravidelné cvičební hodiny. Pouze cvičení Ženy I. začíná od úterý 2. října 2018. Aktuální rozvrh hodin najdete v příloze zde. Ochotným a obětavým cvičitelům moc děkujeme za jejich nezištnou a dobrovolnou práci.
Yvona Friebelová, 13.9.2018

První závody dětí v roce 2018

V sobotu 3. 3. se v úpické tělocvičně ZŠ Bří Čapků konalo okresní kolo Zimního pětiboje. Naši tělovýchovnou jednotu reprezentovalo 15 dětí a doprovod zajišťovali cvičitelé: Lenka Baková, Nikola Kábrtová, Yvona Friebelová a Michal Sobotka. Ve svých kategoriích se sportovci umístili takto: Jakub Balcar a Ondřej Píša - 1. místo, Martin Spielberger a Štěpán Smékal - 2. místo, Antonín Hubka - 3. místo, Tobiáš Hejna - 4. místo, Tomáš Tomčiak, Adéla Dvořáčková a Eliška Balcarová - 5. místo, Magdaléna Christaforou - 6. místo, Štěpán Astr - 7. místo, Nikola Menšíková - 8. místo, Sára Nývltová - 9. místo, Andrea Kubišová - 11. místo a Denisa Krůtová - 13. místo. Pět medailí a postupů do krajského kola nás velmi potěšilo. Všem závodníkům moc děkujeme za výkony a snahu! Zde jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 9.3.2018

Mikulášské a čertovské cvičební hodiny

V úterý 5. 12. navštívil cvičení rodičů s dětmi Mikuláš s krásným andílkem. Přinesl každému malému cvičenci pěkný balíček a pochválil za společné sportování. To na starší děti přiběhl ve čtvrtek 7. 12. do tělocvičny opravdický čert. Nejdříve všechny řádně prohnal s koštětem, ale když viděl, jak se děti snaží cvičit na velké kladině nebo na bradlech, uklidnil se. Prohlédl si vyrobené čertovské masky, překontroloval skoky a salta na malé trampolíně a dokonce si také s chutí zacvičil sám. Ještě než zmizel, předal dětem drobné odměny a nové míče do tělocvičny. Zde jsou obrázky. Děkujeme a za rok přijďte zas!
Yvona Friebelová, 13.12.2017

Aktualizovaný rozvrh cvičebních hodin v tělocvičně TJ Sokol

Rozvrh cvičebních hodin v tělocvičně TJ Sokol Havlovice byl aktualizován. Cvičení žactva se přesouvá z úterý na pondělí. Nový rozvrh je zde.
Yvona Friebelová, 12.11.2017


V Havlovicích začínají pravidelné cvičební hodiny

Výbor a cvičitelé Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice Vás od října 2017 zvou na pravidelné cvičební hodiny do tělocvičny i na další sportoviště. Rozvrh cvičebních hodin v havlovické tělocvičně najdete zde. Pravidelná cvičení tu budou probíhat v úterý a ve čtvrtek.
Yvona Friebelová, 25.9.2017

Závěr cvičebního roku 2016-2017

Cvičitelky jednotlivých složek (rodiče a děti, žactvo, ženy a jóga) ukončily v průběhu června celoroční cvičení. Zvolily netradiční průběh hodiny, malé dárky, odměny nejúspěšnějším závodníkům, opékání nebo společné posezení po vlastním cvičení. Několik fotografií poslouží "jako důkaz".
Yvona Friebelová, 3.7.2017

Dva přeborníci kraje a jedno zlato z republiky!!!

V krajském kole atletických závodů (Jičín, 21. 5. 2017) naši TJ reprezentovali tři závodníci. Adéla Dvořáčková obsadila ve své kategorii celkově sedmé místo a se svým družstvem získala za okres Trutnov bronzovou medaili. Štěpán Smékal i Matěj Kaizr pak vybojovali zlato v jednotlivcích i v družstvech. Super! (3x foto). Do republikového měření sil se o týden později (Třebíč, 28. 5. 2017) neohroženě pustil Štěpán. Ani v republice nenašel přemožitele a stal se tak přeborníkem republiky. Svým úžasným výkonem přispěl i k celkovému vítězství Královéhradeckého kraje (8x foto). Gratulujeme a děkujeme panu P. Smékalovi za zajištění dopravy a doprovodu dětí na závody.
Yvona Friebelová, 4.6.2017

Atletické závody v okresním měřítku

Okresní kolo atletického čtyřboje se konalo v sobotu 6. května na stadionu ZŠ Komenského v Trutnově. Se skokem dalekým, sprintem, hodem do dálky i vytrvalostním během se našich jedenáct závodníků popralo dle svých možností a výsledky byly následující. Celkem tři zlaté medaile získali ve svých kategoriích: Jakub Balcar, Štěpán Smékal a Matěj Kaizr. Bronzovou příčku obsadil David Hilsch a Adéla Dvořáčková. Všem medailistům gratulujeme, ostatním dětem děkujeme za snahu a rodičům i cvičitelkám za pomoc.
Yvona Friebelová, 12.5.2017

Krajské kolo zimního pětiboje v Hořicích

V sobotu 1. dubna 2017 nás v krajském kole zimního pětiboje v Hořicích reprezentovali medailisté z okresu: Jakub Balcar a Adéla Dvořáčková. V konkurenci těch nejlepších jim jen „o fous“ uniklo medailové umístění. Ve své kategorii skončila Adélka na krásném pátém místě z dvaceti děvčat a Kuba byl dokonce čtvrtý z patnácti! Gratulujeme závodníkům a děkujeme manželům Dvořáčkovým za doprovod. Fotografie jsou zde.
Yvona Friebelová, 6.4.2017

Okresní kolo Zimního pětiboje

V sobotu 25. února 2017 se v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici konalo okresní kolo Zimního pětiboje žactva. Kategorie nejmladších dětí závodí ve skoku dalekém z místa, přitahování se po šikmé lavičce, v rychlosti a počtu poskoků za půl minuty, v člunkovém běhu a v hodu na koš. Ti starší pak zápolí se soupeři a hlavně také se svojí rychlostí při člunkovém běhu, se svojí silou při šplhu na tyči, s obratností při skoku z místa, s přesností při hodu na koš a se svojí vytrvalostí při minutovém skákání přes švihadlo. V Úpici reprezentovalo naši TJ Sokol devět dětí. Na stupně vítězů dosáhla Natali Davidová – 3. místo, Adéla Dvořáčková – 2. místo a Jakub Balcar vybojoval 1. místo. Všem medailistům gratulujeme k postupu do krajského kola. Ostatním dětem děkujeme za účast a snahu, cvičitelkám Lence Bakové, Nikole Kábrtové a Yvoně Friebelové pak za doprovod a zajištění akce. Fotoreportáž je zde.
Yvona Friebelová, 3.3.2017

Čertoviny 2016

Lákavým zpestřením pravidelných cvičebních hodin v naší TJ jsou oblíbené Čertoviny. Předškoláci a školní děti se Čerta dočkaly ve čtvrtek 1. prosince. Do cvičení rodičů s nejmladšími dětmi si návštěva z nebe i pekla našla cestu až v úterý 6. prosince. Na všechny čekalo veselé cvičení a závodění, ukázka sportovního umu před pekelníkem nebo výroba přívěšku na krk ve tvaru čertí hlavy. Odměnou byl pro každého balíček sladkostí s malým havlovickým kalendářem, radost z pohybu a „hluboké zážitky“. Do nářaďovny nám také Čert s Mikulášem „přičaroval“ nové podložky na cvičení, velké gymnastické míče a spoustu molitanových a florbalových míčků. Děkujeme moc a za rok jste zváni zas!!! Zde jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 8.12.2016

Oddíl Sportu pro všechny zahajuje pravidelné cvičební hodiny

Po prázdninové přestávce se do tělocvičny vrací pravidelné cvičební hodiny. Cvičení ŽENY II. zahajuje již v úterý 20.9., ostatní složky v následujícím týdnu. Pouze cvičení dětí 3 – 6 let začíná kvůli středečnímu státnímu svátku (28.9.) od 5. října. Na zajištění cvičebních hodin se podílejí dobrovolní cvičitelé. Pokud by se chtěl ještě někdo další zapojit do práce s dětmi nebo dospělými při cvičebních hodinách v TJ Sokol, bude srdečně vítán. Rozvrh hodin je zde.
Yvona Friebelová, 20.9.2016

Republikové finále atletického čtyřboje s trojicí Havlováků na startu

V sobotu 11. června 2016 pořádala česká asociace sportu pro všechny finále v atletickém čtyřboji v Třebíči. Všichni závodníci absolvovali tyto disciplíny: sprint, hod, skok daleký a vytrvalostní běh. V dorostenecké kategorii obsadil Matěj Kaizr trochu smolné, ale přesto krásné čtvrté místo. Adam Horák skončil v mladších žácích dvanáctý. nejlepšího umístění z našich závodníků dosáhl Štěpán Smékal, který svými výkony vystoupal až na bronzovou příčku! Celá královéhradecká výprava pak převzala putovní pohár pro vítězný kraj. Gratulujeme našim třem klukům a děkujeme za vzornou reprezentaci. Vždyť už samotný postup je velkým úspěchem! Ochotným rodičům pak děkujeme za zajištění doprovodu. Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 20.6.2016

Zakončení cvičebního roku 2015/2016

Dětské a žákovské složky zakončily cvičební rok ve čtvrtek 9. 6. Po společném nástupu u školy se všichni rozdělili do pětičlenných družstev a spolu s doprovodem cvičitelek se vydali na trasu - Závoď, Poklekov, Picimberk, Panská cesta, Šiškovna, rybárna. Společné sportovní úkoly pro celá družstva oživily dlouhou cestu, kterou zvládli i ti nejmladší - štafetový běh okolo louky, skoky z místa, hod na cíl či poznávání sportovních disciplín na piktogramech. K večeru řádně vytrávilo a díky havlovickým rybářům jsme se mohli v klidu posilnit u rybárny. Pak ještě vyhodnotit soutěže a hurá na "sokolské prázdniny". Prohlédněte si obrázky. Velké poděkování patří všem aktivním, dobrovolným cvičitelům naší TJ za jejich celoroční práci, ochotu, nápaditost a čas. Jmenovitě: Baková Lenka, Bekrová Eva, Čepelková Lenka, Friebelová Radka, Friebelová Yvona, Honzera Zdeněk, Honzerová Majka, Jánošíková Šárka, Kábrtová Nikola, Králová Anďa a Smékalová Karolína.
Yvona Friebelová, 9.6.2016

Zlaté tažení našich atletů pokračuje

Také v krajském kole atletických závodů se našim klukům vedlo na výbornou. Štěpán Smékal, Adam Horák a Matěj Kaizr si opět přivezli zlaté medaile! Bodovali také v družstvech - prohlédněte si obrázky z Jičína, 21.5.2016. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v republikovém kole, které se koná 11. června v Třebíči.
Yvona Friebelová, 24.5.2016

Čtyři zlata z atletických závodů

V sobotu 8. května se za nádherného počasí konaly v Trutnově na atletickém stadionu u ZŠ Komenského okresní závody v atletickém čtyřboji. Velké poděkování patří všem osmi reprezentantům naší TJ i jejich doprovodu (rodičům a cvičitelkám Jitce Kaizrové a Karolíně Smékalové). Závodníci Lenka Bekrová, Adéla Dvořáčková, Aneta Machová a Toník Čáp skončili ve svých kategoriích v druhé půlce startovního pole. Na pomyslný nejvyšší stupínek se probojoval Jakub Balcar, Štěpán Smékal, Adam Horák a Matěj Kaizr. Poslední tři jmenovaní se utkají s nejlepšími z celého kraje za 14 dnů v Jičíně. Gratulujeme! Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 9.5.2016

Účast našich závodníků v krajském kole Zimního pětiboje

„Pánská jízda“ – tak by se dala nazvat reprezentace, která postoupila do krajského kola Zimního pětiboje v Hořicích. Šest chlapců z různých věkových kategorií se v sobotu 2. dubna utkalo s nejlepšími z celého kraje. A zde jsou výsledky: Jakub Balcar – 5. místo, Adam Horák a Vít Bekr – 7. místo, Tomáš Tomčiak a Ondřej Rychtera – 9. místo. Jediný cenný kov v barvě stříbra pro Havlovice vybojoval Martin Spielberger ml.. Všem klukům děkujeme za reprezentaci. Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 7.4.2016

První závody v roce 2016

Sobota 5. března 2016, Úpice, tělocvična ZŠ Bří Čapků, Zimní pětiboj, okresní kolo, dvanáct závodníků a čtyři cvičitelky z naší TJ, velké soustředění a snažení, pohoda po závodech, pět medailí, bronzový Adam Horák a Ondřej Rychtera, zlatý Martin Spielberger, Vít Bekr a Jakub Balcar, další výsledky viz. příloha. Telegrafickou formou napsaná zpráva a kupa fotografií k tomu. Mrkněte, jak jsme si to užili…
Yvona Friebelová, 7.3.2016

Konec roku 2015 v naší tělocvičně

Na začátku prosince se děti z naší TJ dočkaly velmi oblíbené akce. "Čertoviny" si v úterý 1. 12. užili rodiče s nejmladšími dětmi a ve čtvrtek 3. 12. pak předškoláci a mladší i starší žactvo. Tento den v naší tělocvičně řádili čerti ještě dřív, než jsme přišli. Na dveřích zanechali "čertovské pokyny", a tak děti vstupovaly do tělocvičny s malými či většími obavami. Nevěděly, co se bude dít. Jaké to však bylo překvapení, když zjistily, že čerti vytahali z nářaďovny všechno nářadí včetně kladiny, beden, trampolíny, hrazdy a velkých i malých bradel a ještě od stropu pověsili tři čertovské pytle! A tak jsme se všichni zařídili podle jejich pokynů: "rozkoukat se, rozběhat se, rozcvičit se, rozdělit se, všecko vyzkoušet, skákat, lozit, běhat, metat salta, dělat kotrmelce"... Všichni se snažili a zároveň po očku sledovali, jestli se ti čerti někde neobjeví. A protože se tak nestalo, stáhli jsme čertovské pytle z výšek a našli v nich dárky - nová švihadla a malé havlovické kalendáře. Tak jednoduše to však ale neskončilo. Čert se totiž letos nečekaně usadil na chodbě, kontroloval a odměňoval všechny děti jednotlivě, když odcházely domů. Podívejte se zde. Poslední cvičební hodiny před Vánoci "ladili" cvičitelé netradičně: s perníčky, stromečkem, cvičením motivovaným na vánoční přípravy, zimní radovánky... Za veškerý jejich čas, práci, snahu a obětavost v průběhu celého roku jim všem patří velký dík. PF 2016.
Yvona Friebelová, 2.1.2016

Zahájení cvičebního roku 2014/2015

Pravidelné cvičení v tělocvičně bylo zahájeno koncem září. Aktuální rozvrh cvičebních hodin je zde.

Aktivní cvičitelé oddílu Sport po všechny

Astr Pavel, Baková Lenka, Bekrová Eva, Čepelková Lenka, Friebelová Yvona, Honzera Zdeněk, Honzerová Majka, Jánošíková Šárka, Kaizrová Jitka, Kraus Zdeněk, Králová Anďa.

Závěr cvičebního roku ozdoben vítězstvím

Matěj Kaizr ozdobil závěr cvičebního roku zlatou medailí z krajského kola v atletickém čtyřboji. Naprosto s přehledem vyhrál v Jičíně mezi staršími žáky. Gratulujeme! Za dobrou reprezentaci si zaslouží pochvalu také Martin Spielberger ml., Michal Vosáhlo, Ondřej Bekr a Ondřej Vlček. Všichni cvičenci z dětských kategorií se s cvičebním rokem rozloučili na společné výpravě k hradu Vízmburk. Děti zvládly pěší pochod, sportovní úkoly, postřehovku i opékání buřtů. Při závěrečném luštění tajenky všem vyšlo: "V září se na vás těšíme!" ...a to je fakt! Fotogalerie je Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 10.6.2015

"Zlatá neděle" na atletických závodech

Zlatá neděle nemusí být jen v prosinci, ale třeba i 3. května! Pokud na okresní kolo atletických závodů v Trutnově odjede dvanáct šikovných sportovců z naší TJ a sprint, skok daleký, hod a vytrvalostní běh zvládnou v plném nasazení, putují do Havlovic čtyři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile. Jmenovitě: zlato - Linda Dibelková, Štěpán Smékal, Michal Vosáhlo a Matěj Kaizr. Stříbro - Martin Spielberger a bronz - Ondřej Vlček. Díky všem reprezentantům a hodně úspěchů 23. 5. v krajském kole v Jičíně. Obrázky jsou zde.
Yvona Friebelová, 5.5.2015

Zimní pětiboj v Úpici

V neděli 1. března 2015 odjelo 13 našich žáků a žákyň spolu se dvěma cvičitelkami do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici. Tam změřili své síly v pěti disciplínách okresní soutěže Zimního pětiboje - skok z místa, šplh nebo šikmá lavička, hod na koš, člunkový běh, švihadlo nebo poskoky. Všichni naši reprezentanti „bojovali“ na sto procent. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale takový už je sport. Zde jsou medailisté: zlato – Kotlovská K., stříbro: Bekr V. a Gazda V., bronz: Čepelka M., Vosáhlo M. a Kotlovský F.. Gratulujeme! Fotogalerie je zde.
Yvona Friebelová, 10.3.2015

Čertoviny

Ve středu 3. prosince proběhly v havlovické tělocvičně oblíbené Čertoviny. Od půl čtvrté si sportování a návštěvu z pekla užili ti nejmladší cvičenci, od pěti hodin pak mladší a starší žactvo. Celkem se sešlo 45 dětí a na akci se podílelo pět cvičitelů. Zde je fotogalerie.
Yvona Friebelová, 3.12.2014

Začínají pravidelné cvičební hodiny

Od tohoto týdne v Havlovicích začínají pravidelné cvičební hodiny oddílu Sport pro všechny. V úterý bude tělocvična patřit ženám, žactvu i rodičům s dětmi. Ve středu se tady vyřádí nohejbalisté a příznivci jógy, čtvrtek je vyhrazený hlavně malým sportovcům. Přikládáme rozvrh cvičebních hodin.
Yvona Friebelová, 22.9.2014

Závěr cvičebního roku se Šlapeťáky

Ve čtvrtek 12. června jsme ukončili cvičební rok 2013/2014 malým cyklovýletem za tradiční pomoci Šlapeťáků. Cíl vyjížďky, skrytý poklad, hodnocení roku a společné opékání – to vše bylo v bývalém písníku za čističkou. Přítomno 25 dětí, čtyři cvičitelky a 14 Šlapeťáků, kteří se poté ještě vydali na svoji trasu. Mrkněte na obrázky.
Yvona Friebelová, 12.6.2014

Krajské kolo atletického čtyřboje v Jičíně

V krajském kole atletického čtyřboje v Jičíně nás reprezentovali: Karolína Smékalová, Ondřej Vlček, Matěj Kaizr a Michal Vosáhlo. Všichni závodníci dali do svých výkonů maximum a Karolína dosáhla na bronzový stupínek. Všichni se pak ve svých kategoriích umístili na stupních vítězů v soutěži družstev. Fotogalerie zde.
Yvona Friebelová, 25.5.2014

Okresní kolo atletického čtyřboje v Trutnově

Okresní kolo atletického čtyřboje v Trutnově se konalo v sobotu 10. května na stadionu u ZŠ Komenského v Trutnově. Se skokem dalekým, sprintem, hodem do dálky i vytrvalostním během se všichni poprali dle svých možností a výsledky byly výborné. Celkem čtyři zlaté medaile získali: Ondra Vlček, Štěpán Smékal, Matěj Kaizr a Míša Vosáhlo a jedno čtvrté postupové místo vybojovala Kája Smékalová.
Yvona Friebelová, 10.5.2014

Úspěch v krajském kole Zimního pětiboje v Hořicích!

30. března 2014 reprezentovalo naši TJ Sokol osm žáků a žákyň na krajských soutěžích Zimního pětiboje = šplh, člunkový běh, skok z místa, švihadlo a hod na koš. Z tohoto klání přivezl jedno čtvrté místo Roman Čáp, bronzovou medaili vybojovala Radka Friebelová a stříbro Martin Spielberger. Obrázky z Hořic jsou zde.
Yvona Friebelová, 31.3.2014

Okresní kolo Zimního pětiboje, sobota 8. března 2014 v Úpici

Sportovní klání na okresní úrovni zvládlo patnáct našich žáků a žákyň oddílu Sport pro všechny se ctí. Ostatně devět získaných medailí hovoří za vše. Zlato vybojovala Karolína Smékalová, stříbro Martin Spielberger, Vít Bekr, Ondřej Vlček a Roman Čáp, bronz si do Havlovic odvezli Michal Vosáhlo, Vojtěch Gazda, Radka Friebelová a Petr Luštinec. Do krajského kola v Hořicích ještě ze čtvrtého místa postupuje Jaroslav Balcar. Gratulujeme všem! Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 14.3.2014

V Havlovicích si zacvičí děti i dospělí

Přijďte si zasportovat do tělocvičny v rámci pravidelných cvičebních hodin oddílu Sport pro všechny. Například rodiče s dětmi protáhnou těla v úterý, stejně jako žactvo a ženy. Ve středu dojde na nohejbal a jógu. Aktuální rozpis cvičebních hodin Tělovýchovné jednoty Sokol Havlovice najdete v příloze.
Yvona Friebelová, 30.9.2013

Ohlédnutí za velmi úspěšným závěrem cvičebního roku 2012 – 2013

Okresní kolo atletického čtyřboje, 11. květen 2013, Trutnov - text a foto zde. Krajské kolo atletického čtyřboje, 26. květen 2013, Týniště nad Orlicí - text a foto zde. Republikové finále, 8. červen 2013, stadion TJ Stará Boleslav - text a foto zde.
Yvona Friebelová, 30.9.2013

Úspěch v krajském kole Zimního pětiboje v Hořicích!

V sobotu 6. dubna 2013 reprezentovalo naši TJ Sokol osm žáků a žákyň na krajských soutěžích Zimního pětiboje = šplh, člunkový běh, skok z místa, švihadlo a hod na koš. Z tohoto klání přivezli dvě čtvrtá místa Vojta Gazda a Ondra Vlček, bronzovou medaili vybojovala Kája Smékalová a stříbro Petr Luštinec a Matěj Kaizr. Blahopřejeme! Tady jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 9.4.2013

Žáci a žákyně na okresních závodech Zimního pětiboje

Šestnáct našich členů „bojovalo“ v sobotu 9. března 2013 na okresních závodech Zimního pětiboje. Sportovní klání se tradičně uskutečnilo v tělocvičně Bří Čapků v Úpici. Za podpory cvičitelek L. Čepelkové, J. Kaizrové a Y. Friebelové děti okresní měření sil zvládly na výbornou a jejich výsledky jsou potěšující. Do krajského kola v Hořicích ve svých kategoriích postupují: O. Vlček, P. Čepelka a R. Friebelová ze čtvrtého místa, V. Bekr ze třetího místa, M. Vosáhlo a M. Kaizr z místa druhého a hlavně zlatí medailisté Š. Smékal, V. Gazda, P. Luštinec a K. Smékalová. Prohlédněte si fotogalerii. Gratulujeme a děkujeme všem našim reprezentantům!
Yvona Friebelová, 10.3.2013

Jóga se v Havlovicích cvičí již 20 let!

V posledním předvánočním týdnu proběhla oslava 20 let od zahájení cvičebních hodin jógy v rámci oddílu Sport pro všechny. V prostorách mateřské školy, kde se pravidelně cvičí každou středu od 17,00 hodin, se sešly bývalé i současně cvičenky jógy. Lehce se „protáhly“ a potom si již při dobrém vánočním pohoštění povídaly, vzpomínaly a prohlížely fotky. Cvičitelkám Andě Králové a Evě Bekrové děkujeme za příjemné odpoledne, drobné dárky i za všechna cvičení. Do dalších let přejeme všem hlavně hodně zdraví a pohody! Zde je malá fotoreportáž.
Yvona Friebelová, 14.1.2013

Čertoviny 2012

Začátkem prosince proběhly v naší tělocvičně oblíbené Čertoviny! V úterý 4. 12. se při netradičním cvičení sešli rodiče a děti, ve čtvrtek 6. 12. pak předškoláci, mladší a starší žáci a žákyně. Po oba dva dny se na pilné cvičence přišli podívat i Čerti z pekla. Také oni předvedli, jak jsou sportovně nadaní. Podívejte se na obrázky.
Yvona Friebelová, 14.1.2013

Zahajujeme cvičení v nové tělocvičně

V pondělí 24.9. se odpoledne uskuteční Olympiáda dvojic (viz plakátek). Od úterý již zahajujeme pravidelná cvičení v nově zrekonstruované tělocvičně dle rozvrhu cvičebních hodin, který najdete zde. Ostatní termíny (pátek - pondělí) jsou volné pro cvičení či sportování zájmových skupin cvičenců, pro příležitostné florbalové, nohejbalové či fotbalové turnaje apod. Cena za používání tělocvičny mimo cvičební hodiny je 80 Kč za hodinu. Máte - li zájem o pronájem, zavolejte na tel. 777/005790.
Jaroslav Balcar, 21.9.2011

Atletické soutěže vrcholí – Ondra Vlček pojede na republikové finále!!!

Krajské kolo atletického čtyřboje se konalo v neděli 13. května 2012 v Týništi nad Orlicí. Kvalitní atletický ovál viděl klání těch nejlepších z okresů Trutnov, Rychnov, Náchod a Jičín (je tedy jasné, jak těžké bylo získat cenný kov). Deváté místo obsadili Matěj Kaizr a Jaroslav Balcar, sedmá byla ve své kategorii Karolína Smékalová a na pátém místě se umístil Jaroslav Balcar. Ohromná gratulace patří Ondřeji Vlčkovi. Se zlatou medailí postupuje do republikového finále!!! To se uskuteční 2. června 2012 ve Staré Boleslavi. Ondro, super, držíme palce!!! V soutěži družstev jsme byli dvakrát druzí a jednou třetí. Všichni tedy odjížděli domů s medailí na hrudi. Dík patří také všem ochotným rodičům, kteří nezištně zajistili dopravu dětí na závody a zpět. Tady jsou obrázky.
Yvona Friebelová, 14.5.2011

Mladí havlovičtí sportovci ovládli okresní kolo atletického čtyřboje

V neděli 29. dubna 2012 odjelo po lehké jarní přípravě jedenáct našich dětí reprezentovat TJ Sokol Havlovice do Trutnova na okresní kolo atletického čtyřboje. Konečné výsledky byly velice příznivé. V nejmladší kategorii byl Štěpán Smékal první, Natálie Kociánová druhá a Nelly Pinkavová třetí. Medailisté ze starších kategoriích již postupovali do krajského kola. Byli to: Jaroslav Kábrt a Karolína Smékalová ze třetího místa, Matěj Kaizr ze druhého místa a Ondřej Vlček a Jaroslav Balcar z místa prvního. Dobré výkony předvedli i Radka Friebelová, Petra Stará a Michal Vosáhlo. Prohlédněte si fotogalerii.
Yvona Friebelová, 14.5.2011

Oddíl Sport pro všechny hodnotí další povedený rok

V letech minulých byli všichni členové naší TJ Sokol zároveň členy oddílu SPV. Nedávno ale vstoupilo v platnost nařízení, že za každého člena budou jednoty odvádět na ústředí ASPV členský příspěvek ve výši 100,- Kč za dospělého a 50,- Kč za dítě. To vedlo výbor TJ k rozhodnutí, že tyto příspěvky zaplatí pouze za aktivní dětské cvičence, kteří tak nepřijdou o možnost účasti na okresních a krajských závodech ASPV. Kompletní zpráva je zde.
Yvona Friebelová, 31.3.2011

Kuželky v Červeném Kostelci

Na únorové výroční schůzi naší TJ byli za celoroční práci symbolicky odměněni členové výboru, cvičitelé, vedoucí oddílů, kronikářka, starosta obce a náš maskot vodník. Součástí této odměny bylo sportovní odpoledne v kuželně v Červeném Kostelci. Naše výprava nebyla sice kompletní, zato boje na dvou drahách probíhaly na 100%. Jinak tomu ani být nemohlo, neboť soupeřilo družstvo žen proti mužům. A kdo zvítězil? Pohyb, dobrá nálada, nové zážitky… a ženy „o prsa“. Prohlédněte si fotografie. P.S. Odveta za rok!!!
Yvona Friebelová, 28.3.2011

Krajské závody Zimního pětiboje - hala TJ Jiskra Hořice

V sobotu 24. 3. 2012 reprezentovalo naši TJ devět žáků, žákyň a předškoláků v krajských závodech Zimního pětiboje. Po pohodovém průběhu sportovního klání a snaživých výkonech všech havlováků jsme se dvakrát radovali ze stříbra. V konkurenci závodníků z okresů Trutnov, Náchod, Rychnov, Jičín a Hradec Králové si medaile odvezli Petr Čepelka a Karolína Smékalová. Gratulujeme! Poděkování si také zaslouží pan Smékal a Spielberger za odvoz dětí vlastními auty do Hořic a zpět. Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 28.3.2011

Okresní kolo Zimního pětiboje

V sobotu 26. února 2011 odjelo 17 našich žáků a žákyň do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici. Tam změřili své síly v pěti disciplínách okresní soutěže Zimního pětiboje - skok z místa, šplh, hod na koš, člunkový běh a švihadlo. Všichni naši reprezentanti „bojovali“ na sto procent. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale takový už je sport. Zde jsou podrobnosti.
Yvona Friebelová, 27.2.2011

Okresní atletické závody a zakončení cvičebního roku

V závěru cvičebního roku se děti z naší TJ Sokol Havlovice vydaly poměřit své síly na okresní atletické závody do Trutnova. Snažení malých havlovických sportovců přibližují naše obrázky. Vlastní zakončení cvičebního roku a vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců proběhlo spolu se Šlapeťáky na bývalé havlovické Plovárně, fotogalerie je zde.
Yvona Friebelová, 7.11.2010

Pravý břeh vítězem Havlovické olympiády 2010

Na svátek sv. Václava se již tradičně schází havlovičtí sportovci i nesportovci na hřišti, aby změřili své síly v minigolfu, volejbale, nohejbale, ruských kuželkách, pingpongu, hodu na koš a ve fotbale. Děti soutěží v přehazované, vybíjené, štafetovém běhu i v přetahované. Po sečtení všech výsledků byl stav Havlovické olympiády 2010 4:2 pro Pravobřežáky. Obyvatelé z pravého břehu tak Levobřežákům oplatili porážku z posledního měření sil. Zde je pár fotek, Pravému břehu zdar a čest poraženým.
Jaroslav Balcar, 9.10.2010

Dvě medaile v krajském kole

Z krajského kola v Zimním pětiboji, které se konalo v sobotu 26. března 2010 v Hořicích, přivezli naši borci dva cenné kovy. Petr Čepelka vybojoval stříbro a Ondřej Vlček bronz. Ani dalších sedm závodníků z naší TJ se v silné konkurenci neztratilo. Tereza Vodičková skončila ve své kategorii pátá a ostatní zhruba v půlce startovního pole. Foto je zde. Gratulujeme a děkujeme za dobrou reprezentaci!
Yvona Friebelová, 29.3.2010

Okresní kolo v zimním pětiboji se našim sportovcům vydařilo na jedničku!!!

V sobotu 6.3.2010 odjelo 27 dětí naší TJ Sokol do tělocvičny ZŠ Bří Čapků v Úpici na okresní kolo zimního pětiboje. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za snahu a převedené výkony. Nejmladší žactvo soutěžilo v hodu na cíl, skoku z místa, koulení míče po lavičče a v člunkovém běhu. Mladší a starší žactvo se pak utkalo ve šplhu, ve skocích přes švihadlo, člunkovém běhu, skoku z místa a hodu na koš. Závěrečné vyhlašování výsledků nás opravdu potěšilo. Zlato si do Havlovic ve svých kategoriích odvezli: Lucie Sacherová, Nela Borůvková, Ondřej Vlček a Petr Čepelka. Stříbro pak vyválčili Nikola Kábrtová a Petr Luštinec, bronz brali Nela Čápová, Martin Peterka a Vojtěch Gazda. Do šestého místa se ještě umístili Jaroslav Balcar, Vít Vosáhlo a Karolína Smékalová. Prohlédněte si fotoreportáž. Všichni jmenovaní pojedou "bojovat" do krajského kola v Hořicích, a to 27.3.2010. Děkujeme!
Yvona Friebelová, 8.3.2010

Loučení s rokem obstaral Vánočník

Rozloučení s kalendářním rokem 2009 proběhlo odpoledne 17.12. v tělocvičně u Čápů. Sešlo se tam na třicet předškolních děti, mladších a starších žáků a žákyň, spolu s cvičiteli J. Kaizrovou, P. Astrem a Y. Friebelovou. Předvánoční cvičební hodina, tradiční "Vánočník", to bylo trochu netradiční sportování, klání čtyř družstev, složených z dětí od čtyř do jedenácti let. Každé družstvo sídlilo v jednom rohu tělocvičny a jejich cesty a úkoly směřovaly vždy k vánočnímu stromečku uprostřed. Více informací je zde. Nabízíme také obrázky.
Yvona Friebelová, 20.12.2009

Havlovické sportovní naděje se v Hořicích neztratily

V sobotu 4. dubna odjelo sedm našich závodníků do Hořic, poměřit své síly v krajském kole Zimního pětiboje. V silné konkurenci všichni podali dobré výkony a za své umístění se jistě nikdo nemusí stydět. Mladší žáci I.: Matěj Kaizr - 8. místo, Ondřej Vlček - 14. místo (z 29 závodníků). Mladší žákyně II.: Karolína Smékalová - 8. místo, Radka Friebelová - 12. místo, Nikola Lorencová - 13. místo (z 31 závodnic). Mladší žáci II.: Petr Čepelka - 5. místo, Jaroslav Balcar - 12. místo (z 24 závodníků). Za odměnu dostali všichni od své cvičitelky Yvony Friebelové velkou pochvalu, poděkování a velikonoční medaili. Na další závody (atletické) se vydáme 16. května do Trutnova.
Yvona Friebelová, 7.4.2009

Zimní pětiboj se havlovickým sportovcům vydařil

Celkem 18 dětí z našeho oddílu odjelo v sobotu 7. března do úpické tělocvičny ZŠ Batří Čapků na okresní kolo Zimního pětiboje. Tam poměřili své schopnosti s ostatními závodníky ve skocích přes švihadlo, šplhu, skoku z místa, hodu na koš a člunkovém běhu. V těžké konkurenci jsme se určitě neztratili. V kategorii nejmladšího žactva vyhrála Lucie Sacherová, Nela Borůvková byla čtvrtá. V kategorii mladšího žactva skončila Karolína Smékalová druhá, Radka Friebelová čtvrtá a Nikola Lorencová obsadila 6. místo. Petr Čepelka ovládl svoji kategorii, Jaroslav Balcar a Ondřej Vlček vybojovali bronz. Matěj Kaizr a Karolína Čápová skončili šestí. Sportování na Blahovce přibližuje naše fotoreportáž. Osm úspěšných reprezentantů z řad mladšího a staršího žactva postupuje do krajského kola, které se koná 4. dubna v Hořicích. Gratulujeme!
Yvona Friebelová, 18.3.2009

ROZVRH CVIČEBNÍCH HODIN NA ROK 2007 – 2008


Havlovičtí sportovci vezou medaile z okresních závodů Zimního pětiboje

Celkem 18 dětí z oddílu Sport pro všechny reprezentovalo naši TJ v okresních závodech Zimního pětiboje. Ty se konaly v sobotu 8. března v tělocvičně ZŠ Bří Čapků v Úpici. Pětibojem se rozumí - skok daleký z místa, hod na koš, skoky přes švihadlo v limitu jedné minuty, člunkový běh a šplh. V silné konkurenci 150 dětí z celého okresu vybojovali naši předškoláci celkem čtyři medaile (Borůvková N. - první místo, Kraus J. - druhé místo, Šrámková Š. a Falta J. - třetí místo), mladší žactvo tři medailová umístění (Čepelka P. a Vodičková T. - druhé místo, Lorencová N. - třetí místo) a k tomu další tři postupová místa (Čáp R., Luštinec P. a Smékalová K. - páté místo). Snažení havlovických sportovních nadějí přibližují naše fotografie. Šest dětí tedy pojede 5. dubna do Hořic na krajské kolo tohoto pětiboje. Gratulujeme!
Yvona Friebelová, 9.3.2008

Malí sportovci třídili cukroví závodní formou!

"Vánočník" - to byla letošní poslední společná akce dětí a cvičitelů z havlovického oddílu Sport pro všechny. Proběhla v úterý 18. prosince v tělocvičně u Čápů. Předvánoční úklid, výroba a zdobení stromečků, shánění dárků či třídění vánočního cukroví - to všechno si vyzkoušeli naši malí sportovci a závodní formou! Odměny byly samozřejmostí a dokonce přišel i Ježíšek... Prohlédněte si obrázky.
Yvona Friebelová, 18.12.2007

Cvičební rok zakončilo Putování se Šlapeťáky

Opékání špekáčků Cvičební rok 2006-07 byl oficiálně ukončen. Stalo se tak ve čtvrtek 14.6.2007 odpoledne na společné akci nazvané "Putování se Šlapeťáky". Spolek Šlapeto zajistil organizaci trasy, kterou děti zvládly se všemi úkoly - jak jinak než na kolech. V cíli, na Plovárně za havlovickou pilou, bylo celé putování zakončeno. Cvičitelé TJ zhodnotili cvičební rok, odměnili nejlepší reprezentanty, popřáli krásné, slunné a sportem nabité prázdniny. Poslední tečkou pak byly dozlatova opečené buřty... A v září zase v tělocvičně nashledanou!!!

Havlovičtí atleti navštívili město pohádky

Havlovičtí atleti v Jičíně V Krajském kole atletických závodů (Jičín, 27.5.2007) reprezentovalo havlovickou TJ pět žáků a žákyň. V kvalitní konkurenci jsme postup do republikového finále nevybojovali, výkony však byly zdařilé. Výsledky v jednotlivých kategoriích - mladší žákyně: Karolína Smékalová osmé místo, Radka Friebelová devátá příčka, v družstvech první místo! Mladší žáci: Petr Luštinec sedmá pozice, Petr Čepelka osmé místo, v družstvech třetí stupeň. Starší žáci: David Smékal páté místo, v družstvech stříbro. Prohlédněte si fotogalerii.

Atletický čtyřboj se havlovickým nadějím povedl

Atleticky čtyřboj Celkem 14 dětí a 3 cvičitelky z naší TJ se vydaly do Trutnova na okresní kolo v atletickém čtyřboji. Přímo na stadionu pořídili naši fotoreportéři pěkné obrázky. I když závěr soutěže zkrápěl déšť, na výkonech dětí to neubralo a devět z nich si přivezlo medaile. Výsledky - předškolní děti: Rohanová I.- 1. místo, Borůvková N. - 2. místo, Šrámková Š. - 3. místo, Kaizr M. - 3. místo. Mladší žactvo: Luštinec P. - 1. místo, Čepelka P. - 2. místo, Smékalová K. - 1. místo, Friebelová R. - 3. místo. Starší žactvo: Smékal D. - 1. místo. Medailisté ze žákovských kategorií postupují do krajského kola, které se koná 27.5. v Jičíně. Děkujeme za reprezentaci a nadále držíme pěsti!!!

Oddíl SPV - výroční zpráva za rok 2006

Oddíl SPV čítá okolo 250 členů = pravidelná cvičení dětí i dospělých v tělocvičně i venku, kopaná, hokej, florball, cykloturistika, cvičení jógy, nohejbal, streetball, volejbal a nově také tenis, plážový volejbal a minigolf. Čtěte celou výroční zprávu.SPORT PRO VŠECHNY v roce 2006

Burza sportovních potřeb a oblečení

Již nyní si Vás dovolujeme informovat o akci, která se bude konat 25. listopadu v Havlovicích. Máte možnost zde prodat, ale i koupit sportovní potřeby. Předpokládáme, že zde bude široký sortiment hlavně dětského zboží. Prosíme předejte tuto informaci i Vašim známým, ať je z čeho vybírat.

Jaroslav Balcar

Havlovice plné sportu - fotogalerie

Mladí, staří, muži, ženy i děti se sešli na „Svatováclavské hry“ konané 28.9.2006 ve všesportovním areálu „Za školou“ v Havlovicích. Členové TJ Sokol Havlovice si pro sebe připravili celé odpoledne sportovních soutěží mezi PRAVÝM a LEVÝM břehem. Soutěžit mohli rodilí občané Havlovic a ti, kteří v Havlovicích mají trvalé bydliště. Soutěžilo se o supervelký pohár, který byl od zimy v držení pravého břehu. A v čem se soutěžilo? V malé kopané, v nohejbale, plážovém volejbale a v minigolfu. Plážový volejbal hrála smíšená družstva a minigolf hrála zvlášť družstva mužů a žen. Na sportovištích se sešlo více než 60 obyvatel Havlovic a minimálně stejné množství lidí se přišlo podívat na pěkná sportovní klání. Výsledek byl při letošním setkání havlovických sportovců jednoznačný. Zvítězil LEVÝ břeh a převzal tak z rukou předsedy TJ Sokol Jardy Balcara krásný, velký putovní pohár. Celkový výsledek vzájemného utkání byl 4:1. Jediný bod pro pravý břeh vybojovali nohejbalisté. Havlovičtí stále dokazují, že sport jim není cizí a nové sportovní zařízení vybudované na podzim loňského roku si opravdu zaslouží.

Havlovická děvčata vyrazila do Prahy

Začátkem července havlovická děvčata vyrazila do Prahy na Sportovní slavnosti Asociace sportu pro všechny. Pod vedením Y. Friebelové a M. Honzerové nacvičily celostátní skladbu Pod vodou. Mezi několika tisíci cvičenci se neztratila a přivezla si spoustu zážitků.
Rozvrh hodin pro cvičební rok 2006-2007

Zahájení cvičební sezony - fotogalerie

Ve čtvrtek 21. září byla oficiálně zahájena cvičební sezóna 2006 - 2007. Děti a další sportovci začnou od příštího týdne cvičit pravidelně v těšlocvičně u Čápů. Zahájení na hřišti v Havlovicích se neslo ve znamení sportovního klání Pravý a levý břeh. Soutěžilo se v míčové válce, jeden proti všem, hodu na cíl, přetahování lanem. Není nic překvapivého na tom, že vyhráli mladí sportovci z pravého břehu 5 : 3. Občané z levého břehu mohou vše napravit příští čtvrtek 28. září, kdy se koná soupeření dospělých. Od 15 hodin se na hřišti koná utkání v minigolfu, beachvolejbalu, nohejbalu a fotbalu. Zveme všechny sportovce a jejich příznivce z Havlovic, aby přišli sportovat. JB